Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Den Tradera (video)


Doporučené příspěvky

Kraka,

nevím sice, jaký jste obchodoval systém, ale pokud mohu trochu přispět - co ze studia podobných případů vím, velmi často je spíše než v systému chyba v money-managementu. Tj. například příliš rychlé navyšování kontraktů (pak stačí jeden špatný obchod s neadekvátně velkou pozicí), nebo příliš pomalé snižování kontraktů když se nedaří, nebo agresivní přidávání do ztrátových pozic (téměř jistá cesta do záhuby), nebo případně obchodování bez stop-lossu. Proto se zde neustále snažíme bazírovat na nejzákladnějších pravidlech, jako je RRR, SL, riskovat malé procento účtu, atd. Systémy mají občas tendence přestávat fungovat (hlavně ty mechanické), ale s rozumně ošetřeným risk-managementem mohou být v takový moment škody jen velmi přiměřené, nikoliv zničující. Osobně risk-managamentu a řízení pozic (momentálně hlavně řízení portfolia) věnuji opravdu velmi mnoho času.
Další věc je také mít vždy dopředu připravený plán, kdy systém vypnout. K tomu jsou právě skvělé historické výsledky (backtesty). Můžeme si například stanovit pravilo na úrovni největšího drawdownu v rámci MonteCarlo analýzy, nebo 2x největší historický DD, atd. A pokud si takovou úroveň stanovíme, opět už můžeme lépe plánovat risk-management.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 160
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Krakra.

MRCI (Seasonalfuturescharts) je pouze pomůcka.... Sready také dávají ztráty ale když jsem si pro sebe kalkuloval vynaložený čas a usílí versus potenciální zisk (jako v mém vlastním podnikání) ...spready pro mne vítězí.
I kdyby jste byl 2 měsíce bez obchodu přece nevadí... ještě tu máte zbývajících 10. Důležité je mi diverzifikované zdroje příjmů aby jste u tradingu nebyl pod takovým tlakem. Nemám právo vás posuzovat ale dovoluji si mít pocit, že moc tlačíte na pilu. Moje osobní zkušenost je taková, že když jsem moc chtěl....tak TO PRÁVĚ NEŠLO. A až jsem povolil... profity přišly. Proto "motivační video" není to co by právě mne oslovilo, nicméně věřím, že pro někoho je to ...SVOBODA. Já osobně se domnívám, že pojem svobody je velice individuální... viz W.Buffet stále žijící 50let ve svém domku v Omaze a lidé platí velké peníze za příležitost s ním povečeřet.

