Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Market Profile


MAYOBEE

Doporučené příspěvky

yax:
Dnes je to pro mě na palici. Trh otevřel OTD a já špatně nastoupil do longu na první korekci a vyhodilo mě to na SL. Jak prosímtě odhaduješ, kam až trh může dojít v případě INEUTu? Nebo je to dnes trendový den? Ve směru růstu žádné referenční hladiny nemám, kromě ročního POC a tak nevím, jak mám dnešek zobchodovat :-(
Nastupuji na třetí korekci do longu na 1247,75 a trh se teď mogluje na místě a mě v hlavě haraší dvě myšlenky:
Je toto už extrém INEUTu a trh se otočí k MEANu nebo si trh jen dává delší pauzu a vyrazí na sever do trendového dne?

Fakt jsem zmaten, na ceně 1250 žádnou referenční hladinu nemám zaznačenou, tápu..... :-(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 323
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pánové, obchodujete někdo výhradně pomocí písmenek?

Já jsem si chtěl myslet, že to jde, ale nedokážu jen na základě písmenek umístit správně pozici. Prostě moje idea je taková, že MP mi dá ten potřebný nadhled a pochopení trhu, ale samotné obchodování, tedy vstup a výstup z pozice bych měl řídit něčím přesnějším, než např. slepě nakupovat na pullbacích 2,5 b :-( .. a pak se nechat vymést na SL o jeden - dva ticky...

Takže např. MP mi říká, že dnes bude INEUT, proto chci nastoupit ve směru proražení, ale jak se trh začne přibližovat k 2 IB, pomalu se po očku poohlížím po protitrendovém paternu.. V cestě mi navíc stojí silná hladina (např. wHIGH) proto budu ostražitě sledovat pohyb ceny a přizpůsobím tomu řízení pozice.

Dává vám to smysl? Nechci sklouznout k onomu stokrát zmiňovanému hledání svatého grálu, ale MP samotné neumím a pomalu se ocitám v koncích, kam dál... Pls, nakopněte mě někdo, kudy dál..

Děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumaczek:

samotna pismenka bohate staci, nepotrebujes nic jineho, jenom staci hledat zakladni veci - vcera long hladina 43.25 ve tretim pismenku (navic v ramci SL drzi i dnes v premarketu). A opet ti to budu opakovat: Proc se ptas tady, jsou lepsi a vhodnejsi mista, kam davat dotazy tykajici se profilu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jiri:

No včera som sa držal stranou, mal som mať prvý deň live ale po tých limitných pohyboch som radšej šiel sim len jeden long. Inak predvčerom tam ten short bol mal som short na 1,3958.

Dneska idem prvý live pokiaľ to zas neotvorý extrémnym gapom. (tu) No bude to long nálada aj u mna. Hlavne by ma potešila korekcia až niekde do stredu včerajšieho value a odraz od LVN v doubledistributin.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

amoniak:
můžeš se prosím podělit, na základě čeho určuješ ty BA? Od kdy do kdy je bereš v potaz? Setkal jsem se s mnoha přístupy-
Kham Dhadvar je bere dle shluku svíček na podobném levelu, kluci od konkurence zase striktně na základě daily/weekly/monthly dat.
A proč prosím předpokládáš retest oblasti kolem 64-66 a následný short k POC? resp. ty čekáš, jestli se odrazí zpátky do shortu a pokud ne, počkáš na zastavení trhu blízko extrému a pak naskočení do směru proražení?
na základě čeho potom prosímtě vstupuješ?

Jak jsem psal i jinde - v zásadě nemám až takový problém pochopit chování trhu, jako spíš časování konkrétního vstupu...

Díky!


Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Gumaczek:
BA urcujem na zaklade dlhodobeho cumenia do grafu. Nie su stanovene ziadne striktne pravidla. Stale dookola 2 fazy horizontal development nasledne vertical development a stale dookola. Casovo ma nezaujima kedy sa balance vytvorila ja obchodujem market development a ES je tvoreny 24hod. Nemyl si to z obchodovanim Market Profile nema to okrem pouzitia profile chart nic spolocne. Ja v zmysle nepredpokladam retest ale vstup sellerov na tejto urovne. To znamena ked cena pride na tuto uroven budem pozerat ci niekto vstupil do trhu a v akej sile.
Pokial sa pozres na tuto uroven tak tam je small BA krota je vlastne range extension a je tam velky imbalance(responsive) pohyb. Ako som daval grafy tak sme v uptrende takze na zaklade toho davam profit na HVN. Ak bola cena na danej urovni zamietnuta cize unfair high a vstupili responsive sellers tak cenu potlacia do oblasti fair value cize HVN.
Pokial na danej urovni nenastupia sellers tak cakam na utvorenie malej BA ktorej breakout smerom hore je moj trigger a stop ide pod HVN tejto malej BA.
Obchod musi mat pri breakoute min. RR1:3 pretoze breakouty sa obchoduju najtazsie.
Dufam ze ti to da aspon trochu zmysel ak nie kludne sa spytaj.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ES:
level 1259, dnešní IBH, jsem sledoval velmi bedlivě. Včera tam trh bouřlivě dvakrát odmítl cenu. (ačkoliv to byl včerejší MEAN, že)
Dnešní rozšířeí rozpětí v 16:32 neberu jako rozšíření, takhle brzy po vytvoření IB. Z následného vývoje jsem usoudil na netrendový den, čili obchodovat breaky IB. nahoru ale jak píše amoniak moc prostoru nejni (šest bodů?), shortovat se mi kvůli dlouhodobému vývoji trhu nechce..
i přesto jsem postavil short na 1258, ale po deseti minutách moglování se na místě z něj zbaběle utekl na BE....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumaczek Napsal:
-------------------------------------------------------
> ES:
> level 1259, dnešní IBH, jsem sledoval velmi
> bedlivě. Včera tam trh bouřlivě dvakrát odmítl
> cenu. (ačkoliv to byl včerejší MEAN, že)
> Dnešní rozšířeí rozpětí v 16:32 neberu jako
> rozšíření, takhle brzy po vytvoření IB. Z
> následného vývoje jsem usoudil na netrendový den,
> čili obchodovat breaky IB. nahoru ale jak píše
> amoniak moc prostoru nejni (šest bodů?), shortovat
> se mi kvůli dlouhodobému vývoji trhu nechce..
> i přesto jsem postavil short na 1258, ale po
> deseti minutách moglování se na místě z něj
> zbaběle utekl na BE....


Ja som v shorte 1264 tp 1253. Na prvykrat ma to vyhodilo -11tick

Link to comment
Sdílet pomocí služby

amoniak:
jj, smysl to dává, díky :-) princip market aukce je supr.
mohli bychom se teď prosím bavit konkrétně?

Dnes bys tedy stavěl buy stop nad high (kolem 1260,5) a SL na HVN (čili kolem 1255-56)? ale ptž je tam malá BA ze včera (1265) vychází malé RRR, čili obchod necháš?

To určování BA na extrémech - to je přístup Sama Seidena, je to tak?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumaczek Napsal:
-------------------------------------------------------
> amoniak:
> jj, smysl to dává, díky :-) princip market aukce
> je supr.
> mohli bychom se teď prosím bavit konkrétně?
>
> Dnes bys tedy stavěl buy stop nad high (kolem
> 1260,5) a SL na HVN (čili kolem 1255-56)? ale ptž
> je tam malá BA ze včera (1265) vychází malé RRR,
> čili obchod necháš?
>
> To určování BA na extrémech - to je přístup Sama
> Seidena, je to tak?


To urcovanie Ba na extremoch je market aukcia. Obchodujem mensiu strukturu vo vacsej. Zo sama som videl 5min z jedneho seminara a nebavilo ma to pocuvat takze neviem.
Buy by som dneska zadaval keby trh obchodoval niekde okolo 1242-1245. Pre teba ako market profile obchodnika mozno dnesny den nieco znamenal ale pre mna to bola len vacsia balance area v mieste este vacsej BA. Tj hlavna BA je 1242-1266.25 ta mensia je 1252.5-1262 . To co tam vidis teraz je za
1. Fading extreme bigger BA
2. test predchadzajucej malej BA ktora je v extreme velkej BA
3. Failed breakou z BA utvorenej dnes

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...