Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

vladko11
ja som len stiahol šablónu z odkazu, ktorý tu niekto uverejnil, dal ju na odporúčaný pár a vstúpil som ručne podľa pokynov. Nechcelo sa mi byť neustále v pohotovosti aby som neprešvihol ten správny okamžik, tak som to po čase zrušil. Ten tvoj indikátor je zvláštna vec, keď to dám na graf, ktorý som už používal tak to hneď čosi ukazuje na exotických pároch, ktoré som nikdy nepoužíval a Varengold ich asi ani nemá v ponuke, ak otvorím nový graf len s týmto indikátorom tak sa nedeje nič. Možno to čaká na dáta z párov vpísaných v prvej kolonke. Mohlo by sa to hodiť ako prehľadný ukazovateľ dlhodobého trendu pre intradenné vstupy, odporúčanie prejsť na krížový pár... Len zatiaľ neviem ako. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem, na straně 233 tohoto vlákne jsem se poprvé zmínila o svém divergenčním systému, na kterém pracuji již od začátku roku a snažím se ho zdokonalovat. Mám k němu nějaké obnovy a už by měl být ve finální podobě. První obměnou je to, že jsem vyměnila indikátor Force index za Stochastic. Nyní tedy mám v systému RSI, CCI a Stochastic. Je to z toho důvodu, že Force index není na úplně všech platformách a chtěla jsem, aby můj systém mohl být použit na většině forex platformách které existují, proto ta výměna. Jinak pravidla jsou stále stejná, nastavení indikátorů je: RSI je 5 a použití na close. CCI je 10 a použití na close. Stochastic je %K období 5, Zpomalovat 1 a %D perioda 1. Pole ceny je Low/High a MA metoda Simple. Nastavení SL, TP a BE je: Měnový pár GBP/JPY M15 SL = 50 pips TP = 100 pips BE posunout na 0 po dosažení 70 pips zisku Divergence jsou klasické a reversní (na grafu vyznačeny klasické plnou čarou a reversní přerušovanou), dřív jsem brala jen klasické, ale po posouzení z dlouhodobého hlediska jsem začala obchodovat i reversní. Důvod je ten, že klasická divergence funguje perfektně na obrat trendu a reversní funguje perfektně v trendu, takže se krásně doplňují :) Pro představu přikládám pár obrázků, už podle oka je na nich poznat trend a chop a je na nich právě také vidět, jaké divergence fungují v trendu a jaké v chopu. Aby bylo vše jasné, do názvu jsem napsala který obrázek ukazuje chop a který trend, tři jsou v trendu a tři v chopu. Samozřejmě je to jen pro ukázku, ani tento systém není dokonalý a má své horší periody, nutno dodat, že za celé backtestované období od 1.ledna do 30.července neměl ani jedno ztrátové období, pouze dvě slabší. K obrázkům přikládám také šablonu do MT4 od Ikon Royal, u jiných brokerů se signály samozřejmě můžou lišit, proto přikládám link na platformu od Ikon. http://www.ikon-royal.com/free-demo-account.htm?CANAM=6cfdacd8bf89d70b84126a84ab41ffc7 Také přikládám svůj deník - soubor ve formátu pro Excel, vypsala jsem tam poctivě všechny signály a hodnoty ze všech obchodů od 1.1. do 30.7. Systém dal za 7 měsíců celkem 639 signálů, z toho 365 profitních, 209 ztrátových a 65 které skončili na BE nebo byly zavřeny na nule. Celkový zisk v pipsech po odečtení ztrátových obchodů je 17376 pips. Samozřejmě je to ruční backtest, takže ve výsledku není brán v potaz slippage a jiné neduhy Live účtů. Také není brán v potaz časový filtr, započítány jsou tedy všechny obchody, včetně nočních a brzkých ranních. Pokud se tedy bude obchodovat řekněme mezi 7 hod ranní a 19 hod večerní, výsledek se tedy může razantně lišit. Uvádím to sem pouze pro představu. Šablona a deník se navzájem přesně doplňují, jak časově tak profitem, takže každý obchod který je uveden v grafu, může být zkontrolován podle času v deníku a naopak. Jinak ještě chci dodat, že pro lepší počítání profitu v dolarech jsem zvolila účet 2000usd a risk 2,5%, tímpádem vychází pozice na 0,1 lotu (zaokrouhleně). Ve skutečnosti ale budu obchodovat s riskem 1,5%. Snažila jsem se aby bylo vše přehledné a jasné, ale pokud budou nějaké otázky, sem s nimi :) P.S. šablona má už něco málo přes 600kB a deník také.

5821

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Andrea84
"klasická divergence funguje perfektně na obrat trendu a reversní funguje perfektně v trendu" nemá to byť naopak?
Ako to chceš prakticky obchodovať buď demo, alebo v reále, cez nejaký automat viac párov, alebo ručne jeden pár? Všimol som si, že zháňaš materiály o automatickom MM, tak asi uvažuješ o automate.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath:

nene, je to tak jak jsem napsala, klasické jsou perfektní na obrat v trendu a zobrazují se také v chopu, např obrázek "GBP-JPY VI - chop" kde je většina klasických, naopak reversní (přerušovaná čára) jsou dobré pro dokupování pozic v trendu. Je to krásně vidět na obrázku "GBP-JPY III - trend". Ráno 18.března (march) se objevila klasická divergence, která potvrdila obrat trendu, následovaly čtyři reversní, které dávaly signály v trendu, na přelomu 18 a 19.března se objevily další dvě klasické, kde obrat potvrdila až druhá. A znovu následovaly tři reversní. Na konci 19.března jsou tam další dvě klasické na obrat trendu, který potvrzuje až ta druhá. :)

Nene, automaticky to v žádném případě obchodovat nechci, v tomhle věřím jen sobě :) Ten script na MM jsem potřebovala jen z důvodu urychlení vstupu do pozice, abych nemusela před každým obchodem počítat velikost pozice. Prostě na mě je jen vyhodnocení signálu a následný vstup či výstup, o velikost pozice se postará script od Millise a o posun na BE Mauro trailing. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...