Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

zisk z obchodovani


oldas

Doporučené příspěvky

Zdravim MNovak,

vsimam si vzdy Vase prispevky, a velmi dobre sa citaju. Viem ze kazdemu vyhovuje nieco ine a kazdy si musi vytvorit system, ktory bude vyhovovat jemu samotnemu, ale aj tak ma vzdy zaujima cisto inspirativne, akym stylom sa obchodnikom dari dosahovat pravidelne zisky.
Nechcelo by sa Vam trosku viac priblizit, akym stylom ochodujete, aky TF aky trh, ake nastroje a pod? Myslim ze by to zaujimalo viacero traderov.
Pisete ze dosahujete pravidelne 50-100$ denne na kontrakt. Takze pravdepodobne robite viac kratkodobych obchodov pocas dna? Popripade nechcelo by sa vam ukazat ako vyzera vas obch. den na grafe? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 209
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Souhlas s MNovak! Pokud vite, co delate, lze i s uctem o velikosti radove stovky eur vydelat desitky eur denne (viz. screenshot z dnesniho odpoledne jako priklad) a ucet postupne navysit. A ano, lze to delat i dlouhodobe. Samozrejme jsou k tomu treba zkusenosti, ale to je stejne v kazdem oboru. Ja treba pri obchodovani vychazim z Market Profilu, ale graf mam jinak temer cisty, nepouzivam ani footprinty. Sleduju strukturu trhu a volume na TF od W1 po M1 a obchoduju indexy i FX. Proste naucit se da ledasco, ovsem neni to hned a je za tim hafo casu, prace, trpelivosti, slepych ulicek, frustrace, atd.. :)

32360

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nejprve jsem si stanovil cíl. To byl základ. Být denně v zisku a naučit se obchodovat v kterýkoliv čas. Pokud bych si nezadal takové parametry nikdy bych toho nemohl dosáhnout. Pak následovalo mnoho let tvrdé práce, abych mohl si splnit svůj cíl-
Je tu spousty obchodníků. Každý má svůj cíl nastaven jinak a tudíž máme i jiné výsledky. Každý jsme v jiné vývojové fázi a zřejmě každý si musí projít tím postupným vývojem tradera.
Těžko tu můžu popisovat, že mi k obchodování stačí jen mačkat buy a sell, příp. reverse. To je celý systém. Přiliš jednoduchý, ale zatím nejvíce funkční co jsem doposud měl. Trh můžu obchodovat jakýkoliv. Praktické je však volit trhy, které se hýbají a jsou volatilní. Preferuji indexy. Samozřejmě někdo preferuje třeba kovy, měny nebo energie.

Pro ilustraci trh DJ. Vstup dnes ve 20:37 short příkazem sell na ceně 16254 . Proč short? Podle grafu vidím,že trh klesá, proto jsem předpokládal další pokles. Pro první kontrakt zadávám PT "od oka" do oblasti, kde si myslím, že trh určitě klesne. V tomto případě na 16241. Zisk 13 ticků. Pro další kontrakt vystupuji jakmile se trhy začnou točit opět nahoru. To vidíš na grafu se začne tvořit kulaté dno nebo je dlouhá svíce proti směru, apod. Zde to bylo ve 20:50 na hodnotě 16215. Zisk je 39 ticků. V tomto okamžiku by šel použít i reverz a pokračovat dále v longu. Tak by jsi udělal další obchod. Mohl by jsi opět navýšit zisk.
Zisk tedy celkem 52 ticků. Po odečtení komise tedy 50 ticků.
Pokud to shrnu tak se jedná o krátkodobé obchody, což je v intradenním obchodování běžné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den MNovak
chtěl bych se zeptat k Vašemu včerejšímu vstupu na YM ve 20:37. Za jakých podmínek a na jaké ceně byste uzavíral pozici, pokud by cena šla ihned po vstupu proti Vám? Tuším, že používáte jen mentální nebo hodně vzdálený pojistkový SL. Většinou cena lítá třeba i několik ticků sem a tam , takže i když by člověk vystihl směr pohybu, tak ho může vyhodit z trhu tento zpětný pohyb hned po vstupu. Jak máte toto ošetřeno ve Vašem plánu ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

"vsimam si vzdy Vase prispevky, a velmi dobre sa citaju. "

m.hunter,

tak iste, že sa dobre čítajú. Ale jedna vec je tvrdiť niečo, čo sa dobre číta a druhá vec je to dokázať skutočnými výsledkami a tam potom vačšina traderov , ktorá píše takýmto štýlom už končí.

"Těžko tu můžu popisovat, že mi k obchodování stačí jen mačkat buy a sell, příp. reverse. To je celý systém. "

Odporúčam ti veriť, až uvidíš reálne výsledky takéhoto systému v dĺžke aspoń jedného roka...) Ale je to už tvoj boj, čomu veríš, ako u každého, kto obchoduje na trhoch...

