Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

obchoduje někdo přes Global futures?


Lubiik

Doporučené příspěvky

Ahoj Cosine, pozri sa na tento dnesný graf TF (Russell) 10.10.2008 a vysvetli mi pokial vieš čo majú znamenat tie obrovské ticky na NT s pripojením na Patsystems cez GF. Na GST platforme (ich vlastná platforma) s tým istým pripojením tam nie su.Chcem íst na ostro od budúceho týždňa , ale toto ma znepokojuje. Diki. Gladiator

6261

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • Odpovědí 325
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj lidi, tak jsem se rozhodl také přispět. S Global Futures jsem začal komunikovat před pár měsíci, nyní jedu pár dní živě a nemůžu si stěžovat. Dost mi ze začátku vadilo, že nemám vůbec zádná historická data a to ani o vteřinu zpět. Cosine tady psal, jestli jsem to pochopil správně, že má dva počítače a z jednoho s daty od zen-fire má graf a z druhého live obchoduje. Myslím, že jsem našel trošku méně složité řešení. Jednoduše stačí si před začátkem dne spustil demo s daty od zen-fire (zadáte licenční klíč z jejich stránek), tím se vím natáhnou data a pak zadáte licenční klíč na plnou verzy s daty od patsystem a připojíte se. Tím odpadá problém pro toho, kdo obchoduje FinWin nebo Woodieho, že musíte čekat na vykreslení CCI x úseček....Mějte se (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte pani,

For Gladiator: Vobec netusim co by tie "vykyvy" mali znamenat, ja pouzivam Ninju a nikdy som nic take nevidel. Kazdopadne podla mojho nazoru to nevypada nejako hrozivo, zrejme nejaka obcasna chyba v datach. Skus si data porovnat s inym datafeedom a snad to bude OK.

For Brooc1: Ano, sikovny napad, ale nechcelo by sa mi tam stale menit tie kluce, kazdopadne funguje to a to je dolezite. :) Good luck!

Pekny den a uspesny trading!

c.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Cosine, stiahol som si Axence free net tools 3.0, ale je tam tolko ikoniek že neviem čo s tým, na čo sa mám zamerat, rýchlost internetu je OK 39,9Kb/s. Ja by som potreboval zistit čo spôsobuje výpadky servra od Patsystems. Na platforme GST od GF to nerobí a pripojenie je to isté. Takže šarapatu robí as nejaký program v NT. Ok necháme to tak, lebo to je problém skôr pre PC odborníka a to ja práve niesom.Diki za snahu pomôcť.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Máte niekto skúsenost z zúčtovanim obchodov u GF ? Konkretne , včera mi ušiel obchod na ZF (5 roč.Treasury ) v NT na účte v platforme mi avizovalo -60USD , ale vo výpise z GF je - 187USD !!!! Podla nich je všetko v poriadku,,? Našlo by sa aj viac obchodov s podobným extrémnym rozdielom , ale tento ma včera zaklincoval..(((( Je nejaká chyba v NT? Treba tam nejako nastavit parametre pre účet? Vdaka za prípadnu odpoveď.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj Gladiator,

Zatial sa mi este nestalo, aby trejdy v NT a vo vypise na webe nesedeli, kontrolujem si to hned online na webe a sedi to. Stava sa mi ale, ze obcas nesedia komisie, akurat, ze v moj prospech, takze to neriesim... :) Stava sa to ale len vtedy, ked urobim vela trejdov za den, napr. okolo 20... Mozno, ze maju nejake pravidlo, ze pri velkom pocte trejdov obmedzia komisie, ale oficialne nic take nie je a bolo mi poradene aby som bol ticho... :) Len raz sa mi stalo, ze mi zmizlo z uctu par dolarov, ktore zmiznut nemali, myslim, ze to bolo max. 50, pamatam sa, ze to nebolo moc, napisal som ale panovi Kuzelovi a za par hodin to bolo naspat... Vraj omyl koli menovcovi, co mi prislo trosku podivna nahoda ale kedze peniaze boli naspat rychlo preco nie... :)

Takze takto a tolko...

cosine

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
rád bych si také otevřel účet u Global Futures a chtěl bych se zeptat těch co ho tam již mají, co je tak nějak potřeba, jak dlouho to trvá - angličtina není zrovna moje silná stránka, takže pokud by tu někdo jen tak v bodech nastínil postup bylo by to moc fajn - myslím že by to bylo užitečné nejen pro mně... ;)

Druhá věc co řeším je, jestli zakládat pro trading zvláštní účet a ten používat pouze pro něj - prozatím mám účet u České spořitelny, ale možná je i nějaká lepší a výhodnější alternativa (i když převody by měly jít i z běžného sporožirového účtu).

