Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Dr. ELDER a jeho knihy


tomnes

Doporučené příspěvky

Připojím pár výňatků z knihy Dr.Eldera - Vstupte do......

Autor mimo jiné rozděluje tradery do tří vývojových stupňů : Začátečník, Poučený laik nebo poloprofesionál a Profesionál. O poslední skupině píše toto :
[bold] [ital] "Profesionál může dosáhnout 100% zhodnocení kapitálu za jeden dobrý rok, ale obchodovat opravdové množství peněz rok co rok a držet se na sever od 20% je i tak velmi dobrý výkon. Géniové jako jsou George Soros udržují celoživotní průměr zhodnocení zhruba 30% každý rok."[/ital][/bold].
Je pravdou, že zhodnocovat výrazně větší objem peněz je složitější, než pár desítek kontraktů. Hodně je věnováno tématu podkapitalizace, kolik je minimální objem prostředků a kde je realita zhodnocení prostředků.

Dále neuvěřitelně upřímně míří do vlastních řad, pokud si dovolí napsat následující zjištění :
[bold] [ital] "Většina lidí, kteří píší knihy o tradingu, neobchoduje. Je to šokující, ale pravdivé. Při kompletaci svých knih se spoléhají na sílu správně zvolených hypotetických příkladů." [/ital][/bold]

Obecně bych řekl, že v knize nelze nalézt přesnou kuchařku ke svatému grálu. Pár tipů, co sledovat, na co se zaměřit, zde nalézt lze. Vše vychází z jeho Triple Screen systému. Ale celou knihou se nese hlavně jeho přístup k trhům, že každý jsme unikátní osobnost, a jaké si to uděláme, takové to budeme mít. Od začátku do konce je uvedeno spousty varování, kde jsou úskalí na cestě k úspěchu, kde číhají nebezpečí, jak nenaletět, jak je potřeba o všem přemýšlet a dělat si vlastní názor.
[bold] [ital] "Devět z deseti profesionálů, ať už jsou to doktoři, automechanici či právníci, nejsou jednoduše dost dobří v tom, co dělají.Většina soukromých obchodníků netuší, koho by se měli zeptat, a pak se obrátí na poradce s nejhalasnější reklamou - kteří jsou ovšem zřídkakdy těmi největšími experty v oblasti tradingu."[/ital][/bold]

Dále vyzdvihuje známý fakt, že úspěšný trader musí mít dostatečnou dávku sebereflexe, nenosit jenom růžové brýle, které si rád nechává nasadit. Stokrát bylo řečeno. Vedení deníků, hodnocení své equity křivky. Vracet se zpětně k obchodům. Být prostě jenom realista ! Nedoufat ! Doufají jen gambleři. A Ti jak víme, prohrávají.

[bold]Jednoznačně doporučuji k přečtení, neboť je to velmi čtivá sonda do psychologie tradera, jak je potřeba myslet. [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 259
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 months later...

Z Elderovy knihy "Vstupte do mé obchodní mistnosti" mám celkem vlažné pocity, což může být tím, že jsem si s autorem "nesedl". V zásadě jde o dvě oblasti:

1. Forma - při četbě mám pocit, že čtu blog Radka Hulána. Tedy ve stylu "opravdoví frajeři to dělají takto a každý kdo to dělá jinak je idiot." Při četbě je cítit, že autor má o sobě velmi vysoké mínění a i když se to občas snaží zakrýt, moc mu to nejde. (což je celkem úsměvné, neboť v jedné kapitole zmiňuje, že zkušení obchodníci jsou skromní lidé a jen zelenáči dělají ramena). Část výkladu dokonce pojmenoval "Teorie většího trouby", aby pořádně podtrhl myšlenku, že každý, kdo obchoduje podle klouzavého průměru je profesionál a všichni ostatní jsou troubové. (td)
2. Obsah - Knihu jsem četl poprvé, když jsem o tradingu věděl málo a i když jsem měl pěnu u huby z autorovy nafoukanosti, musel jsem uznat, že mi dost rozšířila obzory. Dnes, když jsem se ke knize vrátil, si už odborným přínosem nejsem tak jist, spousta informací mi přijde naprosto plytkých nebo rovnou diskutabilních až mylných. Obrovské množství stran je věnováno technickým indikátorům, ale z celkových cca 300 stran je pouze 20 věnováno money managementu. (!)