;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Podle mých zkušeností "Nejprve jsem si stanovil cíl. To byl základ. Být denně v zisku a naučit se obchodovat v kterýkoliv čas" a "Pak následovalo mnoho let tvrdé práce, abych mohl si splnit svůj cíl" nedeterminují a nezaručují úspěch v reálném obchodování. Jakkoliv MNovakovi věřím, že denně dosahuje zisku, chtěl bych poznamenat, že to není vůbec obvyklé a stejně tak je dost dobře možné, že by jeho styl obchodování mohl začít selhávat v momentě, kdy by se začal obchodovat větší účet.
Trhy jsou jedna z nějproměnlivějších věcí, co znám a častokrát si nevím proč vzpomenu na termín "brownův pohyb", co jsme se učili v biologii :) Je třeba být génius, aby člověk odhadl, jak konkrétní makra, zprávy na trh zapůsobí, zda se daný pattern "vyvrbí", zda price action bude dle očekávání a zda pohyb bude dostatečný na to, aby zasáhl target a nezasáhl stop loss atd. Pokud chce MNovak rozptýlit pochybnosti některých diskutujících, pak nezbude než ukázat výsledky nebo hlásit obchody online do několika sekund po entry a exitu. Stačí si např. založit twitterový účet o stejném jménu apod. a zájemci mohou sledovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fUTURAY
Otočení trhu vnímám jako proražení vrcholu na 1M tf. Takže nejhůře bych vystoupil na ceně 16264. Většinou se dá vystoupit na lepší ceně, protože trh po proražení se vrací, někdy i na B/E. V tomto případě využívám cit pro oscilaci ceny, sleduji i 5sec tf. Celkem mi dost napoví o drobných pohybech. SL nezadávám, vše si řídím ručně. Proti krizovým situacím (výpadky netu, aj.)se chráním uzavřením účtu po určitém propadu.

Obří účty neobchoduji, takže nevím. Ovšem u více kontraktů dochází k různým výstupům na PT. Část kontraktů se může uzavřít a část ne. Závisí to na mnoha faktorech. Samozřejmě i když použiji reverz tak jsou vstupy na různých hodnotách. Ziskovost tu pořád je , jen nikdy nevíte dopředu kolik ticků. Zde je jakýkoliv backtest zbytečný.
Pochybnosti některých diskutujících lze těžko vyvrátit. Většinou si najdou zase nějakou jinou výmluvu proč by něco nemělo fungovat. Tudíž nikomu nic nevyvracím. Taky nikomu nic neprodávám, pouze chci ukázat jakým stylem se dá jít v v tradingu.
Existuje celá řada indikátorů. Prakticky všichni tradeři se snaží trhy dostat pod kotrolu těchto indikátorů. Což ovšem nefunguje anebo jen krátkodobě. Trh nejde ovládnout. Žádným systémem ani indikátorem. Pokud se trh otočí, musíme rychle reagovat, rychleji než jakýkoliv indikátor, jinak přicházíme o peníze.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak Napsal:
-------------------------------------------------------
> Pochybnosti některých diskutujících lze těžko vyvrátit. Většinou si najdou zase nějakou jinou
> výmluvu proč by něco nemělo fungovat. Tudíž nikomu nic nevyvracím. Taky nikomu nic neprodávám, pouze
> chci ukázat jakým stylem se dá jít v v tradingu.

Naopak, pochybnosti lze VELMI JEDNODUŠE vyvrátit :) Udělejte obchod a pak tady hoďte noticku v dostatečně krátkém čase, aby podle času příspěvku byla jasné, že nekomentujete minulost. Nebo to dejte na twitter, tam to může být za pár sekund :)
Jinak musíte všichni prominout pochybovačným diskutujícím, že ve svých pochybách mohou pokračovat. Mají na ně právo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jsou tu proto, protože jsou tu tvrzení, která vypadají pochybně. Pro mě je MNovak důvěryhodná osoba, ostatně je tu na finančníkovi už hodně dlouho, tak buď si sem dojde občas pošťouchnout diskusi jen tak ze srandy, nebo je opravdu skvělý obchodník. Pak se mu ale divím, že nemá "drive" navyšovat pozice a lépe si tak kontrolovat sizing potažmo risk. Taky se občas podivuju nad některými jeho kontroverzními výroky, ale my tradeři už jsme takoví :-)

Jinak diskuse se vždy na všech forech zvrtává v okamžiku, kdy dojde k tvrzení typu, že je možné "být denně v zisku a naučit se obchodovat v kterýkoliv čas". Já to rozhodně ani po letech tradingu neumím a nemyslím si, že traderů, kteří to umí je mnoho, podle mě jsou to výjimky, které potvrzují pravidlo :)
Jediný způsob, který mě napadá, jak toho po omezenou dobu dosáhnout je praktikovat scalping, kde si jdete pro pár ticků bez stopa a MNovak mi to potvrzuje. Pro mě je tento způsob velmi nebezpečný, protože k dlouhodobému úspěchu (mluvím o 500+, nebo spíše 1000+ obchodech) potřebujete statisticky přes 95% úspěšnost, abyste přežil. A rozhodně větší účet než 1000 USD apod. Neznám obchodníka, který by se nesetkal s tím, že po vstupu trh otáčí a pozice jde do ztráty s tím, že se za celý den nevrátila do plusu. Jestliže nemá obchodník pravidlo, kdy pozici zavírá, tedy ani známý risk na danou pozici, bývá dost těžké odhadnout, s jakým výsledkem daný den skončí a zda to nebude poslední den jeho obchodování. Obzvláště při současné volatilitě, která může být pro malé účty zabijákem. Tvrzení "Pokud se trh otočí, musíme rychle reagovat, rychleji než jakýkoliv indikátor, jinak přicházíme o peníze" mi trochu zní jako gambling, zkrátka vše je dáno všanc "citu pro trh", který může být skvělý, ale trh může být i tak o dost rychlejší a umí zradit sebelepší cit....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Proč někomu vadí, že někdo o něčem pochybuje? Teď nic nezpochybňuju :-), jen ten samotný fakt mně trochu překvapuje. Pochybnosti jsou zdravé a jsou součástí kritického myšlení. A troufám si tvrdit, že myšlení je předpokladem úspěchu. Jinak vám zbývá jen víra, a ta může být někdy slepá...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...