Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Market Profile


MAYOBEE

Doporučené příspěvky

jj, taky si myslím, že footprint je useless. pročítal jsem ty materiály pečlivě, ale na market deltě tě nutí obchodovat podle barvy a patternů, které mi písmenka ( a správně!) ihned vyvracela. Vzal jsem si teď týden dovolenou a od zítra se do toho pouštím na plný úvazek. screen time nenahradíš ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 323
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

yax:
Ahoj, tak jsem se pořádně zakousl do Profilu a snažím se jej jet na simu. Mám jeden dotaz - na screenech jsem si všiml, že požíváš NT. Jak tam dáváš ty horizontální čáry s popisem? Já ta tam namastil ručně, ale u tebe to vypadá velmi zajímavě (posouvající se popisy atd..?)
btw. Teprve dnes rozumím tvému příspěvku z 13. června :D pročítám si to znovu a žasnu nad svými blbými dotazy :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zkus pohledat na foru v sekci NT indikatory nebo tak nejak podle meho jmena. Najdes tam indikator SRLevs. Jestli nenajdes, tak ho vecer nekam ulozim a dam sem odkaz a i navod, jak zprovoznit, pokud se to tam nedoctes.

Jinak pismenka frci pekne, zvlast ctvrtek neutralita pekne zafungovala, ale to si asi slysel sam.
A dnes pekne zafungovala uroven 1229.75, kde bylo high 31.8. a trh udrzel a sel peknych par bodu dolu. Chce to pracovat s vyssimi urovnemi - rok, mesic, tyden a hladiny, kde mel trh vyrazne problemy, a to uplne staci.


tak jsem to nasel:
www.financnik.cz/forum/read.php?31,104724,page=28

a navod je na strance predtim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vidíš, tak hladinu 1229,75 jsem zaznamenanou neměl. Ale přitom pracuji s hladinami d+w+m+y VAH,VAL,POC,nPOC,IBH,IBL,CLOSE,MEAN, teď ještě spiky, singly, nezdařené aukce atd atd atd.. a tady jsem marně přemejšlel, proč se mi to kurňa otáčí :-)

jinak tutovej short ze začátku US seance jsem prošvihl kvůli škole, bral bych ho okamžitě, jednak ukázkový open-test-drive, jednak návrat k týdennímu meanu a pátečnímu singlu - přesně, jak jsem psal minulý týden - dokončená neutralita týdne, jedem na MEAN :-) mám rád, když to vopravdicky funguje :-))))

Mám dva malé dotazy. bereš v potaz páteční single na 1217,50? Je už vyplněný Evropskou seancí nebo to musí udělat až amerika? Jak by se mohl trh zachovat?
A měl nějaký význam POC z páteční US seance? Že tam trh tak pěkně v závěru Evropy došel :-)

Teď je 17:54 a single na 1204,25 pravděpodobně vydržel. Přemýšlím a hypotetizuju, jak se trh zachová? :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no, jak se zachova, je to INVD, tak muze dojit na NVD, minuly tyden se mu to dvakrat povedlo, tak by se mu to mohlo povest i dnes.
Jinak singl byl smerem nahoru, US otevrel pod, tak je pro me mrtvy. Denni POC nic moc neznamena. Jinak pokud mas dotazy k profilu, tak je lepsi misto, kde se ptat, nez tady.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

v time and sales ti to ukáže to samé jako na footprintech,že. Já si nejsem jistej, jestli ta převaha objednávek bid je teda reakční prodej (shortaři za market) nebo iniciativní nákup velkejch (čekající buy limit) .. Tady v té situaci to konkrétně bylo celkem jasný, ale jindy to prostě nejsem s to rozlišit :-( Hlavně mě štvou nody, který se krásně tváří na odmítnutí ceny, udělají třeba dva HiVolNody za sebou a pak stejně kulový :-( Ráno jsem takhle nalítnul na Evropě na nedokončeným byznysu..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no pokud ma jedna strana vyraznou prevahu a pak cena klesne, tak to byl prodej za market. Dnesni open byl pekny priklad, ale hodne vyrazny pripad byl v patek. Ja sel po open v D do shortu a SL jsem mel na 1217.50. A kdyz trh dosel na 1217.00, tak se v T&S objevilo hodne velkych kontraktu a cena tikla jeste o tick vyse, ale vse bylo behem sekundy a pak mazala nize. Takze jsem vedel, ze SL je v suchu, protoze prisel velky nastup a cena klesla, tak to pro me znamena, ze jsem na spravne strana (Vetsinou takova situace jeste ve FP necha ned. business., ale to nebyl patecni pripad.) Ale jedna se o hodne vyrazne situace, tech moc nebyva, doporucuji si ten patek pred ctvrtou prehrat na replayi.
A ja moc do FP nekoukam, staci mi T&S, jsou tam lepe videt velke objednavky hezky jedna po druhe. Ve FP je to kumulovane a nevis, jestli jich tam nebylo treba 5 za 200 nebo jedna 1000, coz je rozdil.
A jinak co se tyce Nodu, tak ty take nepouzivam, nevidim tam zadnou vyhodu, jsou lepsi mista, kde obchodovat. Kdyz uz, tak za Nod bych daval SL, jako za high volume uroven, ale ja pouzivam fixni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gumaczek:

To čo vravíš rozoznanie či sa jedná o predaj alebo nákup. Robím to takto vždy vsutpujem len v určitej hladine takže inak ma velmy T&S netrápi respektíve činnosť mimo tieto zóny ani velmy nesledujem len ak chcem ísť do korekcii. No ale k otázke. Dám príklad na long. Trh je v mojej hladine a na prvom dotyku teda ak dneska ešte nebola hladina narušená lietajú mega velké bidy a obraz je len červený ale trh hranicu nevie preraziť a ceny ktoré sú bid nemôžu isť offer beriem to ako platné bránenie zóny. Na grafe to je sviečka s open a close blízko pri sebe a knôť do shortu. Ak máš aj deltu tak fakt silné sú situácie kedy je delta mega bid a cena sa nehýbe rovnaka situácia. Potom len počkať na responzívny nákup zazelenanie T&S velké ordre a idem long. Máš super cenu relatívne maly SL. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no klidni si pravym tlacitkem mysi na T&S a dej properties.
A mas tam volbu Block alert trade size - a tam si muzes nastavit velikost. Ja mam tech 80 defaultnich - je to jenom upozorneni na objednavky nad urcitou velikost.
Jinak dnes Evropa mrtva, je to spis INEUT, protoze 2IB se nekona a misto toho se trh vratil testovat mean, takze ted vyckavani, jestli s tim nejaka zprava nepohne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No to máš pravdu.. to preto lebo tie prerušované zelené sú potencionálne short v prípade down otvorenia ako som napísal. Ale to som ešte nevedel na 100% takže keď sú pod close tak ich dávam takto.

Inak mal som dva shorty ten väčší pohyb som bol ešte v škole potom short na 1,385 2x kedže prvý ešte -7 a druhý scale out +10. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...