Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

To premnath: Ahoj, dole je jeden z prvních obrázků od Rhombica a náhodu se jedná o stejný pár se stejným směrem :) Když se na něj podívám, tak vidím rozdílnou sílu měn a je tam reversní long divergence na EUR a reversní short divergence na NZD Rhombic napsal: platný obchod je pouze v případě, že ve stejný časový okamžiky vzniknou 2 reversní divergence, jedna pro short druhá pro long, tzn. pro short rev. divergenci hledám na indikátoru bucCM master menší a větší sílu měny pro long signál větší a menší sílu měny, zároveň musí být na indikátoru bucCM Master stochastik pro short rev. divergenci hodnota sthochastiku větší a menší, pro long rev. divergenci menší a větší, pro kontrolu bucCM Master musí být vždy v přesném rospo s bucCM Master stochastik. Takže pokud tomu dobře rozumím - ty píšeš: Vrchný indikátor Bucmaster obsahuje krivky mien, najsilnejšia mena je navrchu - ANO Pre vstup long je najlepšie, keď je EUR silné, teda na čiernej krivke sily EURa na Bucmastere je spojený jeden vrchol s nasledujúcim vyšším vrcholom. NE - Rhombic spojuje dna u silné měny na bucCM Master (Hidden) Pre vstup long je zároveň najlepšie, keď je NZD slabý, teda na svetlozelenej krivke sily NZD na Bucmastere je spojené jedno dno s nasledujúcim nižším dnom. NE - Rhombic spojuje vrcholy u slabé měny (Hidden) Pretože spodný indikátor Bucmaster stochastic je oscilátor z kriviek vrchného indikátora, teda: Na čiernej krivke EUR by malo byť spojené jedno dno s nasledujúcim vyšším dnom. Ano Na svetlozelenej krivke NZD by mal byť jeden vrchol spojený s nasledujúcim nižším vrcholom ANO Tak to chápu já. Koukni na ty divergence, někdy v pátek jsem je dával ještě naskenované od Dr. Eldera z Tradingem k bohatství - je to ještě někde v chatu :) profill

6848

6849

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

profill

Takže ak som dobre pochopil tvoje vysvetlenie plus obrázok, tak pre vstup long na páre EURNZD platí:
Vrchný indikátor:
Na čiernej krivke EURa je čiarou spojené jedno dno s nasledujúcim NIŽŠÍM dnom
Na svetlozelenej krivke NZD je čiarou spojený jeden vrchol s nasledujúcim NIŽŠÍM vrcholom.
Spodný indikátor:
Na čiernej krivke EUR je čiarou spojené jedno dno s nasledujúcim VYŠŠÍM dnom.
Na svetlozelenej krivke NZD je čiarou spojený jeden vrchol s nasledujúcim NIŽŠÍM vrcholom.

Len neviem, či to zodpovedá tomuto tvrdeniu: "pro kontrolu bucCM Master musí být vždy v přesném rospo s bucCM Master stochastik." Mne sa zdá, že obe svetlozelené majú rovnaký sklon nadol a čierne idú proti sebe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath

Jak to beru já:

