Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Psychologie (nejen) tradingu


Adam

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 174
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Prosím o trochu trpělivosti s přečtením mého dopisu.

Jsem lékař, nar.1953. Již krátce po zahájení lékařské praxe jsem zjistil, že kromě svého vzdělání mám ještě jeden dar navíc = INTUICI, která proti ostatním kolegům činí moji práci mnohem efektivnější = ve prospěch mých klientů.
Se svou manželkou (léčitelka a také senzibil) se momentálně věnuji již jen internetové poradenské činnosti v alternativní (detoxikační a regenerační) medicíně. Nejen v rámci své profese ale i v běžném životě máme za sebou již nespočet různých zážitků, které nás již dávno utvrdily v tom, že skutečně existuje cosi, co lze nazývat např. jako Universální Informační Pole, v jehož rámci lze - PŘI SPLNĚNÍ URČITÝCH PRAVIDEL - získávat velmi užitečné rady = třeba i v oblasti v investic.

Před delší dobou se mne oslovil "pan S", jehož partnerka je naší stálou klientkou, a poslal mi mailem pestrý předvýběr různých převážně burzovních investičních možností.
Jako experiment to mne i manželku zaujalo a tak jsme si tím trochu hráli ... a posílali mu mailem nějaké tipy..... a po nějaké době to nechali plavat. Po čase jsem se osobně setkali - a "pan S" nám řekl něco v tom smyslu, že kdyby investoval podle našich doporučení, měl by po těch několika uplynulých měsících přibližně stoprocentní zisk. "Pan S." však neměl dostatek odvahy, aby vstoupil svým kapitálem do reálného obchodování.
Nyní cca po roce mám dlouhodobý pocit ( podobný a stejně intenzivní, jako jsem měl již opakovaně ve své životě na začátku nějaké nové a užitečné životní etapy) že by bylo vhodné vyhledat a pokusit se o vzájemně užitečnou spolupráci s někým, kdo se již DLOUHODOBĚ věnuje REÁLNÝM "spekulativním obchodům na burze" již s nějakým přiměřeným ziskem.
V prví fázi spolupráce bychom testovali, zda můžeme my - z naší strany - svojí jakousi "supervizí" nějak významně snížit procento ztrátových obchodů.

V každém případě by se muselo jednat o nějaké poziční obchodování = potřebujeme vždy poněkud delší čas na zpracování informací .
Pokud Vás můj dopis zaujal, můžeme se pokusit o nějakou oboustranně přínosnou spolupráci
Další podrobnosti mailem nebo ústně na Skype.cz.

S přátelským pozdravem
Ladislav Šafránek,
lékař pro zdravou dlouhověkost

slavekx@centrum.cz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

pro dzinka -
však jsem také neosloval konkrétně Tebe
:) :)

= samozřejmě že NAPROSTÁ VĚTŠINA traderů i adeptů zůstane u materialistických postupů.

------------------------------------
jinak :

Kdyby šel můj inzerátek stáhnout zpět ( = avizo administrátorovi) ...tak ano,
protože ten, kdo se měl ozvat už se dávno ozval ....

Také děkuji dodatečně adminovi,že můj inzerátek zkousnul a nechal zveřejnit, přestože se říkalo, že na diskuzích se nepřipouští žádné takové "hledám toho či onoho"
Díky, díky ...

Slávek
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Naprostý souhlas s Libicem !!!

Osobně by mě to docela zajímalo.
Protože si tady všichni vzájemně bezzištně pomáháme, tak bych to považoval za naprosto normální a možná velmi zajímavé zpestření tohoto businessu. Vůbec to neodsuzuju a myslím to naprosto vážně. Pokud to funguje, tak se z toho klidně může vyklubat budoucí spolupráce. Jen do toho !

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ty věci mezi "nebem a zemí" jsou ohromně zajímavé, až někdy fascinující, faktem je, že jsou lidé citlivější,vnímavější a pak ti druzí. Otázka je právě to "kdyby".
I lidé kolem burzy často mívají jakousi intuici: dát já na všechny své "kdyby" a jakési první vnuknutí...to by byl vejvar...bohužel se nestalo, vařím holt jinak
A po x-letech burze/ám věnovaných si dovolím drze dodat:
K dlouhodobému úspěchu zde se může dopracovat každý, stačí i zdánlivě primitivní, materialisticko-mechanický přístup ve stylu:
-vlez do čehokoliv long/short kdykoliv, klidně i na základě intuice,dojmu, že toto je ONO
-velmi dobře ale zvaž za kolik
-pokud se ti vede nenech už zisk otočit do ztráty,drž aspom nulu
-jdeš-li do ztráty tak ji hlídej,limituj, měj bod kdy jdeš bez milosti ven z nepovedeného obchodu, i kdybys na něm někdy dál měl vydělat majlant (pokud by se tak mělo stát nesmí tě to mrzet!)
Toto nahrubo +/- platí pro mě.

