Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Psychologie (nejen) tradingu


Adam

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 174
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím všechny tradery!

to libic:
můžu se vás zeptat kolik je vám let?
Mě totiž kamarádi říkají že jsem už na učení starý.
Mám hodně přátel věku 18-24 let.
Mě je 27 (za měsíc :D )

to all:
Když jim (přátelům) vykládám o komoditách tak hned vědí 1000 důvodů proč to nemůže fungovat..
Já si ale myslím že na věku v tomto bussinesu nezáleží!
Spíš mě připadá že se jim nikomu nechce nic udělat se svým životem..
Sedět v hospodě u piva a nadávat na poměry to by jim šlo.
Nadávají na bohaté lidi, že by měli dát nějaké peníze těm chudým (jim).

Můj názor je trochu odlišný.Proboha proč by to dělali!!
Přece peníze vydělané svým umem a schopnostmi nedají do chřtánu někomu kdo je umí tak akorát rychle utratit.

Pro náš národ je typická jedna věc: ZÁVIST
Kdyby teď přijel náš soused novým autem před dům (panelák), tak by nikoho nezajímalo samotné auto..Všechny by jen trápila otázka: kde na to proboha vzal? To určitě nějakej podvod!
A udání na FÚ by tu bylo natotata.

Takže zjišťuji že ono je potřeba opravdu napřed změnit své myšlení!
Dřív bych se choval jako většina národa. Teď mám díky komoditám trošku jiný pohled na svět..
Nezávidím bohatým, ale snažím se sám sebou něco udělat (sebevzdělávat) abych byl jednou stejně úspěšným!
A to ne podvodem, ale svým skutečným UMEM !

Díky všem!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen ještě otázečka pro všechny!

A jací jsou vaši přátelé??
Jak se tváří když jim nadšeně vykládáte o komoditách?
Co na vás říkaji?

Já sám platím u svých přátel za polovičního blázna, který furt cosi brebentí nesrozumitelným jazykem..
Kdýž se jim pokusím něco vysvětlit tak nechcou nic slyšet.
Jen mi pokládají otázku:"A kolik už jsi v těch svých komoditách teda vydělal?" "Myslíme reálně!"
Připadne jim to jako taková ruleta, nebo sázka. Nevěří že se jedná o seriózní činnost.

Já sám mám v plánu začít s 4000 USD. Ale ne dřív než se vše pořádně naučím na papíře!
mnoho úspěšných obchodů
:D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No co říkají lidé kolem mne je kapitola sama o sobě :-)
Už mám naštěstí "natrénované" odpovědi. Takže, dialog většinou vypadá takto:

"Hele, a čím ty se vůbec živíš?"
"Obchoduji na komoditních trzích."
"Hm. Ty jsi dobrej blázen."
"Blázen? Proč? Protože si za 7 hodin denně vydělám víc než jiní za 7 týdnů tvrdé dřiny?"
"Jsi blázen, že tak riskuješ."
"Lidé kteří neriskují, nic nemají."
"Lidé, kteří riskují, přijdou o všechno."
"Tak to raději ani nechoď do práce. Riskuješ, že tě jednou vyhodí a ty přijdeš o všechno. A raději nikdy nevycházej na ulici. Riskuješ, že tě přejede auto. A nikdy si nic nekupuj. Riskuješ, že ti vykradnou byt. Možná ani nedýchej a nežij. Tím by jsi totiž riskoval, že můžeš o něco přijít. Možná i o všechno."
"Jsi blázen."

V tomto bodě většinou debata s většinou končí :D (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Mister78,

nechápu, proč by jste měl být na učení starý. Vždyť třeba KFC založil jeho zakladatel až ve svém důchodovém věku. Jistě se musel mnoho naučit. To je inspirace!!!

Co se týče přátel a známých. Už dávno jsem zjistil, že nemá smysl přesvědčovat někoho, kdo přesvědčen být nechce. Občas se mi stává, že se někdo přijde na něco zeptat ohledně podnikání, komodit atd. Já jim dám odpověď, ale oni mi kontrují a často dost podrážděně, že to takhle nejde a že se to musí dělat takhle a takhle. V tuto chvíli debatu ukončím, protože ten člověk nechce od mě poradit, ale chce abych mu potvrdil, že to on dělá správně. V případě, že je to jinak jsou naštvaní a mají pocit, že jim nic nepřeji nebo že jim chci ublížit. Proboha proč za mnou tedy chodí. Kdybych jim řekl, že je to správně měli by pocit, že jim poradil člověk, který tomu rozumí, pokud jim odpovím jinak mají pocit, že ničemu nerozumím. Najednou jsem v jejich očích špatný. Takže pokud vidím, že debata mi nedává smysl nepokračuji v ní. Nechci plýtvat svým časem a energii. Toto je moje zkušenost s debatami nejen o komoditách. Jinak mám štěstí, že moji nejlepší přátelé jsou podobní jako já a navzájem se podporujeme.

