Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Základy nabídky/poptávky – jak se hýbou trhy?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 54
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tento clanek je vynikajici a vrele ho muzu doporucit kazdemu kdo to s tradingem mysli alespon trochu vazne. Sam jsem mel dodnes nejasno v tom jak vlasnte pohyb ceny funguje, a cim je zpusoben. Po precteni clanku je mi to konecne jasnejsi.
Primlouvam se za volne pokracovani clanku, a hlubsi rozebrani principu nabidky a poptavky. Pro mne to nesmirne zajimave tema.

(tu) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Napadá mě jedna otázka, která z článku nevyplývá.
Jak je rozhodováno o tom, které čekající nabídky/poptávky budou vyplněny nejdříve? Např. u popisovaného příkladu kdy do trhu vstoupí obchodník a nakoupí 500 kontraktů, dostane plnění 450 kontraktů na stávající ceně a zbylých 50 na ceně vyšší, tj. kterých 50 kontraktů (z těch několika set až tisíc čekajících na dané ceně) to vlastně burza s tímto nákupním příkazem spáruje? Logicky mě napadá že rozhoduje pořadí ve kterém byly čekající prodejní příkazy na burzu poslány, ale je to skutečně tak?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetrPavel Napsal:
-------------------------------------------------------
> Petře,
> děkuji a mám hned jeden dotaz. Příkazy zobrazované
> v DOMu jsou skutečně jen příkazy traderů, kteří
> teprve chtějí do trhu vstoupit nebo jsou zde
> zobrazovány i příkazy obchodníků, kteří již v trhu
> jsou, typu PT a SL?
>
> Děkuji za odpověď a dobré obchody všem,
> P.


Já ještě jen k odpovědi Petra připíšu, že někteří obchodníci (nebo platformy) používají příkazy PT a SL ne jako LMT příkaz, který je okamžitě po exekuci (vstupu) poslán na burzu (OCO typ příkazu). Někdo využívá principu, že nechce svoje příkazy mít viditelné na burze, takže teprve až cena dosáhne požadované úrovně (PT nebo SL) tak exitují např. marketem.
Ale to je už detail, navíc osobně je mi milejší přístup mít po vstupu ihned zadané PT a SL, zdá se mi to bezpečnější...

A doufám, že teď nekecám, ale pokud někdo zadá STOP Market, tak v DOMu není vidět, jen STOP Limit, případně přímo Limit.
Dobrý článek, díky za něj a budu moc rád, když na toto téma přibude více článků.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...