A stejně si dovolím drze tvrdit, že většina konačů na burze nikdy nedodrží ani těch pár základních pravidel v tomto byznyse platných, protože nemají výdrž, disciplínu, schopnost změnit/opustit prodělečný systém v ziskový. A na to nemusí být vůbec senzibilové, postačí i kupecké počty.
Mnozí i zde hledají za pomoci vyšpekulovaných programů či jiných technických zázraků a vymyšleností stále jakýsi "zlatý grál burzovní", ale nedochází jim, že burza/y jsou jak život: mohu mít sice představu, vizi, cestu po niž chtějí dojít cíle, ale nástrahy na té cestě musí sami řešit a nikdy neví co vše je na cestě potká. Tak jak to neví ani řidič
na kterékoliv rozbité okresce či nové dálnici. Navíc co 1noho posílí, to 2hého zničí. Jak se kdo postaví k burze je věcí každého, burza/y je ale právě díky své nepředvídatelnosti skvělá pro každého, kdo v životě umí přijmout riziko a vzít odpovědnost za svá rozhodnutí.
Pokud někomu pomohou zde citlivci, senzibilové, lidé se zvýšenou mírou správné intuice, klidně je zkuste.
Tak jak ale všude: buďte velmi opatrní.
miciko




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Miciko a Bolijo,
ja zas verim na fakta:-) Pan doktor uz vlozil dva inzeraty a ani jednu supervizi. Z meho pohledu plati, ze kdyz pan doktor vlozi tip a za par mesicu se ukaze, ze udelal 100% zhodnoceni, budeme se mit o cem bavit. Zatim tu jsou jen inzeraty slibujici supervize:-)) Pan doktor radeji vlozil dva inzeraty nez aby udelal jednu supervizi, ktera, kdyz bude uspesna, jej vystreli do jine pozice.

Trosku me to navazuje na skoleni tradingu:
velmi mnoho lidi, ze psychologie je klicovy faktor pri tradingu. OK:-) Pak ale nechapu, proc je analyza k dostani jen na placenych kurzech a psychologicke faktory dostupne zdarma na kazdem webu. Co je klicove se dava zdarma a co neni podstatne je jen za penize. 99% obchodniku Vam da 10 zlatych pravidel, ale nikdy sve obchodni know-how a kdyz, tak jen na drahem kurzu. 99% skolitelu rekne, ze psychologie je klicovy faktor a tyto da zdarma na svem webu nebo nejakem materialu, avsak TA vyucuje jen na placenem kurzu, stejne tak ruzne obchodni strategie. 99% skolitelu napise, ze chce pomahat lidem a kdyz jim napisete o pomoc, tak jedine za penize:-)
Ja tvrdim, ze kvalitu skolitele clovek pozna podle blabolu, kterym svoji snahu vysvetluje. Cim vetsi blaboly, tim horsi skolitel. Chamtivost je tak mocna, ze velka cast skolitelu neni schopna premyslet o tom co pise. 80% lidi prodelava v trzich sve penize a velky podil na tom maji "vychytrali" skolitele. Psychologie je dulezita, avsak bez dobre strategie je mi k nicemu. Dokonce tvrdim, ze kvalitni know how je mnohem vice nez psychologie. Kdyby slo vydelavat jen diky psychologii, pak by nebylo zapotrebi drahych kurzu. Zatim je to naopak. Bez kvalitnich informaci si penize nevydelam, at na sobe pracuji sebevice:-) Na trhu plati: kdo chce pomahat, tak pomuze a kdo chce vydelat penize, tak mi proda kurz:-) 80% techto kurzu obsahuje blaboly a ne kvalitni informace.

