Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Swingové obchody - US stocks


tom_swing

Doporučené příspěvky

Tak a září, tedy jeho obchodní část, je za námi. Svůj výsledek bych hodnotil jako lehce nadprůměrný: 4,46%. Jak už to tak bývá, něco vyšlo, něco nevyšlo. (Uzavřel jsem 9 obchodů, WIN 55,56%.) Jak už jsem tu v podstatě uvedl dříve, naštěstí jsem v první polovině září participoval na těch dvou větších býčích pohybech (6. a 13. září), za nimiž, jak známo, stáli pánové Draghi a Bernanke. Thank you guys ;) Jinak dnešek a možná i zítřek hodlám zasvětit analýze svých živých obchodů za posledních několik měsíců, a to hlavně s přihlédnutím k výstupům. Slibuji si od toho, že získám trochu lepší cit pro výstupy a že si lépe utřídím svoji sadu pravidel pro výstupy, protože si myslím, že právě efektivnější vystupování by mohlo zlepšit výkonnost mého systému. Do budoucna bych rád pracoval se 4 (nebo se 3) variantami výstupů, s tím, že pro jednu z nich bych se rozhodl vždy na základě celkového kontextu a pak bych ji už aplikoval víceméně mechanicky (do této problematiky samozřejmě zahrnuji i posouvání SL). Šlo by tedy o to, co mi vyhovuje a co se mi osvědčilo: o kombinaci mechanického a diskréčního přístupu. Alespoň taková je tedy moje představa v tuto chvíli.

20473

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 257
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Udělat 4,46% v době, kdy SPY udělá s bídou 2 procenta není lehce nadprůměrný, ale naprosto skvělý výsledek! Ovšem máš problémy s konzistencí, za poslední 2 měsíce máš celkový výnos 0,74%, a to v době, kdy SPY měl za tyto 2 měsíce 4,6%. Drsně řečeno, pokud bys neobchodoval vůbec a dal 1.8 vše na SPY, měl bys nyní šestkrát takové zisky než ty, co máš. Držím palce a přikládám svůj screen, který dopadl dost podobně ;-)

20475

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak především gratuluju k hezkému výsledku :)

Abychom to vše zasadili do patřičného kontextu: já jsem na rozdíl od Tebe začátečník, respektive jen mírně pokročilý trader, který pracuje zatím stále ještě spíše s polotovarem systému než s hotovým systémem, dolaďování probíhá "za pochodu". Můj cíl pro rok 2012 je neprodělat, což se mi zatím daří. Navíc jelikož je můj systém diskréční (vychází hlavně z davové psychologie a do značné míry z knih Eldera), předpokládám, že výkonnost se časem trochu zlepší, až získám větší cit pro trhy (mimochodem, časem plánuji zvýšit riskovaný kapitál na obchod z 1,5 na 2 procenta účtu - a to už bude strop! - možná od ledna 2013, pokud se mi bude dařit, uvidíme).

Jinak pokud si vezmeme uplynulý [bold]kvartál[/bold], tak můj výnos je 8,37% (versus 6,06% SPY za totéž období). A každý, kdo je trochu v obraze a sleduje třeba různé zahraniční weby atp. ví, že špatná volatilita v letošním srpnu byla pastí pro mnohé swingové a nejen swingové systémy. Dokonce i intradenní obchodníci na tomto webu - a to včetně obou pánů zakladatelů - si na tu srpnovou volatilitu stěžovali.

Je fakt, že jelikož zrovna teď v září jsem 8 z těch 9 obchodů měl na long stranu, to srovnání se SPY tady jakýsi smysl dává, ale jen pro to září, protože vtip je v tom, že jelikož jsem připraven na shortování případných medvědích trendů, dlouhodobě bych neměl mít problém SPY porazit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SPY je prostě měřítko. Srovnání s SPY dává smysl vlastně vždy, protože jinak bychom mohli "koupit SPY" a nemuseli bychom swingově obchodovat.

