Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Standby

není, rozhodně lepší je verze s časovačem. Důvod celkem jednoznačně popsal nick marek a při zpětném pohledu na grafech je to i patrné. Nicméně znovu opakuji, je potřeba testovat.

vachnikd


"""
Důvody pro vložení omezovače obchodních hodin mám dva: jednak se mi zdá že většina systémů funguje v trhu "kde se něco děje" a pak pokud budu chtít použít systém ne jako automat ale jako vodítko pro manuální obchodování tak mi nadefinování obchodních hodin ukáže pomocí profit displaye jak úspěšný byl byl kdybych u toho seděl.

Pokusil jsem se program upravit podlé tvé rady, ale nejsem progrmátor takže výsledkem si nejsem úplně jistý - je to asi maximum co ještě zvládnu :-)

Mám jen demo a na něm historii v tuto chvíli max. 1140 barů, výsledky bez omezovače na Eur/Usd 239pips (30win,20loss), s omezovačem 2:00-11:00 300pips (18win,3loss (!)).

"""

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Petr

omlouvám se
taky se s díky připojuji.



To programátoři

nedalo by se do profit displeje doplnit možnost, aby rozeznal pokud se obchoduje YEN ? Nemyslím nastavení na při spouštění AOSu, ale automaticky. V případě YENu to ukazuje nesmyslné hodnoty. Již několik hodin se stím mořím, ale dneska je toho už asi na mé mozkové závity hodně.
Pokud někdo tušíte, jak by to mohlo jít, tak uvítám alespoň myšlenku. Nějak to tam doplním a hodím na sklo.


vachnikd

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vachnikd: Jsem rád, když ti mohu splnit každé přání a tak jsem do profit displaye přidělal výpočet maximálního počtu po sobě jdoucích zisků a ztrát a také úpravu pro japonské měny. Výpočet max.počtu zisků/ztrát po sobě jdoucích: ConsLoss := if(TradeProfitInPips0,0,prev)); MaxConsLoss := highest(ConsLoss)/10000; ConsWin := if(TradeProfitInPips>0,prev+1,if(TradeProfitInPips559

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky Petrovi tady můžeme vkládat různé AOS pro VT (.vttrs) a to je ohromná pomoc. Hned toho využiji a přikládám jeden zajímavý od autora Bemac. Je založen na principu Fibonacci v kombnaci s ADX a je určen pro delší grafy (30 min +). Zajímavá je u tohoto AOS možnost nastavení Fibonacciho výchozích poloh i celkem zajímavá rentabilita. SID

560

561

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Volf

díky moc. Někdy tě vezmu za slovo a budu chtít třeba navýšit konto :D

Jinak pro nezasvěcené, co jsem vlastně chtěl. Jedná se o výpočet po sobě jdoucích úspěšných a neúspěšných obchodů v testovaném AOSu. Důležité jsou především neuspěšné obchody. Z dlouhodobého hlediska pokud je tato hodna např číslo 3. Tak mám velmi vysokou pravděpodobnost, že čtvrtý obchod bude nanéjvýš právdobně ziskový a mohu vstoupit s vyšší částkou abych kompenzoval předchozí ztrátové obchody (a nebo taky tímto vytunelovat svoje konto, proto opatrně)


To admin

jestli můžu tak by jsem chtěl ještě "zaškrabat" o povolení neškodné přípony *.vtscr. Jedná se o příponu indikátorů. Příliš často se tu sice neobjevuje, ale někdo by se mohl divit proč jde připojit AOS a nikoli indikátor.
Předem moc děkuji.

vachnikd

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hned toho využiji a přidám jeden indikátor( .vtscr), kteří "staří" tradeři určitě znají. Ale někeří novější tradeři možná ne. Pivot Points (hranice podpory/odporu neboli Support/Resistance). Na grafu je PP bílá čára. Přidal jsem k tomu ještě (jako pomůcku) 9 EMA ve Fibonacciho řadě 5,8,13,21,34,55,89,144,233. Výhodou tohoto PP je i volitelné spuštění "čáry" mezi jednotlvými hranicemi např. mezi S1 a S2 nebo mezi R2 a R3 atd. Navolit se dá i spuštění PP podle hodin a minut startu trhu a nastavení podle min. grafu. SID

562

563

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vachnikd:
Davide, nemáš pravdu. Jakýkoliv obchod otevíráš, máš pořád stejnou pravděpodobnost na úspěch. Ani po 100 po sobě jsoucích ztrátách nemůžeš říct, že teď už máš vyšší pravděpodobnost na úspěch. Viz povídání o Wilsonově 4H tunelu (příběh z kasina). Vždy je nejdůležitější max. drawdown, tzn., maximální ztráta, kterou systém v minulosti nadělil nezávisle na tom, v kolika obchodech to bylo. Tvůj money management rozhodně může ovlivňovat jedině výše tvého konta a max. drawdown. Nikdy ne max. počet ztrátových obchodů.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...