Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Psychologie (nejen) tradingu


Adam

Doporučené příspěvky

Libici, moc dobrý.
Připomělo mi to jeden citát. "Bohatí lidé se soustřeďují, aby dělali velice kvalitně to, co dělají rádi, a peníze následují. Soustřeďují se nejdříve na kvalitu výrobku a peníze jsou na druhém místě, spíše jako vedlejší produkt. Průměrný člověk se nejdříve soustřeďuje na peníze a na kvalitu výrobku až nakonec a diví se, že peníze nikdy přicházejí." - Dr.Michael J. Duckett
Když jsem u těch citátů nemůžu si odpustit ještě jeden, který sice nepatří do tohoto vlákna, ale na forum patří určitě.
"Lidé, kteří tvrdí že to nejde, by neměli rušit ty, kdo to dělají."
Pěkný den přeje Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 174
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobry den, Libici !
Se zajmem jsem si precetl Vas prispevek. Potom jsem si po sobe precetl ten svuj a znovu ten Vas. Prominte, ale napadlo mne, jek se ty nase prispevky navzajem doplnuji, jak se prolinaji. Vas prispevek filozoficko-materialni a muj technicko-organizacni. A jako tresinka na dort citaty od travice. Svet je proste malej...
Zdravi Vas greenhorn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer,

opět skvělá diskuse se skvělými příspěvky. Já též připojím jeden svůj oblíbený citát. Vždy, když se v jakékoliv sféře dostanu do momentu, kdy mám pocit že nemůžu už dál a hledám si tisíce výmluv, proč v dané věci nepokračovat, vzpomenu si na následující citát:

"Udělal jsem maximum", říkají poražení. Vítěz to udělá bez keců.

Hodně zdaru všem,
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

S prispevkami a citatmi, ktore tu odzneli sa da len a len suhlasit, pripajam tiez jeden citat dnes uz to vlastne tiez tak trochu klasika, najviac asi nadvazuje na prispevky Libica a Greenhorna:

Takze nieco so songu Dalibora Jandu:
-------------------------------------------------------------------------------------------

Zakopnem jak o kamen o veci co nemame, bile steny prazdny byt, co driv stihnem nakoupit
jako v rally Pariz - Dakar zabloudime na pousti, stvanici za leskem veci zivot tezko odpousti
obchodaky probihame cim dal sobe cizejsi v igelitu na veceri nesem chleba vcerejsi

Tisic krat krasnejsi nez sou prachy, je pra slov septanych do vlasu............

------------------------------------------------------------------------------------------

Tak nejak to asi, je, hoci este o tradingu takmer nic neviem, myslim, ze tu sa viac ako v ktoromkolvek inom biznise moze stat, ze ked sa uz raz obchodnik dopracuje k systemu, ktoremu moze doverovat, zostane ten jeho jedinym priatelom. Peniaze asi naozaj nie su vsetko, to si myslim aj vela ludi dokaze priznat (aspon navonok ked na to dojde rec), tazsie ale uz je tymto heslom sa v zivote aj riadit. Zaroven je jasne, ze ovela cennejsie ako prachy su sloboda a nezavislost. Druhou stranou mince ale zasa je, ze v dnesnom svete aj cesta k slobode a nezavisloti niekedy vedie cez peniaze. Ale nielen cez ne, dolezite je aj usilie, ktore clovek namiesto do lamentovania investuje napr. do studia tradingu. Najtazsie asi na celej veci je najst v tom vsetkom rozumnu rovnovahu.
Ja som nesmierne rad, ze pri hladani mojej nezavislosti som sa zhruba pred mesiacom preklikal prave na tento web. S kamaratom sme uvazovali o otvoreni obchodu s exotickou kavou, ale nemohol som stale prist na to, ako by mohol byt rentabilny. A ked som sa snazil najst na webe co najlacnejsi velkoobchod, narazil som na clanok - Ako sme zacali vydelavat na ranni kave...vsetci ho pozname :) Okamzite som pochopil, ze je to co hladam. A ak niekto v inom vlakne diskusie napisal, ze clanok pripomina nieco ako naborovy program firmy Amway, tiez ma to najprv napadlo, ale cital som dalej. Ja tiez neverim hned vsetkemu co si precitam, ale zaroven je jasne, ze ak chce niekto spopularizovat tak zlozitu vec ako trading, je tento clanok ako uvodny fakt dobry, keby sa na mna hned vyvalili retracmenty a resistencie asi by som nedocital a dnes by som nemal uz objednanu full verziu TNT, za sebou mesiac backtestingu, a radost z prihlasky na kurz. Trading resp. moje prve backtestove pokusy sa pre mna stali tym, co ma nuti ponahlat sa z prace a po desiatich hodinach stravenych za PC travit dalsie a este mat z toho aj radost. Po prvych dnoch stravenych s financnikom som zaroven pochopil, ze nezavislost aj nieco stoji, a nemyslim len naklady na kupu TNT ci kurz, ale hlavne vydrz a neustale studium. A zaroven je mi uz dnes jasne, ze trading mi neprinesie nezavislost hned v prvy mesiac ziveho obchodovania. Ale motivacia je to silna.