S úctou a nezlobte se na mne prosím, jesti jsem se vás nějak dotkl.
Axel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pepe2000:
Stále se nemůžu dopátrat, proč tady nejsou příspěvky od těch super úspěšných?
Já si ovšem nemyslím, že moje reakce jsou jenom negativní, chci jenom upozornit že to není jen tak. Všiml jsem si u přispěvatelů na fórech té naivity "já to dokážu" a když přijde realita je konec.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nemoze to byt tak celkom pravda co si uviedol, skor by som to povedal ze si to len tak zhrnul aby si tym zavrel ostatnym pusu ako sa hovori, tak bud si stym nemal vobec zacinat alebo povedat pravdu.
Ak si bol full time trader a profitabilny a ako si uviedol hodne profitabilny tak si sa naucil pracovat s peniazmi a riskom inak by si tam nikdy nedosiel, takze neverim ze len tak zrazu ti to neislo a nechal si toho. Ved su dalsie sposoby ako mozes svoje peniaze obracat investovat, ci uz intradenne alebo daytradingom. Nechce sa mi proste verit ze si obchodoval a obchodoval a obchodoval ndalej a pozeral ako tvoj ucet mizne, alebo si jednmoducho vybral vsetky peniaze a skoncil s tym. Ked si raz bol full time trader a profitabilny a mas stipku rozumu tak automaticky by si peniaze zacal investovat aj inde a diverzifikovat. Za tym muselo byt nieco ine, logickym a napada ze si nezvladol RM a MM a mozno si riskoval viac ako si mohol, alebo ta "hodne vysoka ciastka" co si zarobil nebola az taka hodne vysoka a mozno si ju predcasne vybral pred tym ako si nasadil vecsi pocet konraktov. NEviem len som chcel vyjadrit svoj nazor ze ked si raz bol full time profitabilny trader zeby si len tak klesol "na dno"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To tomnes:
Co se týče money-managementu, podle mě to je ta nejjednodušší věc na celém tradingu. Ono vypočítat kolik pozic můžu naložit když vím kolik mám SL a kolik chci riskovat na obchod je opravdu triviální věc. A já jsem nikdy nepochopil proč je kolem toho tolik povyku. Můj problém byl také v nedostatku kvalitních ziskových systémů, které bych mohl použít, když jeden přestane vydělávat. Nevím kam na ty systémy chodit! Jinak mohu říct, že ten rok co jsem byl full-time byl opravdu krásný i když venku pršelo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáš: V základu to člověku má sedět, tenhle styl práce (rád čučet na grafy a vidět v nich závislosti např., doslova) + svůj styl, který mi sedí v kombinaci s držením risk a money managementu. Pokud mi sedí u toho sedět a prodělávám i když vidím patterny , tak třeba zjistím, že problém je v psychice - neadekvátní pozice nebo vstupy i když vím, že je to blbost, ale chci a chci a chci nebo držet se pozice jak klíště (pak je na vyřešení proč chci dělat stále chyby dokola, řešilo se i zde - psychologie).
Jinak anabázi Krakry neznám (je-li nějaká neúspěšná), nevysedávám na diskusi financnika, koukám do grafů, excelu a držím myš v ruce sa sem tam kliknu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To axel:
Ano, na pilu jsem tlačil, chtěl jsem to moc, jenom tak jsem se ale někam dostal. Fůra lidí se pro věc nadchne a po týdnu vychladne. Nerozumím, jak může někdo o spreadech tvrdit, že to je výnosné obchodování? Spready mají nízké procentuální zhodnocení! Nemám zájem obchodovat něco, co nese málo!, [bold]já trading dělal pro pořádnej balík [/bold]. Mít 10 milionů, tak se nebudu hnát za velkým procentuálním zhodnocením!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

krakra: mě to něco připomíná a to příběhy lidí z Market Wizards ... neudrželi otěže a koníčci pláchli. Ale možná se mýlím a třeba se výrazně "změnil trh" :-). Jinak zrovna MRCI mi od začátku nesedělo, proto jsem si jej ani nepředlácel a udělal jsem velmi dobře. Služba je dle mého názoru maličko "pozadu" a zamrzla někde x let nazpět ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jelikož jsem zde asi nejvíce (v tomto článku) přispívající diskutér, rozhodl jsem se tu uveřejnit několik výhrad.
1) Poslední roky mám pocit, že zde lidé nezveřejňují tolik svoje obchody, svoje pokroky, svoje backtesty, svoje obchodní plány, mám z toho pocit že úroveň traderů a lidí zde klesla.
2) Obecně mi schází případy úspěšných traderů z lidu.
3) Mám pocit, že mnoho lidí má nízké očekávání, kdekomu stačí zisk 1000 USD za měsíc, za sebe prohlašuji že tím hluboce opovrhuji, pro 1000 USD měsíčně bych trading nedělal.

Třeba mě eště něco napadne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Byť full-time traderom neznamená nič viac, ako to, že som sa rozhodol, že opustím svoju prácu a začnem obchodovať na plný úväzok. Nehovorí to vôbec o tom, na akej psychickej, technickej, či kapitálovej úrovni sa ako trader nachádzam. V nejakej knihe autor písal, že starí burzoví obchodníci považujú človeka za reálneho obchodníka až po desiatich live rokoch v biznise, skôr nie. Kto z nás má za sebou takú históriu?

Verím, že aj keď sa dlhodobo nedarí, veci sa dajú dotiahnuť do zdarného konca. Už záleží na konkrétnej osobe, ako sa vyrovná s frustráciou, ktorá také zlé obdobie iste sprevádza. Či ho zlomí nadobro, alebo sa postupne zdvihne a skúsi veci inak. Krakra má čiastočne pravdu - nie všetci môžeme byť top traderi obchodujúci obrovské objemy. K nejakej konzistentnejšej profitabilite tiež nedôjde úplne každý.

