Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Ať prší, nebo je vedro, ať sněží, nebo je bouře - pokračujeme vpřed!


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 72
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tomáš: to co píšete je pravda zhruba napůl jedna věc je číst knihu a snažit se bojovat s podvědomím a druhá je být prostě takový a žìt pro budoucnost. Pokud se kdokoli lituje tak intradení obchodování pro něj nejspíš nebude a nebo ho to bude stát tolik sil že ho to nakonec může zničit. Andrea 279 pokud bych vám mohl poradit tak se snažte udržet si svého muže za každou cenu, protože z Vašeho příspěvku je cítit že je Vám oporou a bude při Vás stát za každé situace a to je ta největší výhoda, kterou člověk může mít.. Například život u moře nemusí být takový jaký si na začátku cesty představujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja osobne som zacinal s Intraday, po par dnoch live som mal ucet prazdny (nastastie "len" 2000$). Samozrejme som sa velmi ponahlal a tak som velmi netestoval, s live som zacal asi po 3 mesiacoch od kedy som zistil ze na trading netreba milion$.

Po kratkej pauze som zacal so Spreadmi - trocha sa zadarilo, no potom som o zisk prisiel - nechcel som obchod ukoncit so stratou 500$, tak som cakal, a ukoncil na -1700$ (minulorocne mlieko...).

Tiez som chcel co najskor vypadnut z prace. Potom bola par mesiacov pauza od tradingu, znova som zacal asi pred 4 mesiacmi s 10k uctom. Po obchodoch ukoncenych v auguste mam zisk 4000$, vcera som ukoncil dalsi obchod, zisk dalsich 3500$ (za 10 dni).

Co chcem povedat - mne sa najschodnejsia cesta vidi zacat so spreadmi - casovo nenarocne a vysoka uspesnost (vyuziva sa sezonnost). Clovek ked chodi do prace a chce sa venovat aj niecomu inemu proste na intraday nema cas, na spready ano. A ked uz budem mat z tradingu dost $ na to aby som odisiel z prace, mozno zacnem s intraday, ale radsej asi s opciami, pripadne to nejak kombinovat.

Takze moja rada - ked zacinate, zacnite spreadmi.


Cukyb

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Andrea279:
Musím [bold]ocenit[/bold] to co udělala paní Andrea - napsala nám sem svůj příběh. Nedělám si iluze, že její příběh je ojedinělí.
Nechápu reakce na její příspěvek, že se bála neúspěchu, v jejím příspěvku nic o strachu z něúspěchu v tradingu není, je tam jenom strach z toho že bude muset chodit do práce kterou nemá ráda.

Paní Andrea napsala konečně to co většina ví: [ital]"Price action v hýbajících se grafech nevidím a vstupuji úplně jinde, než v backtestech" [/ital]
Význam backtestu je přetěžován, realita je prostě jinde.
Z příspěvku je jasné, jaký systém Andrea chtěla obchodovat.
Je mi ale divná jedna věc, posun grafů o hodinu přece nemůže mít tak katastrofální výsledky!, pravděpodobně jde o důsledek systému založený na indikátorech a hlavně na jejich [bold]přesné interpretaci!! [/bold]
Tomáš o tom napsal článek: www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/daytrading-a-zdravy-rozum.html
konkrétně bod 1

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Andrea279:
Co zkusit obchodní systémy (akcie+opce), které jsou ověřené a v drtivém % případů výdělečné. Nedá se jimy vydělat zdaleka tolik jako tradingem, ale nepotřebujete umět číst grafy. Jedná se o investování, ne o trading a je to spíše přivýdělek. Uvede to člověka na cestu větší jistoty a klidu. Je s tím zpočátku taky dost práce, ale pak stačí pohled do platformy 10 minut denně.