Všiml jsem si, že chcete aplikovat TSS od Libice a že jste napsal příspěvek do diskuse o minimálním plnění. To je perfektní způsob jak ho použít. Můžete nejdřív začít tím, že se budete věnovat jenom vstupům, budete hledat vstupní formace. Nic jiného Vás nebude zajímat. Uvidíte, že už po týdnu či dvou se v této oblasti budete cítit jako ryba ve vodě. Nebude pro Vás problém vstup poznat. Pak můžete přejít do další části, třeba posun SL a tak dále. Ve skutečnosti cesta po malých cílech vede rychleji k tomu velkému.

Ještě poznámku. Komoditní business není riskantní ( alespoň o nic riskantnější než chodit do práce) to jen lidé zbytečně riskují. Mnoho lidí by chtělo dobře investovat aniž by na to byli psychicky připraveni.

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Asi záleží hodně na tom, jací ti "lidé kolem mne" jsou, z jaké příjmové skupiny přicházejí a jak generují své příjmy. Výše uvedené v předchozím příspěvku platí u mě převážně na lidi v zaměstnaneckém poměru. Je jedno, jestli se věnujete komoditám, akciím, obchodování s nemovitostmi nebo podnikáním. Jsou prostě myšlením jinde, s takovými se bavím o čemkoliv jiném, jen ne o pěnezíích, pak je to OK.
Potom jsou lidé, kteří generují příjmy jinak než klasickým pracovním poměr na 8 hod a mají určitý nadhled, mnohdy jsou otevřeni novým věcem a není problém vést rozumnou diskuzi třeba i na téma komodit. Samozřejmě ne vždy s tím stotožní, ale většinou alespoň věnují čas prostudování problematiky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Mister78:
to, že bys byl na učení starý je naprostý nesmysl. Každý člověk je tak starý, jak se sám cítí.
Pokud někdo nepochopí, že se musí učit celý život, pokud chce být úspěšný, tak nikdy ničeho nedosáhne. Já mám takřka o 10 let více než ty a právě teď si myslím, že má pro mě význam se něco nového učit, protože už jsem v životě něco absolvoval a mám k informacím úplně jiný vztah, než jsem měl ve škole. Nyní se učím protože to CHCI a protože mě to baví. Proto je také efektivita mého současného učení tisíckrát větší, než ve škole.
Nenech se odradit - uč se a pracuj na sobě. Vezmi svůj život do svých rukou a nenech ostatní, aby o tobě rozhodovali !
Čti také hodně knížek, které tě povzbudí - např. již několikrát zde zmiňovaný Kiyosaki, výborný je také Alchymista (P.Coelho), fantastická kniha je Nejbohatší muž v Babylóně (G.S.Clason). Knihy ti pomůžou poznat sebe sama a budou
ti oporou na cestě za životem, který si sám budeš řídit.
Ještě ti poradím jednu věc. Popřemýšlej, co bys chtěl v životě dosáhnout - mám na mysli nějaký sen (např. strávit měsíc na Havaji nebo si koupit Porsche nebo mít skvělý dům, aj.) Vysni si to a řekni si, že to jednou budeš mít a jdi si za tím. Pokud si za tím opravdu půjdeš, tak toho dosáhneš! Zároveň to bude pro tebe takový motor, který tě požene dopředu a pomůže ti překonat těžké chvíle, které určitě přijdou. Nikdy se svého snu nevzdej !!!! Možná to bude trvat dlouho, ale jednou ho opravdu uskutečníš, pokud se o to budeš snažit a nebudeš pochybovat.
na téma risk:
můj bývalý kolega z práce se mě nedávno ptal v souvislosti s mým odchodem z práce - "nemyslíš, že je to velké
riziko, to čím se chceš živit?" Na to jsem mu odpověděl - "no víte, pro mě je mnohem větší riziko, to že budu celý život
chodit do práce a čekat na almužnu ve formě důchodu, ze kterého budu rád, když si koupím alespoň chleba. Pro mě je mnohem větší hazard s tím nic nedělat a trpělivě a odevzdaně čekat jako to boží hovádko na porážku, zvláště když vím, že to lze i jinak!".
Pietro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
dovolte, abych se připojila k vaší diskusi. Tytam jsou doby, kdy jsem s každým o všem rozkládala v domnění, že co je dobré pro mne, musím předat dál. Ve svých 46 letech už nemusím sdílet všechno s kdekým. Mluviti stříbro, mlčeti zlato. Nevysvětlovat, a už vůbec neobhajovat! svoje konání. Zodpovědnost mám skutečně jen sama před sebou a vysvětluju jen svým blízkým, nebo, když si potřebuju udělat jasno sama v sobě, obracím se na takové lidi, které respektuji a kteří respektují mne, přičemž rady druhých beru spíš jako takový katalyzátor procesu mého myšlení, rozhodnutí stejně každý musí udělat vždy sám za sebe. Negativní emoce druhých lidí jsou velkou překážkou v tom, co člověk dělá. To není totéž, jako mít jiný názor, pokud je vysloven bez negativních emocí, to je potom konstruktivní záležitost. Ale přesvědčovat ostatní o správnosti své cesty je ztráta času, pokud z jejich strany není opravdový zájem. Taky bych neříkala hnedle, že vydělám v komoditách více peněz a za kratší dobu. (Tedy to ostatně u mě není aktuální a ještě dlouho nebude). O výdělcích mlčím jako hrob. Na námitku "že jsou komodity velký risk" odpověď "mě to takhle vyhovuje".
Doma mám maximální podporu od dětí i od manžela (aby ne, vařit teplé večeře jsem jim ještě nepřestala... ;) Bez toho bych se neobešla a ani by mě to netěšilo. Přátelům jsem se "nepochlubila" a ani to neplánuji.
Když je řeč o knihách, doporučuji docela zvláštní útlou knihu s nemožným názvem "Jistou cestou k bohatstí". Autor Wallace D.Wattles. Nakladatelství Čintámani-www.cintamani.cz. Přečtete ji za 2 hodiny a budete mít inspiraci na celý život. Dostala jsem ji jako dárek před několika lety, shlížela na ni celou dobu s opovržením a přečetla ji až letos...Nic není jen tak náhodou.
Hezký den, Iveta.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Podla mna je v zivote aj v tradingu dolezta dobrovolnost. Ked clovek robi nieco dobrovolne a pretoze to robit chce,tak je pravdepodobnost ze bude spokojny a uspesny velmi velka.Cesta k spokojnosti a zivotnej pohode vedie cez dobrovolne chcenie,ktore je aj o riziku,o vstavani ked vsetci este spia,o robeni a spekulovani ked uz vsetci spia.Ja osobne som si tuto cestu vybral pretoze si myslim ze je spravna a pretoze nou chcem ist.Moj terajsi biznis je velmi solidny,obchodovanie komodit v podstate ani nepotrebujem,ale napriek tomu ho vyskusam.Pretoze chcem a navyse ma to bavi.A to je ta najlepsia kombinacia ktora sa mi v zivote vzdy osvedcila.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Mister78!

