Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-mini NASDAQ II


Doporučené příspěvky

cipinek

Nějak mi nesedí vstup u třetí šipky. U druhé šipky jdeš short a vstupuješ kolem hight svíčky. U třetí šipky, kdy jdeš long by bylo vhodné vstupovat někde u low svíčky. Je jedno u které, ale pokud se takto dostaneš do trhu a svíce poroste dále ke své hight, tak budeš prakticky hned vykazovat zisk. Stopku pak umístíš pod low svíce a bude ti vycházet velmi malá.
POdle mého nejhorší varianta vstupu do longu je právě na hight svíce. To pak vychází stopka o velikosti celé délky svíce plus nějaký tick pod ní. Takže nad vstupy je potřeba se zamyslet a vytvořit rutinní vstupy s co nejmenším stopem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím, moje současné obchodování je velmi smutné a nekonzistentní tyto 2 obchody proběhly 1. 11. 2013 1. obchod jsem spekuloval na long šipka L po vyhlášení dobrého fundamentu, za pár chvil jsem byl venku na SL 2,5 bodu šipka SL 2. obchod jsem spekuloval na odraz do longu od S/R zóny 3368-3370 šipka L limitem v zóně, za pár chvil jsem byl venku na SL 2,5 bodu šipka SL u prvního obchodu jsem chytil skluz 1 tick, šel jsem pod cenou buy stopem šipka 1 a 2 jsou tam pro pracovní označení myšlenky, která mě napadlo při pohledu na graf v kombinaci s volume, napíšu svoje postřehy k nějakému článku o volume, je to velmi zajímavé, třeba to nějak zakomponuji do mého systému celkově ztráta 117,84 USD celkový drawdown 805 USD

25929

Link to comment
Sdílet pomocí služby

začal jsem asi před 14 dny koukat na to, jak se trh chová v noci, když se obchoduje velmi málo, všiml jsem si, že se cena pohybovala téměř vždy ke S/R zóně 3368-3370, zde se odrazila, někdy přímo v zóně na 3369 a pak šla nahoru, dolů, udělala pár doteků na hraně zóny nebo šla i do ní a pak už jen rostla do příjemných 10-13 bodů před open 31. 10. jsem udělal noční obchod, když jsem umístil příkaz na horní hranu zóny 3370 a šel spát kolem 1 h ráno standardní SL 2,5 bodu, ve 2:09 jsem byl vyplněn a když jsem se ráno probudil, tak jsem byl v otevřeném profitu asi 60-80 USD, trh pak ten den už jenom rostl do 13:30 pak se zhroutil dolů řekl jsem si ráno, že chci vyzkoušet, jak mi bude trh hrát na nervy, pokud budu v otevřeném profitu přes 200 USD, tedy pokud se tam trh doplazí, skutečně trh rostl a já jsem zkoušel, co to se mnou bude dělat, nakonec jsem to vydržel, až když jsem byl v otevřeném profitu přes 250 USD, tak se trh zhroutil, já jsem jenom utáhl SL na BE+1 a nechat trh být, trh se mi naprosto vysmál, došel na tick přesně na můj utažený SL, původní SL by odolal a trh se po open odrazil od zóny a směřoval do mého směru zjistil jsem, že mě pohled na narůstající USD v otevřené pozici i když dochází k menším korekcích nechával docela klidným na obrázku je i další obchod, který jsem ten den udělal skončil běžnou ztrátou 1. šipka SL je utažený SL na BE+1, 2. šipka SL je původní noční SL, pak šipka L jako long a další šipka SL o pár minut později šipka A pin bar a šipka B by měl být vstup do shortu dle nového pravidla 2 bar reverzal, kde dlouhá medvědí úsečka šipka B naprosto zneguje předcházející býčí úsečku za velmi malého objemu obchodů, ve srovnání s objemem obchodů, který potřebovali býci v pohybu ceny na předcházející úsečce, kde v cestě medvědům nestáli skoro žádní býci v cestě se svými slabými limity a ještě mizernějšími markety do longu, toto je ta myšlenka, jak jsem psal výše

25930

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dnešní noční obchod zadal jsem příkaz buy limit na 3369 a šel spát, ve 1:15 jsem byl vyplněn, trh se celou noc a ráno potuloval kolem zóny a několikrát se do ní podíval, ale můj standardní SL vydržel a když jsem se ráno probudil, tak jsem byl v otevřeném profitu pár USD, který se pak ztratil a už jsem myslel, že trh půjde dolů a vybere mě na SL trh pak po 13:00 začal trochu růst a pak vyrazil přímo raketově, to už jsem seděl před PC soustředěný a řekl jsem si, že profity se musejí vybírat, měl jsem původní PT až na spodní hraně zóny 3390-3392, tedy 3390, trh ale neměl sílu jít v pre-marketu až tam, po dosažení 3387 už začal pouze klesat, tak jsem to ukončil za market na 3394 šipka 2 ve 14:09 a dobře jsem udělal!!! zisk 15 bodů - komise = zisk $ 293,58 aktuální drawdown $ 511

