Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex - Jak začít? Co byste poradili úplnému začátečníkovi?


bool

Doporučené příspěvky

  • 1 month later...
  • Odpovědí 880
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky


Dodám také pár věci od sebe.

Doporučoval bych samozřejmě začít seriózní a renomovanou literaturou pro začátečníky. Kromě standardních postupů (demo účet) velmi bych doporučil neřídit se názory ostatních, nesledovat stádo, ale obchodovat podle vlastní obchodní strategie. Vytvořit jí - podle mě cíl jakéhokoliv začátečníka DO zahájení real-tradingu.

S úctou
Link to comment
Sdílet pomocí služby


Já si myslím, že to je opravdu jediná cesta pro nováčka jak co nejrychleji začít skutečně obchodovat, a ne tam se řídit nějakým indikátorem, tady levným robotem, pak toho nechávat a začínat studovat FA, a pak zase spoléhat pouze na TA. Prostě obchodní systém je pevnost, které se musí obchodník držet. A nezáleží podle mě, jestli jeho počáteční podoba je primitivní nebo nedostatečně efektivní - prostě musí být a tím se musí začínat.

Takže když to upřesním (když o tom mluvíme):

1. Nováček po tvrdém studiu a po několikaměsíčním seriózním obchodování na demo-účtě by měl začít přemýšlet nad základní povahou a plánem jak by měl vypadat jeho obchodní systém
1.1. Obchodní systém je široký pojem a podle mě zahrnuje všechno : nejenom technickou nebo věcnou podstatu (indikátory, vstup podle určitých zprav / systému zprav, využití korelačních postupů, zapojení robotů atd), ale i věci tykající se discipliny - kdy mám obchodovat, v jakých hodinách, na jakých párech, kdy budu mít přestávky, co plánuji. Zvlášť jsou to maličkosti, ale srozumitelně promyšlené detaily dohromady ve finále dávají potřebný výsledek. A hlavně - tvrdá práce a přemýšlení nad všemi bez výjimek aspekty.

2. Testovat tento systém a začínat obchodovat na něm na reálu. Vylepšovat postupně, méně naslouchat "zkušeným", více se soustřeďovat na vlastní analýzu (souhlas)-

3. (!) Podstatné - nepanikařit, když se nedaří a nenechávat svého systému. Myslím si, že to je největší chyba většiny obchodníků - místo toho, aby analyzovali chyby a vylepšovaly již existující systém, nechávají ho, začínají hledat nový...Bourají vlastní pevnost právě v okamžik, když na ně jde nepřítel útokem.

4. Od sebe bych také doporučil nebránit se moderním přístup nebo metodám, ale s poznámkou: na forexu je hodně nekvalitních placených "pomůcek", takže je potřeba se zaměřit na vyhledání kvalitních, které se poznávají podle určitých komponentů.

Tolik můj názor.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím.
Neustále dokola se tady omílá psychika u reálného obchodování. Jsem totální nováček, co se tradingu týče (zatím pouze četba finančník.cz, demo účet, oboje cca 20dní-ale velmi intenzivně obojí). Nicméně jednu radu pro stejné nováčky jako jsem já sám bych měl. A to jak si sám na sebe vytvořit finanční tlak i při demo účtu.
Podstata je prostá, odládám z výplaty určitý obnos, se kterým pak míním na live trading. Ovšem má to podmínku, peníze si můžu odložit pouze pod podmínkou, že na demu udělám XY zisku. Jelikož je člověk nedočkavý a chce si osahat ono obchodování co nejrychleji naživo, tak si tím vytvoří určitý tlak sám na sebe a ono najednou na demu jste v mínusu :) ... Tady jsem poznal, jakou cestu mám ještě před sebou, i když je mi jasné, že tento tlak je zhruba 1/4 toho skutečného, už teď vidím co to ten trading vlastně je. Navíc mám stanovené doplňující kritéria: Za obchod mimo obchodní plán XY částka na trading dolů, za špatně nastavený příkaz XY dolů, za nesoustředěnost XY, atd...
Takže momentálně nemám na trading našetřenu ani korunu :D ... Snad to někomu pomůže, aby si taky otevřel oči a viděl reálněji své vlastní možnosti, aniž by ho to stálo jmění...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim ,rad by som sa opytal ...
obchodujem cez Forex4you ,dost v pohode broker ,mam s nim dobre skusenosti ,, ucet si dobyjam cez moneybookers ,ale v poslednej dobe mi tam nechodili peniaze tak som napisal a assistant to vyriesil ale stalo sa mi to zas ,napisal som im tam a assistentka mi povedala ,ze prislo nove pravidlo , musim poslat ich banke overenie , oskenovany vodicak alebo pas , a "bank statement or utility bill" nevjem presne co to znamena , mohol by mi niekto poradit ? :) dakujem .

