Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Dr. ELDER a jeho knihy


tomnes

Doporučené příspěvky

Zdravím,

dnes jsem již po několikáté narazil na internetu na zmínku ohledně Elder disk, což je program, který vznikl pod taktovkou Alexandra Eldera. Tento program je přídavným prvkem známého programu Telechart a mněl by poskytovat jednu z nejlepších podpor systému Triple Screen. Zároveň poskytuje indikátory Elder Ray, Force index, podporuje umišťování stoplossů na základě Safezone a mnoho dalšího.

Zatím jsem neměl čas program odzkoušet, ale mohlo by to být zajímavé, vzhledem k tomu, že Triple Screen využívám.

Slyšel jsem ještě o balíčku s Elderovskými indikátory, který se přidává do Metastock a určitě existuje podobných produktů i více.

Chtěl bych se zeptat traderů využívajících Triple Screen nebo výše zmíněné Elderovy indikátory na to... jaký na to používáte program?

Pokud má někdo s výše zmíněnými produkty zkušenosti, tak by mně také velmi zajímaly.

Přeji Hezké svátky

Jonny-Em
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Ani ten nejlepší trader nedokáže s přesností předpovídat vývoj trhu. Ale dokáže, se nenechat tímto trhem překvapit."

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 259
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Johny-em:
Ja jedu v podstate podle Eldera. Obchoduji pozicne a na backtesty pouzivam TNT. Protoze v TNT nejsou vsechny indikatory a neni mozne si vlastni dopsat, vyuzivam na to NinjaTrader, kam lze jeho indikatory vlozit. K NinjaTrader si muzete stahnout SafeZone, Impulzni system, Elder Ray a co nepujde stahnout jde urcite naprsat prostrednictvim skriptovaciho jazyka.

Zrovna nedavno jsem si testoval ruzne typy vystupu na me vstupy a na SafeZone jsem koukal do Ninjy. Tam, jsem si nahral vzdy jeden kontinualni denni historicky graf pro jednu komoditu a doplnil si do backtestu vystupy dle SafeZone. Osobne, tam kde mohu nahrazuji ty Elderovy indikatory nejakymi, ktere jsou v TNT, tzn. vyuzivam z nej RSI, MACD, MA. Dle backtestu mi vychazi ze podobne jako SafeZone se chova posouvani SL podle MACD: Pokud jsem v trendu, posouvam SL po rychlejsi MA. Nicmene, pokud udela MACD pohyb v protismeru (v TNT to jde velmi pekne zobrazit, protoze ta svicka ma jinou barvu), pritahnu SL. Trend se budto vzpamatuje a jede dal, nebo mne vyhodi. Velmi často se stava, že vystihnu cely trend a vysledky jsou velmi podobne SafeZone.

Pak jsem resil v souvislosti s Elderem jeste jednu vec a to byl tydenni EMA, kde se mi stavalo, ze jsem dostaval obcas ruzne vysledky (neky klesajici, nekdy vzrustajici) podle toho jak jsem mel nastaveno rollovani kontraktu pro vykreslovani tydenniho grafu v TNT. Tam to jde nastavit dvema zpusoby. Vadilo mi ze to neni jednznacne. Pokud existovaly dva kontraktni mesice, ktere se obchodovaly na vyrazne jine ceně, tak pri spojeni techto kontraktu do tydenniho grafu tam vznikl takovy divny nesmysl. Tam jsem si TSS upravil tak, ze pouzivam obe 2 MA primo na jednom dennim screenu. V soucasnosti vyuzivam SMA 20 a 50.

Pěkny novy rok!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Muttone,

děkuji za odpovědˇ.

O NT jsem přemýšlel, ale neovládám jeho skriptovací jazyk. (Pokud víte kde se dají tyhle indikátory stáhnout pro NT, tak by se mi link vážně hodil).

Dříve jsem taky nahrazoval Force Index indikátory RSI , W%, ale FI mi přijde mnohem pohotovější a jednoznačnější. Umí práci hodně zjednodušit.

Posouvání SL podle savezone nepoužívám. Je často stejně jako posouvání podle EMA hodně "otevřený" a pomaleji reagující. Obchoduji swingy, takže jsem musel zvolit méně protrendovou strategii. Ale přihlédnutí k SafeZone při zadávání vztupního SL mi přijde velmi užitečné.

