Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Ať prší, nebo je vedro, ať sněží, nebo je bouře - pokračujeme vpřed!


Doporučené příspěvky

Svopexi,
jsem na tom podobně, na BT jsem získal maximálně 3 ticky/obchod (s postihem 5USD a jedním tickem na slippage). Na replay se motám kolem nuly (v rozmezí -200 do +500 USD) za pár měsíců - ale je to pro mne motivující. Hlavně když vidím svoje předchozí výsledky. Řekl bych že je to prozatím dobrý výsledek :) Časem se to vystříbří.
Lidí, pro které není problém vydělat miliony na demo účtu, je vážně spousta - nestačím se divit. :) A nikdy jsem neslyšel, že je to těžké. Na to si hold musí člověk udělat svůj vlastní názor...

Mnovak situačním obchodník taky slyším poprvé. Přijde mi to jako rozumné. Podle toho jak to chápu obchodujete aktuální dění na trhu, protože víte jak se trh chová. Na rozdíl od historických backtestů, které jsou založeny na tom, že se něco opakuje Vy obchodujete na základě toho, co se děje nyní. Je tomu tak?
Zapadalo by to i do výroku, že obchodník nejvíce roste hlavně v live obchodování, protože se tím naučí vnímat chování trhu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 72
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

snuff
Obchodujete to co momentálně vidíte na trzích. Trh roste, tak při poklesu nakupuji a pokud se otočí tak zase prodávám. Používám nízké stopy. To je základ. Pokud se trh více rozjede, vytrvám. Trhy se neustále hýbou. Třeba na DJ není problém prakticky kdykoliv deseti tickový pohyb. Mrkněte do grafu po půl čtvrté. To máte nějakých 50$. Při účtu 2500 je to 2% zhodnocení. Samozřejmě používáte stejnou technickou analýzu jaku u obchodování systémů nebo jen PA. To je na každém.
Kombinujete pt a TSL, apod. Výhoda, že nemusím jako u systému čekat dlouhé hodiny nebo někdo čeká i dny na nějakou otestovanou situaci. Která může taky zrovna skončit na stopce. Pak jste nucen dodržet systém a čekat dál i několik hodin na další situaci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

považuji se také za situačního obchodníka, i když můj přístup je trochu jiný než ten, který používá kolega MNovak.
Časem jsem se tímto způsobem dostal k tomu, že vstupuju do trhu obvykle už minutu po otevření, protože to jsou obchody, které u mě mají největší úspěšnost z celé obchodní seance. Další výhodu situačního obchodníka vidím ve způsobu používání SL. Osobně obchodují trh TF a nedokážu to s SL nižším jak 250 USD. Ten ale slouží spíš už jako poslední pojistka.Ta výhoda spočívá v tom, že ve chvíli, kdy se ukáže, že trh půjde proti mě, nečekám na to, až bude SL zasažen, ale aktivně hledám nejlepší pozici pro výstup.
samozřejmostí je sledování PA na vícero časových rámcích a IM analíza. Používám i oscilátor pro lepší časování výstupu. A backtest v případě, že se objeví nějaká nová pro mě zajímavá situace.

Abych nebyl úplně offtopic, měl bych ještě pár rad k úspěšnějšímu obchodování . Předně obchodujte s lehkostí, jen to Vám zaručí, že budete na podněty z trhu reagovat včas. Znamená to nesedat si k trhu s jakoukoli negativní emocí nebo pocitem!
Dále a to je specifikum situačního obchodování, k trhu zasedate vždy s určitou mírou talentu, která časem a s uskutečněnými obchody klesá a to je třeba také sledovat a neobchodova dál ve chvíli ,kdy už cítíte, že nejste v tak dobré formě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

třeba to někoho inspiruje...

Já se na to dívám jako na sport. Pokud chci dosáhnout cíle, musím tvrdě a pravidelně trénovat, permanentně získávat podstatné informace a jen občas závodit. Touto filozofií se tedy řídím i při tradingu. Jsem monoproduktový full time independent trader, intraday, index DAX přes CFD. Začínám v cca 8:30 a končím po 17:30, výjimečně to nechám běžet do 22:00. Pracuji s technickou analýzou, sleduji klíčové fundamenty (události), používám několik zdrojů zaměřených na sentiment trhu a jedním okem sleduji neustále diskusi na twitteru mezi skupinou zkušených traderů. Stále mám zapnuté oba systémy, tedy live i demo, na kterém neustále v průběhu dne trénuji. Pokud se vytvoří skutečně hodnotná situace, pouze přejdu na jinou obrazovku, kde běží live platforma. Klidně udělám i deset simulačních obchodů na jeden ostrý nebo neudělám ostrý deal po dobu několika dní.

hodně štěstí

Link to comment
Sdílet pomocí služby

....teď se cítím trochu zmaten.

Mám očekávat, že se rozvine nový směr v obchodování na burze tzv. "Situační obchodník." Něco nového, úžasného a "napředujícího?"
Nebo jde jen o výmluvu lenochů věnovat dostatek času backtestu a papertradingu?
tož fakt sem zmaten............

Naštěstí nejsem situační obchodník.
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

snuff Napsal:
-------------------------------------------------------
> Mnovak nerozumiem celkom "situacnym obchodnikom"
> .. Vyuzivate pri tom aspon zakladne prvky
> technickej analyzy alebo je taketo obchodovanie
> nieco ako hod minciou so zadanym PT a SL? alebo
> ako mam tomu rozumiet?

