Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex - Jak začít? Co byste poradili úplnému začátečníkovi?


bool

Doporučené příspěvky

stranger : pockat, pockat, niekde nastala chyba v komunikacii, ja som nic nevycital ani nekritizoval, len skusam dodat potrebne informacie. :)
Risk to bol, ale to bude vzdy. Zatial som pocul iba o 1 traderovi, ktory ma 100% uspesnost a to len preto, ze nepouziva SL, takze dik, nemusim.
Ano, malo by sa pockat na nejaky pohyb smerom od toho druheho dna, aby to len jednoducho nepreslo skrz, ale nic nie je urcene na 100%.
Ad polrocne minimum. Daj si EUR/AUD day graf, na zaciatku roka to bez vacsich problemov prerazilo 7 rocne minimum.
TF . ano, timeframe. Ja pouzivam primarne 1 hod timeframe a signal si potvrdzujem na day TF, avsak som vynimka v spolocnosti, kde sa bezne obchoduje na 1min a 10min sa berie ako dlhodoby TF :) Je to vsetko o tom, co ti vyhovuje. Mne osobne sa za tym nechce sediet 7 hodin denne a vyberat zisky v radovo pipsoch 30x za den, radsej raz za cas, ale poriadny. Avsak ak mas radsej niekolko mensich ziskov, tak 30min je asi tak na hranici - ale ak ti to funguje, drz sa toho.
Ja sa v poslednej dobe dost vyrazne venujem supportom a resistom, no a ani ja necakam na pohyb v moj smer. Ak to zavrie skoro presne na nejakom vyraznom S/R, otvaram. Mam vysoke RRR /niekolkonasobne vyssie zisky, ako straty - Risk Reward Ratio/, takze aj ked ma obcas takmer okamzite zavrie, stale je to ok. Ale mal by si si viest dennik o kazdom obchode spisat nejake zakladne info a raz za cas by si to mal spatne prebehnut a pozriet si, ci by si na tom nebol lepsie, keby si neotvaral hned, ale pockal na pohyb tvojim smerom. Ak ano, treba zvazit zmenu taktiky.

ad 980 vs 365 vs maly pohyb na 30 min. Mam subjektivny dojem, ze v poslednej dobe ideme pomerne dost do strany, ze ked sa to aj odrazi od nejakeho dlhodobeho S/R, nevytvori to obrovsky pohyb, ale vracia sa to spat. Moze byt, ze je len take docasne obdobie a zas sa vratime k vyraznym pohybom, ktore budu zacinat pri S/R. Ale zisk 980 pips pri jednom obchode mi pride ako hodny zavretia. Zase - dennik, vsetko zaznamenavat, spatne hodnotit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 880
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Merlin 35: ja som to nebral ako kritizovanie z tvojej strany, skor som sa skritizoval sam.
Tych 980 som mal naozaj zobrat. vcera som to o polnoci uzavrel bol som na tych 365 a dnes som to otvoril rano a uz tam bolo minus 250.
Vcera som si aj precital ze na forexoch radsej vrabec v hrsti ako holub na streche, presne to sa mi vypomstilo.
Na dennik sa uz chystam, este si robim poznamky z toho manuala, a ked ho cely prepoznamkujem, tak potom si ho este raz precitam cely a posuniem sa dalej. to uz bude precitany 3x a tie pojmy a vsetko co sa tam pise uz by som mal dokonale ovladat. som v tomto "biznise" este len tyzden ale poznamok uz mam hrozne vela.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Merlin35: Děkuji moc za reakci a odpověď, jednalo se mi o 1lot - 1pips=10 USD na EUR/USD trhu. Nějak jsem to špatně zformuloval, ale porozuměl jste mi dobře. Díky. Díval jsem se na www.cmsfx.com/, ale tam jsem moji dotazouvanou informaci nenašel.
Je myslím škoda, že se velikost pozice (např. 1,2,3,...,n lotů) zadává těsně před vstupem, a nejde ji navyšovat popřípadě snižovat přímo v trhu. Daly by se tím dle mého názoru dostatečně pomocně doregulovávat výše zisků/ztrát.

Kdopak používá Meta Trader 4 Demo? Chtěl bych se také s Vámi poradit, jak si označujete graficky S/R, DT/DB, chtěl bych užívat konkrétní linky na S/R úrovně, ale linie vodorovné program dělá dlouhé pro celý graf, takže linie zasahují do budoucnosti, kde už se odehrává jiný děj, ve kterém mě linkování celkem narušuje přehlednost.
předem děkuju a zdravím všechny tradery

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je to v poriadku, dostacujuce. (tu)
Doplnil by som tam este 2 stlpce - max potrebna SL a max mozny TP. Len tak informacne. A v predposlednom stlpci mas velke "D". :)
A ked budes mat casom nejake nove myslienky ohladom svojho systemu, nejake otazky, na ktore by ti mohla dat odpoved spatna analyza uz uskutocnenych obchodov, tak sa neboj pridat nove stlpce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja bych pridal bud sloupec Cena za pip anebo psal objem do kolonky SL. Takze napr. kdyz obchoduju s objemem (2 miniloty na x/USD parech pro predstavu) kde cena je 2USD/pip a stoploss mam 25, tak bych napsal 25 x 2. Pokud bych zrovna potreboval vetsi SL 50 a chtel zachovat riskovanou částku, 50 x 1 atd. V obou pripadech jde o stejnou castku pro SL, ale o dost velky rozdil v pravdepodobnosti jeho zasazeni a tedy o dulezity statisticky udaj :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Merlin35:
SL je StolLoss a TP je target profit ano?
Ako to ale myslis, max potrebny SL a max mozny TP ?

