Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triple Screen - Update


Libic

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 834
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Libici,
dík za velmi obsáhlé info. Já se TSS zabývám už poměrně dlouho, ale specializuji se na Forex. Osobně mi moc "nesedí" používání MA, obchoduji zcela jednoduše podle MACD-histogramu např. takto:
2 hod graf = MACD-H nad 0 = long trend, je mi prakticky jedno jestli roste nebo klesá
30min. graf = tick MACD-H jde pod 0 = hledám vstupy na 5 min. grafu
5 min graf = jakmile při splnění předchozích podmínek krosuje MACD-H nad 0 = vstup do long pozice

Výstupy:
pokud v 5 min grafu jde MACD-H zpět pod 0 a v 30 min grafu je též stále pod 0, zavírám.
pokud je v 30 min. grafu MACD-H už nad 0, uzavřu pozici až podle 30 min grafu = jde o to nechat zisky běžet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PS.: vstupy ve směru trendu podle CCI, jsem již popsal v jednom vlákně týkajícím se Forexu. Princip je ten, že nejlepší strategie vstupu na trh, je ve směru delšího trendu, ale po korekci, kdy je lokálně překoupeno/přeprodáno. Určení hlavního trendu záleží na traderovi, je celkem jedno, zda pomocí MA, MACD, ADX (tedy trendových indikátorů) a pro vstup v kratším grafu na lokální korekci je "samozřejmě" optimální použít nějaký oscilátor vyvinutý za účelem zjištění přeprodání/překoupení např. CCI, RSI.

Adraj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Adraji,
s Forexem nemam zadne zkusenosti, takze jen tezko budu davat rady. Pokud Vam system, ktery jste uvedl, funguje, pak je to jen skvele. Funguji-li Vam pri intradennim obchodovani Forexu pivot points, resp. jeho supporty a resistance [pokud se nepletu, pak ano], berte je v uvahu jako filtr pro vystupy z pozic a soucasne filtr pro vycerpany trend. Z dlouhodobeho hlediska se mi to na YM velmi vyplaci.
Pro pozicni obchody budu pouzivat podobne nastaveni, avsak filtrem pro vycerpany trend bude ADX. Vystupy z pozice budu resit jak trailing SL, tak dynamickym profit targetem, take dle ADX [zde hodne cerpam ze systemu Chucka LeBeau, ktery ma na principech TSS postaveno mnoho systemu]. System pro pozicni obchodovani take brzo uvedu.

Preji Vam mnoho uspechu!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Forex bohuzel nestuduji, takze jsem Vas prispevek nezaznamenal. Kazdopadne, co jste napsal je spravne a souhlasim s Vami. Drive jsem pouzival pro urceni trendu 5x vyssi timframe, coz jsem prepracoval a zda se, ze k vyrazne lepsimu. Stejne tak jsem vymenil EMA za SMA. Z dlouhodobeho hlediska mi MA pro hlavni trend funguji nejlepe. Jinak misto CCI lze pouzivat RSI, W%R atd. Nastaveni oscilatoru funguje jak s 9 periodami, tak se 14. Uvedenych 14 period je stejne dobrych, jako 9 period a oboji funguje velmi dobre. "Velkym" prinosem jsou pivoty. Ty povazuji za velmi dulezite. Tyto je mozne nahradit ADX, avsak pro intradenni obchodovani mi vyhovuji pivoty.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Kuky,
pokud jste schopen snaset dlouha obdobi ztrat a nasledne nepropasnout profitove obchody + pokud jste schopen dodrzet vystupni strategii, pak je tato metoda obchodovani dobra. Pokud vsak nejste schopen kazdy den sedet u PC a zajistit konsistentni obchodovani tak, aby jste neminul profitove obchody, nebo, pokud nejste schopen psychicky unest radu ztrat za sebou a nasledne podrzet jeden profitovy obchod az do jeho konce, pak budete mit velke potize tuto strategii ufinancovat. Je to o Vasi osobnosti. Nic vic a nic mene. Nikdy jsem nezkousel Turtle Soup + One doplnit o hlavni trend. Zkuste to a uvidite. Stejne tak si myslim, ze tato strategie muze dobre fungovat na 1 min chart v obdobi od 11.30 do 13.30 hod [obedy] a nasledne pri obchodovani reversu v pasmu mezi pivoty [Resistance 1 a 2 / Support 1 a 2]. Tyto reversy testuji, zatim to ma podobny prubeh = hodne drobnych obchodu [profit kolem 10 pts na YM] a obcas nejaka rana.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jeste doplnim:

pridani hlavniho trendu do obchodni strategie zmensuje pocet obchodu a zmensuje celkovy profit obchodni strategie v danem mesici, naopak razantne zvysuje konsistentnost vysledku strategie. Na toto tema jsem studoval nekolik materialu a byl jsem dost prekvapen. Tyto materialy srovnavaly nekolik obchodnich zpusobu za obdobi 10 let. Pri obchodovani bez hlavniho trendu meli uvedene strategie dost vyrazne rozdily ve vysledcich za jeden mesic, pricemz v jednom mesici byl velky + a v druhem velky -. Pri obchodovani s hlavnim trendem meli uvedene strategie mnohem mensi profity v danem mesici, avsak tyto byly velmi konsistentni [ve srovnani s obchodovanim bez hlavniho trendu]. V celkovem souctu se vysledky obou strategii prilis nerozchazeli, coz je nejpodstatnejsi.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Libici zpět u monitoru,

RRR 1: 3,2 a uspesnost kolem 50% to je docela lahůdka. O tom se mi může jen zdát ;) S použitím chytrého MM takový výsledek udělá neuvěřitelný balík. Co se týká psychiky, kterou jsme rozebírali v ID, to zřejmě nebude v tomto případě až tak drastický. Takže k takovým výsledkům upřímně gratuluju.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Richip,
jsou tydny, kdy system obchoduje jen napr. dva dny. V podstate vzdy je nejaka korekce trendu, kdy v danem tydnu system neobchoduje. Jen pro zajimavost, dnes je SMA 200 flat, takze je lepe drzet se stranou dokud se trend nevyjasni. Cena je pri Supportu 1, coz muze zamichat s trendem.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...