Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

AOS Support/Resistance Trochu jsem v posledních dnech poškádlil mozkové buňky a vytvořil si systém, který reaguje jen a jen na překonávání hranic S/R. Vedla mne k tomu neutuchající diskuze na téma FA vs.TA. Protože považuji indikaci hranic S/R za určitý přechod mezi FA a TA, je tento AOS určitým kompromisem.. :). Ideální je pro sledování dat a vstupy na pozice po klíčových fundamentech, kdy trh projíždí hranicemi S/R jako nůž máslem a kdy je trh mnohdy ani nerespektuje. Dny, kdy absentují důležité fundamenty, už tak zajímavý není. Mezi jednotlivé hranice S a R jsem ještě navíc vložil střední hranice, protože rozptyl mezi např. PP, R1 a R2 se mi zdál příliš velký pro fungující AOS. Dilema, kdy vstoupit (nejen po průrazu hranice S/R) jsem řešil filtraci přes Trend Continuation Factor (TCF), který je celkem solidním indikátorem pro vývoj trendů a s těmi S/R hodně úzce souvisí. Výstupy jsou řešeny Trailing stopem. Systém solidně naděluje, jak už jsem předeslal, po datech, ale i v období klidu nezaznamenává výrazné propady rentability. I když výsledky jsou podle PD na 60 min. grafu velmi solidní (kolem 50 tis. USD), ještě zkusím přidat jeden filtr, který by celý AOS ještě umocnil, proto skript zatím nenabízím. Na cenovém grafu je PP silná bílá čára - první hranice S a R žlutá čára, druhý graf je TCF a třetí Profit Displey. SID

841

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Timd
Prazákladem S/R je Pivot Point, což je průměr nejvyšší, nejnižší a uzavírací ceny předchozího dne - (H+L+C)/3.
Většinou se bere za základ 17,00 hod. N.Y. času (23,00 SEČ), kdy se trh v N.Y. uzavírá, ale není problém si nastavit jakoukoliv hodinu. Víc než složité vysvětlování pomůže snad odkaz - např. FX Street, kde je i kalkulátor pro výpočet S/R.
www.fxstreet.com/conversor/fppc/fppc.asp
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kto si chce skusit S/R moze vyskusat Renko chart. Prikladam screenshot, kde vidite dnesne obchodovanie cable na 5 min grafe s box size = 0.0004, jeden obdlznik (box) ma velkost 4 pips. Videnie ceny z pohladu rekno charts moze byt jednoduchsie ako pri candlesticks. Zalezi od vkusu. Renko je vhodny pre trendovych obchodnikov a ukazuje dobre aj tzv. trend reversal signaly, ked sa trh otaca. Jeho vyhoda spociva v tom, ze odstranuje whipsaws, miesta kde cena kolise a jednoduchsie vidno plynule pohyby smerom nahor/nadol. Vypocet a vykreslovanie renko chart najdete cez google :) Popis screenu, cierna ciara je zaciatok dnesneho dna, len pre lepsiu orientaciu, zelenou bull trend a jeho prelomenie, modra rezistencia, cervena support. Vo VT sa nedaju pouzit pre renko charts indikatory, i ked som videl par programov, kde to mozne bolo. Osobne pouzivam renko len s trendovymi ciarami, indikatory mam zapnute na candlestics grafoch.

853

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Warrior
Jak na tom Renku poznám dílčí S a R ? Ta modrá a červená jsou asi jen S1 a R1, a to si tam namaluješ ručně ? Obchodovat S/R na 5 min. grafech se mi jeví trochu málo...Jinak nemáš tak docela pravdu, i na VT se dají použít indikátory a systémy založené na Renku, ale jsou jen transformovány do svíček a ne do binárního Renka (Samony Renko Systémy). Stačí když si zadáš na VT fóru do search Renko a vyjedou ti asi čtyři nebo pět...Osobně ty "piškvorky" nemusím, už z toho důvodu, že tě velikost boxu 4 pips nutně omezí při vstupu/výstupu...Jediný klad je snad na delších min. grafech pro trendy, ale jinak nevím k čemu jinému je to dobré...Ale proti gustu žádný...atd.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Usecky su nakreslene rucne, cervena a modra, nie su S1 a R1 ak to berieme z pohladu pivotov, su to len momentalne bariery, ktore sa utvorili vcera.

K indikatorom, pripustam moznost omylu :) ale ja som nemyslel indikatory a systemy zalozene na renku, ale vlozenie napr MA do grafu, ine programy to umoznuju i ked presne neviem ako to pocitaju ale vedia.

Neobchodujem LEN renko grafy, renko je len pomocny/potvrdzovaci ukazovatel, ktory ti ukazuje trend. Ciastkove S/R renko neukazuje, prave to je jeho vyhoda, zrusi vykyvy nahor a nadol vo velkosti box size.
Tak isto pomoze pri udrzani sa v trende, niekedy sa zda, ze cena sa zastavi a chodi hore dolu, pozrem na renko, ci sa "piskvorky" vykresluju proti mne a ak nie, drzim dalej.
Obchody treba vykonavat na klasickych grafoch, kde vidite cely pohyb ceny, renko vo VT nezobrazuje alerty, nevidno objednane pozicie atd, preto je dobry len na potvrdovanie signalu a rychly prehlad S/R barier.




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...