Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex - Jak začít? Co byste poradili úplnému začátečníkovi?


bool

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 880
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

kviido: No podle mého je 60 obchodů stále malý vzorek, aby se dalo říct, že je to dlouhodobé... Navíc jde jen o tréning, předpokládám, že reál účet by byl asi někde jinde (předpoklad 60%). Rostoucí reálný účet by byl krásný, furt je ale otázka, jestli by to pro tu psychiku bylo fakt dobré. Ono je to tu už hodně popsané, že pro psychiku to může mít přesně ten nechtěný efekt přílišné sebejistoty. No tak snad by se mi to vyhnulo, celkem znám svoji osobnost i díky současné práci, tak dokážu posoudit i kdy jsem v přílišné euforii a kdy v depresi a je lepší dát si pauzu... Snad :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Kviido, nesouhlasím s citátem. Jiris109 má pravdu. Trading není vůbec byznys pro každého, drtivá většina to balí po prvním nebo v průběhu prvního roku obchodování. Šli na FOREX za pohádkovým ziskem a za 1000% zhodnocení účtu - výsledek - ztráta depozitu po 5-6 obchodech. Neměli ponětí o tom, že ztráty (přesněji řečeno drawdowny) je potřeba milovat více než zisky, protože a) bez ztrát to nepůjde b) ztráty jsou nejlepším nástrojem pro analýzu a zlepšení OS. Užitečný psychologický trik pro nováčka podle mě je:

Považovat ztráty za přirozený výsledek. Očekávat psychologicky ztráty od každého obchodu, ne zisky. V tomto případě člověk může klidně obchodovat a nebát se, že propadne panice když ztráty skutečně přijdou. Je více zaměřen a lépe hodnotí realitu při podobném uvažování, naopak jakékoliv zisky považuje za odměnu a je tomu vděčen.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Krony:
JJ, asi máš pravdu.Mám handicap přijít věcem na "kloub" a ne vždy je to žádoucí
:).Pokud sedím u toho a obchoduji to co "vidím", jsem také na 80% úspěšnosti. Většinou se ale dostanu k PC okolo 8p.m. a tak potřebuji poziční systém. Ráno nebo pozdě večer nastavit, další večer přerolovat nebo vystoupit.Zkoušíš nějaké poziční kontrakty? A díky :)
Olympusko:
Co dodat? Spíš blahopřát k těm 5ti% :) Po 5ti letech je to prostě jiná káva - "školné zaplaceno, titul v kapse". V prvé řadě díky, že jsi zavítal mezi nás nováčky. K tvým komentářům - ne úplně všemu rozumím přesně, ale mám stejný úhel pohledu s tím rozdílem, že mé zkušenosti a vzdělání oprotí tvým je zhruba ve stejném poměru jako leverage mého brokera ;). Rozhodně budu tvé příspěvky pečlivě monitorovat.
Všem:
Jasně že trading není pro všechny.Jeden můj dobrý kamarád mi řekl:"To zase budeš celej večer civět na to EKG, místo toho, aby si šel se mnou na pivo?" - :) :) :) - ani nemusím dodávat, že ten by se tu s námi hodně nudil.
hezký večer

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kviido:
Ne že bych nečetl kdo co chytrý a úspěšný napsal, ale osobně beru všechno s rezervou. Pokud by mi někdo řekl, že nepatří k těm bystřejším, tak dokud bych ho neznal, tak jak si to porovnám? Všechno je relativní vůči svému okoli. Slon je velký, ale panelák větší a člověk proti slonovi malý, ale mravenec ještě menší. Všichni tady víme, že k ziskovému obchodování potřebujeme znalosti prostředí ve kterém se budeme pohybovat. Musíme vědět co děláme a proč to děláme. Muj nazor na tradery je, ze jsou to obecně lidé, kteří měli to štěstí a bylo jim dáno inteligence více. Ziskový trading je ve své podstatě nejjednodušší biznis na světě, ale hrát basket za prachy taky nemůže každej.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jiris109
V tradingu se pohybuji nějakou dobu a musím s tebou nesouhlasit. Tradeři nemají štěstí, že se stali tradery a nemusí být vůbec inteligentní. Většinou to jsou průměrní lidé, velcí dříči, s obrovskou disciplínou a vytrvalostí. Znám profitujícího tradera , který nemá ani střední školu. Ale má disciplínu a umí mačkat myš!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V tradingu je to stejne jako v kazdem jinem oboru. Pokud chce byt clovek uspesny musi zkombinovat vice vlastnosti (u basketbalisty taky nestaci jenom vyska). A musi ho to bavit ! Vzhledem k tomu, jak je to psychicky narocne, si neumim predstavit, ze by u grafu sedel nekdo, koho to nebavi. To by byl vycerpany jenom z toho premahani se, aby jeste vydrzel... Nesouvisi to s penezma. Uspech v kazdem oboru prijde az o optimalnich cestach k cili budete premyslet i ve "volnem case" (a radi) - moje zkusenost. :-) Inteligence taky neni k zahozeni - hledani spravnych postupu se tim urychli. Ale muze to byt i socialni inteligence = nemusim na vsechno prijit sam, kdyz vim, s kym se poradit.
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jiris109, přepošlu dotaz na John Person:

