Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triple Screen - Update


Libic

Doporučené příspěvky

Thanx a lot, Libic!
Dovolte mi ještě otázku k výstupu (vím, že o svých výstupech nerad mluvíte ;-), k tomu tady uvedenému.
Kdy nastane bullish/bearish divergence?
Moc dekuju!!!
Radovan
P.S. Ted si uvedomuju, ze vy asi jedete bez ceske diakritiky, tak se vam to asi blbe cte, vidte? ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 834
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobry den Radovane,
bearish divergence = cena tvori nove high / indikator tvori nizsi high.
bulish divergence = cena tvori nove low / indikator tvori vyssi low.

Moje vystupy dle TSS:
1] trailing SL dle S/R urovni / korekci trhu
2] vyjimku tvori parabolicke pohyby = vystup na utazeny trailing SL.
3] vystup na profit targetu = swingove obchody.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Petre,
vyse uvedene systemy pro ID obchodovani nahrazuji jednodussimi variantami. Napr. intradenni obchodovani hooks je temer stejne jako TSS, jen bez indikatoru. Pozicne obchoduji TSS, ve stocks take TSS. Tot vse.

V poslednich dnech se venuji jedne jedine veci, jejiz zakladni princip zni:
- vstup do pozice market on open, vystup z pozice market on close. Zadne SL, zadne pozice pres noc. Tuto strategii testuji napric komoditnimi kontrakty. Jakkoliv se strategie, jejiz zaklad jsem uvedl, zda nerealna nebo nesmyslna, opak je pravdou. Unosny drawdawn, lehka TA, minimalni stres, zajimave zhodnoceni, obchodovat muzete vetsinu komoditnich kontraktu.
V knize od autora Toby Crabel: Day Trading With Short Term Price Patterns and Opening Range Breakout, lze dostat velmi slusne zaklady.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libici, to zni tak silene, az je to fascinujici!
Skoda, ze ta kniha od Toby Crabel je tak "draha". Vim, ze tento pojem neni zcela na miste, kdyz mluvim o investici do sveho vzdelani, nicmene je to pro me tak trochu zajic v pytli...
Ale hodně zajimavy zajic...
My z Vas tady tahame draze nabyta moudra, az je mi trapne se zeptat, zda nepustite do kola nejaky spek z one knihy..

Diky

Radovan
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Libici, Pokud budete mít chvilku poprosil bych o Váš názor na to jestli jsem pochopil zprávně Vaši strategii, kterou jste používal dříve, zakládající se na TSS s použitím EMA20. Testuji ji ted na historických datech. Je to strategie kdy jste určoval hlavní trend na 25 minutovém grafu. Ema roste,klesá,jde rovně=neobchodovat. Vstupni body do pozice: Jste určoval na 5 Min timeframe, EMA 20. Je-li hlavni trend BULL, cekam na moment, kdy cena provede pull back pod EMA 20. Je-li hlavni trend BEAR, cekam na moment, kdy cena provede pull back nad EMA 20. Vstup na jednominutovém grafu jakmile se začne Ema zvedat/klesat.. Na přiloženém obrázku jsou vstupy během jednoho testovaného dne (výstupy mám zatím pevné PT), jsou označeny vstupy,SL a výstup (budto dosažené PT, nebo výstup na B/E+5). Na B/E+5 posunuji SL po dosažení násobku základního SL, tedy pokud je SL -50 pak posunuji po dosažení +55 na B/E+5 atd.. p.s. podmínka z hlavního 25 TF je samozřejmě splněna, EMA20 celou dobu ukazuje na sever.. Vstupy jsou na minutovém krátce po začátku stoupání EMA20. Děkuji za Váš názor a přeji mnoho úspěchů!! (tu)

724

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Petre,
zeptam se: mate nejake financni vysledky k Vasemu testovani? Rekneme treba za poslednich 4-6 mesicu? Spocitejte profit uvedeneho postupu za poslednich 4-6 mesicu + draw down + RRR a budete vedet, jak uvedeny postup funguje. Budete-li v profitu, pak neni co resit. Z meho pohledu se vstupy do pozice zdaji byt OK, avsak jak rikam, bez backtestu je tato diskuse jen teorie.

Jeste doplnim: pouzivate stop limit orders pro vstup? Pokud ne, zacnete s nimi, usetri Vam hodne slippage, resp. Vas backtest bude blize realite.

Dejte pak vedet vysledky, jsem zvedavy, jak se Vam povede.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za odpověd Libici!

Vysledků mám zatím málo, jakmile jich budu mít víc tak dám určitě vědět. Šlo mi jen o pochopení vstupů..
Co se týká stop limit příkazu, ten bohužel asi neotestuji, jelikož používám sierra charts + Tsim a ten bere data z IB aktualní, takže s historickýma to nefunguje..Pokud se mílím a někdo kdo používá tuhle kombinaci to dokáže budu vděčný za radu..

s pozdravem a díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Petre,
melo by to byt naopak: budete-li testovat, pak Vase vysledky backtestu nebudou obsahovat slippage. Budete-li strategii obchodovat, je lepe pouzivat stop limit prikazy, aby jste se slippage vyhnul, tj. vstupoval za cenu, kterou urcite. Napr. pri obchodovani YM dela pri market a stop order slippage 5 USD jak nic. Udelate-li 4 obchody za den, pak Vam dela slippage jen na vstupech 20 USD, tj. za mesic cca 450 USD, tj za rok cca 5,000 USD. Celkem dost, ze?? Slippage jde proti Vam.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...