Časem se můžete posunout na vyšší level.
Vystudovala jste farmacii, pokud se budete specializovat na farmaceutické tituly (vývoj léků), kterým drtivá většina investorů nerozumí a které jsou obecně považovány za extrémně rizikové, můžete na tom zbohatnout.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přátelé,

já bych to do začátku viděl právě naopak. V první řadě si najít práci, podnikání nebo něco, kde budu finančně zajištěný a nebudu závislý na tom, jestli uspěji v tradingu nebo ne.
Já vím, je to ta těžší cesta a špatně se to poslouchá. Jednodušší je hned vydělávat za max. 2.5 hodiny denně min 50 000 czk. A chodit do práce ? No fuj to je sprosté slovo :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Souhlasím s yordem, je to sice těžký se s tím smířit, ale velká úleva, dál pomohlo přejít z nízkých Tf na Daily(na Forexu), tak můžu chodit dál do práce, na graf stačí mrknout jednou za den při zavíračce, když je signál nastavit Sl a Pt a to stejný další den pořád dokola, přestal jsem počítat se zbohatnutím, ale zatím to budu brát jako přivídělek a hned je to mnohem veselejší :-).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Andrea729: Moc sem už nepíšu, ale na tvůj příspěvek si dovolím zareagovat. Prošel jsem si nečím podobným. Měl jsem úspěšnou firmu, mraky volného času, ale práce s lidmi už mě prostě nebavila a pořád jsem přemýšlel o změně. Když jsem objevil trading, firmu jsem postupně utlumoval a spíš backtestoval nebo zkoušel tradovat a nakonec jsem udělal velký krok, firmu jsem prodal a rok jsem se full time věnoval tradingu. Ani já jsem si nepřipouštěl, že bych to nedal, hloupý nejsem, screen timu jsem měl za sebou hodně, umím zabrat, peněz bylo na ten rok dost i s rezervou, prostě nebyly žádné zásadní překážky a nepochyboval jsem, že to zvládnu. Absolvoval jsem dva mentoringy, proseděl jsem rok u počítače, backtestoval a trénoval jako o život a dopadlo to samozřejmě špatně. Co fungovalo na replay nefungovalo v reálu, kdykoliv jsem zkusil jít live, trhy se změnily (asi ne v reálu, ale v mém vnímání ano) a účet soustavně krvácel.

Nakonec jsem samozřejmě uznal, že se vlastně už nikam neposouvám a jen zoufale čekám, jestli se něco nestane a nezmění a jestli třeba najednou nějakým zázrakem nezačnu vydělávat. Trading jsem opustil, našel si normální práci a teď jsem v podstatě spokojený zaměstnanec (ano, trochu rozpor, ale dá se to přežít :-) ). Po roce zase začínám koukat do grafů (teď jsem si tak uvědomil že i mě se dělalo špatně při pohledu na grafy), ale už do toho nejdu s tím, že to dám. Zkouším jiný přístup, jiný pohled, než minule, a buď to půjde nebo ne, ale není to nic, na čem by měla záviset moje budoucnost.

Každopádně ti nezávidím tvoji situace, ale nejsi první ani poslední a i když nevyděláváš na burze, svět se nezboří a určitě existuje něco, co umíš, co tě baví a čemu se můžeš věnovat. Jestli tě manžel doteď živil bez problémů a nemusíš hledat práci kvůli pěnezům, máš hodně velký prostor si zařídit pohodový život, věnovat se něčemu užitečnějšímu, než koukání do grafů. Uvidíš, že za pár týdnů to přebolí a život půjde dál i bez tradingu. Klidně se vsadím, že až přejde ten "absťák", budeš na tom líp, než za ty roky neúspěšného backtestování. Přeju úspěch, ať to bude v čemkoliv.

A lidem, co doporučují opce, spready, přivýdělky a vím já co ještě - pánové, zřejmě vůbec netušíte, v jakém stavu Andrea je, vaše rady jsou naprosto mimo realitu a určitě jí v ničem nepomůžou. Fakt ne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Tomáši,

tohle skutečně na Finančníkovi miluji nejvíc! Pohled v širších souvislostech. Sice neobchoduji, ale obecně zde publikovaná témata psychologie mě osobně velmi oslovila a čerpám z nich inspiraci i pro mé stávající aktivity.