Třetí věc nad kterou momentálně bádám je, jakou živnost na trading musím mít - procházel jsem diskuze tady, ale přišlo mi, že to je spíš co člověk to názor, co se týká danění a živnosti - předpokládám, že se případné výdělky daní až po převodu na účet v ČR, takže v začátcích není ŽL nutný, ale i tak bych rád věděl, jestli skutečně stačí pouze nákup a prodej, nebo je nutné něco speciálnějšího.

Budu rád za každou informaci, nebo nasměrování - přeju hodně úspěchů v tradingu. (tu)

Tom :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Tom, k otvoreniu účtu nepotrebuješ angličtinu, pokial vyplníš kontakt.formulár ktorý je na pravej strane ich web stránky pod kolonkami výber jazyka ozve sa ti pán Kužel(Čech) takže je to výhoda. Otvorenie účtu obnáša vyplnenie asi 10 tlačív, ale s tým ti pán Kužel pomôže. Pokial chceš prevádzať peniaze je to lepšie pokial máš účet v USD lebo pokial to posielaš s Eurového účtu tak budeš mat každý deň pohyby na účte z dôvodu pohybu kurzu a bude ti to liezt na nervy tak ako mne. Jeden den mi pripíšu 10usd a na druhý odpíšu 15 usd .... mne osobne to lezie na nervy, ale ked som otváral účet nikto ma na túto skutočnost neupozornil. Prevod trvá cca 4 dni a pripíšu ti to na účet cca po 18 tej hodine nášho času lebo vtedy sa prebúdzajú..))) Živnost na to nepotrebuješ žiadnu , stači priznat dan ako fyzická osoba na konci zdanovacieho obdobia. Peniaze ktoré zarobíš ti prídu výhradne na účet z ktorého odišli na obchodný účet, za žiadných okolností ti ich nepošlú na žiadny iný účet , takže ak v to vidíš nejaký zádrhel tak si to porieš ešte pred poslaním penazí. Ešte ťa chcem upozorniť na skutočnost že jediná nevýhoda u Global Futures je poskytovanie dát cez Patsystems a to nemá žiadnu históriu , takže od zapnutia PC (24hod) budeš mat použitelný graf tak za 3 dni pokial ti to načíta nejaké úsečky. Takže PC ti musí fachčiť od pondelka do piatku 24hodín bez prestávky , preto potrebuješ PC s dobrým chladením a na elektromere si budeš môct strúhat ceruzky...))))) Je tam ešte možnost použivat ich platformu , ale mne nejako nesadla Ninja je pre mna Topsystem.
Prave zvažujem prechod k Mirus Futures, majú tiež velmi dobré podmienky a poskytujú dáta cez Zen-Fire ktoré su velmi kvalitné a čo je dôležité majú históriu takže môžeš PC vypínat a zapínat podla potreby a dáta maš stále aktuálne.

Správne sa rozhodni nech sa ti darí.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator028
som zaciatocnik, studujem stale nejake nove info, som rozhodnuty casom sa zivit tymto sposobom :-) ale mam stale strasne vela otazok. chcem ta poprosit, mohol by som sa popytat sukromne cez imail,?
ibaze neviem ako sem napisat na seba kontakt ked sa to nesmie.. :-)
niektore otazky by mozno boli pre ostatnych dost stupidne tak som zvolil tuto formu.
:) vieme sa nejako dohodnut ?
dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Platforma GST má historická data minimálně 2 roky nazpět. Její výhoda je, že můžeš zadávat příkazy přímo do grafu. Je spolehlivá. Nefunguje v so a ne. Podporuje taky různé chytré strategické příkazy. Indikátorů k úspěšnému obchodování je zde dostatek. Já osobně využívám prakticky jen jeden jako hlavní a jeden jako pomocný.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...