Ale nikto z nás nemá na čele napísané, či práve on bude ten šťastný. Keď sa rozhodnem fungovať v tomto biznise, musím prijať všetky riziká. Jedno z nich je aj to, že reálne sa do cieľa dostať nemusím. Dôvodov pre neúspech je iste viacero, ale pre mňa sa to všetko zlieva do jedného - vytrvalosť. Každý má svoje limity, ktoré vedome, či nevedome nechce prekročiť - venovať sa tradingu niekoľko hodín denne, šetriť peniaze na vyšší základný účet, prijať skutočnosť, že do roka určite nebudem profík, atď atď. Každý časom spozná tie svoje. A potom už záleží iba na ňom, či sa rozhodne ten limit zdolať. Keď sa ale v hlave rozhodnem, že to nedám, že na to nemám, tak je o všetkom rozhodnuté a následná snaha ani nemôže byť efektívna.

Nech sa Vám darí!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro ty co jim tedy na jejich cestě za tím co chtějí (cílem) sedí trading, tak připomínám, že už je otevřený EUREX a mohou si tak dnešní plán udělat už před obědem. ;) V diskusi zde toho moc nevyřešíte.

P.S.: Poprvé zde autorům poděkuji za odkaz na lumosity.com. Po více jak měsíci tréninku to opravdu vylepšuje přehled a mysl i v live omalovánkách z burz. Skóre o 53% vyšší za 4 týdny. Jen nejsem ornitolog v angličtině jak některé hry chtějí. Ale už umím datla, lednáčka, pelikána, hrdličku, zbytek si ještě nepamatuju :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kraka,

nejprve k těm super-úspěšným. Jenom za minulý rok jsem měl tady v Andalusii na návštěvě dva naše bývalé studenty, kteří JSOU superúspěšní, jsou dnes moji blízcí přátelé a s jedním z nich intenzivně spolupracuji na AOS. Ani jeden z nich zde nediskutuje, protože zkrátka a dobře nevidí k tomu důvod. Ono stačilo, když jsme minulý rok přinesli článek o našem studentovi, co zhodnotil účet přes 800% ve spreadech a rázem z toho byla diskuze na téma, jak to daný člověk vlastně všechno udělal "blbě". Od té doby už daný student raději nenapsal do diskuze jedinou řádku a já se mu nedivím. Konec konců, sám jste byl rok úspěšným fulltime traderem ale nikde jsem neviděl od vás to, na co se sám ptáte - tj. (cituji) "svoje obchody, svoje pokroky, svoje backtesty, svoje obchodní plány".
Vy jste se podíval na vrchol, poznal, co vše může trading přinést a zase spadl dolů. Místo, abyste si z toho vzal lekci a pochopil, jak to udělat příště lépe, aby se situace neopakovala (protože máte velmi cennou zkušenost), budíte ve mně s prominutím spíše dojem, že jste se raději transformoval do role "oběti", nyní naříkáte, hledáte důvody, proč tedy vlastně trading nefunguje, jste najednou vůči tradingu negativní a hledáte chyby kolem sebe (například v tom, že diskutující zde nediskutují dle vašich představ). To samozřejmě chápu, je to vcelku pochopitelná reakce, ale zpět na tradingové výsluní vás tento postoj nedostane. Pokud neseberete síly, nezanalyzujete své chyby a nepostavíte se k tomu čelem, s tím, že teď chcete vše, co jste se naučil, využít proto, abyste se stal dlouhodobě úspěšným traderem, zůstanete bohužel jen negativistou a jedním z dalších neúspěšných v řadě. Právě proto není úspěch v čemkoliv jednoduchý, protože pokud člověk dostane nakládačku, musí si z toho vzít ponaučení, oklepat se, zvednout se a pokračovat dál. Což je samozřejmě vždy mnohem těžší, než se stát negativistou a začít raději hledat důvody, proč daná věc nemůže fungovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...