Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triple Screen - Update


Libic

Doporučené příspěvky

Zdravim Brondo,

ja myslel ve vztahu dvvou poslednich svicek v MACD jak popisuje LIBIC cituji ze clanku "Pokud jsou svíčky nad 0 a poslední svíčka je níže než předchozí, jedná se o bear trend" proto jsem to oznacil jako downtick omlouvam se za mystifikace.

Takze je to uptick, ale MACD ve vztahu k poslednim dvou svickam rika BEAR trend. Proto je v rozporu s EMA (26) ktere je rising.

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 834
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den všem,

Můj skromný názor je ten, že se jednotlivým uptickem nebo downtickem na Weekly MACD-H nemusíte vůbec zabývat.
Podle mě je hlavní EMA 26 na Weekly grafu, a to je jasný Rising. Čili trend je BULL.
Sledovat bedlivěji Weekly MACD-H má podle mě spíše smysl u svingových obchodů.

Pokud se v něčem pletu, tak prosím zkušenější tradery nechť mě opraví.. :D

to Libic:
Pokud můžete ohodnoťte prosím DarkManuv graf. Moc to pomůže nováčkům ( tedy i mně ;) ) při jejich tápání..
A možná že nejen jim. :) všechny moc děkuji!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj jardo,

pro tento konkretni priklad plati posledni prezentace candle v cenach (posledni carka na weekly grafu ma byt v bull trendu podle me je EMA (26) rising a MACD Bear) , tudiz cerna sipka na weekly neznamena v tomto pripade nic, jen jsem zapomel vypnout show buy sell arrow. Muze to byt trosku matouci chapu.

Mister78: Ja jsem prave pochopil Libice ze prave MACD-H cisti weekly graf a tim padem se vyhyba pohybum do strany.
Samozrejme lze to sledovat weekly graf jen pomoci EMA (26) ale chtel jsem omrknout libicovu updatnutou verzi a tohle me zaskocilo, pokud to ovsem cele neinterpretuji spatne, chtelo by to aby se vyjadril sam velky Libic ;) at v tom mame jasno.

Verim ze az bude mit cas tak napise.

Preji hodne uspechu!

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aha, tak to jsme si nerozumněli. Domníval jsem se, že hodnotíte weekly graf v místě kde je černá šipka. V tomto místě jsou i EMA i MACD v souladu a jde o čistý BULL trend. U poslední čáry histogramu je sice EMA rostoucí (i když se již sklon výrazně snižuje) a MACD již klesá. Já osobně bych v tomto bodě nevstupoval a počkal až se trend vyčistí. Rovněž se těším na komentář Libice.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


- Domnívám se, že MACD-H zde byl míněn jako podpůrný prostředek k EMA, nikoliv jako prioritní. Jsou -li oba v souladu, je BULL trend jasný a hledám vhodný vstup na daily grafu. Pokud nejsou, pak čekám, až se trend vyčistí a zatím jsem mimo.
- Souhlasím s vámi, že EMA (trendový indikátor) je silný v trendech a dává falešné signály při pohybech do strany a MACD-H (oscilátor) je silný u swingů a klame v trendu. Zkoušel jsem to u ID (YM), kde se cena pohybovala ve vlnách v jen mírně rostoucím kanálu. MACD cca 150 dolarové vlnky pěkně zachytil, ale než zareagovala EMA, byl swing pryč.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
k cukru:
Na weekly grafu roste EMA 26 + MACD-H 12.26.9 otocil po drobne korekci do rostouciho, tj. take do BULL Trendu.
Na daily grafu roste MACD-H 12.26.9 od Nov 10 + EMA 13 byla rovna.
Nov 11 bylo mozne umistit prikaz BUY stp 1 tick nad last high. Vstup Nov 14.
Vystup z obchodu na profit targetu = trendline = pravdepodobne bych jej umistil nekde kolem hodnoty 12.00.
Vstupni SL bych umistil na 11.35 = 1 tick pod last low.
Vstup dle Impulzniho systemu, protoze TSS nebyl uplne cisty. Jen pro doplneni: rad kombinuji oba dva systemy. Zrovna tento obchod bych dle TSS neobchodoval, avsak to je jen muj osobni nazor.

