Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE - základní info


Myk

Doporučené příspěvky


Informace, které jsou ve vláknech spadajících pod kategorii OPCE, jsou nevídané, vyjímečné, kvalitní, obsáhlé... a všem, kterým se svými příspěvky na tom podílejí, DĚKUJI.
Zvláštní uznání si zasluhují piti, mičiko, stavodesing.
Otevřenost, pečlivost a systematičnost pitiho, vyjímečné zkušenosti a smysl pro preferování jednoduchosti složitých věcí mičika, výrazné obohacení diskusí o příspěvky stavodesinga, to vše z jejich dílny si zasluhuje nejvyšší uznání.
Jako naprostý začátečník nejen v tradingu ale i v práci na PC a internetu, jsem se asi 4 měsíce prokousávala studiem principů opcí, jejich potenciálu ale i základní terminologie prostřednictvím dostupné literatury i placeného školení.Za pochodu jsem se snažila zvládnout PC s internetem a jsem šťastná, že jsem tím ve zdraví prošla :-)))
a že mám vitalitu dostat se dále.Chtěla bych si vytvořit nějaké teoretické portofilo opcí a warantů a sledovat jejich
vývoj a dlouhodobě se na tom trénovat.
Jsem přesvěsčena, že tolik hodin nesmysluplným klikáním na www.onvista.de a www. euwax.de , nestrávil snad ještě nikdo. Neumím si poradit s tím, které moduly na lištách nebo jinde umístěné, mám postupně otvírat.
Nejspíš to vypadá směšně :-)) a já se na nikoho nezlobím, pokud si to myslí.
Dovoluji si požádat kohokoliv, kdo by si našel někdy čas a měl na to trpělivost, zda by mi nemohl
blíže popsat JAK na TO . D ě k u j i

Pěkný den všem přeje any
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 809
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím any,

s čím konkrétně potřebujete poradit? Uvádět zde kompletní popis možností např. na onvista.de by bylo na celou knihu, tak navrhuji, aby jste se ptala na konkrétní věci a já se vám budu snažit pomoci.
Možná by bylo vhodné se přesunout do tohoto vlákna: www.financnik.cz/forum/read.php?18,23192,page=3

S pozdravem Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K clanku Zaciname s opcemi 3:

takto formulovana veta je uplny nezmysel:
"Pokud chceme nakupovat CALL nebo PUT opce, pak již z logiky věci vyplývá, že nejdražší opce by měli být vždy takové, které mají strike velmi blízkou aktuální ceně dané komodity a nejlevnější naopak ty opce, které mají strike vzdálenou co nejdále od aktuální ceny dané komodity. Proč? Jednoduše proto, že čím vzdálenější strike od aktuální ceny, tím menší pravděpodobnost, že daná komodita k této ceně skutečně dojde. "

Samotna tabulka, ktora je v uvedenom clanku vam to vyvracia.
Staci pozriet hned prvy riadok CH7 strike 100.
Strike je hodne daleko od aktualnej ceny a predsa je opcia drahsia, preco asi? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

michaliero Napsal:
-------------------------------------------------------
> Software pro obchodování opcí
>
> Jaký software je dobrý pro začátečníka v opcích? Nechce se mi hned do začátku investovat do OptionVue a hledám nějakou jednodušší alternativu.
>
> Děkuji za odpovědi

Já zatím zkouším ivolatility.com - 14 dní free. (akcie)


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomas, ta veta je uplny nezmysel stale, hlavne jej zaciatok. Tam nejde len o nestastnu formulaciu, to je uplne prekrutena hodnota ATM a ITM opcii.

citacia:
[ital] "Pokud chceme nakupovat CALL nebo PUT opce, pak již z logiky věci vyplývá, že nejdražší opce by měli být vždy takové, které mají strike velmi blízkou aktuální ceně dané komodity..... "[/ital]

Samotna tabulka, ktora je v uvedenom clanku to vyvracia. www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/komodity-akcie-opce-3.html Staci pozriet hned prvy riadok CH7 CALL strike 100.
Strike je hodne daleko od aktualnej ceny a predsa je opcia drahsia.

Ak chces vysvetlovat cenu opcii, tak bez vysvetlenia pojmov ITM, ATM, OTM sa nezaobides.

[bold]ITM - in the money:[/bold]
CALL opcia - ak je strike opcie pod aktualnou cenou podkladoveho aktiva (underlyingu)
PUT opcia - ak je strike opcie nad aktualnou cenou podkladoveho aktiva (underlyingu)

[bold]ATM - at the money:[/bold]
CALL opcia - ak je strike opcie zhodny s aktualnou cenou podkladoveho aktiva (underlyingu)
PUT opcia - ak je strike opcie zhodny s aktualnou cenou podkladoveho aktiva (underlyingu)

[bold]OTM - out of the money:[/bold]
CALL opcia - ak je strike opcie nad aktualnou cenou podkladoveho aktiva (underlyingu)
PUT opcia - ak je strike opcie pod aktualnou cenou podkladoveho aktiva (underlyingu)

Ty skratka tvrdis, ze ATM opcia je najdrahsia, co je nezmysel, ja zase tvrdim, ze najdrahsie su vzdy opcie, ktore su viac ITM. Hovori sa im deep in the money.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Joachim,

vím, co jsou ITM, ATM a OTM a pokud jste četl článek celý, jasně na konci píši, že tyto pojmy vysvětlím v dalším díle.
S dodatkem, který jsem k větě dodal už to jako nesmysl rozhodně nevidím. Nyní je jasně řečeno, že hovoříme o vzdálených PUT pod aktuálních cenou (t.j. OTM) a o vzdálených CALL nad aktuání cenou (t.j. opět OTM). Navíc tato část hovoří zatím o opčním oceňování bez faktoru času - k faktoru času se dostávám ve článku až později.
Domnívám se, že podstatu článku každý pochopil a další význam a rozměr tyto informace nabudou po dalších dílech. Není možné vysvětlit vše podstatné v jediném díle a není to ani našim zájmem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

v tomto bodě souhlasím s Joachimem. Nechci do nikoho rýpat, ale prostě není možné napsat, že nejdražší opce jsou ATM. Nejdražší opce jsou deep ITM.
A potom nerozumím přesně tomu, co jste myslel tímto: "tato část hovoří o opčním oceňování bez faktoru času". Kdyby jste nebral čas v úvahu, pak už by opce ATM neměla vůbec žádnou hodnotu a nejdražší by opět byly deep ITM. ATM má pouze časovou hodnotu. Možná jsem to špatně pochopil, ale takto mi to vyznělo.

Věta by se dle mého názoru měla upravit, že nejdražší opce jsou ITM. Toť vše.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...