Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triple Screen - Update


Libic

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 834
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím Petře!
Tato free E-book o svíčkách nepojednává. Ale candlestick jsou jen jiným vizuálním zobrazením, takže si to lehce převedete. Kniha se zabývá převážně problematikou korekcí a formacemi: 1-2-3 High (Low), Ledge, Congestion a Trade Range. Hodně též pojednává o Ross Hook. Rozhodně stojí za stažení a přečtení. Je to trochu jiný pohled na grafy,který vychází nejzákladnějších vztahů jednotlivých barů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Břondo,
Díky za odpověď. Přesto že to určitě funguje(jako všechno) asi zůstanu u japončíků a jejich candlestick formací. Přelétávám už hodně dlouho ze systému na systém a rozhod jsem se zůstat už u jednoho a naučit se v něm dokonalosti. Po té dlouhé době si to určitě "zasloužím".:D

Pouze bezva obchody přeje
PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím PET!
Máte pravdu! Méně někdy znamení více. Také s tím přelétáváním mám své neblahé zkušenosti. Informaci jsem sem dal spíše proto, že je to poměrně dobře zpracovaný materiál zabývající se vztahy, které lze exaktně a do detailu popsat, nikoliv pouze formacemi založenými na subjektivním vnímání. A hlavně je toho zadarmo 60 stran - takže proč to nestáhnout, že - co je doma, to se počítá. Kdo ví co se kdy může hodit. Na podobné téma jsem objednal Joe Ross: "Trading the Ross Hook" a ta je již i s poštovným za 195 USD

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den.

Niekde v tejto diskusii som cital, ze TSS sa neda pouzit na Forexe. Skusil som to na demo mini ucte s kapitalom $400 a SL na jeden obchod $15. Jedine a co je asi najpodstatnejsie je, ze sa mi nedari dosahovat TP 1:2 a viac. Iba v pripade ked chytim zaciatok trendu, co sa malokedy stane.

Skusil som teda vystupovat z obchodu podla "Impulzneho systemu" ale vtedy dosiahnem zisk cca $4-6 na obchod. Celkom to ide pokial nepride jeden stratovy obchod kde ma zastavi SL na -15$.

Dnes som zacal skusat dalsiu variantu vystupu t.j. SL -15, TP +17, takto to ale vychadza 1:1,14 a musel by som mat 60% uspesnost co sa tiez vzdy neda.

Co robim zle, pripadne kde inde pouzit Triple Screen kde mozem zacat s tak malym kapitalom ($400) a obchodovat s mini uctom.

Dakujem za odpoved.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobré ráno Jano.
Já trénuji Forex, ale čtu skoro všechna vlákna i Futures. Triple screen se mi velmi zamlouvalo a tak jsem se snažil ho aplikovat i na Forex. Bohužel mi to příliš nefunguje. Pokud čekám na splnění podmínek vstupu podle TSS, dostane se mi RSI už tak vysoko, že to už je překoupené a co nevidět se to otočí. Jakýsi náznak myšlenky z TSS je asi možné použít, ale rozhodně ne dogmaticky. Osobně jsem skončil (po mnoha pokusech) u jednoduchého RSI, a jeho pomocí zachytím trend spolehlivěji, než TSS. Samozřejmě myšlenka použít grafy různých Timeframe (já např. nejraději 15+5 minut)
Souhlasím s Libicem, napsal bych to u Sida.

