Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

zisk z obchodovani


oldas

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 209
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pavel K.

Pavle, jestli to počítám správně, tak v období "když se zrovna hodně daří" obchoduješ tak 20-30 kontraktů. Nevím jakého máš brokera, ale v marginech musíš mít asi hodně. U mě by to bylo právě tebou zmiňováných 80 tis USD. Mezi řečí by mě zajimalo, jaký je při tomto objemu na TF slip. Zvlášť potom u stylu co obcoduješ ty. 3,4,5 ticku?
Díky za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Při 20 - 30 TF kontraktech není slip nijak výrazně horší než v případě 1 kontraktu. Pokud tedy mluvíme o hlavním obchodování a nemluvíme o extrémech typu hvězdičková makra. Při tomto množství bývá slippage do 2 ticků. Hloubka trhu na Tf bývá dostatečná.
Nemohu mluvit za Pavla K., ale předpokládám, že nebude mít výrazně jiná zjištění.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prumerny slip mam ted 1,1 ticku. Skluzu se neni treba zase tolik bat. Zalezi, jak se vstupuje. Ja vstup stp, vystup stp nebo lmt.. V makrech nevstupuju, alespon ne hned v te minute vyhlaseni. Navic se obcas snazim umistovat prikaz tak, abych vstupoval treba tick úred prurazem, kdyz si jsem jisty vstupem atd. To pak casto neni vstup zadny nebo jen s mensi casti kontraktu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

Nemuzu si odpustit maly komentar, ctu forum po delsi dobe a kroutim hlavou nad diskuzi tohoto "hot" vlakna. Lidi, opravdu si myslite, ze vydelavat 20-30k mesicne je tak neuveritelne? Tim spis mne ty komentare divi u novacku, pro ktere by takovy vysledky mely byt samozrejmym cilem, zvlast pokud se chteji pustit do tradingu opravdu vazne. Pokud jsou pro nekoho takova cisla iracionalni, tak by to s tradingem vubec nemel zkouset, skoda casu a emocniho kapitalu.

P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel73: k tym novacikom: ked sme sa chystali na pamir na vysoke kopce tak sme sa rozhodli desiati ze v ramci kondicky zabehneme maraton. po rocnom treningu sme tych 42 km zdolali dvaja a hoci sme vedeli ze sa to da za nieco cez dve hodiny boli sme radi ked sme sa vmestili do stvorhodinoveho limitu. myslim ze v tradingu a celkovo v zivote by malo platit to iste, ze novacik by si absolutme nemal davat ziadne limity skor ako neskusi kolko toho natrenoval, ci na to vlastne vobec ma. som rad za nazory skusenych ale vobec nechapem preco sa k teme zisku vyjadruju ludia ktori vobec nevedia o com pisu. zbytocne je potom celkovo na tejto stranke vela clankov s nulovou vypovednou hodnotou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[ital] Můj první příspěvek, tady na fóru. [/ital] Pavel73 Napsal: Lidi, opravdu si myslite, ze vydelavat 20-30k mesicne je tak neuveritelne? Tim spis mne ty komentare divi u novacku, pro ktere by takovy vysledky mely byt samozrejmym cilem, zvlast pokud se chteji pustit do tradingu opravdu vazne. Pokud jsou pro nekoho takova cisla iracionalni, tak by to s tradingem vubec nemel zkouset, skoda casu a emocniho kapitalu. Já teda jsem nováček a tedy mám ješte růžové brýle. :) Ale nechápu proč zkušení lidé jako jsou tu se limitují, pár tísícema.... Vždyť vydělat, aspoň těch 20-30k by mělo být minumum ne? Optimálně aspoň přes 50-60k ne?

