Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Swingové obchody - US stocks


tom_swing

Doporučené příspěvky

xzajic: Jistě. Obecně platí, že pokud posouvám SL, pak pouze do směru obchodu (a ani nevím o nikom, kdo by doporučoval jiné než takovéto posouvání SL). Souvisí to samozřejmě s tím, že od vzdálenosti SL se odvíjí velikost pozice, jde tudíž o jedno z pravidel související s money managementem, a tyto pravidla (jak už jsem zde zmiňoval) mám fixní.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 257
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak KO jsem nakonec nevzal, to vyhlášení výsledků "mně" rozhodilo pattern. Místo toho jsem vzal long TSS - viz čerstvý screen, zatím dobrý... Jinak včera jsem se musel usmívat, když jsem četl komentáře "expertů". Bernanke (šéf FEDu) něco prohlásil a akcie šly dolů - a hned se objevily "analýzy" typu akcie klesají v důsledku tohoto prohlášení. Pak v druhé polovině seance akcie stoupaly - a "experti" byli zase chytří a vysvětlovali, jak akcie zákonitě rostou kvůli tomu, co řekl Bernanke. A to šlo o "seriózní" weby... Můj závěr - asi přestanu číst ekonomické komentáře...

19981

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Můj pravidelný měsíční report: Zisk za červenec: 7,56% (index S&P 500 za totéž období: 1,25%). 13 uzavřených obchodů (2x jsem vystoupil nejprve s jednou polovinou pozice a poté s druhou polovinou, v takových případech počítám každý výstup jako samostatný obchod); úspěšnost 61,54%, což je ve srovnání s mými minulými výsledky nadprůměrná hodnota, no a odpovídá tomu pochopitelně i nadprůměrný zisk. Jednou (long TSS) jsem měl štěstí, když došlo ke gapu "mým" směrem, nad PT (v celkovém zisku bych ale byl, i kdybych TSS nezobchodoval). Radost mám hlavně z toho, že se mi podařilo obchodovat s přiměřenou frekvencí, myslím, že jsem nevstupoval do obchodů zbrkle. Řekl bych, že se pomaličku dostávám do fáze, kdy klíčovým úkolem bude držet na uzdě psychiku. Jinak dolaďování mého přístupu teď ve značné míře spočívá v tom, že řeším, kdy vstupovat market příkazem a kdy naopak limit nebo stop příkazem. Zatím jsem vstupoval většinou market a sice to nezavrhuji, ale budu si teď více "hrát" i s těmi dalšími dvěma typy příkazů. Jinak momentálně mám otevřenou jen jednu pozici, a to short C (vstoupil jsem 31.7. za 27,09, čili jde samozřejmě o spekulaci na odraz od rezistence). PS: Dovolenou jsem nakonec z osobních/rodinných důvodů přesunul asi někam do druhé půlky srpna.

20052

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

Zdravím a se zpožděním (byl jsem poslední dobou trochu v dovolenkovém režimu, ale v zásadě jsem trading nepřerušil, těch 10 min. denně tomu dávat šlo) sem dávám své výsledky za srpen. Byl to pro mě špatný měsíc - ztráta 3,56%. Uzavřel jsem jen 6 obchodů, WIN 33,33%, ale PT jsem nedosáhl ani jednou. Teď jsem mimochodem exponován LONG, tak doufám, že všeobecný uptrend vydrží (výsledek za září zatím plus zhruba 4,7%). Ještě obligátní screenshot:

