Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex - Jak začít? Co byste poradili úplnému začátečníkovi?


bool

Doporučené příspěvky

MNovak
Som tiež úplný začiatočník, niečo som prečítal a teraz chcem začať demo. Ak môžem skúsiť vašu trpezlivosť s mojou neznalosťou, rád by som sa polopate uistil, či správne chápem. Pod využitím S/R úrovní k nákupu myslíte - vysledovať, odhadnúť poslednú takúto úroveň na grafe, poznačiť si ju a v momente keď ju trh prerazí, alebo odrazí sa a kúpiť/predať? Pod využitím trendových čiar k predaju myslíte poznačiť si potom trendovú čiaru na grafe a vystúpiť pri jej prerazení (cca polovicou sviečky)? Aký časový interval grafu by ste odporučili pri obchodovaní popri zamestnaní, aby som bol pri takomto spôsobe obchodovania dlhodobo aspoň trochu v pluse?

Ja Robotraderovi vďačím aspoň za to, že som sa vôbec začal o forex zaujímať, jeho služby som nevyužil, lebo sa mi zdali podozrivo anonymné a drahé.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 880
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Je to na dlhšie štúdium, lebo je tam dosť pre mňa cudzích slov, napr. z vety "Obchodování protitrendových patternů na těchto úrovních (např. divergence)" nepoznám čo sú to patterny, divergencie. Ale postupne to vyhľadám. Nedali by sa použiť na vstup do obchodu a umiestenie PT vypočítané hodnoty zo stránky

www.cikomodity.com/?action=ZO6 ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vše k S/R úrovním je zde: www.financnik.cz/komodity/manual/komodity-support-resistance.html
V podstatě růst nebo pokles trhu se zastaví a jde do strany.Mám rád, když jde do strany delší dobu např. 10 úseček.To je pak tato úroveň dost silná.Nad a pod S/R si nakreslím trendové čáry a mám tuto zahuštěnou oblast jako ve škatulce. Dále čekám až cena z této škatulky vystartuje ven. Pokud cena roste je vše v pohodě. Jakmile se však zastaví a začne jít do strany tak buď vystoupíte při proražení trendové čáry nebo přitáhnete SL a čekáte zda bude cena v růstu pokračovat.Pokračování růstu ceny můžete také odhadnout pomocí různých indikátorů, např. MA, MACD, CCI,RSI, aj. Pokud jde trh dál tak zakreslíte novou trendovou čáru. Časem až budete mít vše v oku nemusíte používat žádné čáry, vše již dokážete rozpoznat pouhým mrknutím na graf. K časovému nastavení. Minutový graf se mění každou minutou, hodinový každou hodinou, denní každý den. Musíte si sám zvolit, který chcete obchodovat. Hlavně si projděte historické grafy a určete, kdy jsou největší pohyby cen a v tuto dobu se snažte obchodovat. Je to tzv. načasování vstupu to trhu.Trhům je naprosto jedno,že chodíte do práce ony se podle vás řídit nebudou. Vidím, že jste uveřejnil tabulku se spoustou čísel. Takové já vůbec nerozumím. Vždy se snažím obchodovat to co vidím na grafu a všechno ostatní beru jako rozptylování při práci. Přeji hodně úspěchů!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ďakujem za cenné rady. Predpokladám, že obchodujete na grafoch s čiarkami (TF) rádove minúty až desiatky minút. Na rádove hodinových grafoch by tento postup mohol trvať dni, čo asi na forexe nie je obvyklé a vyžadovalo by to asi aj dosť vysoký SL (včera ma na 2h grafe a libre vyhodil 30 bodový SL skôr, ako som si obchod stihol poznamenať:)). Pýtam sa tiež preto, lebo pozrieť si historické grafy s čiarkami od minút po dni na všetkých menových pároch je nereálne. Potrebujem sa trochu orientovať čo by sa dalo robiť v čase, ktorý tomu môžem venovať. Teda buď sledovať celý obchod desiatky minút až maximálne pár hodín, alebo sledovať dlhý obchod raz, či dva razy za deň. Zatiaľ chcem zúžiť skúmanie len na eurodolár a libradolár. Želám veľa šťastia v obchodovaní.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

premnath

prepac ze som nedal link na to vlakno o indikatoroch, system na ktory si sa pytal je na strane 179

ilavsky,

poznam minimalne dvoch ludi co cez CI isli, moj nazor je ze ako spolocnost su celkom v poho, ale CI je sprostredkovatelom sluzieb, (saxobank, velocity atd.) ak by si bol ich klientom maju dost rychle spravy a nie celkom idealne analyzy, ale su ustretovi.

chalani odporucam vam prejst si manualy financnika, ja sa k tomu stale vraciam, najdete tam zaklady

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike
Vďaka za trpezlivosť a nasmerovanie. Študujem všetko možné, ale keď stojím pred konkrétnym obchodom tak som bezradný. Naposledy mi robí problémy zladiť môj voľný čas so situáciou na trhu, čo je podľa mňa kardinálny problém o ktorom sa málo píše. Tunely s rádove hodinovými grafmi vyzerali sľubne, ale posledné informácie hovoria o prílišnej časovej náročnosti. Jedným z mála časovo popísaných systémov je tvoje obchodovanie gapov, ktorému teraz venujem viac pozornosti.
Za každých podmienok je údajne spoľah na pivot, suporty a rezistencie. Lenže neviem ako ich získať. Niekto píše len "okukať" z grafov a zakresliť, iný počítať pivot podľa prdošlého dňa a SR podľa Fibronaci (cik to uverejňujú). Skúšam VTtrader, kde sa mi podarilo dostať na graf akési SR z TA pomôcok, ale neviem čo sú zač. Čo sa tam mení zmenou nastavenia a ako to vypočíta úrovne. Pivot sa mi vo VTtraderi nepodarilo dostať na graf vôbec (aj spolu s Fibronaci), len sa objavil biely obdĺžniček, že pivot je k 17:00 hodine (NY) a nič viac, žiadna čiara. Nesťažujem si, učím sa a rád privítam dobré rady.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath

no podla mna je cas to najdolezitejsie.

gapy su fajn , ale ja som testoval len FX a konkretne jenove pary, na to treba dat pozor, nie vsetky trhy sa totiz spravaju rovnako.

s VTckom ti neporadim , niesom velmi velky fanusik toho softu.

co sa tyka toho systemu ktory som popisal vo vlakne indikatory, robil som na nom dost dlho a bol profitabilny, ale v sucastnosti by som urcitevymenil nejake indikatory , ktore som postupom casu otestoval, ak by si mal zaujem mozeme sa skontaktovat a dopracovat ten system, ja ho sice obchodovat nebudem, ale ak chces pomozem ti ho dokoncit,
mozno je to to co hladas, je to totiz 4h system a ten je velmi nenarocny na cas. ale len ak mas zaujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike
Určite mám záujem premnazavináčgmailcom. Ale asi treba tiež hodne dlho čakať na spoločný signál W%R a pretnutie trendovej čiary spolu s potvrdením na 30min a 5min grafe. (Tunely sú tiež na dlhých grafoch a napriek tomu treba vysedieť a nepremeškať málo úspešných signálov a eliminovať veľa stratových.) Možno máš nejakú fintu ako to nastražiť. Teraz obchoduješ aj niečo iné ako gapy?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...