Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ninja Trader - nastavení programu od A do Z II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 310
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Kdysi jsem měl v NT, tuším ještě 6.5 indikátor, který mi umožnil nastavit od určité doby do jiné doby jinou barvu pozadí (dělal to nějakým průhledným overlay).

Teď by se mi to hodilo na jeden test, ale nemůžu to nikde najít, nevíte někdo jak se jmenuje, případně kde ho najdu.

díky, jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,

máte někdo zkušenosti s pospojování historických kontraktních měsíců do kontinuálního grafu a jeho následné přehrávání přes funkci "Market replay connection" ?

Nějak se mi to nedaří a přes výuková videa na stránkách NT jsem také nic nenašel. Pouze jak zprovoznit konkrétní den.

Děkuji

Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak a co mě jde. V HISTORICAL DATA MANAGERU obr.2 mám stažena kompletní data např. TF0311 a zajímá mě leden 2011, která si dokáži zobrazit pod záložkou edit.

Pokud si zapnu funkci market replay connection zobrazí se mě okno s přehráváním dat, kde si pravým tlačítkem myši vyvolám "availabe data" viz obrázek č.3, ale tam jsou úplně jiná a nekompletní data?

Odkud vlastně čerpá Market replay data? Předpokládal jsem, že právě s Historical data manageru?

Pak se mě stane, že si otevřu přes market replay data např.měsíc leden 2011 new chart = contract TF0311= a chci, aby se mě cena hýbala v grafu což se neděje. Cena se hýbe v chartu pouze v datumech, které jsou zobrazena v available datech na obr.č.3.

A to je samozřejmě problém páč nemohu zadávat simulované obchodní příkazy do platformy a z toho zapisování obchodů do market analyzeru atd...

Kde dělám chybu v nastavení.....

Přdem děkuji za radu od zkušenějších :-)

Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Market Replay používá vlastní databázi, má v ní i Bid a Ask včetně množství, případně i hloubku trhu. Přehrávat lze pouze to co je v ní a tam se to dá dostat buď vlastním nahráváním když jdou aktuální data, nebo i stažením pomocí funkce Download Replay Data.

Má-li k tomu někdo ještě data v historii, pak po startu přehávání se navíc zobrazí graf i směrem doleva, jinak graf začíná první svíčkou z Replaye.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Jiří.S No o to právě jde. Data mám samozřejmě stažená přes připojení "External data Feed = download replay data" jak ve formátu minuty tak i ticky (L1/L2). Proto se ptám odkud Market replay tahá data a proč tam pořád mám v mém případě pouze březen 2011, i když mám evidentně natažená data i z jiných měsíců, která se mně sice nakonec v chartu zobrazí, ale při spuštění replaye se cena nehýbe a stojí? Tudíž samozřejmě nelze simulovaně zadávat obchodní příkazy. První obrázek je ukázkou stažených dat přes funkci Historical data manager (předpokládám, že odtud bere data přehrávač "Replay market data") Na druhém obrázku mám vytáhnuté data z vlastního adresáře NT7 a opět tam data evidentně nahraná jsou. Takže zase jsem opět na začátku, co je špatně, že market replay data nedokáže přehrát mnou uložená data stažená přes funkci Download replay data? Skoro mě to přijde, jestli nemám někde něco špatně nastaveno v platformě, ale netuším co....

18756

18757

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
měl bych dotaz ohledně workspace v NT. Začal jsem obchodovat live a chtěl jsem si udělat srovnávací backtest za leden. VYtvořil jsem si nový workspace, ale v novém workspace ja ten samí kontraktní měsíc a zobrazují se mi tam všechny popisky co jsem provedl v live. když je smažu, smažou se opět v obou workspace, nejde toto nějak rozdělit? nechci o připomínky v původním workspace přijít, nicméně bych rád srovnávací backtest roved na čistém listě. neřešil jste někdo tento problém?
edit: ještě jsem zepomněl napsat, že se samozřejmě propisují pouze věci, u kterým mám nastavené přiřažení ke všem grafům určitého kontraktního měsíce (aby se mi např S/R úrovně propisovali ve všech timeframech). chápu to v jednom workspace, ale mezi jednotlivým workspace mi to přijde na škodnou.

Děkuji za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Market Replay databáze není shodná s databází historie nebo-li není shodná s daty se kterými pracuje Historical Data Manager a zobrazování grafů. L1/L2 neznamená minuty a tiky ale LAST_BID_ASK_info/hloubka_trhu_BID_ASK_info. Soubory Market Replay jsou ve složce ninja-DB-DATA v samostatných složkách podle dnů pro náš čas odděleno 6-tou hodinou ranní protože na východě ušáků maj v tu dobu půlnoc.
(Mimochodem "External datafeed" nemá s Replayem nic společného přestože je to v původním článku zmíněno (je to bota Finančníků a jde to tedy i bez ní)).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

O.K., ale když se podíváte na připojená obrázek, tak data skutečně mám stažena a ukazují se mě ve složce DB=data tak jak oba popisujete. Je tam vidět zvolený kontraktní měsíc, v mém případě je to TF březen 2011. Když si přes Market replay vyvolám available data, ukáže se mě pouze 15-16.32011. Takže jediné vysvětlení je, že stažená data nejsou kompletní a tudíž jsou mě úpně na nic. Zkusím se dotázat přímo na stránkách NT v jaké kvalitě jsou tyto historická data vůbec poskytována. Rovněž tedy přemýšlím jak naložit se staženými daty v historical data managerovi. K čemu jsou mě vůbec dobrá, pokud z nich Market replay nečerpá. Možná k exportu do excelu a s tím další možností výstupů dat...

18760

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...