Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE - základní info


Myk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 809
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to herman:

skusim inak.

1) Uzavriem sell. A to nakupom. suhlas.
Predal som opciu 8 tyzdnov do zadu. Zinkasoval som povedzme 2$.
Ked uzavriem opciu tyzden pred expiraciou zaplatim za uzavretie/nakup 2$?
Teraz to chapem tak, ze za uzavretie zaplatim
2) posledne vety smerovali k tomu, ze abstrahujem/nepocitam s tym, ze sell je uzavrety a cena den pred expiraciou vystreli na 180 a ja uplatnim Buy Call 153.
Proste ma zaujimal iba ten sell.

3) V TOS je mozne backtestovat ceny opcii? Mal som za to, ze tam je iba historia podkladoveho aktiva.

No dnes sa mi to cele domotava :-)))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to snoopy

1/ ak spetne odkupis vypis na povodnej cene podkladu,len tyzden pred expiraciou, samozrejme jeho cena bude ovela nizsia,nez inkasovane premium ( neuvazujem so spec. pripadmi,stavajucimi sa hlavne u opcii na farmaceuticke akcie,kde vplyvom fundamentov to moze byt inak.U indexov to nehrozi)

2/ samozrejme,ak ti po uzavreti vypisovej casti IC vyleti podklad,tak na opcii v peniazoch zarobis zarobis. Ja by som tomu ale velku pravdepodobnost nedaval,co vsak nevylucuje,ze k tomu dojst moze

3/ To co potrebujes riesit nie je backtest,je to opcna analyza.TOS opcny backtest neumoznuje,na to su drahe softy, ale na opcnu analyzu je to najlepsi free soft,aky poznam

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to herman:
skvele, postupne sa k tomu dopracujeme :-)

1) aky bude rozdiel medzi tym co som zinkasoval 8 tyzdnov do zadu za sell opcii a tym co musim zaplatit za close/nakup opcii povedzme 5 dni pred expiraciou?

Uz vies o co mi ide?

Proste som si zbacktestoval, ze ked rucne zavriem (nenecham vyexpirovat) sell nohy PRED Expiraciou, uspesnost IC je o hodne vyssia.
Na co ale neviem odpovedat je, ci by som bol na celom IC v zisku, alebo strate.

A prave tejto informacie sa neviem dopatrat :-)

O tom bol cely ten priklad. Predstav si, ze zrealizujem IC. Pripisem si premium .75$
Ak ho necham cely vyexpirovat .75$ je moj zisk. (za predpokladu, ze cena je v dobe Expiracie v 'tuneli')
Otazka je, o kolko sa zredukuje moj zisk ak uzavriem sell opcie napr. 5 dni pred expiraciou? Predpokladam, ze cena je v tej dobe na rovnakej hodnote ako bola 8 tyzdnov dozadu.



2) nepodstatne.

3) skuknem ci som nieco v TOS neprehliadol

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to snoopy

dvojmesacny IC, za ktory teraz inkasujes 80 USD, tyzden pred expiraciou pri nezmenenej cene podkladu odkupis spet tak cca za 15.Ale mierne vychylenie ktorymkolvek smerom ma za nasledok dramaticky rast ceny odkupu.Najlepsie bude,ak sa to naucis analyzovat v TOS,lebo tato informacia je sama o sebe bezcenna

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to herman:
tak teraz mas u mna pivo :-)
Presne tuto informaciu som hladal ;-)

Hladal som len pribliznu hodnotu. Chcel som si potvrdit, ci som to spravne pochopil.
mho: pises "odkupis spat" znamena to, ze ten tyzden pred expiraciou zatvaras cely IC? Nie len jeho sell nohy?

TOS - pohladam o com to hovoris :-)

Vdaka.








Link to comment
Sdílet pomocí služby

Snoopy>> principialne "nemuzes" zavirat respektive odkupovat Sell nohy a ponechavat si long tesne pred splatnosti, protoze je to zbytecne nechavani penez v trhu. Strategie IC funguje prave diky tomu, ze opce se stejnou splatnosti, ktere jsou blize ATM maji mnohem vetsi rozpad ceny narozdil od tve long pojistky, v takovem pripade by ses vystavoval velmi drastickemu rozpadu (pokud by cena zustala).

Pokud jsem to zpetne precetl, souhlasim velmi s Hermanem (doufam, ze teda opet nebudu ukamenovam profesionalnimi obchodniky :-)), protoze trosku nerozumim proc az tak resit backtest, jde hlavne o pochopeni jistych zakonitosti opci, ktere se tady vubec neresi a spise se obchoduje opce jako normalni instrument, coz si myslim, je zbytecne a profitabilita by byla lepsi treba u e-mini :-).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to tawa:
diky za vysvetlenie.

ad backtest - uplne som nepochopil co tym myslis.
No riesim ho predsa preto aby som vedel aku mam sancu na win/loss. Ne? ;-)
Zameral som sa na jednu strategiu a na jeden index a nepustim, kym nebudem mat vsetky odpvede na vsetky moje otazky. Keby som zistil, ze cena mi ulietava mimo vytvoreneho pasma 99%, tak taky IC nebudem obchodovat...

Nehladam vysoku ziskovost, ale vysoku pravdepodobnost uspechu.