Hezký den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den Libici,

Pokud by jste byl tak ochotný, měl bych otázku k vašemu druhému systému který obchodujete na mDJ. Jedná se o systém, který jste tu nedávno popisoval který používá 25timeframe (MACD-H), 5timeframe (MACD-H + EMA20), 1timeframe (EMA20).
Můj dotaz se týká středního tedy 5 minutového timeframe.. Zajímalo by mě jestli považujete za splnění patternu (v případě Bull trendu),když MACD je pod centerline, ale v danný okamžik už je cena nad EMA20, zajímá mne jestli vstupujete právě v okamžiku kdy je cena pod EMA20, nebo může být (v době vstupu na minutovém grafu) už nad EMA20 a stoupat..(v případě, že MACD se drží ještě stále pod centerline)..
Jde mi o to, že když čekám na splnění podmínky na 25 min grafu, tak mi cena uteče nad EMA20, a nejsem si jistý jestli to vzít, nebo je to bráno jako nesplnění podmíny ke vstupu.

předem děkuji za odpověd, s pozdravem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
To Petr M: Petre, muzete prosim dat do fora nejaky obrazek?
To Radovan: pro intradenni obchody jsem jej nikdy nepouzival, resp. netusim, zda-li je mozne jej intradenne pouzivat [Radovane, vychazim z informace, ze obchodujete intradenne].

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libici, Cislo 1 na grafu ukazuje potvrzeny signal MACD pod centerline, Cena pod EMA20,ale Bull trend na 25 timeframe se ukaze az při vykresleni cisla baru c 2.. to už je ale tento bar nad Ema20 a MACD je nad centerlinkou. Chapu, že to bude asi špatny patern. Co mi vrta hlavou je kdyby Bull trend na 25 timeframe byl potvrzen na 100%, MACD bylo na 5 min timeframu pod centerline, jenom cena by byla v době kdy chci kupovat už nad EMA20 (svice by se začala ale vykreslovat pod) je to platný patern nebo ne? moc děkuji za ochotu

707

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Radovane,
nize par slov k Elder Ray:

Dr Elder uses a 13-day exponential moving average (EMA) to indicate the market consensus of value. Bull Power measures the ability of buyers to drive prices above the consensus of value. Bear Power reflects the ability of sellers to drive prices below the average consensus of value.

Bull Power is calculated by subtracting the 13-day EMA from the day's High. Bear power subtracts the 13-day EMA from the day's Low.
Trading Signals: When used on its own, the Elder-ray requires 3 screens:
A bar chart with 13-day exponential moving average; Elder Ray Bull Power; and Elder Ray Bear Power.

Only trade in the direction of the trend - indicated by the slope of the 13-day EMA:
Go long if Bear Power is below zero and there is a bullish divergence.
Go short if Bull Power is above zero and there is a bearish divergence.

If you wish to pyramid your position:
Increase your long position whenever Bear Power dips below zero and then rises back into positive.
Increase your short position whenever Bull Power rises above zero and then falls back into negative.

Aplikace s TSS:
weekly Bull trend = daily vstupte long kdyz Bear Power dips below zero and then rises back into positive.
weekly Bear trend = daily vstupte short kdyz Bull Power rises above zero and then falls back into negative.

Vystupni strategie:
Short pozice = Bear Power is below zero and there is a bullish divergence.
Long pozice = Bull Power is above zero and there is a bearish divergence.

Pozor, je nutne hlidat, kdy analyzujete Bull power a kdy Bear power.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Petre,
k Vasemu dotazu:

Co mi vrta hlavou je kdyby Bull trend na 25 timeframe byl potvrzen na 100%, MACD bylo na 5 min timeframu pod centerline, jenom cena by byla v době kdy chci kupovat už nad EMA20 (svice by se začala ale vykreslovat pod) je to platný patern nebo ne?
- Z meho pohledu tento pattern muzete povazovat za vstupni. Nekdy se stane, ze nejsou splneny vsechny vstupni parametry na 100%, resp. je nutne ziskat trosku citu pro odchylky, ktere mohou byt:

1] cena nedosahne pod EMA 20 a k teto se pouze priblizi
2] cena je pod EMA 20, avsak MACD-H provede pouhou korekci nad central line
3] cena provede korekci k EMA 20, avsak ne pod a MACD-H provede pouze korekci nad central line

Tezko rici, do jake miry budete odchylky akceptovat. Toto je skutecne jen otazka cviku a praxe. Muzete akceptovat vsechny a nebo zadne.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...