Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

Je to už nějaký čas co jsem tu přednesl systém založeny na LRMA. Podařilo se mi ho vyladit a přikládám ho k diskuzi. Systém jede pouze na GPD/USD a M10. Přiložený profit display aktuálně při 2048 bars, 435 pips, expectancy 6,95, W/L 15/6. V systému jsou kromě 3 LRMA, WCCI, TCF a Renko indikátor. Výsledky by byly lepší, kdybych uměl nadefinovat u Renka, když je vodorovné, obrat UP nebo DOWN. Kdyby někdo věděl jak byl bych moc rád. O Renku jsem psal již tento týden v tomto vlákně. Pavel

565

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to vachnikd:
testuju ten tvůj AOS s časovačem a nevím, co udělat když časovač skončí obchodování a mám otevřenou pozici.U většiny AOS když zasáhneš ručně, tak další pozici to buď neotevře a nebo otevře dvě najednou. Dá se s tím něco udělat?Výše je nějaký příspěvěk, ale programování vůbec nerozumím,můžete prosím někdo upravit tento AOS aby sám zavíral pozice podle časovače?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Standby
I když je tam aktivní časovač tak otevřenou pozici AOS uzavře i mimo "povolené" hodiny (Samozřejmě ale až k tomu dostane korektní signál ! Nezavře ji jen kvůli tomu že už má "padla".). Dnes jsem to nechal běžet s časovačem a přesně tak se zachoval - pozici zavřel 12:40 EST na EXIT signálu (den skončil v plusu 14 pips).
Čili nejjednodušší je nedělat nic a nechat systém ať to udělá za tebe :)
Samozřejmě můžeš systém kdykoliv zastavit, pozici zavřít ručně a pak třeba ráno systém zas zapnout.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Protože se blíží Vánoce a je čas dárků, dávám k dobru jeden svůj AOS z "tajného" arzenálu.. :). Systém je založen na neprávem opomíjeném indikátoru Dervas box, který je k mání i v základu VT. Dervas box myslím dost dobře "simuluje" hranice S/R a možná částečně i Fibonacciho linie. Systém obsahuje 2x Dervas box v nastavení 5 a 10 a jen jeden ! EMA v periodě 34 (žlutě). Pro doplnění, jen pro vizuální kontrolu, je přidán Delta price v Optimu. Systém obsahuje dva vstupy/výstupy pod čísly 1 a 2 a reaguje na protnutí Dervas box linie. Výhodou je vzájemná kombinace a zachycení double vstupem/výstupem v daném trendu. Dervas box se dá využít i jinak (např. ve spojení s Delta Price nebo s jinými druhy MA) nebo se dají nasimulovat i tři, čtyři Dervas boxy, ale o tom až za týden.. :). Přikládám dnešní 30 min. grafy euro a cable, včetně PD a popsaný AOS. Nastavení Dervas boxů musí být vždy adekvátní minutáži grafu !! SID

566

567

568

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Když už jsem dnes v tom rozdávání "dárků" :), přidám ještě jeden AOS. Tento AOS je obsažen i v základní nabídce VT pod názvem VT-Level Stop-Reverse System. Celý AOS je založen na využití funkce Delta Stop a Trailing Stop Level (TSL) hranice s ATR, ve vztahu k ceně. Používá buď mód optimum nebo manuál v nejčastějším nastavení 0,002-0,004. TSL považuji za jeden z nejspolehlivějších ukazatelů směru trendu vůbec, ale jeho využití jako AOS, vhledem k prodlevám ve vztahu k volatilitě trhu, za trochu problematické. Vše závisí na minutáži grafu, druhu módu, který člověk zvolí, ale i na dílčím měnovém páru. V klasickém VT Level Stopu to funguje vždy zajímavě. ale je to poplatné jen tomu jednomu módu. Proto jsem zvolil cestu více TSL v jednom AOS, které reagují nezávisle na sobě. Ve směru trendu reaguje TSL vždy dobře a změny směru vyrovnávají právě dílčí TSL navzájem. Opět je důležité nastavení pro každý min. graf (a mnohdy i pár) jinak. Příklad je na 30 min. graf, kdy jsem zvolil 1. v módu optimum a pak už manuál hodnotách, jak jsou na obrázku. Rentabilita je tam zajímavá, jak u euro tak u cable a TSL doporučuji spíše pro delší min. grafy. Při kratších min. grafech se musí manuál módy snížit na hodnoty tak 0,001-0,002. AOS tedy obsahuje 4 buy/sell vstupya v AOS jsem rovněž změnil možnost volby ceny (standardní vychází jen z Close), takže člověk si může např. vyzkoušet jak reaguje haClose, Open atd. AOS dokáže "nadělit" celkem slušně a dílčí ztráty překryjí většinou zisky z jiných pozic nebo současné vícenásobné vstupy při trendu..A protože je to dárek, doporučuji vyzkoušet a neházet do koše.. :) SID

