Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex - Jak začít? Co byste poradili úplnému začátečníkovi?


bool

Doporučené příspěvky

catigo ....

přečetl jsem Tvůj příspěvek až nyní a tak reaguji později. Podle toho co píšeš začínáš - ok. Vím, že Olympusko to nemyslí zle. Samotný termín "miluju ztráty" je pro mě špatný a tak jsem to i napsal. Věř tomu, že pokud ti trading funguje tak nejlepším vysvědčením je tvůj účet a ne "láska" ke ztrátám. Časem a to pokud vydržíš, pochopíš jak jsem to myslel. Není potřeba tu psát další moudra o ztrátách a ziscích - je jich tu dost a stačí použít search a číst. Důležitější je utvořit si vlastní názor a jít svým směrem. Zamakat na sobě a to ve všech směrech. Nenechat se vést za ručičku a věřit si, že to dokážeš. Neuro a mraky dalších traderských pomocných nejen indikací jsou sice fajn, ale nakonec zjistíš, že se dá obchodovat podle jednoduších pravidel, která jsou ovšem striktní a jejich plnění kopíruje naše chování v běžném životě. Pak nebudeš potřebovat složité udělátka a budeš si to někdy i užívat, ale je nutné podotknout, že to je dost hardcore a nikdy nekončící příběh :) . Pokud tě trading promění v ryzího dobrého a poctivého člověka tak budeš spokojen a budeš ziskový ....dá se to napsat i opačně a o tom to celé je . . . .poznej sám sebe


vyky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 880
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den, chtěl bych se s Vámi poradit, jak by se dala popsat následující situace na trhu. Nerozumím tomu proč došlo k takovému výkyvu - uptrendu přikládám obrázek. (1) jedná se mi o popis oblasti označené červenou šipkou dolů. Trh EUR/USD TF=1min XTB demo platforma Také bych se chtěl, zeptat jestli se Vám (coby Forex obchodníkům s měn. párem EUR/USD) dnes 7.9.2010 rozběhl graf s online daty??? (2) Třeba i od jiného brokera nejen na demu, ale i live??? Pokud se nemýlím, tak tento trh lze obchodovat od nedělního večera do pátečního večera našeho času, ale dnes celý den se mi vůbec nezobrazil. A nevypátral jsem čím by to mohlo být. graf přikládám zdravím a přeju všem úspěšné obchody

13912

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte ja by som sa chcel opytat, ci je to co som zvyraznil na obrazku povazovane za "dvojite dno"? Pytam sa preto, pretoze neje to velmi "rovne", napriklad ta prava cast pripadneho dvojiteho dna ma dalsie dva vyvyseniny ktore by sa mozno dali samostatne povazovat za dvojite dno v tej chvili ked vznikli. Cize ja by som sa chcel dozvediet ci je to dvojite dno aj napriek tomu ze sa to sklada z viacerych dvojitych dnoch Dakujem

13913

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger: i když to dvojité dno vypadá nesymetricky, tak s nejvyšší ppstí se o dvojité dno jedná, jak říká Merlin35. Někde tady na webu přímo Tomášem a Petrem je zmíněno, že DT a DB formace nemusí mít uplnou symetrii, jakož i hloubku jednotlivého dna či vrcholu. (Nevím jestli se situace na Vašem grafu dá považovat za double double bottom), ale dno to bude.
Nevím, zdali by se nemělo přihlédnout také k tomu, jak se dále v čase graf vykresluje, což už není dále znázorněno.
Merlin35: chtěl bych se s Vámi poradit, jak vidíte tu "do oka bijící" svíci, poukazující na náhlý vzestup trhu EUR/USD?
A dále jedná se v modrém obdelníku s červeným zatržítkem o fomaci dvojitý vrchol?
Předem děkuju za odpovědi
Zdravím a dobré obchody přeju