19631

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel73 :

Zarábať 20-30k mesačne je možné, ale robíš chybu, keď si myslíš, že takýto cieľ je vhodný pre nováčka. Je to pre neho zlá motivácia, pretože to cca 99 % nováčkov nedá. Je to ako predávať ilúziu, pretože aj pozitívna motivácia má byť reálna, pragmatická, vzhľadom na to, akej skupine ľudí je adresovaná. Všetci, čo reálne obchodujeme to robíme pre peniaze. A každý chce hneď zarobiť balík. Ale to sú ružové okuliare.. :) Také čísla, že dá nováčik, sú iracionálne zo štatistického hľadiska. Áno, chápem, že to nováčik neuzná, myslí si, že "dá" trh, ale čísla sú neúprosné. Nie je teda lepšie, keď je taký začiatočník opatrný a obchoduje s menším objemom, aby sa časom, keď naberie prax a skúsenosti mohol vypracovať na live tradera, čo tých 20k mesačne dá ?
Fórum aj skúsenejší traderi by mali radiť nováčkom takú cestu, aby sa najmenšou bolesťou a stratami mohli z nuly vypracovať na ziskového tradera a nerozprávať ilúzie, že to je pre každého z nich reálne dávať také zisky, lebo to tak nie je.Tak ako v športe, hudbe, vede a iných odvetviach neexistuje, že každý vyhrá alebo je rovnako dobrý, alebo má rovnaké šance ako iný, tak je to aj v tradingu. Je to tvrdý náročný biznis a uspejú len tí, čo na to majú predpoklady.Takže ešte raz, motivácia by mala byť pragmatická a rozumná. Nováčikom by sa mali dávať reálne ciele. Ono je obrovský úspech pre nováčka, keď prvý rok prežije na trhu a je aspoň v malom zisku...A až sa trader vypracuje, tak áno, trading sa robí pre peniaze a potom by malo byť samozrejmé dávať aj také čísla ako 20-30k mesačne.
Mňa len prekvapuje, koľko je tu traderov, ktorých live účty asi nikto nevidel, pričom dávajú zisky, že by im mnohí špičkoví profesionálni traderi v inštitúciách mohli závidieť.. ;)
Takže nevyvraciam, že skúsení traderi také čísla dajú, ale nie je správne balamutiť začiatočníkov, aby mali "príliš veľké oči".

Tým s touto témou končím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nemůžu editovat, takže ještě bych chtěl dodat. Nedávno nějaká brokerská společnost měla soutěž a jeden člověk dokázal zhodnotit účet během měsíce o nějakých 720%.

Ten obrázek je od autorů finančníka z knížky: Money management a risk management
A k tomu obrázku je napsáno: Praktikujeme zde jednoduché „kouzlo“, s jehož pomocí jsme rázem z profitu 7298 USD udělali profit 73 556 USD, a zvýšili tak zhodnocení účtu z 145,96 % na 1471,12 % za 3 měsíce, což je o celých 1325,16 % více!

Je to za 3 měsíce leden až březen a jejich systém. A simulace dokázali že to jde zhodnotit o 1300% za 3 měsíce. Tak jakto že některým se zdá 40% za rok až moc?? :)

Berte mě s rezervnou, ale pokud bych nedokázal zhodnotit svůj účet alespoň o 100% za rok na papertradingu, tak bych se do toho nepouštěl naživo....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zigiman: tych 1400% je mozne dosiahnut naozaj iba teoreticky a s tym ze mozno o vsetko prides.. koniec koncom aj na rulete mozes stale navysovat a moze sa ti podarit zhodnotit xxxx% behom par hier (a niektorym sa to aj podarilo, nastastie o tom nepisu knihy)... je to vsak uplne nepostacujuca informacia, ludi ale lakaju percenta tak to aj FINANCNICI tak trochu zneuzili

o co hlbsie sa do toho dostanes o to viacej uvidis ake je to narocne, nikdy to z principu nebude jednoduche kedze kazdy chce zarabat, kazdemu komu sa dari zvysuje casom pozicie no penazi je len obmedzeny pocet (trh je teda dost efektivny ... samozrejme nie uplne)

40% za rok je super ;-) ja viem ze niekto moze urobit 3 obchody, ma 40% a cuduje sa.. no tych 40% mozes zarobit s roznym rizikom a roznou zotrvacnostou do buducnosti...

inak nic proti MM je to samozrejme hodne dolezite.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...