570

571

572

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vachnikd dnes jsem měl celý den spuštěný tvůj systém s časovačem a není mi jasná jedna věc. 10 min před vypnutím časovače to uzavřelo pěknou pizici se ziskem 53pips a následně otevřelo novou. Padla 11.hodina a pozice se otočila docela dost do ztráty. Já jsem si myslel, že ta pozice se měla dávno zavřít jako ztrátová,ale protože nevím co kde jak musí překřížit na grafech pro ukončení pozice, tak nevím. Vše bylo na páru eur/usd. Přikládám obrázek. Díky za odpověď.

573

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To All: Zdravim vsetkych na tomto threade.
Prebiehe tu skutocne zaujimava diskusia o AOS a aj ja chcem prispiet jednym napadom:

Pred casom tu ktosi spominal ze by bolo "skalping" lepsie obchodovat na mensom time-frame kvoli vstupom, vystupom.
Mna napadlo ci by sa nemohli umelo vytvorit (v AOS) umele 10 minutove sviecky
Asi fopen:=(open,C-10);
fhigh:=(high,c-10);
fhigh:=if('Tu ulozi najvyssiu hodnotu zo sviecok c-10...c');
flow:=(low,c-10);
flow:=if('Tu ulozi najnizsiu hodnotu zo sviecok c-10...c');
fclose:=(close,C-10);
a tieto [bold]F[/bold]iktivne 10 min sviecky dat na zaciatok AOS. Ale pritom budeme obchodovat
na 1 minutovom time-frame. -> Lepsie vstupy a vystupy.
Slo by to? :S
Miro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

derkel
jo , dlouhodibě to nefunguje, protože velice často ti to vyžere obě stopky cukne nahoru limit nevezme a zase dolů a hnedle máš -40, jde to pouze když je jasný trend a nekope to tam a spátky, ale kdaž poznáš jaký je drend tak nemusíš toto vůbec používat

Jinak doporučuji AOS od Vachnikd, tu poslední verzi s časovačem, ta je suprová

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vachnikd
už mě je jasný kde byl problém, když jsem četl všechny komentáře ke tvému AOS tam mě to seplo. Ta otevřená pozice po ukončení obchodovíní v 11 hod nedostala sixnál exit, ale pouze nahrazení pozice za novou, ale protože časovač ji potlačil tak se nic nestalo a já jsem ještě nevěděl, že žluté kolečko znamená potlačenou pozici a mám to zavřít ručně, tak jsem to nechal běžet a až za dalšich 15 hod dostala regulerní exit naštěstí s 23 pips+ .
Někdo tady psal že při výměně pozic lze nadefinovat nejdříve exit a potom otevření pozice. Jde to nějak do tvého AOS dostat?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Standby Napsal:
-------------------------------------------------------
> derkel
> jo , dlouhodibě to nefunguje, protože velice často
> ti to vyžere obě stopky cukne nahoru limit nevezme
> a zase dolů a hnedle máš -40, jde to pouze když je
> jasný trend a nekope to tam a spátky, ale kdaž
> poznáš jaký je drend tak nemusíš toto vůbec
> používat
>
> Jinak doporučuji AOS od Vachnikd, tu poslední
> verzi s časovačem, ta je suprová

JO taky ji zkousim, bohuzel se mi vcera seknul comp, takze to momentalne dela blbosti, nebere vstupy nekdy vystupy, jednou mi to nahodile nakoupilo, necham to jeste chvilku bezet jestli se to nesrovna. Neda se tomu nak zabranit? Z predstavy ze by mi to udelalo na live uctu, mam sediny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

derkel
občas to blbne, nejlepší je ho odebrat a znova nainstalovat to je práce na pár sekund, potom už to neblbne, když je otevřená pozice tak hlídej signály, občas to dá signál,ale pozici neotevře tak to je potřeba udělat ručně.Vachnikd to používá pouze jako indikátor. Jestli tam máš tu verzi s časovačem tak ta už v 17 hod našeho času pozice neotvírá, i když to občas zablbne tak stejně na profit disp. to ukazuje super výsledky, takže i jedna blbě uzavřená pozice asi zas tak moc neznamená

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...