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pozeral som sa na tu sviecku, ale neviem to dostatocne zdovodnit. Zvlastny cas, takze makrodata to neboli, aj ked v ten den vysli pre eur data, ale ten vyrazny pohyb nastal az 20 minut potom, takze tym to nebude. Budeme si musiet pockat na vysvetlenie od niekoho ineho alebo to zasunieme do zasuvky "nevysvetlene tajomstva vesmiru" ;)
Ad formacia : podla mna nie, z jednoducheho dovodu : nastal prilis maly pohyb smerom nadol od prveho vrcholu. To by potom bola tato formacia kazdu chvilu. Na grafe od strange-ra spravil trh vyrazny pohyb, kym sa spatne vratil a prakticky na pip presne sa znova odrazil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to [bold]neb[/bold] ja si tiez myslim, ze je to dvojity vrchol.
Ja som na zaklade toho vstupil do toho trhu forex na poziciu long a profitoval som cez 500 na 1 kontrakt.
ale len na demo. Je super to co sa clovek nauci ze si to ma aj kde skusit, a overit hned na necisto.
Dnes som rano tiez vstupil na forexoch na podobnu poziciu dlhu a profitujem uz par hodin v tychto chvilach je to 602 ale dostalo sa to uz behom dna aj na 980. myslite si ze mal som to zavriet na pozicii 980 na 1 kontrakt? alebo toto sa tiez tyka vycviku a technike a hlavne psychologii obchodovania?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bolo by fajn, keby sa dalo predvidat, kde skonci pohyb, ale to sa vacsinou nepodari. Zavriet na 980... a keby to slo dalej, az na 1200, tak by si bol spokojny, ako si to dobre odhadol. Na 980 si to nemal ako zavriet, rozhodne nie kvoli tomu, ze to bolo prave 980. Budto si stanov nejaky pevny TP, na zaciatok sikovna moznost, ktora odlahci od stresu a premyslania, kedze premyslanie na zaciatku zvysuje moznost vzniku chyby alebo, kedze riesis dvojity vrchol / dno si najdi nejake supporty / resisty a dostatocne daleko od nich to zavri.
Kebyze ideme podla tvojho obrazku, tak v tomto pripade mi pride rozumne zavriet poziciu okolo 1,48, ale samozrejme nie 25.6. okolo 16:00, to si nemal ako vediet, ze sa to otoci, ale az okolo 20 jula, ked sa vytvoril (alebo skoro vytvoril) dvojity vrchol a odrazilo sa to od neho.

Ale to je uplne idealna situacia.
Po vojne je kazdy general.
Kludne sa to nemuselo otocit znova long a skoncil by si na 0, kebyze sa riadis tym, co som prave napisal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to [bold]Merlin35:[/bold]
V pripade toho obrazku som na zaklade ukoceneho dvojiteho dna otvoril konktrakt na poziciu long hned tam ako koonci graf, tudiz nemal som ani sajnu akym smerom sa trh poberie, ale na zaklade technickej analyzy a toho ze trh dosiahol najnizsiu hodnotu za polroka (ak som dobre pozeral) som usudil ze sa odrazi hore. Hore sa aj odrazil, a uzavrel som to s profitom cez 500 na 1 kontrakt.
Ale na odhadoch predpokladam uspesnost neje postavena.

Este sa chcem opytat az by mmi prosim pekne niekto poradil.
pri intradennom obchodovani, to robim tak ze najdem formaciu napriklad dvojity vrchol alebo dno a po otvoreni kontraktu cakam stale na tej iste casovej ose ako ked som to kupoval. tj ked najdem dobru formaciu na 30 minutovom zobrazeni, tak som tam stale a sledujem to na zaklade toho ci trh sa ubera mojim smerom.
Je to postup spravny? alebo je obcas dobre si to aj pozriet z hladiska kratsich casov? neje to potom matuce?
predsa len 30 minutovy graf a 5 minutovy je uz znacny rozdiel, dokonca aj 15 niekedy.

Dakujem
Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tvoj open robis na zaklade nejakej myslienky, nejakeho systemu. Drzme sa toho dvojiteho vrcholu/dna. Ked otvoris poziciu, tak v blizkej dobe nie je dovod na sledovanie tej pozicie. Budto si mal pravdu a odrazi sa to alebo tentokrat to nevyslo a pojde to proti tebe a zavries to na stopke.
Mozes to filtrovat, ze ked sa trh nepohne po nejaku dobu, ze to ide do strany, tak ze ho uzavries. Alebo ked si v nejakom zisku a dojde to po najblizsi S/R, tak ked sa zacne otacat proti tebe, ze posunies SL na 0 (BE) alebo nieco podobne.
Ale ak obchodujes na spominanom 30 min TF, nie je z mojho pohladu dovod prepinat po otvoreni na dajme tomu 5min graf a sledovat kazdy jeden pohyb trhu. Na nizsom TF sa tvoria rozne formacie, supporty, resisty, vsetko mozne, pomerne rychlo a casto, ak by si sa drzal toho, ze ked sa udeje nieco, co ide proti tebe, tak zavries otvorenu poziciu, to by si sa nedostal k ziadnemu vyssiemu zisku.
A to je asi to, co si myslel, ze? Ze sledovat trh na nizsom TF a ked sa udeje nieco, co by napovedalo tomu, ze to ma v plane zacat ist proti tebe, tak zatvarat alebo posuvat SL a pod.