Celkově mi kniha nepřijde špatná, jako úvod do obchodování poslouží dobře. Čtenář se dozví o oblasti tradingu hodně, jen bych doporučil být velmi opatrný na konkrétní autorovy tipy na obchodování, neboť každý trader má individuální přístup, a to, co Elder může označovat jako "přístup amatéra, zelenáče", může jinému perfektně sloužit v jeho obchodním plánu. Možná bych doporučil prvně přečíst Curyšské axiomy, aby čtenář nejdříve získal zdravou dávku skeptismu vůči lidem, kteří prezentují jakýkoliv konkrétní způsob obchodování. Co však u knihy hodnotím negativně, je poměr cena/výkon. Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně drahou knihu, tak informační přínos není až tak velký. Většina informací je dohledatelných i zde na finančníku, pouze v roztříštěné podobě, neboť diskuzní forum už má monstrózní rozměry a prokousat se 100k+ příspěvky (+články od finančníků) je na delší lokte.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Masaryk.

Kazdy z nas ma jiny pristup k tradingu,kazdemu z nas sedi neco jineho,kazdy preferuje jineho autora,ale byl bych hodne opatrny delat zavery typu,ze informacni prinos teto knihy neni az tak velky.Me osobne naopak dala strasne moc, otevrela me oci a dodala dalsi detaily ktere muj OS doplnily a uzavrely do konecneho celku.Velmi me nadchnul pristup k mysleni v castech jeho knih o psychologii.Je to samozrejme dano tim,ze je profesionalnim psychologem.Jeho pristupy jsou pro me ze vsech autoru nejblizsi,dokaze vse vysvetlit na velice jednoduchych a srozumitelnych prikladech,ale samozrejme kazdemu vyhovuje jiny pristup,co vyhovuje me nemusi vyhovovat Vam,ale neznamena to,ze to je spatne.

I kdyz zde je hodne informaci ktere se nechaji nalezt i v knihach A.Eldera,neznamena to,ze jsou naprosto identicke.Pak by nam stacilo jedno dilo od jednoho autora a to by byla samozrejme velka skoda.Krasa zivota je prave v tom,ze muzeme mit k jednomu problemu nekolik pristupu a detaily dost casto delaji zasadni rozdily v pristupech i vysledcich.Jsou zde vlakna ktera prave cerpaji z Elderovych knih a bez nich by ani techto vlaken nebylo a i kdyz je zde obsahla diskuse,vetsinu veci jsem ani zde nebyl schopen najit,to me daly az jeho knihy nad kterymi jsem musel premyslel v sirsich souvislostech.

Samozrejme,ze A.Elder je clovek ktery cti TA a proto ji venuje velkou cast svych knih.Mam takovy dojem,ze jste dostatecne nepochopil "Teorii vetsiho trouby".Poradne si to prectete.Prava podstata teto teorie je v tom,ze kdyz budeme napriklad obchodovat vzestupny kanal kolem MA,meli bychom nakupovat za cenu MA.Pokud budu nakupovat podstatne vyse,dalsi rust uz bude limitovan rezistenci a tim budu nakupovat spatne,draze,budu trouba.Nikde se nepise,ze profesional je ten kdo obchoduje kolem MA a trouba ten kdo tak neobchoduje.Jde pouze o technickou cast problemu,lehce vysvetlitelnou.