25931

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, dnes jsem podlehl chamtivosti, pořádně jsem si potom nafackoval a pak jsem se rozbrečel, nezvládám obchodování psychicky, pak se mi trh ještě vysmál na utaženém SL na BE+1 a šel znovu do mého směru - toto byl odstrašující případ chamtivosti a špatného řízení obchodu trh po otevření klesal a odrazil se od S/R zóny 3348-3350, tam jsem se bál naskočit, trh pak hodně bojoval, ale nakonec býci zvítězili a trh postupoval nahoru a pak i prorazil S/R zónu 3360-3362, po pár bodech, ale ztratil dech a pomaličku byl tlačen medvědy dolů, řekl jsem si, že půjdu do shortu při průrazu zóny 3360-3362 shora, nastavil jsem sell stop na 3359 a ve 16:16 jsem byl vyplněn beze skluzu šipka S, trh pak šel do mého směru, ale pak se bojovalo o každý tick, nakonec trh mědvědi poslali dolů, ale mě nestačil profit na 3350, tj. 9 bodů šipka 1, kdo ví, jestli bych byl přesně na této hodnotě při limitu vyplněn, trh se pak vydal proti mě, napadlo mě v rozrušení utáhnout SL na BE+1 a sledoval jsem jak si trh pro něj jde, i když to ještě jednou zkusil dolů, chtěl jsem se nechat za to trhem vytrestat, aby mi zasáhl utažený SL za moji chamtivost, nestačilo mi RRR přes 1:3, už asi nevím, co bych chtěl, profity se musejí vybírat, po zasažení SL ve 16:49 šipka SL a změně směru zpět do mého původního směru jsem si nafackoval na obě tváře a rozbrečel jsem se, jaký jsem ubožák... když jsem to viděl, jak jde trh opět dolů, tak jsem jako školák chtěl naskočit do odrazu do longu, což se také stalo ve 17:02 šipka L, 17:03 jsem skončil na SL šipka SL za 15 sekund já musím obchodovat více 1-2 obchody denně a chodit si pro menší profity, obchodovat méně, tj. 2-3 obchody týdně a chodit si pro větší profity psychicky nezvládám, trh ani takové velké pohyby mnohdy nenabízí, pokud se obchoduje v určitém range, musím se přizpůsobit trhu, on se mi nikdy nepřizpůsobí... 1. obchod 0,5 bodu - komise = ztráta $ 1,42 2. obchod SL + komise = ztráta $ 56,42 celkově ztráta $ 57,84 celkový drawdown $ 626

25979

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cipinek možno budem drzý a nemám nato ani právo a nie som zatiaľ ideálny trader (môj vlastný systém má počas obchodných hodín viac rozumu ako ja :) (vďaka bohu) ) ale ak ti zakážem obchodovať na najbližší deň/dni, poslúchneš?
A následne aby si urobil:
Prehodnotil svoj systém
pozrel sa na trhy a aplikoval nanovo svoj systém
pozrel sa kde strácaš/získavaš
kedy si vo výhode a kedy nie
Aby si sa pokúsil ísť do "prúdenia"trhu

Ak máš možnosť "market replay", tak odskúšať na historických datach svoj systém pričom si dať kombináciu nejakých kokotných dní (napríklad koniec októbra) a spraviť celkovú revíziu svojho systému a vlastného Ja a Bytia :)

Potom so systémom ktorý psychicky ovládaš (alebo on teba, to je fuk, hlavne aby ťa neovládal strach/chamtivosť/iracionalita/mužské ego) začal obchodovať s minimálnym riskom pričom ho ešte vyladíš.

Lebo sa mi začína zdať, že nechávaš burzu aby ťa roztrhala.
Vidím že ťa chamtivosť núti vyberať drobné zisky a ego veľké straty. Že bezhlavo skúšaš náhody trhu (gambling?)
Nezabudni: Trading For a Living, Not Living for Trading :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Cipinku,
U vašeho posledního příspěvku jsem si všiml, že jste nejspíš našel sám sebe a momentálně si asi dáváte od trhů/trhu oddych. V momentě kdy jste napsal že nezvládáte obchodovat stylem 3 obchody týdně tak jste do budoucnosti ušetřil hodně peněz. Většina lidí by si „pouze“ nadávala a pokračovala dále ve svém obchodním systému, který jim dal „tolik práce vymyslet“. Pokud Vám toto opravdu nevyhovuje tak se zkuste zaměřit na zvládnutí risku v obchodu - vystupujte před plnou ztrátou a zkoušejte více i když ze začátku ne úplně jasných situací a nikdy si už kvůli obchodování fyzicky neubližujte i když v knížkách píší že malé štípnutí není na škodu. Jednoho dne člověk stejně pochopí že to čemu/komu nejvíce ubližuje je on sám a ne jeho peněženka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na NQ zacinam testovat priamo = Bez BT takze len obchody a po danom case vysledky zhodnotim a urcim dalsiu cestu dam sem nejake te vstupy a je tu mrtvo uz nemam co ani citat Cipinek pouzivas VOL aj k niecomu ale to mas len tak zapnute dnes 1 a SL vstup presne na S/R druhy pokus o prielom ale cene sa zasa zastaliva a urobila odraz

