Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE - základní info


Myk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 809
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to : miciko

V příspěvku z 29.1. jste, mimo jiné, uvedl :

Otázka také jaké opce chci dělat: akcie? komodity? Což je věc mimo jiné výše možné investice, blokování marginů, poplatků atd.

Miciko, můžete, prosím, uvést ještě další rozdíly, které vnímáte mezi akciemi a komoditami ve vztahu k opcím?
Ptám se proto, že aniž bych tomu chtěla, inklinuji k akciím. Většina však má za podkl.aktivum komodity, myslím
že i Vy :-)
Nemám problém s tím, že se orientuji tak jak uvádím - přesně se potvzuje skutečnost, která je zde mnohokrát zmiňována, že totiž každý si musí vyzkoušet a vybrat sám to, co mu bude nejvíce vyhovovat.
Chtěla bych si však více ujasnit otázky, na které mám zatím jen vlastní odpovědi.
- mají opce na komodity delší historii než na akcie ?
- jsou platformy pro komoditní opce lépe propracovány?
- považujete za výhodu, že komodit je méně než akcií ?

Děkuji Vám za odpověď.

Pěkný víkend všem přeje any






Link to comment
Sdílet pomocí služby

To any: dobrý den Vám,

Akcie: většina právě s nimi asi začíná (a také končí…) a asi pouze long – sází na růst, sílu, cestu nahoru. Je to přirozené, lidské, psychika je tak asi „default“ nastavena. Co jde ale nahoru, musí jednou i dolů…docela škoda že většina užívá jen ½ možné cesty k cíli.
Sečtěte si třeba jen kolik potřebujete investovat do komodit/y, forexu, opcí, warrantů, k.o.certifikátů…abyste dosáhla stejného zisku jako v akciích. Díky jejich pákovému efektu pouze zlomek akc.investice. Pomíjím další aspekty, vč.možných rizik – dodám že právě rizika/výhody/možnosti jednotl.produktů se často míchají dohromady pokud se vůbec více znají.
---zda mají komoopce delší historii než akc.opce: nevím (asi ne?). Nestačí že trh s nimi výborně funguje, je řízený a má jasná pravidla?
---platformy komoopcí: zda jsou lépe propracovány nevím, mají svá specifika, ale vždy i zde dostanu co chci, stejně jak u akcií či akc.opcí.
---výhoda že je komodit méně než akcií: sám nemám za výhodu, ale může být. Za výhodu komo, spec.zemědělských, považuji mj. jejich +/- předvídatelný sezonní pohyb, pohyb +/- závislý na fundamentu (…ja ale i jinde…) atd. či produkční cenu, pod kterou téměř neklesají, viz klasických učebnicových 200c u kukuřice :-). Akcie umí padat a padat a…

Závěr můj:
Za podstatnou mám úvahu co tímhle byznysem vlastně chci dosáhnout: zabít čas? Hrát si na frajera na burze? Na jaké? Mám to na přivýdělek, nebo snad dokonce jednou na obživu? Kolik do té mašiny mohu nasypat, kolik ztráty mě nebude mrzet? Kolik času tomu chci a mohu věnovat? Atd atd atd………a pak si třeba odpovíte jak já OK, chci se tím živit. Jak? Pro začátek stačí na úrovni české skoro socky, tj.10tis/M = 120tis/rok. A nemám volný meloun…
Trefím akcii či si namíchám portfolio, které mě toto dá? S jakou investicí, jistotou/rizikem? Něco málo snad vím, takže holé akcie asi ne, spíš pákové produkty. Je zcela jedno zda na akc., komo, či v měnách, dosáhnu na vše. Stačí že moje vstupní parametry podkladu jsou tam kde je chci mít. Jedno či long/short.
Asi uznáte že čím víc možností dobře znáte, tím víc si asi také umíte vybrat to, co Vaše cíle a vstupní parametry lépe splní. Jsou lidé pružní, tvůrčí, schopní změny, jiní zůstávají u jednoho. Vše OK, pokud neznásilňují sami sebe a jsou v pohodě. Názor můj.
NEJISTOTA je moje JISTOTA. S nejistotou se dá krásně pracovat, ale vykládejte to někomu...:-)

Pohodu nejen na trhu Vám přeje
miciko

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Miciko,

velice děkuji za odpověď, obsahující vše, co si jen začátečník může přát. Mám přečteny všechny Vaše příspěvky
na tomto webu a není jediný, kterému by chyběla typicky všestranná úroveň. Nemám co dodat.