Jaké vzdělání je tedy vhodné pro obchodování na burze?

No kupodivu je to psychologie nebo matematika, ne finance, ekonomie a tomu příbuzné obory. Techniky ziskového obchodování jsou vesměs dost jednoduché, ovšem problém je přístup každého obchodníka. Vesměs nikdo ze začátku nebude profitovat tak, jak si myslí, že bude a pouze jeho/její kontinuální přístup rozhodne jestli vůbec… Burza se od jiných oborů liší tím, že v jiném oboru získáte know how, zkušenosti a když to děláte dobře, tak postupně vyděláváte více a více. Know how se příliš nemění, protože Váš byznys se mění pouze velikostí. Burza se mění neustále a co funguje perfektně dnes může za rok prodělat neskutečné sumy. Proto se musíte velmi rychle adaptovat na změnu, jinak to skončí fiaskem. Na druhé straně jakmile jednou na burze vyděláváte, tak máte pevný základ vydělávat navždy, protože už víte o čem to je – o přístupu.

S tímto já plně souhlasím, protože jsou to i mé zkušenosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Krony,
ad touha po akci: chtela jsem ti navrhnout aby za kazdy den kdy vymyslis a vezmes obchod mimo OS, tak jsi venoval 2 "trestne" hodiny backtestu. Protoze ty akce mimo OS delas proto, nebot neveris, ze dodrzovat OS je vyhodnejsi nez jej nedodrzovat. Az budes mit data, jak desne drahe a nevyhodne je brat nesmyslne signaly, samovolne s tim prestanes.

Dal jsem si pak precetla ze ale obchodujes pristup pri kterem backtest nema smysl. To mi nicmene pripada jako velka nevyhoda ... na zaklade ceho pak mas verit ze ty tvoje DT/DB funguji a budou fungovat atd.? Opravdu nemuzes sledovat ty historicke makroudaje nejak postupne a backtestovat to s tim? (Situaci na FX nerozumim.)

Protoze, jedina alternativa je na live prohrat dost penez. (Nezmotivuje te backtest pozitivne, ale drawdown negativne). Coz je skoda, ne?

"Touha po akci" (nebo jinem zazitku) je presne to, proc lidi prohravaji. Protoze ty vyplavene hormony v mozku zatemnuji vnimani reality. Myslim ze mame celkem stesti ze jsme k tradingu prisli skrzeva financnika, kde se to donekonecna omyla ;) , tak se nepodcen :) . Asi hlavne zalezi, co od tradingu skutecne chces.

Preju at se dari,...

-- Mirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

catigo: Poziční zatím nezkouším, tohle bych spíše dělal u komodit. Na FX mi to poziční nějak nesedí k tomu, prostě to takhle cítím, ne že bych měl nějaký konkrétní důvod...

ymladris: Samozřejmě, že nějaký alespoň částečný backtest proběhl, jenže pokud nemáš zároveň data pro fundamenty, tak je těžké pak posoudit, nakolik důvěřovat takovému testování. Nicméně nějaké základní data pro systém jsem z toho měl. Nyní testuji na demu a vzhledem k tomu, že jsem si nastavil nějaký finanční bič na sebe, tak je teď na to testování i dost času. Navíc se mi ukazuje, že cesta fyzického cvičení, když začínám mít nutkání bezmyšlenkovitě klikat, je celkem dobrá cesta. Od doby, kdy jsem tohle začal zkoušet, tak ani jeden obchod mimo OS. Pravda dny kdy jsem to zkoušel byly zároveň dostatečně obchodovatelné, ale jeví se mi to fakt pozitivně zatím. Navíc jsem židli k PC vyměnil za gymnastický balón (takový ten obrovský, co na něm většinou cvičí těhulky) a tak procvičuji neustále u sezení, což mě udržuje v koncentraci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...