Zkus si představit ty 2 indikátory v provedení, kde máš třeba jen EUR křivku na každém z nich a žádnou jinou. Pokud chceš hledat divergence, potřebuješ k tomu ještě nějaký oscilátor - Rhombic zde použil Stochastic. Takže mám cenu a indikátor. Divergenci chápu jako rozdíl mezi němi a za pomocí rozdílných druhů divergence se snažím najít možný vstup. Buď pomocí Regular (označuje možnou změnu trendu) nebo Hidden (možné pokračování trendu). No a teď se mi třeba na oné křivce EUR ukáže po sobě nižší dno - tedy LL. A podle obrázku (každý je vždy jiný) musím najít na oscilátoru vyšší dno a tím je potvrzena jedna divergence na křivce EUR. Pokud takový druh divergence najdeš, tak je to možný vstup, ale...
Rhombic k této divergenci vyhledá ještě jednu divergence na jiné měně (indikátor bucCM Master rozkouskoval páry na jednotlivé měny), která bude v přesném opaku oproti té první křivce. Tzn., že v tebou zmíněném páru EUR/NZD hledá divergenci ještě na křivce NZD. Aby vstup byl skvělej, musí být divergence na křivce NZD co nejvíce odlišná. Tedy pokud mám na křivce EUR nyžší dna LL, chci na křivce NZD vyšší vršky - HH a když na oscilátoru u EUR je vyšší dno než předchozí, tak chci na NZD nižší vrchol než předchozí. Tím pádem nezískám divergenci na jednom páru mezi cenou a oscilací, ale získám rovnou 2 divergence na dvou křivkách a oscilacemi (otázkou je už jen nastavení stoch.) a je-li vše v pořádku a žádná důležitá zpráva před námi, můžu vstoupit do obchodu...

je dobré se pořádně kouknout na ten obrázek (modrý jsou tam 4 okna) s možnostmi divergence. Zkus poprosit Rhombica, zda-li Ti to trošku vysvětlí jinak - možná jsem to řekl zcela jinak než on obchoduje... Ale myslím, že je dobré si vzít nejdřív jeden pár a tam hledat divergence pomocí nějakého oscilátoru (Stochastic, RSI,MACD....) a když je budeš umět, tak si dát do okna ty jeho indikátory a zkoušet hledat diver. na dvou měnách.
Takže ještě jednou, jak bych vstoupil do obchodu já, kdybych chtěl long EUR/NZD

Na křivce EUR v indikátoru bucCM chci velkou sílu měny (třeba 75) a zároveň LL - nižsí low a na stoch. také vysokou sílu EUR (třeba 60) a HL - vyšší dna a na křivce měny NZD bych rád v indi bucCM sílu nižší (30) a HH - vyšší vršky a na stoch. LH - nižší vrcholy a sílu (třeba 20). Pokud se mi to tak vše zobrazí, tak bych šel EUR/NZD buy. (a zároveň bych spekuloval na změnu trendu)
Pokud bych to udělal dle vzoru Hidden, pokračoval bych nákupem v již rozjetém trendu.
A jelikož jsme se učili, že ,,Trend is your friend´´ je možné, že hlednání divergence typu Hidden s přihlédnutím na otevíračky, fundamenty, indexy... může vést zase k malinkému pohnutí :) já na to koukám pár dnů, tak jestli se to nebude někomu zdát, velmi rád bych přivítal nějakou připomínku...

profill

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Ahoj Side,

vím,že odborník na mat.formule,data..atd. Chtěl bych se zeptat jak by jsi řadil podle hodnoty,sily.. asi tyto prvky nebo
jak to mám nazvat.(ropa,zlato,indexy..či ještě něco jiného)a vliv na fx páry. Co bereš jako hlavní podporuú(číslo 1-ropa,zalato...) pro vstup do pozice. Co vím,tak pokud zlato jde nahoru,tak i eur/usd,ale jak to je dál. Co by měla dělat ropa,indexy(a třeba i které indexy..DAX..)..snad jsem to napsal trošku srozumitelně :)
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Luky
ropa, zlato - tam záleží na trhu, kde je více trh lokálně přikloněn..nedá se říct, že ropa má větší vliv na měny než zlato anebo opačně...ideálem je samozřejmě souběžný pohyb zlata i ropy jedním směrem..pak indexy, ale portfólio indexů (akcie) je nyní dost rozhárané a většinou jdou nyní trhy jednotně, myslím lokální indexy - DJ, DAX, FTSE, Nikkei225 atp. - indexy většinou podporují lokál růst dané měny a opačně..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, dneska u večeře mě napadlo, jak by vypadal výsledek obchodování pravidel na základě vstupu do trendu dle dvou MA a stochastiku na Kablu TF5. Sháněl jsem se po něčem jednoduchém na menší TF abych si večer na dvě hodinky sedl ke grafu a zkusil vydolat nějaký ten pips.Pravidla jsem si trošku dal, nebylo jich moc, ale nějaka byla, periody MA jsem dal podle oka na 14 a 34, vložil jednu ADXMA s periodou co mam v nicku a světe div se. Pravda zatím prvních 23 obchodů, v rozmezí snad tří dní, takže vypovídací hodnota nic, ale jen jsem si chtěl dokázat, že je snad uplně jedno, kdy a podle čeho tam vlezu.