Bylo by velmi špatné, kdyby se člověk ve vašem věku mněl cítit staře na učení. Mně bude letos 53 a učím se pořád. Moje babička připustila, že je stará až od věku 85. Do té doby říkala, že je jen starší a běda, když jí někdo řekl, že je stará. Ukončením školní docházky učení nekončí. Přijdete do praxe a zjistíte kolik toho neznáte. Změníte zaměstnání a učíte se znovu. Otevřou se hranice a najednou poznáte jak jsou vaše jazykové znalosti nedostatečné a znovu učení. Hodíte za hlavu zaměstnanecký poměr, zkusíte podnikání a znovu se učíte. Věčný nikdy nekončící kolotoč. Jakmile se učit přestanete a zlomíte nad tím hůl, pak .... jste skutečně starý.

Co se okolí týče, přestal jsem to řešit. V prvé chvíli komoditního nadšení jsem měl tendence se s novými poznatky podělit, ale odezva byla velice chladná. Bodejť by ne, když něco nového vyžaduje změnit myšlení a vyvinout jakési nemalé úsilí. Na přesvědčování okolí nemíním plýtvat časem.

A abych pravdu řekl, určitou informační barieru udržuji i v rodině. Moje žena nikdy nebyla schopna se nadchnout pro riskantnější, ale mnohem slibnější aktivity. Podnikám 15 let a i když jsem vydělal mnohem více než bych kdy vydělal v zaměstnání, postavil a splatil rodinný dům, který bych nikdy neměl ... stále mi připomíná, jak by bylo bezpečnější, kdybych měl stálý plat. To, že i jí samé se stalo, že přišla o místo, jaké měla problémy najít jiné zaměstnání a jaké je riziko, že znovu může práci před důchodem ztratit, to jí jaksi z úvah vypadlo. Zvyk je železná košile a "stará pravda", že zaměstnání je jistota, kdežto podnikání nebo jiné aktivity na volné noze jsou rizikové je v jejím podvědomí natolik pevně zabudována, že to již nezměním. Takže to neřeším, jdu si pokud možno vlastní cestou a svá rizika a problémy si pokud možno řeším sám a informování blízkého okolí. Budu-li v komoditách úspěšný, časem to pochopí, pokud nebudu, pak je to na mně, abych se s tím vypořádal, bez stresování rodiny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji všem za vaše názory! (tu)

Chtěl jsem právě vědět jak jsou na tom ostatní tradeří se svým okolím.
Protože tolik negativních názorů a "pravd" co mi bylo podsouváno jen jsem se zmínil o nějakých aktivitách na burze..
To jsem vážně nečekal.
Je opravdu zajímavé jak ti co tomu vůbec nerozumí, ví hned nejlíp proč to taky nemůže fungovat! :(

Asi to udělám tak jak mi to tu popisujete, nechám si vše pro sebe a vysvětlovat budu svou "práci" :D opravdu jen těm co o nějaké informace opravdu stojí! :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přátelé, je zajímavé, jak se takové téma dobře diskutuje. Škoda, že nám to tak hezky nejde v konkrétních věcech kolem obchodního plánu, různých technických vychytávek apod. Komodity jsou velmi tvrdý a z počátku pracný business, jak jsem se přesvědčil. Takové záležitosti, jako je okolí, už považuji za legraci ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...