Na zaver chcem rovnako ako ini navstevnici servera v inom vlakne zagratulovat tvorcom financnika k jubileu, podakovat za prinos do hladania ludskej nezavislosti a za trpezlivost s narastajucim poctom zaciatocnikov. Vdaka patri aj Vam Libic a ostatnym skusenym traderom za cenne prispevky. (tu) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

S prispevkami a citatmi, ktore tu odzneli sa da len a len suhlasit, pripajam tiez jeden citat dnes uz to vlastne tiez tak trochu klasika, najviac asi nadvazuje na prispevky Libica a Greenhorna:

Takze nieco so songu Dalibora Jandu:
-------------------------------------------------------------------------------------------

Zakopnem jak o kamen o veci co nemame, bile steny prazdny byt, co driv stihnem nakoupit
jako v rally Pariz - Dakar zabloudime na pousti, stvanici za leskem veci zivot tezko odpousti
obchodaky probihame cim dal sobe cizejsi v igelitu na veceri nesem chleba vcerejsi

Tisic krat krasnejsi nez sou prachy, je pra slov septanych do vlasu............

------------------------------------------------------------------------------------------

Tak nejak to asi, je, hoci este o tradingu takmer nic neviem, myslim, ze tu sa viac ako v ktoromkolvek inom biznise moze stat, ze ked sa uz raz obchodnik dopracuje k systemu, ktoremu moze doverovat, zostane ten jeho jedinym priatelom. Peniaze asi naozaj nie su vsetko, to si myslim aj vela ludi dokaze priznat (aspon navonok ked na to dojde rec), tazsie ale uz je tymto heslom sa v zivote aj riadit. Zaroven je jasne, ze ovela cennejsie ako prachy su sloboda a nezavislost. Druhou stranou mince ale zasa je, ze v dnesnom svete aj cesta k slobode a nezavisloti niekedy vedie cez peniaze. Ale nielen cez ne, dolezite je aj usilie, ktore clovek namiesto do lamentovania investuje napr. do studia tradingu. Najtazsie asi na celej veci je najst v tom vsetkom rozumnu rovnovahu.
Ja som nesmierne rad, ze pri hladani mojej nezavislosti som sa zhruba pred mesiacom preklikal prave na tento web. S kamaratom sme uvazovali o otvoreni obchodu s exotickou kavou, ale nemohol som stale prist na to, ako by mohol byt rentabilny. A ked som sa snazil najst na webe co najlacnejsi velkoobchod, narazil som na clanok - Ako sme zacali vydelavat na ranni kave...vsetci ho pozname :) Okamzite som pochopil, ze je to co hladam. A ak niekto v inom vlakne diskusie napisal, ze clanok pripomina nieco ako naborovy program firmy Amway, tiez ma to najprv napadlo, ale cital som dalej. Ja tiez neverim hned vsetkemu co si precitam, ale zaroven je jasne, ze ak chce niekto spopularizovat tak zlozitu vec ako trading, je tento clanok ako uvodny fakt dobry, keby sa na mna hned vyvalili retracmenty a resistencie asi by som nedocital a dnes by som nemal uz objednanu full verziu TNT, za sebou mesiac backtestingu, a radost z prihlasky na kurz. Trading resp. moje prve backtestove pokusy sa pre mna stali tym, co ma nuti ponahlat sa z prace a po desiatich hodinach stravenych za PC travit dalsie a este mat z toho aj radost. Po prvych dnoch stravenych s financnikom som zaroven pochopil, ze nezavislost aj nieco stoji, a nemyslim len naklady na kupu TNT ci kurz, ale hlavne vydrz a neustale studium. A zaroven je mi uz dnes jasne, ze trading mi neprinesie nezavislost hned v prvy mesiac ziveho obchodovania. Ale motivacia je to silna.