Vnitřní zklidnění sám považuji za důležité, neboť cítím, že mi vytváří větší časový prostor pro realizaci vlastních nápadů a jejich "dotažení" do chtěného stavu. Následně se otvírá i prostor i pro růst sebejistoty, ...

Díky za dosavadní inspiraci
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji všem za podporu, názory a rady.

Ano, skutečně jsem se tradingu nebála, nebála jsem se ani neúspěchu. Vždy jsem si říkala, že když se to nepovede, díky přísnému money managementu se mi nikdy nestane, abych si vygumovala účet a tudíž jsem se nebála. Říkala jsem si, že typů podnikání je více, není jen trading. Jenže když jsem ušla tak dlouhou cestu s takovou obětí, tak jsem zjistila, že jsem na něj již fixovaná. Dělala jsem mnoho a nebylo stále nic.

Spready mne také napadly, ale znamená to dvě nyní nepřekonatelné věci: 1) začít znovu do naprosté nuly, od začátku, přes což se nedokážu přenést, když jsem už udělala tolik práce. O spreadech nevím nic krom toho, co je napsáno zde a z toho vyplývá nutnost zakoupení spreadového online kurzu, pokud se chci něco dozvědět. Další finanční investici do nejistoty nyní nedokážu udělat. (viz dále)

2) Zdá se, že na spready je nutno používat price action a diskréční přístupy, které jednoduše obchodovat neumím. Možná někdo umí, ale já ne. Potřebuji 100% mechanický přístup bez rozhodování zda vstoupit či nevstoupit dle struktury trhu, jelikož pod tlakem emocí se struktura trhu může "zdát" jakákoli. Mám to vyzkoušené, neumím to, nemá tudíž cenu plýtvat drahocennou energií na tento přístup.
Možná lze i spready obchodovat čistě mechanicky, nastavit systém typu: "signál je když jsou splněny podmínky A, B a C. Prostě buď 1 nebo 0. Vzhledem k tomu, že spreadový graf je pouze linka složená z rozdílů close, si nemyslím, že by tam mohl být použit indikátor pro čistě mechanické obchodování. Možná se ale pletu, jak jsem řekla, víc o tom nevím. Chce to ale spoustu práce, další testy, další čekání.

Co se týče výdajů za další vzdělávání (např. spreadový kurz). To mohu udělat až budu mít příjem a budu vědět, že další peníze skutečně s jistotou přijdou. Nyní nepřijdou. Do práce nechodím a živí mne manžel. Děti nemáme, dluhy ani hypotéku také ne. Manželovi to nevadí, že mne živí. Lukas.Viliams má pravdu, manžel je pro mne všechno, maximálně mne podporuje.

Je to mé přesvědčení a "nastavení". Chci mít své peníze = jistota, že se o sebe SAMA dokážu postarat. A ta jistota vyplývá ze schopnosti sama peníze vydělat. Utrácet manželovy peníze k ničemu nevede. Nedá mi to jakýkoli pocit bezpečí. Nikdy jsem nechtěla být manželka závislá na přijmu manžela, vždy jsem byla samostatná a od jiných jsem si nechtěla nic brát, ani od nejbližších. Finanční závislost na jiných je pro mne velmi nepříjemná z toho důvodu, že situaci nekontroluji. Když se něco stane, například ztráta zaměstnání manžela, nemohu to řídit. Vlastní schopnost vydělávat peníze řídit mohu. Pokud nemám vlastní schopnost vydělávat peníze, vždy budu mít strach, protože jsem vydána na pospas ostatním. Neříkám, že je to něco jako univerzální pravda, jen já to tak prostě mám. Vím, že po přečtení tohoto odstavce nejeden člověk zareaguje myšlenkou, že se asi snažím ovládat grafy a trh a že to nejde. To je mi jasné. S tímto ale problém nemám, toto jsem si vyřešila money managementem, kdy jsem měla přesně definovanou max. ztrátu, rozdělení účtu, atd atd. Tato část obchodování mne velmi bavila a fascinovala - ovládat své peníze.

