Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Co jsem se naučil letošní rok


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 116
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

habaso

ještě bych dodal, že v podstatě fundament by měl být pozitivní pro toto, protože pokud fundament dostatečně hodně pohne trhem- tak se toto dostane z range až na svůj cíl... samozřejmě s tím, že se to musí technologicky zvládnout etc...

Jinak pro mě jsou toto jen filozofický věci. Rád si o tomto podebatuju a rád si poslechnu jakýkoli pohled na věc, ale pro mě, jako pro retail co sedí u compu to je opravdu jen ve filozofický rovině.

Já se zaměřuju na svoje možnosti (omezené možnosti), ve kterých nemusím řešit ultra rychlý a přesný vyhodnocování, zpracování etc.

Tímto z mé strany vše

Hezké vánoce ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 pjv

Nevim, k cemu se vyjadrujes. Pokud k tem statementum na zacatku, tak v real datech v plne strukture bid a ask volume videt je a realna rychlost matchingu se neda zjistit jinak, nez obchodovanim, takze tam uvidime, jak velkou cast pozic budeme schopni realizovat. Necekame ze by to bylo 100%, nicmene zkoumame mnoho levelu likvidity ze vsech moznych parametru a tedy necekame ani 0%. A ostatne tvoje [ital]zvlášť když chceš obchodovat tam kde chceš?[/ital] nevim cim je podlozene, v cele teto diskuzi jsem nepsal nic o tom, kde se to chystame obchodovat. :)

Pokud se vyjadrujes k tomu, co jsem tu nasledne popsal jako trivialni matematiku, tak opakuji, ze nic podobneho v teto podobe nikomu obchodovat nedoporucuji. Nicmene kapitalove a technicky vybaveny subjekt z prvni ligy na podobnych vecech stavet klidne muze, byt ne v teto jednoduche podobe.

Tedy opakuji:
[bold]Toto je jenom nejaka zakladni matematika. Nicmene pro trhy je natolik fundamentalni, ze jde hledat jeji vysoce pravdepodobne dusledky. A zatimco tato matematika muze pomahat likvidity providerum, jeji dusledky jsou zobchodovatelne v retailu.[/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

takze taka sumarizacia:
pred zaciatkom 2014 som si radsej poznacil co vlastne chcem a zhruba kedy, je to dobra vec.. lebo ked to clovek vidi ze si to naplnoval na vtedy a vtedy tak uz sa skor dokope to spravit...
moje ciele boli spravit si kurz na spredy v january v marci zalozit ucet u ib, a ciel bol 20percent zhodnotenie aspon, taky realisticky som chcel byt...
vysledok v january sa mi naozaj nechcelo a nemal som chut stale som si hovoril ze zajtra zajra ale tak som sa uvedomil a presiel som si kurzom, ... co mi dost pomohlo bolo vip diskusne vlakno,.. ani nie tak informaciami ako tym ze ked som prechadzal vlakna a cital som ze spravil som kurz a rovno som siel obchodovat a minuli rok som zhodnotil o xx percent, a boli tam ludia ktory okolo toho strasne vela kecali papertradovali a filozofovali a potom uz ani zmienka onich... proste som tam pochopil ze vytazi su ty co zacali hned, a nespekulovali, nechcel som byt ako ty zakecany luzry :)), to ma motivovalo hned sa pustit do otvarania uctu, co tiez mi dost pomohlo forum s nejakymi detajlami, velmy ma motivovali clanky zhruba ako teraz ja pisem ze tam pisali svoje vysledky za rok.. normalne bolo tak od 40percent do 80 percent zhodnotenia.. a potom chlapici co davali ze 400, 800 ty boli rovno moje vzory, nejak velmy som to vip forum neriesil len v slabych chvilkach v soji som nervozne mrkol a ked som videl ze moje obchody sa zhoduju s nejakym starymi trejdermy tak ma to trocha ukludnilo...
naucil som sa aj o relativnosti penazi ako niekomu sa moze paru tisic dolarov zdat ze to je vela.. (alebo aj mao, ako som pochpil su tam ludia aj s vacsimi usctami ako ja, a maju moj respekt) prosto som pochopiil ked chcem nieco tak budem musiet moju vykonnost zvysit na taku uroven zhruba.. a pod.. zacal som celkom divoko ked tak spetne pozeram.. ale pohodka.. mal som aj nejake preslapovanie, a aj dake dva tri obcody co som nespravil najoptimalnejsie :) , cize zle.. ale zadna katastrofa.. jedono co som sa naucil este z fora je ze netreba stracat hlavu a peniaze si tak nepripustat ze tisic petisic .. hoci ked si clovek prdstavi veci za tie peniaze tak to ma tendciu mat na neho vpliv... netreba mat velke ego po nejakom uspesnom obchode.. po neuspesnom zasa netreba byt extremne prestraseny...
taze hodnotim rok pozitivne po paru mesiacoch som si upravil ten poledny ciel z 20 na 200percent, co sa mi nepodarilo uskutucnit ale i tak 120percent vcelku pozitivne.. sem tam som si nejake tie peniaze hned aj posielal vzhladom na prchavost , takze som si zivot aj trocha spestril a doprial si veci ktore by mi bolo luto vyhadzovqat penaze.. tak to mama ko bonus..
tak na dalsi rok dufam ze sa udrzim , vzhladom na pohrdave reci o pisalkoch co pridu frajeruju a o tri mesiace ich niet, alebo po roku , alebo po dvoch.. cize udrzat sa.. ciel si dat na nejakych 100 percent a dufam ze si ho opat poupravim ale ze tu nulu nebudem skrtat ale znova pripisovat :)
takze ja odporucam konat.. dat si kurz ktory chcete, a zacat ho hned aplikovat.. a pod.. tak nech sa dari (Y) a mozete tiez kto ma chut sa pochvalit ako sa mu podarili naplnit plany resp. nepodarilo .
dik
vela zdaru (Y)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

