Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-mini NASDAQ II


Doporučené příspěvky

aldanek Chapem vsetci sme nejak zacinali. A ako sa ti dari? ide to pomaly a isto?
Kedze pises ze na ostro malo obchodujes tak akym sposobom "skusas"? obchodujes vzdy LIve, alebo to striedas, raz LIVE potom paper?.
Tvoje uvahy ktore tu zapisujes maju aj zmysel, ale chce to aj podoprier si myslienky analyzou na vyssich TF. robievas to?

V pondelok ti tu mozem hodit zamyslene vstupy.
Necakaj ich ale v hlavne obchodne hodiny.

Pretoze trading povazujem hlavne za slobodny biznis takze venujem mu len par minut denne.
Obchodujem cely den od 09:00 kedy zacina byt volatilita obchodovatelna do doby kedy mam "dost zarobene" a podla nalady. Obchodujem jak protitrendovo tak aj trendovo. Zameriavam sa (ako uz vela krat odporucam) na analyzu na vyssich TF konkretne pouzivam 60 - 240 min TF tam vyhodnotim kde ma trh potencial pokracovat / obratit sa a nastavim Alerty. Tuto cinnost povazujem za klucovu. Spravne vyhodnotenie struktury trhu je klucove.

Ked dostanem Alert najdem techniku vstupu na nizsom TF konkretne pouzivam 3 min. A vstupim.
Nasledne zadam ciel a taktiez nastavim Alert pred jeho dosiahnutim. Je to kvoli tomu aby som mohol reagovat na novu prilezitost a mohol vstupit.

Kedysi som sem prispieval do tohoto vlakna celkom aktivne moje obchody, avsak z dovodu akych si rozporuplnych a prilis emotivnych reakcii ostatnych ucastnikov som toho nechal. Tak skus najst. Inak rad obchodujem Wedge spolu s Price Action.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

aldanek,
omlouvám se, pokud tu tvoji analýzu chápu blbě, ale pokud si tyhle screeny děláš jen po skončení a zakreslíš si do nich potenciální vstupy, ale už ten graf neobchoduješ live nebo paper, tak je to sice lepší než nic, ale tím že nevidíš ten vývoj grafu se hýbat, tak přicházíš o hodně moc, proč si to nezobchoduješ aspon paper nebo replay ? tyhle zpětný analýzy ti pouze budují povědomí, že ti tvůj systém může fungovat, ale to nemusí pro živých datech být pravda .. proč na tom grafu nejsou vidět reálný vstupy - fakt klidně demo nebo replay, dá ti to mnohem víc

ad s/r - pokud ti nefugujou podle 240 tak je nepoužívej, používej ty z 30min, pokud ti dávají smysl a fungují ti, v zakreslení s/r neexistuje jeden postup, nějaký dogma

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdar Aldanek: - pridam tvoj obrazok z mojim pohladom ako som to vydel ja . 1.Trh po US Open ihned prerazil silnu S/R 3500b a utvoril high UP korekcie 2. nasledne pokus o Down a atak LOD ale zlyhalo a utvorene DT 3. Zasa prerazenie 3500b a utvorenie vyssieho high (trh ma silu ist UP) 4. Dve EMA prekrizene co znaci LONG ( sledujes EMA alebo ich tam mas len tak) Moj vstup na LTM ako test S/R (FLIP k S/R) po jej prelomeny a pokracovanie trendu UP

26818

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdar
mira k ne jak jsem psal jedu live, v 80 procentech to vnimam zive(zpetne to pak mam vic screenu) obcas tam vrazim sim ale to me nuti zkouset a to je vstup sem vstup tam no des, podobne jako kdyz jsem zacal s ostrym uctem, peti indikatorama a 1min grafem nastesti jsem ho nevygumoval, takze nakoukavam a jsem rad kdyz tam neco vidim a neresim ze mi to ujizdi(taky pokrok) paper to nevydrzim.

tomm02 no to je bomba ja tam ten flip pres tu linii vubec nevidel a koukal jsem na to jen jako na odraz dolu, takhle to do sebe krasne zapada i cci v trendu
emy jsem sledoval akorat 34 a odrazy od ni a ted jsem pridal i 205 tak to musim krizeni, smery a jejich vzdalenosti

diky chlapy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aldanek : Zameriavas ca cisto na vsetky vstupy ako take alebo to rozdelujes na trendove a netrednove ??

- ISM výrobného sektora USA za január vykázal nečakaný prepad na najnižšiu úroveň od mája 2013. Akcie sú pod tlakom. Ide o najväčší prepad sentimentu výrobných podnikov za posledné tri roky.
- nas to riadne potiahlo dolu

Ten mozny vstup co som nakresli tam som chcel vstupovat ale zavahal som a potom ako sa
cena uz rutila dolu som uz nevstupoval. AZ v 17:45 opet do shortu. (tu) Len to chcelo podrzat dlhsie ked
su tie vypredaje. :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cau
jedu do trendu
kdyz objevim dt,db tak cekam na prulom linie a flip, kdyz uz takze ten odraz beru jen jako korekci
no na forexu jsem ten report videl ale tohle jsem necekal, nez jsem se nadal tak to ujelo. flipy za sebou poskladany hezky, v jednom z prvnich vstoupit a jet jeste ted
ty az v 17 45 to te to nedalo aby ses neprizivil ;) linie solidni a jeste ses kryl vcerejsim low a emy na sebe na tu dalku ani nevidely, to jsi vzal pekne

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cus dneska jsem objevil protitrendovy dt s potvrzenim, ale moh by to bejt i db s prurazem a flipem, tak si vyber :) kazdopadne jsem to prosvih, a potom des, jestli to ted pude v kanale ci co, ale kanal to muze bejt i smerem hore jo na volume 1000 to je protitrendovy dt s potvrzenim prostredniho swingu

26847

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pozeram ze tu zonu 3461,50 mas pekne zakreslenu ja som to mal podobne ako S/R ale na 3462,50 ak by trh otestoval tak by som Shortoval ale ale nasledne som chytal cenu na hrane TL ale MRT a dostal som horsiu cenu a SL na tick a potom pekne mojim smerom :( - to aspon sa mi potvrdilo ze v tejto dobe iba LTM lebo si to poskakuje v +/-3b ani mys nieje taka rychla TL to je dobra vec naucit sa pouzivat a pojde to lepsie (tu) Davam sem tvoje sceeni lebo ja sa od teba ucim ako a kde zadavat LTM na odrazy tak (mas to pekne zakreslene a mne sa to jepsie cita ako u nejakej knihy) dufam ze moj pohlad ti tiez nieco da

26849

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

měl bych jednu začátečnickou otázku asi ani ne tak k NASDAQ jako všeobecně k futures. Před rokem jsem narazil někde (už si nepamatuji) na poznámku, že obchod nesmí být uzavřen do 2 minut od jeho zahájení, že se tím dotyčný něčeho dopouští a hrozí mu uzavření účtu, od té doby jsem nikde nic takového neviděl. Chystám se v létě obchodovat u IB trh NASDAQ a v rámci svého systému jsem se dostal do situace, že mě trh často vyhazuje na SL, ale i se ziskem i do jedné minuty od zahájení obchodu. Chci se jenom ubezpečit, že neexistuje nějaký "zákon" burzy, že obchod nesmí být kratší než "xx" sekund. Předem děkuji za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...