Ale je skvele, ze tu ste. Zopar utazok sa este urcite vyskytne :-))))

to herman:
Si s tymi nastrojmi schopny zanalyzovat spatne rozne varianty opcnych strategii?
Posli link ;-)






Link to comment
Sdílet pomocí služby

to snoopy

Ja hovorim o analyze na TOS.Ja tie varianty neanalyzujem spetne,ale do buducnosti. Moje premenne su kurz podkladu a implikovana volatilita opcie,ktoru odhadujem na zaklade jej vyvoja v minulosti /pouzivam www.ivolatility.com/ Vsetko ostatne poznam a dokazem s tym narabat: aktualny kurz podkladu , strike, splatnost

A na zaklade toho hladam najlepsiu kombinaciu na spread.Ale je to naprosto odlisny sposob prace,ako robite s IC.V tomto som zajedno s tawom, ze to nie je vyuzivanie opcnych principov,ale principov ake sa uplatnuju pri obchodovani podkladu.Rovnako,ako mplayov hedge/balance nevyuziva takmer nic z opcnych principov,akurat to ze mu umoznuje vytvorit portfolio akcii bez nutnosti shortovania.

Co sa tyka obchodovania opcii na indexy,ja osobne som skepticky.Maju obrovsku likviditu a ta nici kazdu edge v zarodku.S vynimkou obdobi,ked vznika na trhu panicky vypredaj.A u IC k tomu pristupuje aj neprijemny fakt,ze komisie znacne zasahuju do celkovej bilancie. Jediny sposob,akym sa da IC realne dostat do zisku je podla mna legging,ale to nema opet nic spolocne s opcnymi principmi,ale vyuziva systemy z obchodovania podkladu.

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

herman, tawa: Paráda, konečně si někdo všimnul (a nebál se napsat) že opce jsou něco jiného než e-mini, komodity či Forex. Všichni ostatní se zde upírají pouze na pohyb ceny podkladu, ale cena opce je stanovena a vyvíjí se na základě mnoha různých veličin - doporučuji aspoň zlehka nastudovat "Greeks", zejména opomíjené Theta a Vega. Mnohdy dokonce na ceně podkladu až tak nezáleží a dokonce se může stát, že pohyb podkladu a opce jsou protisměrné (právě pokud jsou ty ostatní parametry, určující cenu opce, silnější než vliv podkladu).

Obchodování s opcemi přirovnávám ke strategické hře (třeba Age of...) - co je lepší? Nejdříve poslat dělníky do lesa na dříví a postavit mlýn nebo spíše vycvičit vojáky a přepadnout sousedy dokud jsou slabí...? Obě cesty mohou být úspěšné, obě vedou k cíli, některá dříve, některá později a některá skončí porážkou. A stejně jako ve hře i u opcí je třeba se naučit využívat všechny možnosti, které nám nabízí. Asi nelze projít všechny levely hry jediným scénářem (pokud není ve hře chyba) - ale trh chyby neodpouští...

TOS má docela dobré instruktážní videa, zejména modul ANALYZE (86! minut), takže doporučuji využít možností, které TOS zdarma nabízí a poté možná i dotazy budou více "na úrovni". Připadá mi zbytečné vyvětlovat základní principy, když je spousta zdrojů, kde je možnoje načerpat. Je to pouze o vlastní píli.

Kubrt


Link to comment
Sdílet pomocí služby

kubrt:
Keď Ti to pripadá zbytočne tak to nevysvetluj,len prosím Ťa pekne nechaj vysvetľovať tých čo vysvetľovať chcú tým čo sa pýtajú, lebo od toho je diskusia a vlákna na finančníkovi myslím, že preto vznikol aj tento server ,aby vysvetľoval.
Ináč Tvoje postrehy a príspevky su ok.
Marek

P.S.
Keď je to off topic prosím zmazať

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Marek24: MYslím, že mé 2 poslední příspěvky byly zcela konkrétní a vysvětlující, jen mi někdy připadá, že by všichni chtěli, aby jim někdo nasypal know-how přímo pod nos a oni jen začali bez rizika obchodovat... Ano, tradeři traderům, ale "ocaď pocaď", jak se říká... Pokud NAPŘÍKLAD (nemyslím to na nikoho konkrétně, ale toto mi utkvělo v paměti) herman 4krát napíše, že v TOS je modul analyze a na webu je k němu 86 minutové video, tak mi připadá mírně "ofouklé" ptát se na zákl. věci, které tam jsou vysvětleny. Kdyby aspoň někdo napsal, díval jsem se na to 2*, zkoušel si to, ale nerozumím tak dobře anglicky a plavu konkrétně v tom a tom, je to něco jiného.

Samozřejmě úroveň podpory od každého člena zde je věcí jeho chuti a času a myslím, že jsem nikomu nezakázal (nemám na to přece vůbec právo), aby to případně dělal, ale já to dělat nebudu. Mám tím na mysli odpovědi na otázky, které se dají někde nastudovat, pouze to chce věnovat VLASTNÍ čas a píli. Aspoň v tomto se věřím shodneme i s Tomášem a Petrem - že je třeba nejdříve INVESTOVAT (jako v každém podnikání) a pak teprve SKLÍZET ;) Bohužel u opcí nelze píli slepě věnovat BACKtestingu, ale spíš FRONTtestingu - simulovat jak se bude BUDOUCÍ cena opce vyvíjet v závislosti na parametrech, ovlivňujících její momentální cenu - a na toto je opravdu analytický modul v TOS k nezaplacení.

Případně otevřít více stejných pozic v DEMU a zavírat je podle různých strategií a výsledky si psát do .xls. Tak to dělám např. já.

Kubrt

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...