Preji hezke odpoledne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MERKUR1:
Souhlasím, určitě jsem to nemyslel tak, že kniha je prostě taková nebo onaká. Pouze jsem chtěl přispět do diskuze tím, že z mého subjektivního pohledu mi autorův výklad a pohled na obchodování nesedl (což jsem zdůranil hned v úvodu svého příspěvku) a nepovažuji ji za tolik přínosnou. Pro někoho jiného samozřejmě může mít přínos obrovský, a pokud tomu tak je, jedině dobře. (tu)
Samozřejmě netrpím potřebou zbytečně kritizovat cizí práci, ale jelikož zde byla spousta pozitivních hodnocení, chtěl jsem přidat i pohled z druhé strany. Doufám, že se Vás nějak můj příspěvek nějak nedotkl, nebo zbytečně nepokazil nedělní náladu. Zdravím,

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Masaryk.

Respektuji nazory druhych.Moje reakce spise smerovala k odmitnuti Vasich nazoru ohledne klouzavych prumeru.Prave tato cast patri podle meho mineni k tem nejcennejsim z cele knihy.Klouzave prumery me nejak moc neoslovily.Na tydennim grafu jsem je podle sklonu pouzival k urceni hlavniho trendu a na dennim grafu jsem je napriklad pouzival v zestupnem trendu jako podporu ktera drzi trend,ale obchodovani podle MA jsem nepouzival.Zde je dobra myslenka,ktera nam rika,ze cena MA je vlastne cenou skutecnou a je tedy dobre za ni kupovat,ne podstatne vyse napriklad do long pozice atd.Tato myslenka je dobra hlavne pri obchodovani swingu a kanalu kolem MA.Samozrejme,ze nektere veci uz byly vyrceny i jinde ale tady byly receny ve vsech souvislostech a donutili me premyslet nad timto problemem trochu sireji.

Preji hezky vecer.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Tomeo: Sell and Sell Short mám práve teraz rozčítané a chýba mi pár strán do konca. Kniha mi pripadá byť koncipovaná viac na obchodovanie s akciami než na futures. Samozrejme objavilo sa v nej niekoľko nových ideí, ktoré neboli v predchádzajúcich knihách, avšak dosť často sa odvoláva resp. na niekoľkých miestach sú citáty z Trading For A Living a Come Into My Trading Room. Pokiaľ si čítal jeho predchádzajúce knihy, tak je táto kniha dobrá na rozšírenie obzoru.

Entries & Exits - Kniha bola recenzovaná na finančníkovi. Viď www.financnik.cz/komodity/recenze-knih/elder-entries-and-exits-recenze.html

Pre túto knihu platí ešte viac než na predchádzajúcu to, že je to len akési rozšírenie obzoru. Konkrétne sú v nej profily niekoľkých (konkrétne 16) traderov a u každého z nich rozobraté cca. 2 skutočné obchody - niektoré úspešné, iné menej úspešné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

To Semjaza:
Knihy Trading for a living a Come into my room jsou minimalne z 30% venovany psychologii a MM. Samozrejme, jeho knihy se nevenuji psychologii tak detailne jako knihy Douglase. Knihy od Eldera jsou ucelenym pohledem na trading. Kdo chce studovat detailneji nejakou oblast, napr. psychologii, musi sahnout po specializovane knize, napr. od Douglase. Kdo chce knihu specializovanou na nejaky konkretni system, at sahne napr. po knize Ross hook. Za poslednich 5 let jsem precetl mnoho desitek knih, vcetne knih od Rosse, Williamse a Douglase a porad jsem presvedceny, ze Elder je nejlepsim uvodem pro zacinajici tradery.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Semjaza.

Narozdíl od Vás,já jsem zastáncem Elderových knih.Každý má jiné priority a proto každý preferuje jiné autory.Z mého pohledu mě dali jeho knihy nejvíce ze všech,to ale neznamená,že by ostatní byly špatné.Já jsem technický obchodník a pořádně se mě v hlavě rozsvítilo až po studování jeho názorů.
Co se týká psychologie:
Mám kamaráda,psychologa,také obchodníka a ten je naopak z jeho názorů na otázky psychologie dost vedle.Tak výstižně a srozumitelně dokáže tyto věci pojmenovat jenom Elder,protože tento obor vystudoval.To je názor kamaráda, se kterými souhlasím,ale každý můžeme hledat něco jiného.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

×
×
  • Vytvořit...