Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Den Tradera (video)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 160
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To blecha:
Vůbec si nemyslím, že by bylo video nějak moc smyšlené. Přece to že někdo běhá, plave, medituje a chodí do restaurace je dost běžná věc, nicméně ve spojení s tradingem je někde úplně jinde.
Jaký dovětek máte na mysli?, v tradingu opravdu uspěje hodně málo lidí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To tomas262:
Ano, chceš více? - dobře, jsem bývalý full-time trader, chvíly jsem vydělával opravdu hodně, bohužel jsem to neudržel. Trading je hodně náročný, i tady lze najít články, že není možné obchodovat s jednou myšlenkou x-let, že je třeba neustále objevovat nové způsoby tradingu. A právě to z něj dělá extrémně náročnou činnost. Je to neustálý boj a přežití, o ziskový měsíc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hezké, motivační, jen bych dodal, že smysl tohoto videa vidím v emočním náboji, který může vzbudit u ostatních. Je to, že divák je v prožitku velice příjemného dne a může se i vidět v roli Tomáše, emoce která je s tím spojená je hlavní živná půda pro nastartování vědomých a podvědomých reakcí, které za určitých podmínek mohou vést k úspěchu v životě ,,nejen trading'' :-). ps: pozor na flustraci, když nepřichází to co chceme, osobně mi to trvalo několik let a tisíce hodin práce...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

.. být svým pánem .. teda spis pani .. tak tohle me nepusti ...
cest je vice, cil jediny ..

touha byt svym panem nademnou vysi uz od prvniho zamestnani, kdy jsem si rekla: "Tak takhle to jako bude az do duchodu!!" .. děs běs

NEZAVISLOST A SVOBODA .. a je jedno jak dlouho to bude trvat a kolik to bude stat sil .. nic jineho pro mne nema smysl
.. co jinyho bych taky mela delat? .. koupit si novy auto, protoze me povysili? .. protoze jsem si utahla smycku jeste vic, tak aby to tak nedusilo? ... [bold]to je pro me MATRIX[/bold] ... mam jednoznacnou volbu: ČERVENÁ PILULKA

takze tak .. ale kazdy jmse jiny, kazdy mame jine touhy a duvody, jasna vec

.. preji zdar v roce 2013!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Krakra.

Velice mne mrzí, že jste opusti full time.
Pamatuji si vás ze spreadového vlákna cca před 4 roky.
Vím, že spready jsou hodně o trpělivosti - ale tipoval bych, že je mnohom lepší udržet ziskovost na spreadech než na daytradingu. Ostatně full time trading je velmi psychicky náročný a mimochodem i majitelé tohoto webu nejsou svými příjmy závislý jen na svém tradingu...

S přáním zdaru
Axel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To axel:
Ano, ve svém příspěvku jste se trefil v hodně věcech, opravdu.
Spready jsem opravdu dělal, nicméně musím říct, že je to nejhorší možné obchodování. Každý den nový MRCI soubor, zhodnocení situace, obchod, vstup, ale obchod se stejně nevyvýjí tím správným směrem, kolikrát šel obchod do strany nebo pomalu plynule do minusu. Ve výsledku se obchod vůbec nevyvýjel tak jak MRCI předpokládal! Kolikrát třeba měsíc dva bez situace bez obchodu!, to přece není to co chceme, tímto tempem se k vytoužené svobodě nikdo nedostane.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Krakra: S dovětkem "Více komunikace mezi tradery..." Když mě příspěvek připadá spíše útočně obviňující.

A to co je ve videu ano to dělají i další úspěšní v tom co dělají.

Jinak ano v tradingu uspěje málo lidí, jako ve většině oblasti jen málo lidí je na špičce. V klasickém zaměstnání je to šedý průměr a podrůměr, který je tak nějak zašití a max brmlají. Co se týče burz, tak znám převážně neúspěšné, aniž bych se nějak pídil. Někomu i nesedí styl obchodování čistě dle finančníka, ale i ti se průběžně mění ve stylu. Též vlastně obchoduji svůj systém, který mám ze školení od finančníků v kombinaci se 2 dalšími mými učiteli s odlišnými styly. A jsou i lidé co to zkouší a patterny nevidí nebo se bojí se snahou tvrdě kopírovat CCI+EMA původní styl aniž by jim to sedlo a nakonec zjistí, že mají spíše blíže k makroekonomiii a fyzickým komoditám a potřebují styk s lidmi a baví je to - skončí třeba jako MLM Au a AG prodejci. A pak jsou lidé co i byli na živých školeních, občas se mě na to ptají, ale ani nedělají backtest a stále sní. Ti jsou jakoby bez energie takoví tvarohovitě rozvláčnění.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To blecha:
Ano, ten můj dovětek souvisí s tím, že si myslím, že tradeři by měli mezi sebou více komunikovat. Měl jsem totiž pocit, že když někdo začal s tradingem, tak se o svém tradingu nechtěl bavit s ostatními tradery.
Traderů je v ČR více než nicků na diskuzních serverech. Tradeři by se neměli bát svěřovat se se svými úspěchy a neúspěchy a hledat řešení.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to krakra:

A ked uz to nevyslo mne tak to aspon poriadne znechutim ostatnym, ze? Tiez som si nemohol nevsimnut negativne reakcie vsade kde sa len da.

Ano iste, v tradingu uspeje velmi malo ludi - tak ako v podnikani, vo vrcholovom sporte, v umeni a urcite aj v inych odvetviach. Vo vsetkych tychto biznisoch plati ze skutocny uspech dosiahne mozno 1 clovek z 10tich. Nic take ako priemerny trader neexsituje - teda aspon nie na dlho.

Trading nie je jediny biznis, kde sa daju zarobit velke peniaze a tiez to nie je nieco co sadne kazdemu. Osobne neverim ze v tradingu moze uspiet niekto koho to uprimne nebavi a nenaplna. Ak ma trading nebavi, tak existuje milion inych biznisov ktore mozem robit.

Co sa tyka babky na JZD. Toto je velmi spravny postreh. Takto dopadne vacsina ludi ktora nema jasne stanovene ciele a plan ako ich dosiahnut. Ak mam ciel zarobit trebars 1 milion eur a viem ze v JZD zarobim 400 eur mesacne a ked driem tak 430 tak si lahko vypocitam ze mi to bude trvat cca. 200 rokov (ked nebudem nic jest a pit). A vidim teda ze tato cesta k mojmu cielu nevedie. Preto radsej zacnem uvazovat o inej realnej ceste. Alebo pozmenim ciel a priority a pod.

Je fakt smutne ak niekto cely zivot tvrdo drie a na sklonku zivota zisti ze nedosiahol to co chcel. Nakoniec sme to ale vzdy len my sami kto je zodpovedny za nas osud. Chvalabohu zijeme v slobodnom svete a kazdy robi svoje vlastne rozhodnutia.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...