Já myslím - a podle komentářů soudím, že k tomu směřuješ - že přidáš nějaké ty opce a bude to v pohodě. Jinak obecně 4% měsíčně na akciích je velice mnoho a pokud to budeme mít konstantně, je to ročně balík.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo jo, ta Tvoje tabulka zhruba sedí. Udělám Ti radost: Šel jsem v IB do sekce "Portfolio Analyst" a nechal si vygenerovat report svých výsledků v porovnání se SPY pro dané období, tedy od 2. dubna do 28. září (stačí párkrát kliknout, zvládne i to i technický antitalent jako jsem já :) ). Dle IB je zhodnocení SPY 2,28%, moje zhodnocení je 5,20%. Graf zachycující kumulativní procentuální zhodnocení den po dni vypadá takto:

20477

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No, prostě za půl roku jsi o 2,92% lepší než kdybys vše vsadil na SPY. Pak je samozřejmě třeba si položit otázku, jestli to za to stojí vzhledem k vynaloženému času ;-). Možnosti jsou například:

a) Ano, stojí, protože investovaná částka je tak vysoká, že 3% navíc za půl roku jsou fakt hodně.
b) Ano, stojí, chápu to jako školné,
c) Ne, nestojí, ale bojím se to přiznat,
d) Nevím, čas strávený tím, že chci porazit trh jsem nepočítal,
e) Ano, stojí, věnuju tomu pár minut denně ...

Každopádně je dobře si ty přehledy dělat ;*-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1.10 2007 stál SPY očištěný o divi 139.21. Ale chápu, kam míříš. V noci mě napadlo, co bys mohl udělat - projet své obchody za posledních půl roku, a zkusit se podívat, jak by to vypadalo, kdybys namísto akcií použil

a) naked PUT
b) PUT BULL spread

Myslím, že budeš příjemně překvapený, protože

a) tuším, že se Ti zvedne profit
b) použitím páky budeš alokovat méně kapitálu na stejné obchody

S nevýhodou, že
a) abys dodržel zásadu max. risku na 1 obchod, tak to bude znamenat více počítání,
b) tenhle "zpětný backtesting" je pro mě osobně trochu nuda.

Well, ale nakonec by to mohlo být to, co hledáš. Protože překonat SPY za půl roku v "učícím se" režimu vůbec není špatné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky, ale já nic nehledám, jsem spokojený se svým přístupem, pouze ho ještě dolaďuji. Připadá mi to tak trochu, jako bych ti řekl, že se učím italsky, a ty bys mi odpověděl, abych se radši učil španělsky, nebo že pojedu na dovolenou na hory, a ty na to, ať jedu radši k moři, nebo že moje auto jezdí na benzín, a ty na to, proč nemám radši diesel ;)

Opce mají řadu výhod a řadu nevýhod, pro mě převažují nevýhody. Možná v budoucnu bych byl ochoten vzít "na milost" pouze naked put selling jako formu vstupu do střednědobé long pozice (a to ještě jen do těch největších firem, kde je zajímavá opční nabídka a poptávka), a to ještě jen tehdy, kdy bych "normálně" vstupoval pomocí buy limit příkazu (tzn. spekuloval bych na přiřazení a prémii bych vnímal jako cenu, kterou si nechávám zaplatit za časové oddálení vstupu, případně za nezrealizování vstupu v případě vypršení bez přiřazení), ale když bych to chtěl dělat s precizním money managementem - jako že bych pochopitelně chtěl - tak by to bylo strašně kapitálově náročné.

Důsledně vzato, při zachování MM bych musel navýšit účet stokrát (1 opce = 100 kousků podkladového aktiva, že), abych mohl dělat stejné obchody s opcemi, čili nejde o víc počítání, nýbrž o čirou utopii. Nehledě na to, že ne ke všemu, co obchoduji, jsou opce k dispozici.

K páce: po vyšší páce netoužím, bohatě mi stačí ta, kterou mám (navíc ta páka platí pouze pokud se spekuluje na NEpřiřazení). Dan Zanger udělal absolutní rekord v ročním zhodnocení se stejnou pákou jako mám já ;)

Put bull spread - takovéto věci jsou zcela mimo horizont mého zájmu (limitovaný zisk, mizerné RRR).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro srovnání já mám na čistě opčních strategiích od února 6.7%. Takže máme ten první rok dost podobný.
Řekl jsem si že pokud budu po roce v plusu, má cenu tomu věnovat více času a peněz.
Zatím jsem nadšený, protože vzhledem k tomu, co jsem se naučil a hlavně jaké jsem udělal chyby, tak je výsledek skvělý a baví mě to.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...