20269

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dám sem zase po delší době jeden svůj obchod. V obecné rovině bych ještě předeslal, že v posledních měsících se můj přístup trochu vyvinul v tom smyslu, že nyní kladu primární důraz na samotnou "price action" a také více než dříve přihlížím k volume. Prakticky jsem přestal sledovat RSI a klouzavé průměry používám především jenom k filtrování "kandidátů"... A teď k obchodu: jde o C (Citigroup), viz screen, který jsem pořídil dnes krátce po open a zároveň krátce po dosažení PT (31,75) - relevantní věci jsem žlutě zakroužkoval. Vezmu to chronologicky, asi tak lépe ukážu svůj rozhodovací proces. C jsem začal sledovat 22.8., den poté, co trh překonal hranici 31 USD. Všiml jsem si, že: 1. trh předvedl ve dnech 7.-17. 8. krásnou konsolidaci okolo 29 USD, kdy výrazně poklesla volatilita, čímž vznikla výrazná S/R úroveň; 2. následoval víkend a poté nastal breakout z této báze, a to (hlavně 21.8.) při velmi výrazném zvýšení volume, čili bylo jasné, že na trh vstoupilo hodně "býků". Ten breakout jsem nezachytil (C jsem bezprostředně před ním nesledoval) a taky mi bylo jasné, že nechci naskakovat do rozjetého vlaku, tak jsem si řekl, že budu C sledovat v naději, že dojde ke korekci pokud možno co nejblíž k aktuální S/R úrovni, která by mi dala signál ke vstupu s dobrým RRR. Měl jsem štěstí a trh udělal přesně to, v co jsem doufal. 24.8. se trh vrátil k hranici 29 USD a odrazil se od ní, čili předchozí rezistance nyní klasicky zafungovala jako support. Následujícího obchodního dne trh otevřel nad posledním close, což mi dodalo naději, že trh se vrací do býčího režimu, pak po pár minutách došlo k malému poklesu a toho už jsem využil k nákupu. Původní SL jsem měl 28,98 (4 centy pod low z 24.8.), včera jsem ho mírně posunul na 29,27, PT 31,75, čili původní RRR poměrně luxusní: 2,64. (Můj normální MM, tj. při dosažení SL bych přišel cca. o 1,5% účtu). Trhu se sice nejdříve moc nechtělo nad 30 USD, ale nakonec se odhodlal :) Po včerejšku jsem sice trochu váhal, zda nebudu "ředit" výstup, ale nakonec jsem si řekl "lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše", a zobchodoval jsem to klasicky "all-in-all-out", dle původního plánu.

20281

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Obchoduju sice indexy (zatim paper), ale taky se cim dal vice posouvam k analyze bez indikatoru, s vyjimkou volume. Osobne sleduji BuySell volume, coz ukazuje pomer nakupujicich / prodavajicich v ramci dane usecky. Nemam sice zatim zadnou konkretni interpretaci teto informace, ale vnimam ze volume je jeden z nejzasadnejsich ukazatelu, ktery neni radno opomijet.

Jinak dobra prace tom_swing, sleduju te uz delsi dobu (mimo jine proto ze moje manzelka je thai :))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

detroit: Díky za slova uznání! Mimochodem, s manželkou si už nějaký čas říkáme, že až příště poletíme na Filipíny, zastavíme se aspoň na pár dní v Thajsku... Otázka je, kdy bude reálné to udělat, protože za pár dní se nám narodí miminko :)

K tradingu: jsem teď zase exponován výlučně na LONG stranu. Minulý týden jsem se pokusil o jakýsi hedging pomocí SHORT FB, ale to nevyšlo. Teď to zkusím nějaký čas bez short pozic, říkám si, že poučkou "don't fight the Fed" teď byli všichni masírováni dostatečně na to, aby trhy ještě popolezly nahoru (mimoto si myslím, že ta poučka je v zásadě správná, ostatně platí to i pro ECB). Navíc trhy prý rády stoupají před prezidentskými volbami v USA, tak ať se předvedou :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Tak u HD "ředím" výstup: prodal jsem polovinu objemu, přitáhl SL pod tu současnou konsolidaci a spekuluju na pokračování uptrendu. Ta firma vykazuje (dlouhodobě i krátkodobě) zajímavou sílu oproti zbytku trhu (např. vůči SPY), tak z toho ještě zkusím vyždímat nějaké $$$ :) Dalším hezkým příkladem "price action", která mě zlákala k nákupu, je DOV. Mé "radary" včera zjistily, že předevčírem DOV udělal pěknou reverzní svíci, jejíž dolní "knot" se dotkl silné S/R úrovně vybudované v druhé polovině srpna a na začátku září (teď tam mám SL). Jinými slovy, rezistance se stala supportem, což je pattern, který obchoduji velmi rád. Vstoupil jsem LONG včera krátce po open (za 58,93), když DOV vyplňoval otevírací gap.

20462

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...