Na zaver chcem rovnako ako ini navstevnici servera v inom vlakne zagratulovat tvorcom financnika k jubileu, podakovat za prinos do hladania ludskej nezavislosti a za trpezlivost s narastajucim poctom zaciatocnikov. Vdaka patri aj Vam Libic a ostatnym skusenym traderom za cenne prispevky. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
přispěji taky svojí troškou do mlýna..

Moc rád čtu vaše příspěvky hlavně libic ,tomnes a greenhorn mě ispirují..
Jenom krátce, v červnu jsem si začal číst knížky od Roberta Kiyosakiho (Bohatý táta..)
Je to dobrý úvod do světa financí, a finanční gramotnosti člověka.
Robert zbohatl díky své píli na nemovitostech v USA v 90tých létech.
U nás jsou trošku jiné podmínky ale ta myšlenka mě držela a nepustila.
Pak jsem náhodou objevil odkaz na financnika a jiné.
Pravdou je že postupem času už sleduji jen finančníka.Jsou tu všechny potřebné informace, přehledně, zadarmo a ještě toto fórum! Supr!
Mám časově velmi náročné zaměstnání, takže i když se o komodity zajímám už od července, tak stejně nemůžu prohlásit že bych všemu nějak extra rozumněl..
Přijdu z práce v 17 až 22h vecer (chodím ráno na 7h) a sednu k PC.Zkouším různé indikátory, a backtestuji v TNT.
Ctu financnika a vymyslim si svuj obchodni system.
Zkouším teď Triple a double EMA + MACD + DMI.

V 23 až 0.30h vypínám PC a jdu spát.Víkendy trávím s přáteli protože jinak už bych z těch ticků,patternů,MACD,RSI,SSTO.. uplně zblbnul.
Mí přátele se dělí nas 2 tábory: 1.polovina říká že to co dělám je blbost a stejně to nebude nikdy fungovat.
2.polovina říká že to co dělám je sice zajímavé a mohlo by to i fungovat, (za 5-10 let) ale že já mám na to tak málo času že to prostě nakonec stejně nevydržím a vzdám to.
Já jsem velice odhodlaný dotáhnout to do konce a je mým hlavním cílem být jednou FullTime.
Obchody mi sedí nejvíc zatím asi poziční.Už kvůli tomu času.
Nevím jestli to nepůsobí nějak divně že se tu tak svěřuji, ale chtěl jsem jen vědět jak se na toto bude dívat třeba libic nebo tomnes.I jiní.
Má to pro mě vůbec smysl?!
Já tvrdím ANO!
Vše je o vůli něco dokázat.
Chci dělat tento bussines..Je naprosto perfektní!

Za vaše příspěvky moc děkuji ;)
s pozdravem
mister78

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Mister78,
ja jsem presvedceny, ze pokud budete verit v to, co delate, pak sveho uspechu dosahnete. Mohu Vas ubezpecit, ze Vasi pratele Vas budou odrazovat do momentu, kdy jim sdelite sve prvni profity. Od te chvile se sami budou ptat, jak to delate? Kazdy, kdo v obchodovani zacina, musi projit mnoho prekazek, prehodnocovat sva rozhodnuti, menit strategie apod. Bohuzel takovy je svet obchodovani na burze. Kazdy si musi najit to sve. Znovu rikam, budete-li verit sam v sebe, pak si sve obchodovani vybudujete. Studium burzy neni zalezitost na mesic, avsak neni ani na 5 let.

Preji Vam mnoho uspechu!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, mister78.
Odpíchnu se od Vaší věty: "Nevím, jestli to nepůsobí divně, že se takhle věřuji."
Jenom se svěřujte, já to také dělám. Občas prostě přijdou chvíle a situace, kdy si věčně osamocený trader
potřebuje ověřit, že jde správnou cestou, že není úplně mimo. Případně požádat o radu. Většinou se z fóra dostaví obojí. Rada i podpora do další práce. Čím delší dobu se budete tradingem zabývat, tím méně Vám budou Vaši přátelé rozumět, protože vy už budete "úplně jinde". Jistě víte, jak to myslím. Já už tyhle věci s okolím vůbec neřeším, protože na tyhle záležitosti se dnes lidé dívají většinou JEN přes peníze. Nekomplikujte jim život. Proto je tohle fórum, proto se setkáváme.
Mnoho zdaru přeje greenhorn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mister 78,
zajímavý příspěvěk :)
Mám s tímto businessem méně zkušeností než Vy, takže nemůžu moc hodnotit, ale když vydržíte, musíte uspět!
Jen poznámka ke Kiyosakimu, přestože se věnuje nemovitostem a méně akciím a jiným CP, aspoň pro mě, přestože jsem toho už hodně přečetl a vyzkoušel, ukázal nový pohled na investice. Myslím si, že komodity samy o sobě můžou člověku dát příjem peněz (takřka neomezený), nicméně bez správného myšlení (a je to zase trochu něco jiného než vítězný postoj úspěšného tradera nebo přijetí rizika apod.) jako např. rozlišování aktiv-pasiv, cashflow v jeho specifickém pojetí, je velmi těžké tyto peníze udržet a případně zhodnotit.
Doporučuji tedy všem, kdo od Roberta Kiyosakiho nic nečetli, aby tak učinili :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mister78,

