Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Procvičujeme obchodní systém FinWin: Vyhodnocení


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 99
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Kusale,

děkuji, už to mám zobrazeno správně. Fakt jsem měla nastaveno MergeNonBackAdjusted. JInak mám data CQG a mám samozřejmě nastaveno 06-12. Kontraktní měsíc 03-12 jsme použila jen pro alternativní (když jsem v 06-12 viděla jiné hodnoty) vyhodnocení dne 6.3., který patřil ještě minulému měsíci.

Eva

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rozhodně bych s tím optimismem šetřil. Na takovém dni se FinWin (konkrétně oba trendové patterny) obchoduje poměrně jednoduše, ovšem podobných dnů je v měsíci strašně málo. Doporučoval bych projít si třeba celý leden a únor 2012, to už je jiná káva.
Dělat závěry na základě výsledků jednoho dne mi přijde jako dost neobjektivní a doufám, že další příkladné dny budou trochu jiného typu. Jako motivace pro začátečníky určtě dobrý experiment a motivace, ovšem je nutné se nedívat na trading skrze růžové brýle.
Hezký den

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tyto trendové obchody jsem také 2 ze 3. stejně. Paradoxně ten jediný ve kterém jsem se lišil jsem obchodoval live. Zaujala mě jednoduchost výstupů. Jajaj to bude zase práce :-) Asi vážně nebudu nutné vše složitě vymýšlet. Těším se na pokračování. A děkuji za pohled na situaci. Přikládám screen jak jsem to viděl na podruhé já.

19080

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nemáš odpověď, protože se na to odpovědět nedá. To na co se ptáš jsou nuance a zkušenosti...ohledně toho "U" jak se ptáš tak "U" je v tomto případě složené ze 3. úseček...což je logické...nicméně ty hledáš V..nebo taky ZLR a to se skládá ze dvou úseček...takže tam V je, ikdyž není ukázkové (tu).
Navíc je v tom obrázku dost jiných signálů z finwinu, ale tady v tom si měl přesně napsaná pravidla, proto by si někdy vstoupil a třeba měl i profit a třeba by to bylo dle tvých pravidel správé a funkční, ale tady jde o to dodržet určená pravidla.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Spec799: diky moc ! Treba nuance "Touch and Go" - do jaky tickovy vzalenosti to lze jeste povazovat za platne ?? Na to se prece odpovedet da. Mozna to kazdy citi trosku jinak, kazdemu to vyjde treba z BT trosku jinak, ale rozhodne lze rici nezkusenemu kolegovi..hele pokud je to vic jak napr. 4 ticky, tak uz to neber. To samy 2V patern, kde je V nad/pod oblasti 100/-100. Autori pisou, ze obchodovani v teto oblasti muze byt nebezpecne, ze tam brat obchody jen kdyz je rozjety trend. A ten na obrazku v tomto pripade byl. Ale prave jako nezkuseny se na tyto veci ptam, protoze ti zkuseni maji treba dalsi postrehy, ktere cloveka mohou v techto situacich lepe vest.

Nedavno jeden z autoru FinWinu (ted nevim, zda pan Nesnidal nebo Podhajsky) komentoval nejaky obchodni den, myslim, ze tam mel zobrazeny indikator MACD a urcoval trend dle neho - resp dle jeho uhlu. Z jeho popisu nebylo jasne, jak ten uhel urcuje, tak jsem vznesl dotaz...zadna odpoved..od nikoho. A na to se prece odpovedet da. Bylo tam nekolik obchodu, kde bylo napsano napr. MACD je spise klesajici, proto blablabla...pro me to bylo jednoznace stoupajici...jen posledni usecka se zalamovala mirne dolu. Tohle je opravdu dost matouci.
A delat kvuli overeni kazde teto informace backtest je dosti vycerpavajici a dle meho nazoru i frustrujici a neefektivni. Pokud mi nekdo vysvetli, jak na to nahlizet, ceho si vsimat, mohu se venovat mnohem podstatnejsim vecem, ktere chci testovat v BT.
Prece je nesmysl delat BT, kdyz chci overit zda napr. uhel indikatoru je lepsi urcovat podle posledni usecky, nebo poslednich dvou,nebo 3, nebo prumerem z poslednich 5,8,7,10...Kdyz mi nekdo napise, podivej se na poslednich par usecek, jaky uhel prevlada a tim se rid, nebo zajima te pouze uhel od posledni usecky, mam jasno...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Alexik30,
ber to tak, že je to soukromý web s otevřeným diskuzním fórem a i tak tady máš jak na stříbrném podnose napříč webem naservírováno spoustu vyzkoušených, profitabulních systému (zdarma), který by měly bez problémů posunout toho co chce správným směrem, pokud někdo náhodou neodpoví na dotaz, tak to tam ber a místo stěžování si, si chybějící informaci doplň sám, třeba tím únavným BT :) .. nečekej, že ti někdo provede za ručičku od A do Z, navíc zadarmo

btw: pokud máš problém s interpretací nějakého indikátoru, tak si buď sám po netu zjisti, jak je počítaný a co je pro Tebe dobré nebo ho úplně vypusť z grafu.