Ale je obcas vhodne pozriet si vyssi TF ako ten, ktory primarne obchodujes. Ak obchodujes na 30min, je dobre si potvrdit signal aj na takom 2hod alebo lepsie day, hlavne pri tychto dnach a vrcholoch. Ak mas blizko tvojho openu aj podporu v nejakom vyraznom S/R aj z dalekej minulosti /day graf/, nie je to na skodu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to [bold]Merlin35[/bold]
Tiez som si to potom uvedomil ze som vlastne urobil open na zaklade toho ze sa vytvorilo dvojite dno (v tom mojom obrazku vyssie) a teda mi trh ani nedal signal k nakupu v podobe vacsieho pohybu smerom nahor a ja som to kupil.
Bol to risk vsak? lebo mohlo to ist dole a ja som na tom mohol stratit. Na druhej strane som ale svojmu systemu akym som do toho isiel veril, pretoze ako som spominal hore, na zaklade toho ze v tejto pozicii sa cena nachadza najnizsie za cely polrok, som sa domieval ze trh sa poberie mojim smerom. Je to ale na zaklade mojich zaciatocnych znalostiach zalozene. V podstate skusam co som sa naucil. Prisiel som ale na jednu vec, ze dost zbrklo otvaram tieto typi obchodov, tzn ze ani nepockam na vyrazny signal pohybu v moj prospech, a robim open. a to je zle vsak?

To s tym TF (mimochodom co je TF? time frame?) som to myslel tak ako si napisal. Ked najdem idealnu formaciu na 30 TF tak sa snazim zhodnotit situaciu aka je aj na hodinovom a potom 4 hodinovom.
Inak neje predsa len 30 minutove obchodovanie pre intradenne obchodovanie vela?

Napriklad dnes som otvoril poziciu ako som pisal hore a vysplhala sa mi na 980 zisk na jeden kontrakt. lenze mal som to vzdialene na TF30 a zdal sa mi ten pohyb dost maly. tak som si myslel, ze pohyb urobi vacsi, ale neurobil teraz som na 365 na jeden kontrakt a vyzera to ze pojde hore, ale urcite to nebude dnes, cize automaticky sa v tejto pozicii stanem pozicnym obchodnikom.
To len taka uvaha. rad by som vas nazor.

Dakujem
Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Krony:
taky jsem testoval na demu od XTB, ale už pár dní mi přestalo fungovat načítání dat nevím jestli to náhodou nesouvisí s několika ztrátovými obchody a jedním velmi úspěšným! Nepředpokládal jsem, že by to byl důvod, aby broker demoúčet nějak bloknul, když čl. udělá výbornej obchod.
nainstaloval jsem si Metatrader 4 demo (dop. k vyzkoušení), platforma takříkajíc velmi podobná, jen jinak barevné svíce grafu, ale to se nechá nastavit. Ovládání téměř shodné.
Tam celkem vše běží rychle bez "sekání dat", jen mam trochu problém, když vstupuju do trhu na tržní ceně, tak mi ji platforma okótuje i o několik řekněme dost hodě pipsů nahoru příp. dolu (nezáleží na tom jestli jdu long nebo short).
Takže jen koukám a čekám až se trh pohne mým směrem resp. dojde ke změně ceny (k jejímu "dojezdu" ke kótě) a vykonání příkazu. Taky jsem porovnáním zjistil, že se liší desetinný místa cen obou platforem, ale nevím proč?
např. u EUR/USD na XTB jednotka např.: 1.2881 tj. 4 desetinný místa
u EUR/USDb na MT4 (CMS) jednotka: 1.27188 tj. 5 desetinných míst
nevěděl by někdo proč tomu tak je?
a pokud je zisk z uzavřeného obchodu např. 74 pipsů kolika USD či Kč to odpovídá?
předem děkuju za info
omlouvám se profíkům za mojí začátečnickou hantýrku
a přeju málo akce a "nos" na dobré obchody :)
PS: Nos nebo OP a MM? zatím pořád nevím, ale už začínám pomalu z demo-zkoušení vidět, že můj OP typu: Tohle by mohlo vyjít nebo, když se trh pohne mým směrem vstup, to určitě vyjdeeeeeee, NEBUDE TA SPRÁVNÁ CESTA.
Jenže jak se alespoň přiblížit k pravděpodobněji fungujícímu systému je pro mě zatím záhadou....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

neb: to, kolko je zisk v USD, ked je zisk 74 pips, si urcujes pri otvarani obchodu, ked zadavas s kolkymi lotmi ides do obchodu. Ked otvoris poziciu o velkosti 1 lot, tak 1 pip je 10 USD /priblizne - na niektorych menovych paroch je to aj 15 USD. Ale tych 10 sa da brat ako priblizne presne/. Logicky, ked otvoris poziciu o velkosti 0,1 lot /minilot/, tak 1 pip je 1 USD.
74 pip moze byt teda uplne hocijake cislo v USD /prosim, nechytajme sa za slovicka, ano, nemoze to byt napriklad 56 USD, pokial broker neposkytuje moznost mikrolotov/, vsetko zalezi od velkosti uctu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...