K otázce zbavování se strachů a problémů z minulosti - je asi všem jasné, že sebevědomím neoplývám a strachů mám z různých věcí také dost (tradingu jsem se ale fakt nebála :-)) Zkusila jsem už mnoho věcí za nemálo peněz. Afirmace, pozitivní přístupy, Nahrávky Marie Michaličkové, její koučing, různé kurzy sebepoznání, Návyky Pavla Říhy, videa Libora Činky, knihy (Kyiosaki, Secret, Napoleon Hill, Dale Carnegie, Stephen R. Covey, N.V. Peale, Čtyřhodinový pracovní týden, atd. atd.) Tuto problematiku znám, bohužel mi to nikdy nic moc nepřineslo kromě ujasnění si, co doopravdy chci a toho, jak moc nás všechny ovlivňuje společnost, konvence a "obecné" myšlení. Dospěla jsem k závěru, že násilím měnit svou povahu nemá smysl, je potřeba ji přijmout a přizpůsobit se jí.

Po těchto "objevech" jsem docela zanevřela na školský systém, jelikož jsem si plně uvědomila, že z lidí děla poslušné ovce - a udělal ji i ze mně. Dominantní lidi sráží na kolena a učí je poslouchat, což není moje přirozená povaha. Dokončuji teď ten postgraduál a pýcha a vševědoucnost akademické půdy (hlavně v medicínských oborech) mi velmi vadí. Hlavně, když je jasné, že současné problémy je potřeba řešit na úrovni energetické, nikoli molekulární a rozpitvávání mechanismu účinků různých léků do stále větší hloubky. Oni si to nechtějí připustit. Myslím, že existuje důvod, proč vysoké školství umírá, proč tam nejsou peníze - jednoduše je již nefunkční. Je to informace, ale akademici ji odmítají slyšet. Ale to odbíhám od hlavního tématu.

Problém je také v tom, že jsem nikdy nějakou delší dobu nebyla v "regulérním" zaměstnání. Jedině 2 měsíce v lékárně a pár brigád při studiu. V zaměstnání už je člověk v poněkud jiné pozici, než ve škole, kde musí držet hubu a krok, protože je závislý na souhlasu autority. V zaměstnání má člověk rovnější postavení. Myslím, že mu to dokáže dát docela dobrou zpětnou vazbu o něm samotném. Pokud nemá na krku hypotéku, může si i dupnout, s něčím nesouhlasit, mít požadavky a pokud mu to tam nevyhovuje, odejít. Ve škole musíte chtít to, co se chce po vás, takže žádné objevování individuální osobnosti se nekoná. Jaké bylo mé potěšení, když mi při jedné překládací brigádě chtěl šéf o polovinu snížit plat. S pomocí manžela jsem mu řekla, že se mi to silně nelíbí a pokud to udělá, nebudu pro něj pracovat. Taková reakce byla pro mne nevídaná (vzhledem k tomu, jak to funguje ve škole, kde si musíte nechat líbit všechno). Vrátil mi původně slibovanou mzdu.

Možnost trading a zaměstnání - ano, vím, že mi to ulehčí, jelikož budu mít "jistotu" příjmu a budu moci udělat i nějakou tu investici, která tím pádem nebude bolet a vytvářet ve mne více energie nedostatku. Problémem je čas a vyváženost života, kdy pro psychickou pohodu je naprosto nutné, aby každý krom práce měl aktivní a pasivní odpočinek, realizaci, přátele, uvolnění, sport. Bez toho mi hodně rychle začne být špatně. Zažila jsem to několikrát. Vím, co mé tělo potřebuje. "Hon" za čímkoli je pro mne destruktivní.