6882

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath Ahoj, ty jsi dle šarže mnohem zkušenější a já myslím, že toho víš o FX mnohem víc než já (než budu obchodovat naplno, tak spíše jen tak pozoruji, zkouším...) Pro přesnější podmínky vstupu a výstupu je určitě nejvhodnější pobavit se s Rhombicem. Pokud mi chceš poslat zajímavý nápad ohledně čeho jsme se bavili (merkak zavináč gmail.com). Přílohou je jeden dnešní Rhombiců screen. Napiš mi, co si o něm myslíš a já Ti pak napíšu svůj názor... Mimochodem mi napiš, zda-li ještě obchoduješ dle FX Pimpa :) profill

6889

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jiris109:
Teď si nejsem úplně jistý, ale nepřebarvuje se zpětně ADXMA? Pokud jo, tak to zpětně jde testovat těžko. Pokud ne, tak přesně jak jsi psal-chtělo by to otestovat na větší historii.
Nedáš sem na sklo ta pravidla, podle kterých jsi vstupoval?

Jinak mám ještě dotaz na statistiku MAE a MFE. Nějak nevím jak na to při svých backtestech. Mám jasně dané vstupy, ale SL a PT jsou pohyblivé-respektive je testuji. Nevím, jaké hodnoty mám zapisovat, protože když vlezu do obchodu, tak to při SL např. 50 udělá zisk 50(a pak mě to vyhodí na SL), ale při SL 80 to udělá už třeba zisk 100(než mě to na tomto SL vyhodí). Jakou hodnotu pro SL a PT bych měl tedy zapsat?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

profill
tá šarža je hlavne za zvedavosť, som len cca jednoročný začiatočník. Naposledy ma povzbudili slová od Rhombica (ktoré neboli určené mne): ...čím přemýšlivější je člověk tím mu to může trvat déle, protože neustále vidí nové souvislosti a zkouší nové věci a aniž by si to připustil právě díky tomu nelze mít disciplínu a přistupovat k tomu jako k práci (vlastní zkušenost), ale po čase přijde stav, kdy obchodník jako kdyby "zhloupne" začne ignorovat myšlenky v hlavě a nové informace, začne to dělat tak nějak automaticky, mozek si totiž po určité době všechno asocioval, poskládal a umí interpretovat "známou" situaci, už přesně víš co a jak, aniž bys nad tím musel přemýšlet... Už sa teším na zhloupnutí. :) Určite sa ozvem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stanley: Ahoj, no jestli se překresluje do historie to opravdu nevím, ale perioda 109 na TF5 je tak veliká že ke změně dochází asi tak jednou za deset let :) Svojí MAE/MFE dělám do prvni korekce proti trendu, SL je pod/nad low/high, což je většinou vrchol korekce, no a prvni nejvyšší bod je jakoby pokračování pohybu ve směru trendu do prvního zaškobrtnutí, jakmile se to rozebehne zase dolů, tak beru pak ten vrchol jako maxPT viz. přiložený obrázek. Co se týče těch pravidel, odtestuju to na větším množství obchodů a zkusím i nějaky ten backtest, pak to sem kdyz tak hodím, at s tím zybtečně neztrácíte čas, když to stejně nikam nepovede. Je to myšlenka stará jedne den, tak nečekej žádný zázraky, ale budu na tom dělat.

6902

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...