MNovak surfuje na vlnach trhu, tj. prizpusobuje se jeho charakteru a smeru, pokud si spravne vzpominam jeho vysvetleni v predchozich vlaknech.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Tomnes:

zdá se, že jste reagoval na můj předchozí příspěvek.
Pokud jde o AOS, tak s těmi nemám žádné zkušenosti. Z logiky věci mi ale vyplývá, že pro AOS je backtest klíčový, na základě chování trhu v minulosti předpokládáte podobné chování v současnosti. Aktuální charakter trhu nehraje v systému žádnou roli, opravte mne prosím, jestli to chápu špatně. Naopak pro diskréční obchodníky je aktuální charakter trhu a jeho správná interpretace zásadní. Proto si nemyslím, že začít rovnou s živými daty na demu a pak přejít na live je pro diskréčního obchodníka gambling.
Ad RRR, obchodovat s RRR blízkým 1 není extrém. Lpět za každou cenu na 2:1 nebo nejlépe 3:1 a vyšším, pokud mi systém nefunguje může být dost frustrující. Mně to diskréčně intradenně nefungovalo. Možná jsem výjimka, nevím. Teď už obchoduji více pozičně, tam je situace trochu jiná.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Nevidím důvod "být zmaten" ....

obchodníci, jejichž systém vyžaduje backtest v té podobě jak se tu ve většině případů prezentuje, budou takový backtest vždy obhajovat. Ještě aby né, že.... . Fascinuje mě připomínkování a znevažování přístupů o kterých víme nemnoho a spíše ještě méně čili "prd" . Spíš bych se snažil od např. Mnovak-a vyzvědět více informací a rozšířit si obzory, protože to, co Vám tady předkládá a snaží se napovědět má obrovskou hodnotu a to, že to někteří nevidí znamená jen jediné - ještě nejste připraveni takovéto informace vstřebávat, ale věřte, že se všem podsouvá návod, jak jednoduše poposkočit mílovým krokem kupředu. To, co tady napsal by měla většina diskutujících vytisknout, zarámovat a číst dokola až do té doby, dokud na to nepřijdete. Věřte mi, že není potřeba hledat ve všem složitosti - je to tak jednoduché, jak to napsal a hlavně, jak si to sami uděláte.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

k tomu pozitivnímu RRR bych měl také poznámku. Dlouhou dobu jsem se ho snažil dodržovat, ale později jsem dospěl k tomu, že v trhU TF, v kterém se objevují i série dnů s dením range okolo 500 USD se se SL100 USD, což je pro mě už tak dost sebevražedná vzdálenost, která postrádá prostor pro chvilkovou nerozhodnost trhu a řízení pozice, není možné teorii pozitivního RRR uskutečňovat, i kdyby se mi povedlo vstoupit do pozice poblíž deního H/L , tak cestou k pozitivnímu RRR 3:1 narazím na nějakou S/R úroveň v podobě 50% RTCM, Pivotu atp. A na té se mi solidně rozjetý obchod pokazí. Takže SL jsem odsunul tak daleko, aby mě nedostával pod tlak ve chvíli, kdy se cena dočasně podívá do mínusu a zároveň jsem tím převzal zodpovědnost a aktivní účast na včasném ukončení pozice ve chvíli, kdy se trh definitivně rozhodne jít proti mě. Nicméně myšlenku pozitivního RRR jsem nezavrh úplně a aplikují ji až na úrovni denního PT a SL.
Snad to bude pro někoho, kdo hledá cestu z nesnází dobrou inspirací.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já používám jen pozitivní RRR. Minimálně 1:1. To se mi, ale moc nevyplácí.Je jen minimální zisk. Běžně mívám PT s RRR 1:2. S negativním neumím pracovat. Zkoumal jsem jej do hloubky, ale vždy mi fungovalo pouze pozitivní. Určitě někdo s jiným úhlem pohledu to může mít opačně.
Např. dnes trh DJ, vstup v 15:46 na 14907. První PT na 14918 (15:48) a zbytek TSL v 15:56 na 14947. Základní Sl byl dnes kvůli malinko větší volatilitě 5 ticků (14902).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ještě k tématu článku . Právě jsem dočetl knihu Léčebné kódy a ta mimo jiné potvrzuje tvrzení, že situace, které vyvolávají negativní pocity a emoce snižují nebo úplně odstavují i schopnost racionálního uvažování ( fakt který zapadá do hlubšího kontextu teorie buněčné paměti), tedy tu schopnost, která je pro obchodování nepostradatelná! Proto chci ještě jednou v rámci ochrany zdraví a kapitálu doporučit osvojení si ,jako prioritní složky v přístupu k trhům, "obchodování s lehkostí ", to znamená s klidnou a jasnou myslí, protože jen v takovém stavu dokáže mysl jako nástroj reagovat včas a nejlépe na danou situaci a to díky tomu, že se k ní dostává veškeré spektrum vjemů a prodleva mezi jejich příjmem a kliknutím na tlačítko myši je minimální. Jinými slovy obchodovat s nejasnou a neklidnou myslí, která je zastřená negativní emocí nebo pocitem je zhruba stejné, jako krájet krajíc chleba tupým nožem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...