Jak obchodovat cukr dale Vam nepovim, protoze neumim vestit. Rozhodne bych cekal na vstupni pattern od TSS nebo Imps, coz v tuto chvili neni.
Na weekly grafu je stavajici cena velmi daleko od EMA 26, tedy je mozne ocekavat korekci ceny zpet k EMA 26 a tudiz korekci nebo bear trend na daily chart.
Na daily chart je nove high, pricemz MACD-H + RSI 7 v divergenci, a to silne. Tedy tyto podporuji moznost otoceni trendu do bear. Stejne tak je mozne, ze trend bude pokracovat pohybem do strany a oscilovat v trading range. Ale jak rikam, nejsem vestec a neumim predpovedet co bude.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
omlouvam se, prehledl jsem, ze graf s dotazem je z 19.8.2005. Jeste jednou se omlouvam. Pokud se nepletu, tak v temze obdobi byla temer stejna situace jako u uvedene posledni analyzy. Tedy si myslim, ze neni treba opakovat stejny scenar vstupu a vystupu dle Imps. Vstupy dle TSS prisli nasledne, Sept 22 a Oct 10.

Preji mnoho uspechu pri obchodovani!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
pro doplneni:
na weekly chart je mozne pouzivat velmi mnoho indikatoru. Zakladnim je pouziti EMA [13 nebo 26]. MACD-H je mozne a neni nutne. Budete-li obchodovat na weekly chart jen dle EMA, budete dostavat vice falesnych signalu. Budete-li obchodovat dle EMA + MACD-H na weekly chart, pak budete obchodovat mene, avsak budete mit presnejsi signaly. Ja rad pouzivam jak EMA tak MACD-H a oba indikatory maji pro moji analyzu stejnou hodnotu. Na daily kombinuji TSS + IMPS podle situace na weekly chart.

