Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

zisk z obchodovani


oldas

Doporučené příspěvky

Pre tych ktori obchoduju intradenne s cielom 1:2 najviac 1:2 (RRR) su samozrejme tieto velke zarobky velmi tazko dosiahnutelne pri primeranom risku.
Ja osobne obchodujem 2 kontrakty cize 0.5% uctu na jeden kontrakt 1:3 je minimum kedy uzatvaram prvy kontrakt takzvany skalp:) druhy kontrakt nechavam bezat az do ciela co je kludne RRR 1:20 niekedy viacej.
Obchodov mam zhruba 20 mesacne s toho 6-8ziskovych. Nie vsetky ziskove skoncia v dopredu naplanovanom targete.
Teraz si to skuste zratat kolko % sa da ucet zhodnotit mesacne. Ja sa drzim pri zemi :) a dal som si na zaciatok ciel 10% mesacne ale niekedy to mam uz po jednom obchode.
Vacsina traderov ked vstupi do obchodu a ide to chvilu ich smerom tak len rozmyslaju kde mam preboha vystupit aby ma to nevyhodilo atd. Ti ktori hovoria o vacsich ziskoch po vstupe do obchodu rozmyslaju kde vstupit znova v danom smere aby z pohybu vytazili co najviac.

Inak mne sa % pacia pretoze mi hovoria kolko som z mojho uctu riskoval a o kolko som ho dokazal zhodnotit. Naco mi bude ucet 100k ked budem obchodovat 1 kontrakt na NQ. Sice zarobim povedzme 3k ale naco mi je na ucte 100k ked ich neviem pouzit na zhodnotenie. Ovela vacsi respekt ma u mna clovek ktory to dokaze s 10k uctom s primeranym rizikom.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 209
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

krakra: este raz, tie % su len jeden udaj, ok je asi najzaujimavejsi ale mal by si sa pozerat na to mozno trochu inak, aky velky pokles tolerujes a ako dlho by si sa z neho chcel dostavat pri najhorsom pripade, dava system aspon 1x tolko v priemere nez je jeho DD za nejaky cas napriklad cas potrebny aby sa system dostal z DD do povodnych cisiel.. (len priklad ako posudit system)

hm, citam si to po sebe, je to aj tak trochu odveci nikdy nevies kolko zarobis a ako sa to bude vyvijat. Predstav si najhorsi scenar (ak si optimista zdvojnasob ho), podla neho prisposob MM a zistis kolko by si mohol zarabat ak by to nedopadlo tak zle. .. mozu ti skludom vynst stale zaujimave cisla, uz len samotny trading/investovanie potom ukaze aka je realita.

Ja viem ze zniem pesimisticky ale pesimizmus vam tak neuskodi ako vidina xxxx%

Link to comment
Sdílet pomocí služby

grizly,

Souhlas, maraton je opravdu skvele prirovnani. Shodou okolnosti se taky chystam bezet maraton a rozhodne mam predstavu o vyslednem case. Mame vsechny ty pomucky typu pulsomentry, GPS, individualni treninkove plany atd. Opravdu nevidim problem v nastaveni realneho targetu...spis naopak, takove to vyklusavani bez planu je o nicem a drive nebo pozdeji to vetsina "zabali".

Zdravim a hodne uspechu

P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jiri S.:
Netusim aky mi vychadza profitfaktor. Ja taketo veci neriesim. Neratam ziadne priemery , ziadnu statistiku a kopu veci okolo ktore ti zozeru vsetok cas ktory sa da vyuzit lepsie. Ja obchodujem trh tak ako mi dava logiku podla market aukcie a na konci mesiaca sa pozriem ako to dopadlo. Jedine co si ratam je zhodnotenie uctu za mesiac.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Profitfaktor je poměr mezi tím co jsi získal (skutečný zisk) a tím co jsi vsadil (skutečný risk). Vyjadřuje objektivněji zhodnocení účtu než poměr Win se spojitostí RRR a velikostí účtu.

Tady je k tomu jedna diskuze, přečti si ji celou včetně článku:
www.financnik.cz/forum/read.php?23,190513,190689#msg-190689

a ten výpočet:
www.financnik.cz/forum/file.php?23,file=17025
.

Ještě od Herona aby to nezapadlo:
www.financnik.cz/forum/read.php?2,176658,176740#msg-176740
:).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny,
čtu že se tu bavíte o ziscích, tak snad píšu do správné diskuse. V pondělí (před 5 dny) jsem si založil demo a z počátečních 50 000 USD teď mám 565 373 USD. Obchodoval jsem intradenně výhradně (až na pár vyjimek) EUR/USD.
Chci se zeptat, jak moc dobrý je to výsledek a nakolik reálné je toto na live účtu.
Ptám se proto, že mi 1100% za 5 dní přijde jako neskutečně velký zisk.
díky:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ramses: není problém vsadit 48 000 USD na jeden obchod, který vyjde a budeš mít třeba zhodnocení 20 000%, ale vždy se v demu ptej sám sebe, zda-li by si byl ochoten riskovat na jeden obchod takové prachy.
Navíc už tu několikrát bylo psané, že trénuj s částkou se chterou chceš následně jet live. (srry, pokud máš 1M korun k dispozici) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...