Jinak já jsem nikdy neměla problém dosáhnout vytyčených cílů. CAE certifikát jsem zvládla za 3 měsíce, nikdo mi nevěřil, že to jde. Kamarádi tvrdili, že za tak krátkou dobu se to nedá zvládnout. Dostala jsem se na všechny školy. Stačilo si to dát za úkol. Když jsem v 10 letech začala háčkovat, maminka mi říkala, že je blbost začínat ubrusem, protože je to moc těžké. Mě se ale ubrus líbil a chtěla jsem ho. Nechtěla jsem se učit tím, že budu donekonečna dělat jen nezajímavé sloupky a očka kvůli cvičení, protože "se to tak dělá". Nedbala jsem, co máma říká a za půl roku jsem měla ubrus.

No, myslím, že zabíhám offtopic, takže to ukončím...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Andreo, to co píšete spíše směřuje k AOS (a i ty musíte částečně řídit). Nedovedu si představit stabilně úspěšné diskréční obchodování, založené výhradně na 100% mechanických vstupech a výstupech. A pokud jde o spready já sám aktivně obchoduji spready i ID a pokud bych se měl rozhodnout tak jednoznačně spready. Spready sami o sobě z technického hlediska jsou triviální (s tím co máte za sebou zvládnete pochopit základy za několik dní, navíc není podle mě potřeba backtestovat, paper 1-2 obchody a pak s 1kontr. na ostro) a pokud dodržujete MM a OP nemůžete dlouhodobě výrazně prodělávat, počítejte však s poměrně konzervativním zhodnocením v 10-kách% ročně (pokud však dáte dohromady kapitál kolem 20K tak můžete mít pro sebe solidní příjem na úrovni běžného zaměstnance) O nějaké složité PA bych vůbec u spreadů nemluvil, pokud víte co jsou to s/r zony, DT, DB, navíc máte oproti ID spoustu času, analýzy provádíte na close cenách. Ale 100% mechanický systém to není. Počítejte také s následnou investicí do nějakého analyzer nástroje. Hodně štěstí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Andrea,

neverim ze ked zainvestujes do Spreadoveho kurzu, ze to budes lutovat.

Mna to co som sa tam (a hlavne v diskusii) dozvedel tak nakoplo, ze mi nevadilo ze mam hypoteku, a pozical som si v banke 10k aby som tie Spready mohol obchodovat - predpoklad bol ze ucet zhodnotim podstatne viac ako o 10% rocne (realne sa da zhodnotit aj o 1000% za 18 mesiacov - pri obchodovani par minut denne, a mozno dalsie dve hodiny tyzdenne pri hladani novych obchodov - jeden ucastnik kurzu tak z 10k spravil 100k).

Cas tomu treba venovat len kym pozries videa - par hodin. Hned potom mozes zacat so spreadmi live - samozrejme opatrne a dodrziavat MM. Ja som obetoval dalsich par dni a precital som diskusiu, hlavne vlakna Spready 1 a 2 - dostatok informacii na to dovolit si neist len podla striktneho planu ale niekedy aj improvizovat. Strasne mnozstvo informacii, pristupu ludi co to skusali, docitas sa co im fungovalo a co nie a dopracujes sa k poznaniu ze to fakt netreba komplikovat a ze to co sa dozvies vo videu uplne staci.

Ziadna alchymia ohladom citania grafov, vsetko je silno zalozene na sezonnosti, staci neliezt do obchodu ked je graf vychyleny od beznej urovne. Taktiez v diskusii najdes vela tipov na obchody, aj s vysvetlenim preco by to malo ist na sever (ale pozor na mlieko!). Oproti intraday si len treba zvyknut na to, ze nechame obchod otvoreny aj cez noc, a teda nevidime co sa deje a nemame zadany SL (drzi sa len mentalny SL) ale na to sa da rychlo zvyknut, a da sa najst veela spreadov ktore sa pohybuju vramci urcitych urovni, a mimo nich proste nemozu klesnut.

