Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Před časem jsem tu zmínil o indikátorech a mém úsudku o nich. Nic lichotivého. Možná, že jsem to napsal až moc tvrdě no a po zásluze jsem dostal "přes držku" od nejpovolanějšího. A právem. Já totiž zastávám ten sám názor, jak je popsáno výše. Ovšem na druhou stranu ctím a hluboce smekám před těmi, kteří indikátory vymýšlejí, používají a rozumí jim. V žádném případě a priori indikátory nezatracuji, ba naopak, v obchodování jsou nutné. Dovolím si tvrdit, že naprosta většina z té obrovské obce traderů indikátory používají. Podmínkou ale je, že vědí co indikují, rozumí jim, ví, kdy jim věřit a kdy raději korigovat jejích signály. Já to ale bohužel nejsem, tudíž indikátory sice v grafu mám, ale v naprosté většině podle nich obchody nezadávám.

Na úvod jsem to trochu rozvedl, neboť mne napadla taková myšlenka: forex je trh, který se řídí vývojem cen na různých trzích. Tedy alespoň většinou. Řada zkušených obchoduje tím způsobem, že sleduje, jak se pohybují ceny komodit, kde jdou indexy, někdo k tomu ještě přidává zprávy. Toto všechno nějak spolu analyzují a na základě toho usuzují, kam půjde dolar, jest-li libra oslabí ap. Závislost na vývoji těchto ukazatelů myslím si je jasná a zřetelně viditelná. Nechci se teď pouštět do příkladů, že když cena ropy jde tam a tm, tak dolar posiluje, či naopak klesá, zlato jde nahoru, dolar dolů ap. Index DJ jde tam, tak lze usuzovat, že dolar půjde onam. Tyto závislosti platí při nejmenším z více jak 50 %, což je podstatné.

A teď k té myšlence. Všimněte si (to už si snasd všiml každý), že indikátory, které se nabízejí k použití, sleduji historii té dané měny (v případě FX), nějak tyto data vyhodnotí a podle toho signalizují. Stále ale vyhodnocují pouze jednu měnu, resp. jeden pár a stále je to jen o tom, "co bylo" (omlouvám se, když existují indikátory, které vyhodnocují párů více. Tak daleko jsem ještě nedospěl :) ). Napsat indikátor, který by sledoval vývoj některých komodit, indexů, případně ještě nějaké jiné exaktní veličiny (nikoliv zprávy), u kterých lze najít dlouhodobě jistou korelaci a které jde posat číslem, tedy nějak je kotována. No a je jasno :) Zcela jistě existují webové stránky s různými korelacemi na různá témata, ale to je třeba tyto stránky sledovat. A pokud by existoval indikátor, který by šel prostě vložit do platformy a který by tyto stavy sledoval za nás, vyhodnocoval a dával nám informace, tak to by bylo k nezaplacení.

Myslím, že už nebudu dál plkat, protože to, co tu píšu, může být naprostá blbost, nebo na druhou stranu už možná někde takový systém běží.

Každopádně se zdržte invektivních komentářů, neboť jsem povaha plachá a mohlo by mne to pro další obchodování silně rozhodit :)

Tak, teď jsem to dopsal, ještě to po sobě letmo přečtu a asi zjistím, že jsem té vtipné kaše pojedl asi trochu "priveľa". Není divu, já titíž když povečeřím, tak mne napadají různé podivnosti a mnohdy ještě šílenější, jež je tahle.

Tož Zdař Bůh.

Btw: ale možná, že úplná šílenost to zase nemusí být. I když to tak na první pohled vypadá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sztula
téměř každý indikátor TA je jen taková ex post berlička hodnotící minulost, o tom se už tady psalo mínus dva, tři roky a na jiných FX serverech snad mínus šest-deset let ...to bych bral jako objevování Ameriky. Na druhou stranu i okamžitá korelace, hodnocení vývoje zlata, ropy, indexů atp. vychází taky z nějakého hodnocení minulosti, ale přínosná je právě ona provázanost - i když ex post. Měny dělám téměř 10 let a něčím se holt primárně řídit musíš...indikátorů ja hafo, ale pár dobrých se najde a pomůže v rozhodování - a vo tom to je...Konečně i bájné S/R levely v x-typech vychází "jen" z hodnocení minulosti..
To o čem píšeš, už samozřejmě existuje..v různých formách.., Deutsche bank, jako největší hráč na měnovém trhu uskutečňuje 70-80% obchodů jen pomocí těchto provázaností a algoritmů.
Tož tak, a to jsem před večeří.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

st.david Napsal:
-------------------------------------------------------
> frantacech
> JJ teprave se v indikátorech hledám :-)
> BTW tento mi docela zafungoval, přikládám v
> příloze.... na TF5 se téměř vždy trefí!
> Mrkněte na to případně vyzkoušejte a kdyby někdo
> vysvětlil na jakém principu funguje, bylo by to
> fajn!
> D

Podle kódu snad pouze ukazuje nejvyšší high/nejnižší low za určitou periodu kterou si navolíš, on si ji pak nějak přepočítává, každopádně samozřejmě minulost ukazuje báječně ale v reálu jakmile ukáže novou značku ale cena vzápětí vytvoří ještě vyšší high/low, tak si značku okamžitě upraví :) .... = podle mě nepoužitelnej.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jak jsem viděl nick [b]SID[/b], že odpovídá, tak mi zatrnulo. Ale díky bohu zbytečně.
Tak jsem jen trochu v tom příspěvku zafilozofoval a psal jsem, co mě zrovna napadlo. Tušíl jsem, že takové věci již existují a že s tím ameriku neobjevím. ;) A k těm indikátorům obecně. Už jsem se jednou vyznal k měmu náhledu na ně, ale na druhou stranu bez nich to také nejde (klobouk dolů, kteří jedou bez nich). Všechno, co píšeš samozřejmě bez výhrad beru.

Jinak přeji dobrou chuť. Po makové panence Ti bude určitě líp chutnat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vladko11
Pepeho systém mám ako šablónu. Plávajúce pivoty a adxmy sa môžu naskladať long i short, ale neviem ako poznám že sa naskladali do dlhodobého trendu, teda lepšie. Len tak pomimo k indikátorom - uvítal by som, keby niekto vymyslel indikátor, ktorý vyšle alert po tom pepeho naskladaní, ja som na to ľavý. K indikátorom by sa dal parafrázovať Sorošov výrok - nie je dôležité či mám indikátory, alebo nie. Dôležité je koľko zarobím s indikátormi a koľko bez nich. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...