26065

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
k tomu tvému obchodu, z tvého grafu nejsou patrné žádné zakreslené S/R zóny, asi je nepoužíváš, což mě nemusí trápit :), ale já tam mám právě teď v trhu S/R zónu 3390-3392 a když se podíváš na graf, tak ta velká medvědí úsečka tuto moji zónu neprorazila, tak nevím, proč ses tam pokoušel obchodovat průraz, toto byl dle mě impulzivní obchod bez opory v plánu, ale možná jen tak teprve sbíráš prvotní myšlenky do nějakého širšího rámce pro tvůj obchodní plán, což určitě je chvályhodné, že ses vydal na tuto cestu
já jsem nad volume hodně přemýšlel, volume znamená pouze množství zobchodovaných kontraktů, neznamená to automaticky, že když stouplo volume na nějaké větší úsečce, že teď už automaticky nastane posun ceny dle té úsečky, tj. medvědí, trh půjde dolů, nebo býčí, že trh půjde nahoru, zvýšené volume říká, že se tam odehrál větší boj mezi býky a medvědy než na předcházejících úsečkách, nic více a zároveň nic méně
zkus si někde v grafu najít situaci, kde dochází ke změně směru trhu, občas se tam vyskytne situace, kdy třeba býci při pohybu nahoru tlačí cenu zuby nehty a volume významně vzrůstá, ale další úsečka stejně velká naprosto zneguje tuto předcházející býčí úsečku a je medvědí, ale jen za polovičního množství zobchodovaných kontraktů než úsečka předtím, jak je to možné? je to velice jednoduché, tam prostě medvědům v pohybu ceny skoro žádní býci v cestě už nestáli, samozřejmě, že když medvědi prodávali, tak býci museli kupovat, ale bylo jich tam prostě méně, bylo méně limitních buy příkazů a ještě méně marketů a medvědi to tam sázeli za market a nesetkali se téměř s žádným odporem, tak cena rychle klesala, já tomu říkám, že se prostě jedna ta vítězná strana méně nadřela na ten cenový pohyb, než se nadřela ta druhá strana při velkém objemu obchodů, pokud se ale někdo takříkajíc na ten pohyb nadře, tak se vyčerpá a pak už je změna směru dosavadního trendu otázkou okamžiku
toto je strašně důležité sledovat třeba v okamžiku, když se medvědi snaží prorazit nějakou S/R zónu, když trh už nějakou dobu klesá a vzrůstá volume, ale medvědům se tu cenu nedaří stlačit níže, pak nastává u nervóznějších medvědů výběr zisků, kde měli svoje limitní buy příkazy níže, tak teď je vybírají výše a cena prostě už neprorazí a v případě většího hráče, který chce uzavřít pozice dojde k ráznému obratu ještě před zónou, takže přesně na hraně zóny už zase nenaskočíš do odrazu
je potřeba sledovat grafy a pak na těmi cenovými pohyby přemýšlet, ono to zase tak těžké není, ale jak říká Tomáš nebo Petr neexistují tu žádné zkratky :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dik za koment

impulzivny to nie ja som sa dlho ucil neobchodovat aby som sa zbavil somarin a naucil som sa
spravne obchodovat. /psychiku mam OK/ Ja som si vytvoril presny obraz toho co chcem a toto je moj druhy obchod
zatial je to 1PT a 1SL ale ked som to vcera porovnal tak uplne rovnako a vsetko dodrzane.
Ja som na NQ dlho a viem ze s malym SL sa vacsinou daju dobre obchodovat prepady
kedy to pada jednim smerom.
Ja na tych S/R prave pracujem tam som mal na 60TF kde bola cena odmietnuta na 3400 a
nastal pinbar a moznost pokracovat v zapocatom smere . V ramci TF3 tam mam HOD/LOD
a vstup bol nad HOD /co teraz spracuvavam a porovnavam ako to vyzera a ci z dlhodobeho
hladiska ma vyznam vstupovat pri tychto urovniach.


Inac obchodujem 4trhy CL , GC , 6E, NQ
Len to NQ je take ze :S
do konca roka si to odzkusam ak to stale nebude ono tak NQ ukoncim a prejdem na nieco ine

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...