Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Ať prší, nebo je vedro, ať sněží, nebo je bouře - pokračujeme vpřed!


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 72
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Andrea:
Jsem asi ten poslední kdo by ti měl radit:-) ale nedá mi to.
Procházela jsem nečím podobným. Kolik energie, práce a času jsem do toho vložila a po 2 letech stále bez výsledku. Přečetla jsem tuny knih a článků a--- nic:-(
Dala jsem si pár měsíců pauzu, fakt se mi ulevilo, ani jsem nevěděla jestli se ještě k tomu vrátím.
No a vrátila:-) když jsem byla na mateřské tak jsem si řekla že namám co ztratit.Jsem doma, mám čas a když né teď tak už nikdy. Najednou jsem trading viděla s odstupem (já vlastně vydělávat akutně nepotřebovala). A ejhle začalo mi to do sebe zapadat. Teď už mi nějakou delší dobu trading vydělává a do práce už se nevrátím.

Radila bych ti dát si chvilku pauzu.Jdi na brigádu, nové prostředí ti dá nové myšlenky.Vyděláš si trošku peněz dá ti to sebevědomí, že vždy se můžeš nechat zaměstnat.Lepší než sedět doma a utápět se v tom že něco nefunguje.Třeba jsi milimetr před cílem a jen se na něj potřebuješ podívat z povzdálí:-)


Jinak už se moc těším na pondělní článek. Je to přesně má aktuální situace :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

krakra,
teď nevím zda si ze mne střílíte nebo jediné co na světě má hodnotu jsou prachy a auta????
Já to vidím trochu jinak, tím nechci tvrdit, že peníze a hojnost odmítám, ale není to jediné bohatství, které v životě vnímám. Jinak pokud jde o peníze, když jsem se rozhodl před dvěma lety, že má trading přednost před prací a dohodl se na rozchodu firmy, spadl jsem o 70% zisku. a ono vydělat za rok víc než milion čistého nebo vydělat jen nějakých 300 000 je zatra rozdíl. Svého rozhodnutí nelituji a sojím si za ním. Ale přestože je pro mne trading velmi, ale velmi výnamný - můj život to není. Můj život je víc než trading.
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

krakra: jestli mate pocit, ze penize jsou vsechno a je to privilegium, tak zijete v naprosto zajimavem svete. Penize jsou jen vyhoda, ktera dokaze velmi usnadnit zivot.

Trading neni jediny obor, ktery dokaze vydelat penize na ty auta a dovolene. Zase to clovek nesmi brat tak fanaticky a jako ovce, ze trading je to jedine, diky cemu clovek dosahne financni nezavislosti. To je jak v nejake sekte.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pročítám si zpětně ještě některé příspěvky a ještě jedna poznámka:

Backtest a RRR. Přiznám se, že představa, že bych dnes vymyslel nějaký AOS, který bych vůbec nebacktestoval a zítra ho šel nasadit do trhu - no tak to je už slušný gambling. Jít jen tak pustit něco, co nevím, co vlastně je a co to může dělat.. hmmm .... Zrovna tak představa, že bych měl negativní RRR by mě zrovna moc spát nedala.... A v diskréčním obchodování v tom nevidím rozdíl, je to naprosto totéž.... Ale samozřejmě, ať každý na burze funguje dle vlastního přesvědčení, pokud mu to vydělává, je to v pořádku. Mně by tedy můj trading bez pozitivního RRR a backtestování téměř určitě nefungoval, ale zkoušet to raději nebudu....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak snad abych se taky přidal... :)
V tom, co popisuje Andrea je vidět jeden evidentní problém. Nerozumí trhu tak, jak by měla, aby mohla být úspěšná. Je to naprosto zřetelné v tom, jak popisuje nefungování systému poté, co změnila nastavení session template/změnila platformu. To je zcela mimo. Pokud systém vychází z fundamentálních základů fungování trhu, tak je úplně jedno, jaká platforma trh zobrazuje.

Tohle je ale chyba spousty lidí, většiny řekl bych. Ihned se vrhnou bez pochopení trhu do testů, jen aby už co nejrychleji vydělávali. Přitom si ani na začátku neuvědomí, o kolik se jejich čas k vysněnému cíli naopak prodlouží. Začínají totiž lpět na véčkách na indikátoru apod.

Vidím to stále jasněji. Diskreční trading je v určitém bodu jednoduchý, ale dostat se do tohoto bodu je velice obtížné.
Andree bych poradil především návrat k základům. Pokud opravdu porozumí trhu, pak nebude muset trávit roky backtesty, protože to, že to fungovalo na minulých datech stejně vůbec nic neznamená, pokud v systému není právě ten fundamentální základ.

