Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triple Screen - Update


Libic

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 834
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu. Jsem celkem začátečník a teprve pomalu hledám obchodní systém. Triple Screen se mi dost zalíbil, ale hned v úvodu jsem narazila na problém při sledování hlavního trendu, že grafy, které jsem dosud používala / tj. tradesignals.com/ u MACD nezobrazují histogram. Asi to není až tak zásadní problém, ale přece, nemůžete mi doporučit něco jiného? Zřejmě mi napíšete, že je možné používat TNT, ale ten je pro poziční obchody, já bych raději obchodovala denně nebo intradey.Ráda bych si koupila nějaký program s historickými daty,můžete mi poradit?/podotýkám, že s angličtinou na tom nejsem zrovna nadvakrát dobře/
A.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Ančovičko,
myslím, že když se podíváte sem www.financnik.cz/forum/read.php?2,1364,page=1, určitě si něco vyberete.
Věnujte čas výběru, využijte možnosti trialu, anglická slova se stále opakují, při základních znalostech angličtiny a počátečního používání slovníku by to časem neměl být problém ani pro vás. Konkrétní software vám neporadím, ID obchodům se nevěnuji, předpokládám, že by se dal využít i software zmiňovaný na ID kurzu, mrkněte do manuálu.
Přeji hodně vytrvalosti, Iveta.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Ančovičko,
jak píše Hidalgo, pro ID se dá dobře použít např. SierraChart. Je ideální absolvovat kurz ID, kde se vše dozvíte (vč. nutného softu), navíc dostanete přístup do fóra ID a tam jsou nově i základní data pro Sierru zdarma (pro počáteční backtest dostačující). Sierra umí všechna potřebná zobrazení indikátorů, samozřejmě vč. MACD-H.
Taky na tom nejsem s angličtinou moc dobře ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Ancovicko,
nereknu Vam nic noveho = nejlepe bude podivat se na Sierra Chart. Muzete si take otevrit platformu u Barchart.com, eSignal.com, FutureSource.com nebo platformu, ktera se nabizi na Tradesignals.com, o kterem pisete [platforma se jmenuje MarketAspects [tato MACD-Histogram nabizi]. Mate-li ucet u IB, pak uprednostnete Sierra Chart. Vse ostatni bude drazsi.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Libič:
rád by som sa Vás opýtal na drobnosť z Vášho príspevku zo 14.júla 2005 ohľadne vstupu do pozície, kde píšete:... posledni bar prorazi nad EMA 18 a posledni dve svicky na MACD Hist jsou ve vztahu bull trend. Vstup do pozice umistenim BUY Stop nad posledni high ... Zaujíma ma, či čakáte, kým posledný bar uzavrie nad EMA 18, ale je pre Vás platné aj jednoduché prerazenie EMA 18, aj keď bar uzavrie nakoniec pod EMA 18.Ďakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobry vecer,
dneska jsem se dostal k nove knize, ve ktere jsou popsany obchodni systemy a strategie, ktere hodne navazuji na Eldera a Rosse, resp. TSS system. Kniha se jmenuje Mechanical Trading Systems, od autora Richard L. Wiessmen, vydano nakladatelstvim Wiley & Sons.
Kniha popisuje a backtestuje systemy jak pozicni, tak intradenni, trend-followingove a swingove. Mnohe strategie navazuji svoji podstatou na TSS. Strategie jsou testovany na cerstvych datech, tedy lze je povazovat za velmi aktualni a pouzitelne jak pro elektronicke trhy, tak pro pitove trhy.
Kniha dale obsahuje kvantum informaci souvisejicich s tvorenim mechanickych strategii a obchodovanim dle mechanickych strategii.
Samozrejme, vse v ang. jazyce. Po prvnim prolistovani a procteni nekolika pasazi jsem prijemne prekvapen nad informacemi, ktere jsem se dozvedel a proto tuto zde na Financnikovi doporucuji. Pasaze, ktere popisuji mechanicke systemy, nejsou slozite na preklad, jsou psany jednoduchou anglictinou, ctive a rychle pochopitelne. Nejedna se o desitky stran elaboratu, kazda strategie je popsana na jedne az trech stranach.
Je mozne, ze budou obchodnici, pro ktere jsou uvedene informace samozrejmosti, pro zacatecnika se muze jednat o cenne informace.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobry vecer,
muze mi prosim nekdo poradit?
Libic napsal : Vetsinu svych obchodu obchoduji dle TSS, kde na daily pouzivam RSI 7. Pro vstup mi staci, pokud RSI 7 spadne pod 50 (bull trend), nebo vyroste nad 50 (bear trend). Pak vstupuji pri breakoutu last high nebo low ...

