Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE - základní info


Myk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 809
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

zdarvim... budem sa hrat teraz na hlupaka, ale co su ti waranty?? a este potrebujem poradit nejaku opcnu kalkulacku... nech viem aspon aky to ma potencial.. inak som pocopil zakladnemu principy opcii, co sa mi zda na prvy pohlad genialne... zatial sice poznam len zakladne ako long put,long call... chystam sa naucit aj tie kombinovane... hlavne straddle a spread... vyuziva niekto opcie na indexy?? napr e mini russel... ake tam mate vysledky??mozno za blbe otazky mi prepacte... nie som este taky ostrielany:))) Zero999

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zero:
Ano mam. Pri niektorych strategiach sa vypisovaniu samozrejme nevyhnes. Na druhej strane vypisvoat len tak pre paradau ta moze stat vela $. :)
Vypisovanie ma azda tu najvacsiu vyhodu, ze cas na rozdiel od kupovania opcie hra s tebou a nie proti tebe. Nevyhoda je samozrejme teoreticky neobmedzena strata a obmedzeny zisk, ktory sa rovna maximalne vyske premii, ktoru zaplati ten komu opciu predavas ak uvazujeme so scenarom, ze opcia vyexpiruje na nule teda ako bezcenna. Taktiez nevyhodou moze byt relativne vysoky margin. Malym uctom sa zial tazko opcie vypisuju.
Tiez pri vypisanej opcie musis davat pozor na to ci si ju niekto neuplatnil a teda ci ju mas stale short, lebo v opacnom pripade pri strategii to moze narobit mensiu galibu.

Co sa kalkulatora tyka, jeden dost seriozny najdes aj tuna
www.hoadley.net/options/strategymodel.htm

Mas tam myslim aj platenu verziu aj free verziu. Bezi to pod excelom.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

herman: dakujem za upresnenie, asi urobim lepsie ak si cle vlakno o warrantoch precitam..
joachim: v tomto s tebou suhlasim, bez vacsej sumy penazi a skusenosti v opciach, takze vypysovanie opcii nie je zatial pre mna...
ta opcna kalkulacka vyzera ze je super, a da sa povedat ze jej chapem, kedze cena opcie zavisi od volatility, ceny podkld.aktviva, strike price,a casu... a tak tam staci naiportovat iba tie data... otazka znie kde sa daju take data najst??
a este jedna.. long straddle, nie je nic ine nez kupene long call a put za rozdielny strike a rovnaky den expiracie?? to ze musi sa kupit opcia OTM, aby v pripade jedneho pohybu na zaklade fundamentu bola strata tej druhej opcie co najmensia?? zero999

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zero:

na linke sa docitas aj ako zohnat datafeed k tomu kalkulatoru, aby si tam nemusel vsetko nahadzovat rucne, ale aj to je cesta ak chces usetrit za mesacny poplatok.

Straddle = rovnaky strike, rovnaka expiracia
rozdielny strike ako to popisujes je uz strangle

najlepsie kupovat striky blizo aktualnej ceny underlyingu

neviem nedavno som ti sem daval link a tam to je vsetko velmi prehladne aj napisane aj graficky znazornene, tak ho skus vyuzivat co najviac

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sice dotaz nebyl uplne smerovan na mne, ale vynasnazim se castecne odpovedet...

nutne je akorat vyplnovat udaje v obrazku 1 na tom druhem jsou uz jenom preklopene pro detailnejsi zobrazeni vyvoje pozice po jednotlivych krocich

Position: je nutne si vybrat co vlastne delame Buy Call, Buy Put atd. atd.
Strike Price: nutne vyplnit podle striku vybrane opce/warrantu
Underlying Price: nutne vyplni aktualni cenu podkladu
Expiration: nutne vyplnit doba kdy opce konci svoji platnost
Actual Price: nutne vyplnit aktualni cenu vybrane opce (za kolik ji jde momentalne poridit)
Risk Free Rate: nutne vyplnit aktualni urokova sazba zeme (u menovych paru jejich rozdil)
Dividend: pokud se jedna o akcii, je nutne pak jeste vyplni vysi dividendy (nezkousel jsem zatim)

Position Quantity: dobre vyplnik kolik opci vlastne kupujem
Commision: neni nutne, ale jedna se o poplatky

pak je treba zmacknout tlacitko set a bude dopocitana volatilita a na jeji vysi si muzeme overit jestli jsem vse zadali Ok

ja osobne jsem zatim jenom vypocty s touhle kalkulackou zkousel na warrantech, kde informace beru z tolikrat uz tady vzpominanich stranek Onvista.de (je dobre si uvedomit, ze ceny tam jsou v Eurech predtim jsem pouzival kalkulacku kde doslo k automatickemu prepoctu, takze jsem se pak mohl divit, ze to nesedi :-)), ale siknul by se nejaky prehlednejsi zdroj informaci (cen) v prubehu obchodovani na opce, nic konretnejsiho jsem zatim nevidel, ale samotna burza Cme zverejnuje na konci dne vzdy vsechny pohyby

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all
vie niekdo nasmerovať na informačný link kde by sa dalo viac naštudovať ohladom pjmov straddle, strangle a nie iba zakladný pojem ale niečo bližšie ako sa tieto srratégie používajú a kedy v praxi kedy to prinaša a aký efekt a nakoniec by som chcel asi vela keby to bolo v jazyku cz ,sk lebo zatial sa tou angličtinou len pomaly predieram
Vdaka každému kto pomôže
Ciro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím tawa,

mohu se tě zeptat, odkud máš informaci že u položky Risk Free Rate se zadává u měnových párů rozdíl jejich úrokových sazeb? Minulý týden jsem s nickem herman na toto téma velmi intenzivně diskutoval přes Skype a nemohli jsme se shodnout. Můj názor jě, že se používá sazba měny, za kterou opci nakupuji nebo prodávám, tohle přece není forex.

S pozdravem Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Piti>> Ahoj, neni to zadny zdroj, ale kdyz jsem zkousel ruzne kalkulatory, tak pri vypocitani rozdilu mi davalo v nich presnejsi IV, kdys jsem to srovnal s Onvistou nebo Brokerjetem, tak jsem dospel k nazoru, ze pro forex warranty bude urcujici tento rozdil, stejny jako pri obchodovani klasickeho FX podkladu...

pro futures kontrakty na meny, bych z toho selsky vyvodil, ze pujde o urokovou sazbu usa uz jen, protoze tzv. swap(rozdil) je zapocitam jiz v cene kontraktu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...