Děkuji a přeji Vám pěknou neděli .


any
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

to hornettus:
podívejte se u SNDK na další měsíce a call opce začínající Y.....X, jež jsou vypsány na stejný strike i expir. Všechny měsíce na 1stránce vám vyběhnou např. na myslím velmi dobrém
www.optionetics.com
(kde jsou mimo jiné i grafy kurzů opcí! = zajímavé např.na srovnání poklesu časové hodnoty opce v závisloti na čase a pohybu podkladu).

bez záruky správnosti:
nejde v tomto př.o tzv.LEAPS opce???? = opce na delší dobu, zde I/2008 s možností je likvidovat až při exp.? =
Navíc: asi víte, ale u některých akc.titulů jsou i opce ne na obvyklých 100ks akcií ale na víc, kurz se pak liší proti těm na 100ks.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diky za www.optionetics.com

Samozrejme se jedna o tzv. LEAPS opce, doba exp. je vetsi jak 9 mesicu ...

marketdata.optionetics.com/custom/optionetics-com/html-qcn.asp?mode=option&symb=sndk&parentSid=
jedine k cemu jsem se tam dopracoval je ze :

LLEAH - je Msystems Ltd
YSDAH - je Sandisk Corp

No, zrejme ta YSDAH bude to co k tomu patri, proc je tam to LLEAH je otazkou .... kazdopadne diky za pomoc :)

H.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravim pritomne :-),

trosku ted resim jednu otazku, kde a jak pro vlastni potrebu pohodlne stahovat EOD data opci, temer vsechny burzy je nabizeji jiz free ke stazeni akorat trosku nepohodlnou formou.... nastesti existuji ruzne zajimave free downloadery, ktere dokazou zvolene podklady updatovat v kazdodennim intervalu... bohuzel se mi ale nepodarilo neco takoveho najit i s moznosti opci... nenasel nekdo nekde neco zajimaveho co by se dalo vyuzit??

predem diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

čo takto Gecko TnT?

dáta sa tuším dajú pohodlne exportovať do Excelu. Nádherne je vidieť čo robí cena podkladového aktíva s opciami CALL a PUT pri rôznych expiračných cenách. Aspoň mne to tak išlo počas Trial. Ak vyprší, stačí si zaplatiť plug-in pre opcie, za tie penizae to určite stojí...

zdraví vás
majkl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To tawa: Ahoj,

už jsem si vytvořil makro, kterým denně stahuji data měnových opcí s nejbližším datem expirace a data future (trh Globex) ze cme.com, ale ještě jsem neměl čas vytvořit makro na zpracování stažených dat. Stejným způsobem se dají stahovat i data z pitu. Zatím jsem nezkoušel, jestli se stejným způsobem dají stahovat i ID data opcí na další podkladová aktiva.

S pozdravem Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

ano neco takoveho jsem presne myslel, akorat nevim, presne jak pises, jak pujde stahovat a organizovat updatovani dat pro mnohonasobne vice podkladu (ty co maji aspon nejaky zajimavy Volume) v takovem hodne rucnim stylu...

je zajimave, ze temer vsechny burzy nabizeni EOD data nebo Deleyed data free pro vlastni potrebu na zaver dne ke stazeni a pritom, jsou tyto veci tak hodne zpoplatnovany pro nektere platformy (teda abych se priznal prilis jsem nestudoval u techto dat autorske zalezitosti, pro mne je dulezite, ze si je muzu stahnout a u tech platforem prilis pridane hodnoty nevidim)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...