Mozno to vyzera ako reklama na kurz (ked tak na diskusiu), no snazim sa len ulahcit cestu zaciatocnikom. Ked sa naucite Intraday, budete si moct dovolit odist z prace, no ak aj nadalej budete chciet tradingom zarabat, presedite pri grafoch a testovani hodiny denne. Pri Spreadoch to budu minuty, a cely den mate pre seba (dufam ze coskoro to bude aj moj pripad).

Je to dalsia investicia, ale ked uz mas dost $ na obchodovanie, ber to ako jeden stratovy obchod, ako nutne zlo (ale sama pochopis ze to je inak).

Tomas/Peter - su nejake statistiky kolko ludi je v Spreadoch uspesnych? Neverim ze po troch rokoch skusania sa najde niekto komu by to neslo (a ma dostatocny ucet, teda 10k$).


Cukyb.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Andrea279:z Vašich příspěvků mne zaujaly tři věci, nad nimiž byste se mohla zamyslet... :)

1. ztratila jste hromadu času backtesty a při papertradingu přišla na nefunkčnost systému... to lze brát dvěma způsoby:
a) díky bohu, že jsem neztratil reálné peníze s tímhle nesmyslem
b) proboha to byla ale ztráta času...
Mám trochu pocit, že jste zvolila možnost B a rezignovala na jakékoli positivní výstupy z možnosti A, jakákoli cesta, která se ukáže jako nefunční může být zaznamenána, prvky, které vedly k nefunčnosti odstraněny a zkusit rozjet novou verzi cesty... třeba to už bude vytoužená zkratka k cíli, třeba ne... :) Co se stalo vám se stává milionům traderů na celém světě, prostě jste zjistila, že váš plán není v realitě trhů funkční... zajímavější by proto mohlo být jen tak pár týdnů live trhy pozorovat, psát si poznámky a na základě nich vytvářet plán, který vychází z reality a nesnažit se napasovat realitu do vámi předem zadaných bariér (tohle jsem taky dělal) :D

2. změna session template a přechod na zimní a letní čas nejsou tak velké problémy, které by se nedaly vyřešit... než jste ušila svůj první ubrus trvalo vám to půl roku, vyřešit si session template (testovat jen na tom, na kterém hodláte obchodovat) a vyřešit si změny času (když zapnete např volume krásně uvidíte, kdy začínaji seance na historických grafech a v reálu se prostě dvakát do roka podíváte, kdy se časy rozhodí a kdy srovnají) není až takový problém, jak by se mohlo zdát... stačí si tyhle problémy definovat, trochu je prozkomoat a do hodiny máte náčrt možných řešení...

3. není pravda, že nelze skloubit práci a trading, sám pracuji na plný úvazek a jen co přejedu domů zapínám grafy... začínám denně v 7:00 a končím 18:00 (klasická práce+trading) ano, je to náročné, ano někdy nestihnu vše, co bych si představoval... ale protáhnout tělo se dá ráno před prací i večer po práci, jen je třeba trochu víc sebekázně a time managementu... dlouhodobě to rozhodně taky není něco, co jsem si představoval a co bych hodlal praktikovat dlouhodobě do budoucna... ideální do začátků tradingu je řekl bych práce na půl úvazku, která se dá s tradingem zkombinovat úplně v pohodě a zbyde i dost času na relax a sport... takže ano, není to jednoduché, ale jde to... jde to dělat "na doraz" s full timem i na "půl plynu" s polovičním úvazkem, jen je třeba najít odpovídající práci...