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry vecer Darkmane,
Jak jsem jiz psal, na weekly grafu pracuji s EMA a MACD-H soucasne. Jsou situace, kdy mne tato varianta urceni hlavniho trendu pripravi o mozny obchod, avsak v celkovem pohledu na obchodovani je to mnohem bezpecnejsi varianta, tj. mnoha falesnym signalum se take vyhnu.
Samozrejme hlavni trend muzete urcovat jen dle EMA, kde si muzete zvolit nastaveni napr. od 13 do 26 period, ale take 34 period. Ja se v tomto drzim dvou Elderem doporucenych hodnot = EMA 13, nebo EMA 26. Budete-li trend urcovat jen dle EMA, pak budete mit mnohem vice falesnych signalu a stejne tak budete obchodovat vice profitovych pozic.
Budete-li obchodovat dle obou indikatoru soucasne, tj. EMA + MACD-H, pak budete cekat i delsi dobu na vstup do pozice.
Ja osobne kombinuji na daily chart TSS + Impulzni system. Vetsinu svych obchodu obchoduji dle TSS, kde na daily pouzivam pouze RSI s nastavenim 7 period. Pro vstup dle TSS mi staci, pokud RSI 7 spadne pod 50 [bull trend], nebo vyroste nad 50 [bear trend]. Pak vstupuji pri breakoutu last high nebo low nebo OR 60 minut, pokud jde cena pres muj vstup gapem. Pokud nemam zcela cisty signal od TSS, cekam na signal od Imps, kde na daily pozivam MACD-H 5.34.7 a EMA 13 + Filtr RSI [overbought, oversold]. Vstup take breakoutem high nebo low nebo OR 60 minut, pokud jde cena pres muj vstup gapem.
Pro vstupni stop loss jiz vyuzivam S/R urovni na intraday charts, tj. den pred vstupem vyhodnotim stav aktualnich S/R a dle toho umistuji v den vstupu prikazy. Tj. otevre-li cena v ramci range predchoziho dne, nastavim vstupni prikaz na misto, ktere jsem jiz den predem urcil a v pripade vyplneni prikazu umistuji vstupni SL, ktere mam jiz take vyhodnocene z predchoziho dne.
V pripade, ze cena otevre gapem, cekam 60 minut. Pokud se cena vrati do range predchoziho dne, zadavam vstup dle vyse uvedenych pravidel. Nevrati-li se cena do range predchoziho dne, zadavam vstup na high / low OR 60 minut + SL umistim k S/R urovni.
SL mam stanovene v maximalni vysi 2% accountu. Pocet kontraktu stanovuji dle pravidel 2% / vstupni SL. Musim rici, ze jsem se svymi vstupy nad miru spokojeny, protoze jsem skutecne minimalizoval vstupni risk.
Vystupy z pozice povazuji za alfu a omegu celeho sveho systemu. Pouzivam upraveny model minimalne dvou kontraktu na obchod, pricemz cast kontraktu vystupuji swingove, cast kontraktu trend-followingove. Tento model upravil zisk z obchodovani o velmi vysoka procenta. Swingove vystupy resim dle trendlines / channel, trend-followingove vystupy dle S/R urovni.
Proc to vse pisi:
1] rozhodne nejsem zadny guru a zasadne si neprivlastnuji zadny dogmaticky patent na TSS nebo Imps. Vse, co zde uvadim, jsou zkusenosti, ktere jsem nasbiral stovkami hodin testovani a studovani. Verim, ze mnoho obchodniku ma jine zkusenosti a muj nazor podporuji variace TSS nebo Imps systemu, ktere jsem jiz videl.
2] jiz mnohokrate jsem uvedl a znovu uvedu, ze skutecny cit na oba systemy ziskate jen na zaklade mnoha hodin testovani. Sam jsem musel projit velmi mnoha Upticky a Downticky jak MACD-H tak EMA. Jsem bytostne presvedceny, ze TSS i Imps jsou velmi zakladni, jednoduche a efektivni systemy, ktere se zvladne naucit kazdy, kdo se jim bude venovat.
Nelze dogmaticky rici, jaky indikator je pro TSS a Imps nejlepsi. Na weekly grafech se lze orientovat i bez indikatoru, a to tak, ze trend urcite dle vyssich a nizsich high / low. Nic vic a nic min. Je-li chart, kde jsou vyssi high a vyssi low, pak je hlavni trend bull. Jsou-li nissi high a nizsi low, pak je hlavni trend bear. Jednoduche a efektivni. Na daily chart lze timto zpusobem obchodovat jen high / low breakouty nebo OR breakouty ve smeru hlavniho trendu. Nic vic a nic min. Nepotrebujete jediny indikator, dokonce nepotrebujete ani TNT a muzete vydelavat stovky procent rocne!!! Rozhodne potrebujete nastudovat informace [investovat do literatury] a rozhodne potrebujete natestovat mnoho hodin [investovat cas].
TSS a IMPS nejsou dogmaticky zalozene na konkretnim indikatoru. Oba systemy jsou zpusobem obchodovani, kde si kazdy muze vybrat co je mu libo. Na 100% oba systemy vyzaduji nutnost vlastniho vyhodnoceni situace.
Mate-li problem porozumet uvedenym systemum, pak mate dve moznosti, ktere jsem mel i ja pred nekolika mesici: bud si sednout, testovat a studovat a nebo jit k jinemu obchodnimu systemu. Jina moznost neexistuje. Ja zde uvadim moznosti, kterych je mozne drzet se pri sve dalsi ceste, avsak nebudu vysvetlovat jednotlive situace na grafu. Ne proto, ze bych nechtel, avsak proto, ze verim, ze vlastnim poznanim se kazdy obchodnik nauci mnohem a mnohem vice. Toto je fakt a ne domenka a mozna prave tento fakt bude rozhodovat, jestli budete stat v teto "zero sum game" na strane profitu nebo na strane ztrat.
V zadnem pripade nerikam, aby zde nebyla na toto tema diskuse a rad si prectu nazory na zpusob obchodovani TSS nebo Imps, stejne tak i ja pridam dalsi informace k obchodovani techto systemu.

