Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex - Jak začít? Co byste poradili úplnému začátečníkovi?


bool

Doporučené příspěvky

Jestli ještě můžu, tak pár maličkostí :)
Funguje jak 6EU9-FUT-GLOBEX kde by měl být 1pip 10USD, jen nevím jaký je margin?
A EUR.USD-CASH-IDEALPRO.scid také funguje, jen u něj nevím žadné podrobnosti...nejspíš se nebude jednat o futures, jako v prvním případě, ale jak je to s hodnotou 1pipsu, marginem a burzou?
Děkuji předem za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 880
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to cendalf,

6E je klasická futka obchodovaná na GLOBEXu, kde 1 tick je 12,5$ a ID margin je tuším 2363$ na 1 kontrakt. EUR.USD ... je obchodovaný na forexu, kde 1 pips je 10$ a margin je na 1 lot cca 3400$. 1lot je 100.000 jednotek a nejmenší obchodované množství je 20.000 (tady si nejsem ale zcela jistý, takže pro jistotu se podívej na jejich stránky).
www.interactivebrokers.com/en/p.php?f=margin&ib_entity=llc

S pozdravem Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ahoj SIDE a další


Chtěl bych se zeptat jestli je něco co bych si měl na forexu hlídat každý den nějaké stěžejní body specifické pro jednotlivé dny , PO,UT,ST,CT,PA
Myslím jestli je dobré si třeba ve středu pohlídat např. 14:00 protože se děje to či ono v pátek pohlídat hodinu X protože se pravidelně děje Y vycházejí reporty nebo jiné věci nevím . Snad mne někdo pochopí nač se ptám .
Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
stránky forexfactory.com jsou velmi jednoduché, na ně nepotřebuješ umět anglicky.
Zcela přehledně máš zobrazeny dny v týdnu a v každém dni uvedeny hodiny kdy je zveřejněna fundamentální zpráva.
Nejdůležitější zprávy - A - jsou s červenou ikonou,
méně důležité zprávy - B - jsou s hnědou ikonou
nejméně důležité - C - jsou se žlutou
U každé zprávy máš napsáno, na jakou měnu mají největší vliv - USD, EUR, atd.
Zkus si je trochu prohlédnout, určitě s tím nebudeš mít po pár prozkoumáních problém.
Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslel jsem, jestli to někdo může popsat obecně jako že v hodinu (H )se otevírá burza v Japonsku a v tuto dobu dochází k velkým pohybům , ve čtvrtek vychází reporty - pozor všichni čekají a po hodině (H) bývá trh (X) neklidný něco takového jsem myslel detaily si již dohledám sám to už zvládnu ale abych se v to nemusel přehrabovat jako popelka od první minuty .


velice děkuji za Vaší snahu jsem moc pracovně vytížený a podrobné prohledávání historie mne odradí a budu akorát zklamaný přesto bych tak rád obchodoval a vykašlal se na svého zaměstnavatele pro kterého musím pracovat 2hodiny zdarma protože je krize a když to dělat nebudu tak mě vyhodí protože to je německá firma . pomůžete mi prosím se v tom zorientovat díky moc všem děkuji mnohokrát

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To DeLucky.

Platí to co napsal premnath.Všechny trhy jsou živé,na ceny všech instrumentů má vliv množství nejrůznějších zpráv a proto to je tak krásné a zajímavé.Obchodování není o tom,že si udělám nějaký neměnný itinerář a budu se pak podle něho řídit roky.Každý den je jiný.
To,že na to nemáte čas,to snad ani neříkejte.Mělo by platit,že nic není zadarmo a pokud něčeho chcete dosáhnout,musíte pro to něco udělat.Víte co chcete obchodovat,máte v tom jasno?Nejdříve se snažte pochopit základní principy.Přemýšlejte a kombinujte.Na to nepotřebujete čas.To můžete dělat stále.Při cestě do zaměstnání,i celý den v práci,protože většina činností v zaměstnání je pouhou rutinou,kterou můžeme dělat automaticky.Já jsem se na práci také vykašlal,ale dva celé roky jsem celé dny v zaměstnání přemýšlel a dělal jsem něco proto abych byl připraven odejít.Vedle mě seděl kamarád,který o tom také uvažoval,ale stále se vymlouval jako Vy.Proč já jsem ten čas nepromarnil a on ano?Nejednalo se o pouhé aliby?Znovu opakuji na trhy potřebujete kreativitu.To není o tom,že v zaměstnání byl každý den stejný.Při obchodování je každý sám a každý zodpovídá za sebe a najít trochu času,je to nejmenší.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Ročné sumarizovanie.