Na závěr bych jen rád dodal, že je-li vám už jen při pomyšlení na trading zle, dejte si pauzu a uchovejte mysl otevřenou... pár týdnů, klidně i měsíců... nechte si projít hlavou všechny možnosti... Stane-li se nedej bože něco vašemu manželi, do práce můžete nastoupit vždycky... do té doby máte patrně dost času se věnovat, čemu chcete... vadí-li Vám finanční závislost najděte si nějakou práci na půl úvazku nebo brigádu... přestaňte se dívat na trading způsobem, že musíte začít vydělávat hned, jak začnete live... nemusíte, a troufnu si říct, že ani nebudete... chvíli trvá než do sebe věci zapadnou, o to uspokojivější vše pak je, když věci začnou fungovat :)

Na začátku jsme všichni tak trochu "naivní" a myslíme si, že to zvládneme na první pokus. Odhadem 95% z nás to nezvládne vůbec nikdy. Je jen na nás jak tvrdý bude pád "na hubu" a jestli se po něm zvedmeme a zkusíme danou překážku zdolat znovu. Trochu zvráceného smyslu pro humor je trading plný a tak, když jednu překážku na stý pokus zdoláte, zjistíte, že je před vámi další a mnohem větší... Trader, který to zabalí se automaticky zařadí mezi těch 95%, těch pár co nakonec uspěje by to nikdy nezvládlo, kdyby to vzdali na prvních překážkách :)

Přeju hodně štěstí ať už se rozhodnete jakkoli. Trading rozhodně není jediná možnost, kterou v životě máte k dosažení finanční nezávislosti a časové svobody ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Velmi zajímavé vlákno.. dovolím si tedy též reagovat. Prvně musím říct, že se tradingu věnuji 7 let. Aktuálně muj největší příjem je z tradingu a poslední 4 roky bylo zhodnocení vždy tříciferné. Jsem ve fázi kdy už "bokem" rozjíždím další dvě firmy abych jen neseděl u grafů a diverzifikoval příjmy.

TO Andrea279, Navratil, Krakra

Naprosto vás chápu, prošel jsem si různými stádii a dokážu si představit v čem se nacházíte. Jste teď na low bludného kruhu. Myslím že jste schopní dost všichni. Nicméně po dvou letech práce vniveč jsem byl na tom stejně. Svého času jsem žil z kreditní karty a rozplývaly se mi sny o budoucnosti.
To co mi asi zachránilo krk bylo to, že jsem začal být značně kritický ke všemu co se o tradingu kde psalo. Do té doby jsem částečně kopíroval kdekoho kdo kde se prezentoval jako trader. Dnes tak trochu s úšklebkem se dívám na věčné kopírovače jiných, kteří žijou tou svojí vírou" že oni to dokážou" a den za dnem sedí u věčně omílané PA, SR, Fibonacci, Indikátorů a já nevím čeho... a vypisují dnes bez obchodu.. dle OP apod.
Pokud bych Vám mohl říct jen jedinou věc, tak ikdyby jste se nad ní jen zamysleli... tak budu rád.

--- Vždy zpochybnujte co vám kdo v tradingu řekne, chtějte důkazy v opačném případě používejte svojí vlastní hlavu, dělejte to co Vám přijde logické... [bold] jen vaše hlava je vaše největší edge.[/bold] ---

V trhu musí být člověk před druhými. Pokud ztrácí peníze, je pravděpodobně ovcí která kráčí na porážku. Když jsem si tohle uvědomil, začal jsem se učit od lidí, kteří vydělali peníze na auditovaných účtech a informace předchozí jsem zcela vymazal.. jinými slovy, byly důkazy, že tito lidé zcela jistě v dlouhodobém.. a to zdůraznuji dlouhodobém měřítku jsou schopní generovat zisky. Zjistíte, že ti lidé obchodují podstatně jinak... logičtěji. Když vám někdo bude tvrdit, že z vás bude dobrý hokejista, pustí vás na kluziště, do ruky vám dá tenisovou raketu a bude tvrdit, že to dokážete.. tak asi tušíte, že extraligu hrát nikdy nebudete... a můžete věřit jak chcete.

[bold] Trader musí být extrémně vnímavý, používat svůj mozek - svoji mysl, musí být být kritický ke všem informacím, ke kterým nejsou jasné reálné důkazy a musí být schopen snést extrémní psychickou zátěž.[/bold]
... v opačném případě vytvoří zisky těm, co tyto vlastnosti mají.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...