a ja nevim, jestli : plati vyse uvedene jen pro vztah poslednich 2 baru (tzn. kdyz RSI 7 spadne pri bull pod 50 a hned dalsim barem prorazi nad last high) nebo muzou byt nejake bary mezi tim (napr. RSI 7 spadne pri bull pod 50, dalsim barem neprorazi last high ale tim dalsim barem prorazi nad last high) ?
Dekuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravim DarkMane

trosku po funuse ale predsa sa spytam
sledoval som Vas dotaz ohladom cukru SB05V z weekly 19.8.2005 a nezhodu MACD-Hist s EMA26... ale niejak som nepochopil odpoved od ostatnych ... je to v skutocnosti tak ze vztah poslednych dvoch barov na MACD 12,26,9 je klesajuci a teda skutocne nepotvrdil UP z EMA26 ..???
vdaka za odpoved

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Libic,
zdravím a dám jeden technický dotaz. Moje platforma umožňuje jen některé timeframe. Pokud chci mít jako obchodní 30 min graf., mám na určení hlavního trendu na výběr pouze 2hod nebo 3 hod. graf, tedy buď 4násobnou nebo 6-ti násobnou délku. Co je podle tvojí zjušenosti lepší pro přesnější vstupy ?
Dík za odpověď,
Adraj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Adraji,
k Vasemu dotazu:

1] obchodovat TSS na 30 min chart nebude prilis lehke, pokud nebudete drzet u profitovych obchodu pozici pres noc. Kazdopadne, mate-li jine, resp. lepsi zkusenosti, pak je vse OK.

2] hlavni trend si spis urcujte na 3 H grafu.

Ja osobne velmi uspesne testuji nasledujici:

1] hlavni trend urcuji dle SMA 200 na 300 min grafu [5 hodin]. Sleduji rostouci / klesajici SMA.

2] vstupy obchoduji na 3 min grafu. Pouzivam 34 SMA, ktera musi byt v souladu s SMA 200 na 300 min grafu.

3] vstupni bod urcuji dle CCI 9 period, a to: pri bull trendu musi CCI 9 protnout -100 zespodu nahoru, pri bear trendu musi CCI 9 protnout +100 zhora dolu.

4] vstup za market cenu.

5] entry SL pod swing low pri bull trendu, nebo nad swing high pri bear trendu.

6] vystup dle tri pravidel:

a] profit target na urovnich pocitanych dle pivot points, tj. support 1 pri short pozici, resistance 1 pri long pozici.

b] pozici chranim posouvanim trailing SL vzdy pod swing low pri long pozici nebo swing high pri short pozici.

c] v 16.30 hod vystupuji za market.

7] do long pozice nevstupuji, je-li cena [vstupni bod] pri resistanci 1, resp. do short pozice nevstupuji je-li cena [vstupni bod] pobliz supportu 1.

Pouze za dnesek nadelila tato strategie na YM jiz 60 pts [300 USD / 1 kontrakt] a ani jeden ztratovy obchod. Vyse uvedene je UPDATE TSS systemu pro intradenni obchodovani. Pro pozicni obchody bude system fungovat podobne, nemam jej jeste dopracovany.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...