čeká vás jako nováčka dlouhá a nelehká cesta. Zcela upřímně - zažijete na ní mnoho natolik těžkých chvilek, že to budete chtít vzdát. V takových chvilkách budete vaše nadšení a odhodlání potřebovat nejvíce. Pokud přežijete celou řadu takovýchto těžkých chvílí, bude těch těžkých chvil postupně méně a méně, až se nakonec dostanete do cíle.

Hodně štěstí,
Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
moc děkuji všem za podnětné příspěvky do diskuze a za vaši podporu.
Greenhorn má pravdu, každý se jen ptá a kdy už teda budeš mít ty prachy?
Ale nějak si neuvědomují že se napřed musí naučit obchodovat a pak teprve může čekat nějaké výsledky..
Pár mých přátel řeklo "to je super byznys jdu se to učit s tebou" ale pak přišel papertrading a učení se S/R urovni, trendů apod.. Prostě obchodnická abeceda.
No a najednou na to nikdo neměl čas, náladu, apod..
Je smutnou pravdou že lidi snáze uvěří slibům jako: "dej mi 100 000 a já tě udělám jen tak boháčem (např. pyramidové hry...)"
A nikoli větám: "vezmi svých 100 000 , nauč se jak je zhodnotit a pak jen správně investuj.. "
Takže už přestávám tyto (i své dlouholeté přátele) řešit..
Ať si v klidu u piva nadavaji že zase zdražili (benzin, potraviny, energie atd..) a oni na to nemaji.
Já si zase v klidu budu obchodovat své komodity, a časem si na ty"drahé" věci bez problémů vydělám třeba i za pár dní tradingu..
Teď se pokusím přežít ty těžké chvíle , jak píše Tomáš. ;)
Moc děkuji za podporu
Jakékoliv názory na můj postoj vítám :)
(Snažím se udělat si ucelený obrázek o tom kdo jsem dnes a kým bych se chtěl stát zítra!)
S pozdravem
mister78

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

smutno pravdou je, že když většině lidí položíte otázku "jaké je Vaše největší přání ohledně peněz" odpovídá: "Chtěl bych dostat (vyhrát) milion nebo i víc", já jim na to odpovídám "moje největší přání je: UMĚT milion vydělat". Bohužel toto většina lidí není schopno pochopit a začínají mluvit o nesmyslech typu: "to by mi museli v práci hodně přidat, to nedokážu, když jseš tak chytrej, tak mi poraď, jak to mám udělat". Moje odpověď je vždy stejná: "vezměte život do svých rukou, vzdělávejte se, hledejte způsob, jak se stát nezávislým, pracujte na sobě, inspirujte se od úspěšných a nikdy ve svém usilí nepolevujte" záměrně se v tuto chvíli nezmiňuji o komoditách, podnikání apod.. Jenomže opět od těch lidí slýchám spoustu dalších nesmyslů: "kdybych tak měl geniální nápad, kdybych měl trošku štěstí, kdybych nedělal to co dělám" prostě samé kdyby, kdyby a neustálé stěžování si. Myšlení těchto lidí je tak zablokované, že si nejsou ani schopni představit jaké by to bylo umět vydělat milion. Pořád čekají až jim ho někdo přinese pod stůl. Tito lidé budou celý život nespokojený, budou pořád nad něčím lamentovat. Srandovní je, že většinou Vám "vždy velmi dobře" poradí, co byste měl dělat. Znají na všechno správné řešení. Takový lidé pro mne nejsou žádnou inspirací a snažím se vyhýbat jejich hloupým radám. Je mi jich upřímně líto.

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...