Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Swingové obchody - US stocks


tom_swing

Doporučené příspěvky

Jinak začátek července mám úspěšný. Momentálně mám otevřené 2 long obchody. CNL jsem koupil 27.6. za 41,24 a už jsem velmi blízko profit targetu. Druhým longem je AMLN, kde jsem čekal na breakout (nebo alespoň na pokračování uptrendu), no a vyplatilo se - v pozadí toho skoku je fundamentální zpráva, že nějaká firma chce AMLN koupit za 31 USD per share, takže zatím neprodávám a čekám, až budeme minimálně na těch 31 :) Viz obrázek (z 2.7.):

19892

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 257
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj Tome,

jestli dobře počítám, tak z hypotetických 100000 USD investovaných 1.4 bys měl koncem dubna 105970 USD, koncem května bys z investovaných 105970 USD měl 99781 USD a koncem června bys z investovaných 99781 měl 97077 USD.

Jinými slovy, za 3 měsíce bys původní vklad 100000 USD znehodnotil o skoro 3 procenta. Pokud bys stejnou částku 100000 USD 1.4.2012 investoval do ETF SPY, dostal bys za to 711 akcií, které by dnes měly hodnotu 97058 USD.

Jinými slovy Tvoje investice sice kopírují v uplynulém kvartálu výkonnost indexu, ale nepřekračují ji. Zvaž změnu strategie, použití opcí nebo investování do indexů, protože to bys ušetřil alespoň na poplatcích. Osobně bych Ti doporučoval opce, protože to, co děláš přímo vybízí k použití dvou chronicky známých opčních strategií. Pokud bys je chtěl nastudovat, tak jedna se jmenuje "put writing" nebo "naked puts" a ta druhá "covered call".

Příklad: Akcie firmy ABC se obchodují za 41,60 a ty bys chtěl jít LONG. Takže Ty uděláš to, že akcii koupíš, kdežto opční obchodník by vypsal PUT na strike 40 USD a shrábl by za to prémium. Když půjde akcie nahoru, prémium Ti zůstane, když půjde dolů, tak obdržíš "své" akcie, ovšem ne za 41,60, ale za 40 USD (a prémium Ti samozřejmě taky zůstane).

A když už nějakou akcii máš, tak můžeš zisk z ní vylepšit o vypisování tzv. covered calls, toto už si můžeš někde dohledat.

Ono se to nezdá, ale pokud vypisuješ důsledně, může to ve finále zvednout profit např. o to 1% měsíčně a to už bys byl v zisku za celý kvartál.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, s těmi čísly by to mělo odpovídat. Procentuálně vyjádřeno jsem za uplynulý kvartál ve ztrátě 2,93%. Nicméně např. teď jsem zase vzhledem k 1.4. v zisku 1,18%, takže se to prostě vlní kolem nuly, což je to, co potřebuji, abych mohl získávat větší cit pro trhy a dolaďovat svoji strategii (její základy se mi jeví jako dostatečně robustní, takže přeskakovat nějak jinam nehodlám). Začátečník, který neztrácí, je úspěšný začátečník, toto tvrdí řada úspěšných profi obchodníků a já nemám důvod s tím nesouhlasit.
Každopádně dík za připomenutí opcí. To vypisování PUT se mi zatím jeví jako zajímavý doplněk k otevírání spíše dlouhodobých (dlouhodobějších než swingových) long pozic, ale nemám to zatím dostatečně nastudované, natož otestované. Každopádně jak už jsem psal, vedu opce v patrnosti a až nastane vhodný čas, trochu se jim podívám na zoubek :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, no vida, a mně se kupování akcií vytvářející historická (či dlouhodobá) maxima (opak platí pro shortování) jednak jeví jako smysluplný teoretický koncept a jednak - což je důležitější - se mi i v praxi vyplácelo a vyplácí. Samozřejmě pokud jde o přesný timing vstupu, čekám na korekci (nebo alespoň na konsolidaci). Klasicky na korekci jsem vstoupil i v případě DIS (na screenu vidíte i vstupní SL a PT, RRR je 2,18, což je zhruba můj průměr). DIS má roční zhodnocení 22%, což sice je nadprůměrné, zato ale P/E není nijak zvlášť vysoké (17), čili ten růst je podložen hospodářskými výsledky. Samozřejmě tady nejde o "value investing" a výsledky budou až 7. srpna, kdy já už budu z trhu venku. Jo a betu neřeším, poněvadž nevím, co to je :)

19936

19937

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jinak mám stále otevřený LONG CNL. Tam jsem vstoupil na základě stejného principu - vytvoření maxima a korekce. Teď už jsem v situaci, kdy jsem vystoupil s polovinou pozice na 42,83 (tím jsem inkasoval zisk odpovídající zhruba mému běžnému SL) a kdy mám přitažený SL na BE. CNL plánuju držet trochu déle (řekněme do konce července, pokud bude tedy pokračovat trend), klidně i na dovolené, na kterou se brzy chystám a kdy nehodlám kontrolovat pozice každý den. Dávám sem i tříletý graf s týdenními svíčkami, protože je zajímavé, jak hladký uptrend CNL tvoří.

19938

19939

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...