Žádný systém neni předatelný mezi tradery, protože nikdo ti nepředá a ani nemůže, to co má v hlavě, můžeš se inspirovat, doplnit lehce svoji skládačku, ale vždy musíš najít svoji cestu, svůj styl, který může být naprosto odlišný od ostatních, to základní co určuje vítěze, je výše účtu a jeho rostoucí trend.

sečteno a podtrženo: trochu méně lenosti a více samostatnosti a zdravého rozumu (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k: myslim, ze jsi to netrefil. Souhlasim s Tebou, co pises, ale u me to rozhodne o lenosti neni. Tomu jsem se fakt zasmal :DDDDDDDD Uz dva roky delam backtesty, studuju grafy a indikatory, nerikam, ze denne, ale snazim se tomu venovat co mozna nejvic casu to jde, ctu knizky, byl jsem na e-mini I, ale neposouvam se tak, jak bych si predstavoval, chci s tim neco delat a kdyz se zeptam, tak jsem linej a nesamostanej SUPER !! :DDD

Je to stejny, jako kdyby tady nekdo napsal...CCI(x) udela Vcko a to je signal pro vstup. A ty se zeptas kolik je X a co je to Vcko a bud ti nikdo neodpovi, nebo ti reknou, aby sis na to prisel sam a nebyl linej...

Ptam se proboha na konkretni veci u konkretniho obrazku !

Ale pokud zde mistni diskuteri chapou dotazy jako stezovani si, pak asi nema smysl sem dal chodit...

Kdysi to tu byvalo forum plny ochotnych lidi...
Diky za pokec !

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Alexik30

myslim, ze na to jdes spatne. Trading neni exaktni veda, tzn. nikdy Ti neda jednoznacnou odpoved. Na Tve otazky existuje spousta odpovedi, a navic nikde neni psano ze se trh zachova podle toho jak "ma" i kdyz jsou splneny vsechny parametry Tveho systemu.
Kazda situace v trhu je naprosto jedinecna a to znamena, ze i na krasny pattren, SR, flip a ja nevim co jeste se muze trh pohnout uplne na opacnou stranu.

Na tomhle foru se v podstate resi pouze vstupy, ale nikdo tady nepatra po jinych informacich - rizeni pozice, SL, vystup, navysovani kontraktu. A je uplne jedno, ze se ptaji zacatecnici. Je to jako by jsi se ptal jak nastartovat auto ale uz Te nezajima jak ho rozjet, ridit, nikoho nezabit a nakonec zastavit.

Navic, nezlob se, ale forum neni skola, tedy, jestli Ti nekdo odpovedet chce, udela to, jestli ne, tak ne. Takovi chytraci uz tu byli a jsou - v podstate se na to lze divat jako na tahani informaci vedouci k vlastnimu zisku bez namahy.

V tomhle oboru si musis najit svou vlastni cestu, a na to staci to co uz vis - mas zaklad (FinWin), mas par pravidel (0/v, 2V, BigV...) a hruby navod jak dal (SL, kontrakty...). Zbytek si musis udelat sam, aby to pro tebe bylo ziskove musis si to udelat podle sebe. A ver tomu, ze nerozhoduje par ticku kolem Emy 34.

Vsechny backtesty, analyzy Mae a buh vi co jeste jsou uz voda za mostem. Ve finale s kazdym obchodem zacinas znovu od nuly. Na cem zalezi nejvic je kontrola rizika. Tzn kam dat StopLoss. Takze pokud by jsi se dostal pod kuzi nekomu opravdu uspesnemu - rekne Ti: vidis trend?, pockej na pokles a nakupuj, zadej SL a pokud vidis zmenu vystup. Konec.
Vsechno oststni pocitani ticku od Emas, SR, ... nebo uhlu Macd je jen komplikace, ktera Te jen zdrzuje a ve finale Ti stejne bude k nicemu. Casem si k tomuhle jednoduchemu funkcnimu systemu najdes par vlastnich pomucek - nebo taky ne.

Stejne tak jako Ti nepomuze jak se na graf diva nekdo jiny - tady proste autorsky prava nemusi nikdo vynucovat, v tradingu plati naprosto 100% a bez represi. Nedokazes obchodovat cizi system. ID obchodovani taky neni o jednom 1000$ vstupu denne, jak by se z diskuze mohlo zdat.

Tajemstvi tradingu je v opakovani + - stejnych situaci a je jedno jestli jsou uplne na tick stejne nebo ne. O uspesnosti rozhoduje jak jsi na tom za mesic, rok. Bohuzel se tady na foru poradne nedozvis, ze k tradingu patri ztraty - to neni popularni tema. Resi se tu presne vstupy a PT v oblasti stovek dolaru. Cim kratsi TF tim vic sumu a zasazenych SL. To tak proste je.

Takze jestli Ti muzu poradit - system mas, patterny pro vstup taky, zacni badat nad SL, drzenim pozice a vystupy. A to nejlip udelas sam, nad grafem. Pokud navic dokazes akceptovat fakt, ze za sva rozhodnuti prijmas plnou zodpovednost mas slusnou sanci, ale pouze sanci. Snaha o zjisteni toho, jak to delaji jini je pouze pokus o vyhnuti se vlastni odpovednosti.

Tady se to nenosi, ale TRADING NENI PRO KAZDYHO. Ne kvuli technice, ale kvuli psychice.

Nic ve zlym, nechtel jsem se navazet, pouze mam pocit ze se tady resi detaily a dulezity veci zustavaji mimo.

Dobry lov

Ted zrovna vidim, ze uz mira-k reagoval presne tak jak to myslim ja, ale kdyz uz jsem to naskrabal tak to posilam. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Alexik30>>taky jsem dlouho studoval indikatory a mel podobny otazky typu kolik musi byt uhel v indikatoru GetRichFast pro vstup, jaky je nejlepsi TF, v jakych mistech se musi protnout A a B, apod.
podobne otazky me nikam nedovedli a jenom odvadeli moji pozornost od skutecne podstaty trhy a jak funguji, takze jsem zacal "delat" do PA a zjistil jsem, ze vlastne indikatory moc nepotrebuju. mozna prijdes casem na neco podobneho a pak se jenom budes smat, cim jsi se trapil :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...