Je to cca 1 rok, ako som sa prvý krát stretol s obchodovanim a zhruba 10 mesiacov, ako som písal na tomto vlákne svoj prvý prispevok (strana 33 na tomto vlákne) o tom, ako si predstavujem obchodovanie a aké budú moje dalšie kroky.

Za tých desať mesiacov sa udialo všeličo a neobišlo sa to bez frustrácie a sklamaní (hlavne zo samého seba). Mojím vlastnostiam, charakteru, systematisckosti, zatažiteľnosti nič nenastavilo také jasné zrkadlo, ako výchova detí a trading.
Hoci som na finančníka veľa neprispieval, študoval som veša (až príliš), čo bolo badať na mojom pracovnom a rodinnom živote. Veľa článkov, veľa screen time, veľa vlákien na študovanie,veľa metód na vyskúšanie pri hladani tej svojej. Keď sa to začalo príliš hrčkať, začal som si klásť otázky, čo od trhu chcem (síce sa to píše v každej slušnej knihe o psychologii, ale ako pravý nováčik som si samozrejme povedal "ok, ok..ja viem, čo chcem, give me some money"). Zistil som, že chcem slobodu, rodinu, nezávislosť, že chcem pomáhať svojim deťom rásť na dobrých ľudí. www.becomingminimalist.com/2010/03/17/martin-buxbaum-on-success/
No, a k čomu ma tieto otázky priviedli ?! presne k tomu, čo mi radil Volf, keď som písal svoj prvý príspevok (proste nováčkovia "maju uši, ale nepočujú"). Objavil som čaro PA, 1D TF, na silných S/R úrovňiach, jednoduchosť, dva silné PA signály (presnejšie, James16 metóda) Nenaháňam trh, čakám, kedy mi povie čo mám robiť.
Takže sa snažím o to aby môj trading vyzeral asi tak, že ráno pred Londýnom preletim, grafy, zistím, či sa niekde nachádza moj signál, ak áno skúmam ho podrobnejšie, ak nie zatváram platformu. Večer sa snažím študovať (momentálne Trading In The Zone).

Ja chcem od tradingu čas, tak sa od začiatku k nemu tak staviam. Mám ešte veľa práce, ale ja sa tam dostanem.

Tak zase o rok.

Booky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Ahoj Booky,

paci sa mi tvoj pristup k obchodovaniu, tvoja zivotna filozofia :) tiez mam rodinu atd a myslim, ze mi to podobne mysli ako tebe. Chcem sa ta spytat pri tom, co uz si nastudoval, kde by si poradil sa zamerat (myslim napr. ktora kniha stoji za precitanie, ktore vlakno tu na financnikovi je vhodne studia, popripade niekde inde). Pri tom kvante informacii, co na webe su som sa dostal do slepej ulicky a neviem, ktorym smerom ist. K tym PA james16 signalom si studoval platenu zonu na www.james16group.us (mesacne sa tam plati 129 USD), alebo si cital vlakno na forexfactory?
Celkom by mi pomohlo nejake navedenie, pretoze citanie vsetkych vlakien naraz ma zabija a nevedie nikam, ked jeden povie to a druhy to zas zneguje :)
Dalsia otazka by bola, ci robis aj backtesting. Ak ano robis ho v MT4? Programujes aj v mql4? Alebo ti staci demo a len papertrajdujes?
Kedze hovoris, ze si objavil caro 1D TF. V terajsej dobe ked je denna volatilita EUR/USD priblizne 150-250 pips, by som musel mat obrovsky kapital, keby som chcel zacat obchodovat. Mohol by si mi k tomu nieco napisat (ako davas na 1D TF stoplosy, a pointu vstupu do 1D TF)
No este ma urcite nieco napadne , ale asi az neskor.