Kingle:
myslis tak ze mam stale prepocitat podla tabulky aku ma hodnotu jeden pip ?
A vetsi SL teda umiestnujes ked je to potrebne ze napriklad dojde k vyraznemu pohybu napriklad smerom hore ale ty vidis trh sa hybat, a tak teda umiestnis SL na najblizsi S/R bod? Tzn ze mam si zapisovat o kolko PIP je posunuty SL od aktualneho pipu?
Pochopil som tomu spravne?

Dakujem
Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SL, TP - ano
Max SL - na aku hodnotu by bolo potrebne dat SL, aby ta nezavrelo. Ak by si sa niekedy v buducnosti rozhodol pre pevnu SL, mozu to byt uzitocne informacie
Max TP - kolko maximalne sa dalo z danej pozicie vytazit.
Ono su to dolezite informacie hlavne, ked clovek pracuje s pevnymi SL, TP. Pokial to riesis tak ako sa to ma, cize sa prisposobujes trhu, tak to nie su az take dolezite udaje, ale nikdy nevies, co ta za polroka napadne a potom mozes lutovat, ze si si to nepoznacil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger: otazku s tim aktualnim pipem jsem bohuzel moc nepochopil.
Cena za pip - kurzy se meni neustale, takze urcite ne prepocitavat pokazde, ale aspon hruba predstava by byt mohla - ono je v riskovane castce dost velky rozdil mezi x/GBP, x/JPY a x/USD pary; takze jestli mate nejaky management rizika, urcite to neni jen o objemu a poctu pips.

Nevim jaky mate position sizing a SL system. Pokud jde o stoplossy, nevyznavam fixni velikost stoplossu, zato fixni velikost ztraty. Kdyz chci riskovat konkretni castku na obchod, muj SL muze byt 1000 pips nebo treba 20 pips o 50x vetsim objemu. Az jsem presvedcen o smeru meho budouciho vstupu, identifikuju rozmezi cen v kterem chci vstupovat (no takove rozmezi pravda byva mezi dvemi S/R urovnemi a urcite ne 1000 pips).

Par uvah o pravdepodobnosti:
ALE jak muzu vedet ze se trh tim smerem vyda az na nejlepsi cene a ne driv ? Jak muzu vedet kdy se dostane az nejlepsi cenu ?...to nemuzu. Nejhorsi cena vyzaduje nejvetsi stoploss a nejmensi objem, u te nejlepsi si muzu dovolit nejmensi stoploss a nejvetsi objem.
Pokud jde o vyuziti S/R pro umisteni SL -
bude prorazena prvni nejblizsi S/R uroven nebo budou dokonce prorazeny dve ? Nevim, ale vim ze 1
Takove otazky me posunuly dal nez cokoli jineho - zacal jsem obchodovat s vedomim, ze nemit pravdu mi neublizi a ze zadna analyza neni exaktni veda, ale vse je jen priblizne.

To je jen muj pristup, ale at si zvolite jakykoli, objem pozice bude hrat roli porad, s tim jak bude vas ucet klesat nebo rust - k cemu by bylo obchodovat stale stejny objem, kdyz vydelky mohou dal vydelavat. Hon za pipsy z cloveka mozna udela analytika, ale obchodnik musi resit holt i ty castky. No vubec netusim kdo na tom jak je tak pardon jestli tu pisu uplne zrejme veci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold] Merlin35 [/bold]
Dakujem velmi pekne, urcite to aplikujem do svojho dennika, je to vyborna hodnota.

[bold] Kingie [/bold]
myslel som to tak ze napriklad vytvoril sa silny Support a da mi signal k nakupu v podobe jeho prerazenia, stupim do trhu a vtedy je dajme tomu hodnota kurzu 1,800. SL posuniem o 10 tickov, cize si urcim ze riskujem 10 tickov, tzn 100 usd akoze, ale zaroven si vypocitam kde sa trh moze dostat na zaklade patterns a strategy a TP umietnim o 50 tickov vyssie. tzn ze riskujem 100 dolarov tam mam polozeny SL ale ziskat mozem (z vypoctov realnych) 500 dolarov. samozrejme pri samotnom obchode ktory prebieha, posuvam SL, ze napriklad posuniem ho z 100 tickov na 50 tickov. cize riskujem uz len 50 dolarov. A ked sa mi vytvori silny S/R v priebehu obchodu, posuniem ho pod neho a tym padom uz viem ze s nulou alebo s minusom z trhu uz nevyjdem.
Cize mozno si aj mozem tak vypocitat ze riskoval som na zaciatku 100 usd, ale pravdepodobnost zisku bola 500 usd. na jeden kontrakt. tzn ze ak to vyjde, tak pravdepoodbnost risku bola 20 % a pravdepodobnost zisku bola 80%. cize velmi slusne RRR.

Co hovoris/hovorite?

Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj takze este raz mozna prehra je 100 a mozna vyhra je 500 ok ? to je vynikajuce ale nehovori to nic o tom aka je pravdepodobnost prehry a vyhry.. takze su aspon 2 veci ktore opisuju uspesnost strategie RRR a % vyhier

ak mas teda RRR 5 staci ti mat napriklad 33% uspesnost a si ok. Mne vyhovuje skorej vyssie %

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...