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Korny,

Pěkně jsi to vymyslel. Myslím si, že i při normálním obchodování na demo-účtě se dá naučit spousta věci. I když základní je jak již jsem napsal - velmi seriózní přistup k připravě na reálné obchodování. Reálné obchodování je tvrdé, je nepříjemné, je těžce únosné, ale ve finále (přesně při tomto postupu) velmi efektivní.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Měl bych dotaz. Jak kdo řešíte čekání na signál ke vstupu? Stane se mi, že obchodovatelné signály dle mého systému někdy nepřijdou celý den, většinou pak zadávám obchody mimo OS, nedaří se mi to zvládat, abych se udržel, když u toho sedím třeba 3-4hodinky a signál nepřichází. Vím že je to věc psychiky, soustředím se na to, abych to nedělal, ale stejně se neovládnu a nějaký příkaz mimo OS většinou stejně zadám. Je mi jasné že je to věc cviku, silné disciplíny a zvládání svého podvědomí, tohle všechno vím, jen by mě zajímalo, zda se najde někdo s radou jak tohle cvičit.
Zatím obchoduji na demu, pouze FX EUR/USD, jak už jsem psal výše vymyslel jsem si na sebe bič, aby i obchodování na demu bylo pod tlakem. Za každou podnětnou radu předem díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Krony

Podla toho co opisujes, by som mal dve kratke poznamky
- metoda obchodovania alebo TF nie je zladene s tym co chce tvoje podvedomie = experimentuj a neponahlaj sa (sam experimentujem uz rok a pol a este aspon rok budem) Myslim, ze to pisal Brett Steenbarger, ked najdes co ti sedi, nepotrebujes disciplinu (aspon nie tolko) pretoze to robit inak nechces, je ti to prirodzene. Alebo naopak, cim viac discipliny potrebujes, tym viac to hovori o tom, ze nie je nieco na na mieste.
ALEBO
- neobjavil si caro obchodovania len A++ signalov :) Trader je sniper, lovec ...

Ja len tolko..

Have a nice trades

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No obchoduji sice 3-4hodinky, nicméně ne každý den, přecijen musím chodit i do práce. Nicméně je to určitě dobrá myšlenka. Ty obchody mimo OS zadávám ale často už 1,5hod po začátku... Momentálně mě napadá zkusit si tu obchodní agresivitu vybít cvičením (fyzickým-kliky dřepy atd.), vyzkouším to zítra. Když to zabírá u jiných věcí, tak proč ne i u tohohle...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Booky: Na tom taky něco bude. Ale signály ke vstupu mám celkem rozmanité. Jde spíše o to, že jsou dny, kdy je EUR/USD dost nevypočitatelné a v podstatě jen skáče nárazovitě nahoru dolů. A to je přesně situace, kterou se snažím neobchodovat a jen čekám, bohužel to čekání mi prostě nejde.
Lovec jsem, ovšem lovím pouze své signály, zdaleka nemusí být A++ ... Pracuji i s roztahováním RRR, stále ve stejném poměru 1:2,5 , jen měním počet pips, které má daný obchod urazit, tak abych měl SL nad či pod nejblížší S/R úrovní. Takže jak říkám většinu dnů je těch signálů dostatek, problémem jsou pro mne pouze dny, kdy se signály nedostavují (vesměs ve dnech otočení dlouhodobého trendu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Krony:
Co pises znie veli rozumne a logicky. Potom uz len zostava varovat sa obcodovania, ked ide trh do strany. Hladaj sposob identifikacie chopu, a proste trh ignoruj ked su podmienky nevhodne. (Lahsie sa hovori ako robi, ja viem...)

Este ma napada... pred kazdym vstupom si nahlas povedz preco vstupujes. Kratky check list k tvojim signalom. Neurob obchod, pokial si ho nahlas nepreberies podla svojho planu a skus si dat kratky cas na rozhodnutie. Pokial signal nie ja taky, ze sa vies do 20-30 sekund rozhodnutci ci ti jasne hovori 'vstup', ale snzis sa ho "natlacit do planu" tiez zakaz obchodovat.

Ides na to dobre, vela stasia...

Booky

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...