dik za pomoc

Riso

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Riso,

vdaka za prispevok. Na zaciatok ti chcem povedat chcem, ze som sam hladajuci a skumajuci a casto ma semeho premahaju pocity chaosu a frustracie, takze prosim neber moje rady, ako navod, ale skor ako nasmerovanie.
Tak napriklad 1D grafy a J16: nikolko mesiacov som si cital forum na FF (neplatil som na 16group stranke clenske) ucil sa a snazil sa pochopit co a ako. Vela som sa naucil o s/r, Price Action, divergencii, trpezlivosti a vela ineho, no po dvoch mesiacoch demovania som proste zistil, ze nemam sancu obchody dosledne manazovat, ale nelutujem to, pretoze som sa strasne vela naucil a na moje dalsie smerovanie to malo dolezity vplyv.
Poviem to takto, ja som si na zaciatku povedal, ze sa na to proste nevykaslem, ale ani neotvorim zivy ucet, pokial si nebudem verit. Pokial nebudem vediet, preco teraz vstupujem a preco teraz nie.

Mas dobre otazky a rozumiem im, tiez som tuzil, aby si ku mne k pocitacu niekto sadol a ucil ma. TO by bolo idelane. Ak anglina nerobi problem, tak si precitaj tento www.forexoma.com/understanding-trading-psychology-and-keeping-a-check-on-it/ clanok a preklikaj vsetky kazdy odkaz c v clanku. Takto to asi vidim aj aj, ako to poisuje ten chlapik..

K tvojim otazkam, nejdem pisat o metode vtupov podla j16 pretoze je to na jedno cele vlakno.
Obchodujem na demo ucte v MT4. Neprogramujem (neviem co je to mql4), nie som programator, ale tuzim byt trader. Mna trading bavi, je to pre mna krasna praca a keby som to mal robit iba na demo ucte aj tak to budem robit.
Zatial nebacktestujem, ale neviem sa toho dockat... Davam dohromady pravidla..pretoze PA sa zlozito backtestuje. Denne otvaram platformu, zakreslujem si trendlines, s/r urovne, svieckove formacie, sledujem MACD kvoli divergenciam.

Co mozem doporucit je asi toto:
Serial o psychologii na financikovi
Zvladnut technicku analyzu (s/r, trend lines, svieckove formacie, divergencie)
1H – 4H TF
Potom sa pozerat po jednoduchom systeme
a cvicit, cvicit, cvicit...a este raz cvicit tu jednu metodu dokola. Ja mam formular na 20obchodov. Ked ho naplnim, tak si prechadzam, co, ako, preco a tlacim si tie obchody.
Kazdopadne dorucujem knihu Trading In The Zone ale aj Emotion Free Trading (Larry Levin)...
A hlavne to nechci zvladnut za mesiac...toto je prraca na jeden rok minimalne, takze hor sa do toho..:)
Drzim palce. Ak sa citis v slepej ulicke, zavri MT4 a citaj si clanky, premyslaj, kedy sa ti da tradovat, kolko pipsov tyzdene by si rad dosiaho, a z toho ti postupne vylezie, ako napriklad mne, ze mi stacia dva – tri obchody tyzdenne (4HTF) na to aby som dosiahol svojich 100 pipsov, ktore mam ako ciel.

Tak som sa rozpisal, ale to len preto, ze viem ako sa citis...dve rady na koniec
Keep it simple
Never give up

Viem malo, ale ak ti budem vediet pomoct, pomozem..ohlas sa kedykolvek...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...