Přeji hezký zbytek dne.

Jonny-Em
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Ani ten nejlepší trader nedokáže s přesností předpovědět vývoj trhu. Ale dokáže, se nenechat títo trhem překvapit."

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Mutton:

Děkuji za cené info.

Přeji úspěšný nový rok!

Jonny-Em
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Ani ten nejlepší trader nedokáže s přesností předpovědět vývoj trhu. Ale dokáže, se nenechat títo trhem překvapit."

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Opravdu je zajímavé, že ten, kdo chce investovat tisíce USD si nemůže dovolit investovat do naučení se jak to dělat několik set Kč. Při této příležitosti jsem si vzpoměl na jednu dobrou radu velmi úspěšného profíka z talkshow: pakliže najdeš v celém booklitu jedinou větu, která ti pomůže - tak se vyplatí i za tisíce. Pakliže tam nic nenajdeš, je drahá i za zadarmo. Faktem je, že se to dá i ověřit jinak. Spousta lidí jak v Us, tak i v evropě si chodí dělat úsudek do knihoven. Tam získají orientaci(třeba i pouhým namátkovým prolistováním) a to co stojí za to si pak bez problémů koupí. Na brak, nebo to, co jim nic nedá se vykašlou. I to je metoda. Osobně si myslím, že k dobré knize se člověk stále vrací, jelikož tam stále má co čerpat. Např. Elder i Williams Vás donutí vidět to, co člověk nevidí při předchozím čtení. Takže knihu potřebuje mít u sebe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gandalf33

Jsem si už dost dávno asi 1 nebo 2 Elderovy Study Guides koupil - jsem je jen chvilku prolistoval a pak odložil tam kam podle mě patří. Do poličky s knížkama, který asi nikdy číst nebudu (td)

Docela jednoduchý způsob, jak můžeš zjistit, jestli by ta knížka mohla být pro tebe zajímavá, je podívat se do Google books, jestli tam u ní je Limited Preview books.google.com/books?q=%22Alexander+Elder%22++Study+Guide++&btnG=Search+Books - můžeš si u takové knihy prolistovat asi 30 stran a to by už mohlo k rozhodnutí o koupi stačit. Taky bych se ještě podíval na hodnocení této knihy na Amazonu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

paveln: Dík, presne toto som potreboval vedieť.

greatboy: Myslím, že pred samotným tradingom človek pozerá na každé Euro (teda zatiaľ aspoň na SVK :), ja osobne som na tradingové knihy minul stovky Eur, nedávno som dokonca kúpil novú knižnicu (rozumej policu, ktorú treba skonštruovat a umiestniť do izby), najmä pre tento účel, takže s tým nie je problém, nikto však na useless veci nechce minúť ani cent. A pochybujem, že niekde na Slovensku alebo v Čechách človek vojde do knižnice a prelistuje Interviews with Market Wizards aby sa rozhodol, či si to kúpi ;) Aspoň u nás literatúra podobného druhu absolútne nie je dostupná, samozrejme z pochopiteľných príčin.

Pavel K

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gandalf33
no zkuste městské knihovny a nebo Národní knihovnu. Lidé je nevyužívají, ale jsou tam věci o kterých lidé nemají ani potuchy. Buhužel většina knih se musí číst ve studovně a nepůjčují se domu. Některé je nutno i objednat z archivu)trvá to několik dní. Já například trávím volno a i část dovolené ve studovnách a čtu obory, které mě zajímají - po výběru si kupuji to, co považuji za prospěšné.. Záleží na tom, co člověk preferuje. Nemáte-li na to peníze, určitě nějaký čas najdete a až na to budete mít, tak si koupíte to, co bude pro Vás dobré. tak se to dělá běžně ve státech. Zkuste to. Koneckonců je možné si i najít práci, kde na to máte více času )zkrácený úvazek, delší směny ap. Jde o to, že člověk musí jít za svým a i něco obětovat.Jinak přeji, abyste na to brzy měl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja to sem placnu takto. Doufam, ze to neni proti nejakym pravidlum diskuse. Nize uvedeny kod si zkopirujte do nove vytvoreneho indikatoru. Jedna se o skript s ukazujici Edlerův Safe Zone na posouvani SL v terndu, takze tematicky to sem patri.

Oprava... je to moc dlouhe a neprehledne... za chvilku umistim odkaz ke stazeni.
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...