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Slávku,
1) můžete prosím specifikovat co přesně myslíte "vzájemně užitečnou spoluprací"? Zde se lidé veskrze snaží o vzájemně užitečnou spolupráci, jen nevím, zda máte na mysli totéž, pokud ano, pak díky. Sháníte zde klienty, nebo se chcete nezištně podělit v domnění, že disponujete něčím navíc?
2) proč "pan S", pokud se přesvědčil o téměř 100% úspěšnosti vašich předpovědí (jak zmiňujete) s vámi nadále nespolupracuje (předpokládám, kdyby spolupracoval, nehledáte potenciální klientelu zde)?
3) máte-li téměř 100% úspěšnost vašich doporučení, pak jste zcela jistě první mezi všemi spekulanty, protože o nikom se 100% úspěšností jsem do této doby neslyšela, čímž nechci zpochybňovat vaše schopnosti, jen říkám, že o nikom takovém nevím.
4) "materialistických postupů" si vážím, v materialistickém světě mají svoje místo, intuice si vážím také, i ta má v materialistickém světě svoje místo. Chce to správně rozlišit, kdy co použít, popřípadě kdy doplnit jedno o druhé. To umí však málokdo.
4) odhaduji, že administrátoři váš "inzerátek" nezkousli, ale spíše přehlédli a osobně mě mrzí, pokud někdo nerespektuje pravidla (čehokoli)
Váš příspěvek se mi nelíbí, ale můžu se plést a změnit názor. Přeji vám, aby vám intuice i nadále fungovala a byla ku prospěchu vám i vašim klientům.

Hidalgo




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Za administrátory mohu jenom dodat, že zase nemůžeme prohlížet úplně všechny příspěvky a v tomto fóru se maže tak jeden příspěvek za měsíc, pokud skutečně nepokrytě propaguje nějaké konkrétní stránky. Tento příspěvek mě osobně přijde spíše velmi úsměvný a osobně jej vnímám jako poučení pro všechny na jaké tipy mohou také při své cestě za tradingem narazit ...
Prostě dřív jsem nevěřil, že někdo může vůbec obchodovat podle astrologie nebo "vyšším silám", ale dnes už věřím všemu už jen díky tomu, že jsem několik takových lidí na různých akcích potkal. Bohužel pro ně zatím žádný neprofitoval a bohužel jsem se setkal i s jedním velmi sebezničujícím případem, který stále věřil že se trh obrátí ...
Také bych se tedy přimlouval za nějaké praktické tipy, osobně ale doporučuji věřit v tradingu tradičním nástrojům a postupům, podobné berličky mohou být z mého pohledu velmi zrádné.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den všem,
domnívám se, že co člověk, to jiné schopnosti, jiná cesta k úspěchu a věřím, že obchodovat se dá na základě nejen TA. Věřím i na mimořádné schopnosti některých lidí, ať už se pod tím slovem skrývá intuice, astrologie, vrozený talent, úplněk, či co já vím, co ještě. Ale nemyslím si, že něco je jen tak, bez práce, bez úsilí. Také se domnívám, že takových lidí není mnoho a disponují-li něčím mimořádným, není to pro masové použití, naopak, je to ryze osobní záležitost a opravdové mimořádné schopnosti jsou vždy spojeny s velkou zodpovědností vůči sobě i ostatním lidem.
Slávkův příspěvěk považuji právě jen za nepokrytou sebepropagaci s cílem přijít si na pěkné peníze pokud možno bez velké námahy a jeho styl mi nesedí. Každý ovšem svého štěstí strůjcem...klienti se určitě pohrnou.
Hidalgo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

osobne si o tom take myslim svoje... nicmene - co takovy L. Williams? :-) Zrovna se zabyvam studiem jeho knih a docela mne prekvapilo, ze vydelal nemalo penez planovanim svych obchodu dle konstelaci hvezd.

Myslim si, ze kdyz ma clovek dobry money-management, tak muze profitovat pri vstupech na zaklade konstelace hvezd, intuice nebo treba intenzity zapachu odpadkoveho kose. Takze go Mr. Doctor, jen go... :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Vážení,
pokud by jste přemýšleli hlavou, o čem byl vlastně ten můj druhý příspěvek, tak o tom, že už jsem svého spolupracovníka našel,

(= společníka, který právě dodá NEZBYTNOU "materialistické know how" )


.... a že by by pro mne bylo lepší, kdyby můj inzerátek zmizel.


z toho objektivně a bez předsudků myslící člověk usoudí, že žádnou "klientelu" nepotřebuji.

-----------

kdo ale má ve své Duši agresi, vidí to samozřejmě jinak....

Promiňte mi, ale jakákoliv další teoretická diskuze už je pro mne jen ztrátou času,

takže mějte se na tomto vláknu dobře a jak nejlépe umíte ....

Slávek




xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...