Já např. obchoduji již hodně dlouho PA. Velice dlouho pouze na E-mini Russellu 2000. Nějakou dobu jsem vymýšlel, co obchodovat ráno, abych nemusel vždy sedět odpoledne u PC. Nakonec jsem nahodil 30 min grafy currency futures, zlata a ropy a obchoduji je dopoledne, když mám chuť. Nyní to budu sledovat i odpoledne, protože tyto trhy nabízejí příležitosti po celý den. Stačí si pouze sednout a 2-3 hodinky trhy sledovat. Kolik jsem toho musel před tím natestovat? 0 měsíců. Pouze jeden měsíc paper.

Zrovna tak začínám se swingovými obchody, také bez jakýchkoli testů. Je ale nutné trhům opravdu porozumět. A to chce opravdu hodně času. Ani si nemyslím, že by bylo možné tyto znalosti přenést. Je to spíše o postupném kumulování zkušeností.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáši,tak dneska jsem si ověřil Healing codes v praxi.Dnes jsem chytnul 3x po sobě SL,což je stopka pro dnešní den,co chci říci,takové dny jsem už měl mockrát.Vždycky jsem se ale cítil dosti špatně,je to defacto nejhorší možný scénář pro daný den,ALE dneska je to něco jako z jiného světa,cítím se naprosto parádně,žádné negativní emoce,žádna frustrace atd,..prostě nic.To znamená pro mne další posun VPŘED,moc děkuji.
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Uz me to stalo pres milion korun. Jsem na dne. Kdyz pustim grafy, roztresu se jako by me nekde v podchodu obstoupil poulicni gang. Ted vim, ze jsem do toho sel s totalni nadutosti. Byl jsem manager, vysledky jsem dosahoval pusobenim na svoje okoli misto pusobeni na sebe. Vseho, do ceho jsem se kdy pustil, jsem vzdy dosahl, byl jsem obdivovany. To je snad nejhorsi rozpolozeni pro vstup do tradingu. Opustil jsem zamestnani pred tremi lety kvuli tradingu, mam male deti a hypoteku. Musim prestat, dokud me neopusti pocit krivdy, selhani a pocit viny z nezodpovednosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nemyslim si , ze je spravna cesta venovat sa tradingu na ukor ostatnych veci v zivote... pre mna kluc k uspesnemu tradingu je hlavne nebyt pod tlakom a v prvom rade by som si asi nasiel hlavne pracu kvoli prijmu a aby som mal svoju moznost budovat karieru aj inde ... lebo vsadzat vsetko na jednu kartu a hlavne kartu menom trading na to by som fakt nemal gule :) k beznej praci si treba najst styl obchodovania , ktory cloveku vyhovuje .. spready, opcie, vyssie tf... a netlacit na pilu... len sa tradingu poctivo venovat a ono to pride..na full time pripadne intraday by som odporucal vrhnut sa az naozaj psychicky odolnym jedincom , ktori uz maju co to "odtrajdovane".. osobne sa sklanam pred kazdym , kto je uspesny intradenny obchodnik pretoze ja som to nedokazal a dokonca som ani nedokazal vygenerovat ziadny funkcny backtest(po zapocitani komisii a slippage) .. ale viem, ze raz aj to bude.. nechat sa zivit partnerom a zazivat depresivne stavy nad zivymi trhmi , ktore pozna kazdy z nas urcite nie je moc ok ci uz z moralneho alebo psychologickeho hladiska.. pod takymto tlakom je naozaj tazke obchodovat zmysluplne a s chladnou hlavou..vsetko tu uz bolo tisickrat napisane money management,psychologia atd..niekedy si len treba dat pauzu este raz si to vsetko pospajat dohromady a zacat kludne a odznovu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Backtest je nutný pro systémové obchodníky. Obchodují na základě nějakého systému nebo výhody. Tito obchodníci zjistí nějakou pro ně výhodu nebo mají nápad a tu si pak testují zda jim bude vydělávat.
Naopak pokud obchoduji bez systému, tzn. situaci, kterou aktuálně vidím na grafu tak backtest nepotřebuji. Proč taky?
Z toho důvodu systémový obchodník potřebuje poměrně mnoho času (běžně 2-3 hodiny denně po otevření trhu) potřebného k dosažení profitu + velmi mnoho hodin potřebného testování. Naopak situační obchodník si jde pro profit téměř bez čekání (může začít chvíli po otevření trhů) a prakticky není závislý na čase ve kterém bude obchodovat, protože trhy jsou v neustálém pohybu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak to já jsem asi nejhorší obchodník na světě, protože mě nejde ani paper trading. Mluvím o diskréčním obchodování. Většina lidí říká, že na demu vydělávají a na live ne, no mě to nejde ani na demu.

Co se týče AOS, naprogramoval jsem si dokonce CA pro NT, zbacktestoval 8 let, AOS měl špičkové parametry. Spustil jsem ho paper 19.5.2013. Pár dní na to Bernanke oznámil možné ukončení QA, AOS je aktuálně v rekordním DD...

A tak bych mohl pokračovat. V podstatě mohu říci, že jsem ještě více neúspěšný než všichni ostatní neúspěšní...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...