Habaso - co mám na trzích nejradši? To že je tam tisíce možností a ta, kterou popisujete, je jenom jedna z těch, které v globále ovliňují chování trhu. Není ale jediná. Vaše příspěvky ale ukázaly jednu věc - každý si tu bude obhajovat ten svůj přístup :) Je to logické, každý jsme strávili spoustu času čtením trhu, vymýšlením, jak to využít ve svůj prospěch a pak na té myšlence trváme a držíme se jí, je to naše "dítko" :) No a když jsme konfrontováni s jiným přístupem, začneme svůj přístup bránit a obhajovat.
Je to naprosto v pohodě, ať si každý obchoduje jak chce. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Naučil jsem se, že je důležité vstoupit do trhu v pravý čas a taky v pravý čas vystoupit. Jedině tak můžu generovat denně zisk. Zde se často píše, že nelze pravidelně profitovat na měsíční nebo týdení bázi, nutnost diverzifikovat, apod. Taky se zde mnoho píše, že být např. denně v zisku je proti realitě trhů. Nevěřte tomu. Lze toho dosáhnout i v dnešní době na trzích rozhoupaných algoritmy počítačů. Toto tvrzení svědčí o tom, že trader je ještě vzdálen od cíle své cesty. Čeká jej ještě spousta práce . Ale pozor, je pravdivé tvrzení, že většina traderů takového stavu ziskovosti nedosáhnou. V součastnosti analyzuji proč je to tak těžké. Myslím si, že pochopit trhy je velmi náročné, protože trh je těžce nepředvídavý. Možná ani není každému dáno se k tomu dopracovat. Je to asi podobné jak u jiných oborů. Např. sport, zpěv, apod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nesouhlasim ze je trh nepredvidatelny. Trh je jasne usporadany strukturou, casem a vyberem mista vstupu. Vyse a umistneni SL zcela zasadne ovlivni budouci vysledky. Souhlasim ze je mozne denne generovat zisky, ale minimalne pri obchodovani dvou nebo nejlepe tri trhu zaroven. Korelaci /pri obchodovani indexu/ se nevyhnete ale je mozne najit i mene korelujici trhy. Pokud trhy koreluji je treba urcit ktery trh je primarni a ktery sekundarni. Pokud to vime je mozne najit pomoci primarniho vstupy na sekundarnim. I pri silne korelaci se casto stane ze jeden trh je v chopu a druhy trenduje.
Osobne se mi velmi dobre obchoduje na trzich ES a CL /vse na 1m/. ES vyborne drzi S/R urovne a struktury a je dobre citelny. SL na ES mam 125us a PT 200us. Na CL mam SL 250us a PT 400. CL tvori denne velmi hezke pohyby a da se obchodovat cely den jako ES. CL casto nerespektuje SR urovne ani struktury trhu ale presto se na nem daji najit velmi silne momenty.
TF


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mne zase došlo že všetky vstupne patterny čo som obchodoval fungujú len treba vždy pre dané
obdobie a aktuálny cyklus zvoliť ten najvhodnejší .
A ak chce byť trader ziskový na 1 trhu tak musí byť veľmi flexibilný a prispôsobivý v rámci vstupov.
Ja mám zase na rozdiel od trendfinder také 2Primarne vstupy a 2Sekundárne vstupy (protiklady pre dané obdobie)
a podľa toho ktorý práve vytvára zisk ten obchodujem Live a druhy SIM a keď sa zmenia podmienky tak naopak
(taký obchodný indikátor na zmeny ) :S :S :S :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Habaso tady zadal domácí úkol. Pokusím se na něho odpovědět. Podle mě využívá matematických vztahů směnárny. Já zatím používám forex grafy ke studiu PA, tak jsem si všiml, že ty matematické vztahy se na forexu projevují tak, že když nějaká měna oslabuje tak jiná posiluje. On ty svoje algoritmy vymyslel tak, že podle mě jde do pozice s nějakým počtem párů, které mají tenhle matematický vztah a podle situace do těch párů ve správném směru přikupuje pozice a u těch ztrátových pozic odprodává až se mu udělá zisk, protože to o co klesnou ty páry směrem dolů musí ty druhé o stejné pohyby jít nahoru, proto píše že je mu jedno jestli short nebo long, a nebude používat SL, protože se mu zisky a ztráty vyrovnávají navzájem. Je to vlastně principiálně jako jistá sázka v kurzovém sázení, jedna sázková kancelář vypíše kurz na sportovní utkání 2.2 a jiná sázková kancelář vypíše na stejné sportovní utkání kurz 2.5 vsadíte na nižší kurz 1000 a na ten vyšší si vsadíte 900 v plusu skončíte vždycky. Tohle není můj šálek kávy, ale na forexu to retail může využít jen jako asi potvrzení, že aha tyhle dva-tři páry šly long tak tenhle musí jít short o součet pohybů těch dvou-tří long a protože se to děje současně tak člověk asi využije jen dílčí informace, jako rychle vystoupím, anebo, můžu se těšit na pěkný pohyb.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...