Preji vsem velmi mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
dnes budu pokracovat v ramci pozicnich obchodu, a to vstupy do pozic. Jednim ze zpusobu, jak vstupovat do pozice je na zaklade breakoutu posledniho high nebo low. Na tomto vstupu neni nic mimoradneho a zna jej snad kazdy zacinajici obchodnik = viz entry buy stop 1 tick nad last high nebo pod last low.
Co je mozne na techto vstupech vylepsit je umisteni vstupniho stop loss prikazu. Pokud se podivam na 5 min chart komodity, kterou obchoduji, zjistim, ze i zde jsou tzv. support / resistance urovne a prave tyto budou voditkem pro me umisteni stop loss prikazu.
Pokud vstupuji do long pozice, na intradenni chart sleduji supporty, ktere se nachazeji pobliz posledniho high, nad ktere jsem umistil svuj entry prikaz. Pod tento support umistuji svuj ochranny prikaz.
Pokud vstupuji do short pozice, na intradenni chart sleduji resistance, ktere se nachazeji pobliz posledniho low, pod ktere jsem umistil svuj entry prikaz. Nad tuto resistanci umistuji svuj ochranny prikaz.
Otevre-li cena gapem, pak mam dve moznosti:
1] pozici vubec neotvirat
2] cekat jestli se cena vrati do range predchoziho dne
3] otevrit pozici na zaklade 60 min OR

AD 2]
pokud se cena vrati v prubehu prvnich 60 minut do range predchoziho dne, pak nasleduje vstup na zaklade predem definovanych pravidel high / low breakoutu.

AD 3]
pokud se cena do range predchoziho dne nevrati v prubehu prvnich 60 minut, pak mohu vstoupit do long pozice na zaklade breakoutu high 60 minut OR nebo do short pozice na zaklade breakoutu low OR 60 minut.
vstupni SL umistuji do OR, pod support pri long pozici, nebo nad resistanci pri short pozici.

Velikost vstupniho SL by mela byt definovana maximalnim riskem na obchod. Pokud si nastavim pravidlo 2% risku na jeden obchod, pak SL by mel cinit:
1] max. 2% a v tomto pripade budu obchodovat vzdy jen jeden kontrakt
2] velikost SL max. 1% s tim, ze risk na jeden obchod bude vzdy mene nez 2% = v tomto pripade mohu obchodovat vzdy vice kontraktu a jejich pocet prizpusobovat komodite, kterou obchoduji.

Vyhodou techto vstupu je minimalni risk na jeden obchod. Vyse tohoto risku muze byt napr. 60 USD pro jeden kontrakt Corn. Samozrejme musim mit pristupne intradenni charts, coz nabizi napr. barchart.com za velmi priznive poplatky. Spocitam-li si muj bezny risk na jeden obchod, pak zjistim, ze pri prvnim obchodu se mi naklady na intradenni charts nekolikrat vrati, at uz je muj obchod profitabilni nebo ztratovy.
Jako vse pri obchodovani, tyto vstupy maji sve vyhody i nevyhody. Nevyhodou je, ze trh ma nekdy v ramci intradennich pohybu vysokou volatilitu a vyplni muj SL i v pripade, ze se nasledne vyda mym smerem.

Kdy mohu tento zpusob vstupu pouzit: predevsim u swingovych obchodu, u trend-followingovych strategii tuto variantu vstupu doporucuji mene.

Zaverem:
burza neni prochazka ruzovym rajem a stoji proti nam mnoho lidi, kteri chteji, stejne tak jako my, vydelavat penize. Mam-li dostat nejakou ranu, pak se snazim minimalizovat dusledky teto rany a jednim ze spusobu je minimalizace vstupniho risku v ramci pravidel bezpecnosti obchodovani. Ctu zde prispevky typu, ten ci onen si na neco hraje a ten ci onen nema psychickou silu zvladat obchodovani. Mohu ubezpecit kazdeho, ze s prvni otevrenou pozici, at uz intradenni nebo pozicni, Vas tyto hlouposti prejdou.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Miro,
jeste pro Vas doplnim: Nektere praktiky jsem si musel mirne prizpusobit a nektere se sam doucit. To je jeden z dalsich duvodu, proc nechci vystupovat jako "znalec" TSS nebo IMPS, protoze se mohu v mnoha pripadech mylit, pricemz bych nerad, aby informace, ktere jsem se musel doucit sam byly brany jako jedine mozne.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...