Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Konzistentní profity se swingových obchodováním [bezplatné vysílání]


Doporučené příspěvky

Ahojte,

Dnes som pozrel oba webinare 2.krát.. Ďakujem Petrovi že sa podelil o takéto cenné knowhow zadarmo a v takom rozsahu. Momentálne mam od Vás vdaka viacerým plateným a neplateným kurzom tolko systémov že to množstvo informácii ma až zahlcuje. (Samozrejme v dobrom) :) Chce to len trochu si zorganizovať čas a nastaviť priority.


Rozhodoval som sa v ktorom software nastavit scanner pre MOPULL ale podla komentárov tu na fore sa asi prikloním k Amibrokeru. Scanner mam na systém FS1 a FS2 nastavený v programe Sierra Chart ale neviem si predstavit ako dlho by SC scanovala 3000 tickerov. Myslím že je načase investovať do kupy Amibrokeru a nastaviť tam všetky scannery. Predpokladám že tam je to omnoho rýchlejšie aj ked asi mi bude hodnu chvílu trvať kým sa zas nový software naučím. 

Teším sa na zajtrajšie pokračovanie.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

3 minutes ago, cingo napsal/a:

Ahojte,

Dnes som pozrel oba webinare 2.krát.. Ďakujem Petrovi že sa podelil o takéto cenné knowhow zadarmo a v takom rozsahu. Momentálne mam od Vás vdaka viacerým plateným a neplateným kurzom tolko systémov že to množstvo informácii ma až zahlcuje. (Samozrejme v dobrom) :) Chce to len trochu si zorganizovať čas a nastaviť priority.


Rozhodoval som sa v ktorom software nastavit scanner pre MOPULL ale podla komentárov tu na fore sa asi prikloním k Amibrokeru. Scanner mam na systém FS1 a FS2 nastavený v programe Sierra Chart ale neviem si predstavit ako dlho by SC scanovala 3000 tickerov. Myslím že je načase investovať do kupy Amibrokeru a nastaviť tam všetky scannery. Predpokladám že tam je to omnoho rýchlejšie aj ked asi mi bude hodnu chvílu trvať kým sa zas nový software naučím. 

Teším sa na zajtrajšie pokračovanie.

Martin

dokážeš říct co je lepší pro začátek zdali FS nebo tenhle obchodní systém? 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

18 minutes ago, cingo napsal/a:

Ahojte,

Dnes som pozrel oba webinare 2.krát.. Ďakujem Petrovi že sa podelil o takéto cenné knowhow zadarmo a v takom rozsahu. Momentálne mam od Vás vdaka viacerým plateným a neplateným kurzom tolko systémov že to množstvo informácii ma až zahlcuje. (Samozrejme v dobrom) :) Chce to len trochu si zorganizovať čas a nastaviť priority.


Rozhodoval som sa v ktorom software nastavit scanner pre MOPULL ale podla komentárov tu na fore sa asi prikloním k Amibrokeru. Scanner mam na systém FS1 a FS2 nastavený v programe Sierra Chart ale neviem si predstavit ako dlho by SC scanovala 3000 tickerov. Myslím že je načase investovať do kupy Amibrokeru a nastaviť tam všetky scannery. Predpokladám že tam je to omnoho rýchlejšie aj ked asi mi bude hodnu chvílu trvať kým sa zas nový software naučím. 

Teším sa na zajtrajšie pokračovanie.

Martin

Ahoj,
jsem na tom prakticky stejně. FS1 a FS2 mám v SC, ale ten Russell 3000, tedy téměř 3000 tickerů už je na takové SC scanování docela dost. Navíc jsem v SC nepřišel na to, jak si vypsat výsledky podle ROC, stále je procházím ručně, což je dost otrava při větším počtu signálů daný den.

Takže jsem si stáhl trial Amibroker a učím se základům AFL, ale je to pro mne složité a někdy u toho dost teču ?
Navíc být omezen trial verzí, kdy člověk naimportuje takové množství dat nesmí PC vypnout, max uspat na další den, jinak po znovuotevření AB importuje znovu a to už je pro Russell3000 časový masakr. Nastává čas to hodit na nějaký server.
Ale za mne je AB rozhodně přívětivější, než NT, protože tam už člověk musí být znalý jazyku, konkrétně C#, aby si takový scanner naprogramoval, protože to rozhodně není taková skládačka, jako v SC.
Tento víkend jsem i zkoušel v kurzu zmíněný ProRealTime, ale z toho jsem byl také docela mimo. Všechno chce svůj čas, ale ten svůj budu naplno věnovat AB, protože je neuvěřitelně rychlý a jakmile se člověk prokouše dost bolestivým začátkem, věřím, že se to vyplatí.

Petr

Upraveno uživatelem Dres
Link to comment
Sdílet pomocí služby

20 minutes ago, wolf said:

dokážeš říct co je lepší pro začátek zdali FS nebo tenhle obchodní systém? 

Uf to je dosť tažko rozhodnúť. Myslím že ani pri jednom nespravíš chybu ak sa pren rozhodneš. FS obchoduje menej tickerov takže by som povedal že je tam trochu viac koncentrovane riziko ale zas menej zaplatíš na poplatkoch brokerovi a pri Mopull je to riziko viac rozložené ale viac ta budu stať aj poplatky. Záleží aký velký máš účet. Ale nič ti nebráni jeden obchodovať live aby si tvoja psychika zvykala na real trading a druhý obchodovať iba paper a časom uvidíš ktorý sa ti viac pozdáva. Prípadne zakomponuješ oba aby si sa diverzifikoval. V mojom prípade sa pokúsim obchodovať oba s tým že účet rozdelím na polovicu a alokujem každému systemu 50%. Ale najskôr sa musím prekusať vytvorením scanneru :) Prípadne pridam nejake svoje úpravy po backtestoch. 

 

  • Líbí se 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

50 minutes ago, honzasek napsal/a:

Ahoj Petře,

 

mohu se prosím zeptat na tvůj zdroj dat? Při použití dat volně stažených z Yahoo mi přijde BT na takto širokém indexu za takto dlouhou dobu skoro nepoužitelný.

 

Děkuji Honza

Ahoj Honzo,
testoval jsem data Yahoo, Barchart, Tiingo... Proc by BT nemel byt pouzitelny? 
Petr.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

12 minutes ago, Dres said:

Ahoj,
jsem na tom prakticky stejně. FS1 a FS2 mám v SC, ale ten Russell 3000, tedy téměř 3000 tickerů už je na takové SC scanování docela dost. Navíc jsem v SC nepřišel na to, jak si vypsat výsledky podle ROC, stále je procházím ručně, což je dost otrava při větším počtu signálů daný den.

Takže jsem si stáhl trial Amibroker a učím se základům AFL, ale je to pro mne složité a někdy u toho dost teču ?
Navíc být omezen trial verzí, kdy člověk naimportuje takové množství dat nesmí PC vypnout, max uspat na další den, jinak po znovuotevření AB importuje znovu a to už je pro Russell3000 časový masakr. Nastává čas to hodit na nějaký server.
Ale za mne je AB rozhodně přívětivější, než NT, protože tam už člověk musí být znalý jazyku, konkrétně C#, aby si takový scanner naprogramoval, protože to rozhodně není taková skládačka, jako v SC.
Tento víkend jsem i zkoušel v kurzu zmíněný ProRealTime, ale z toho jsem byl také docela mimo. Všechno chce svůj čas, ale ten svůj budu naplno věnovat AB, protože je neuvěřitelně rychlý a jakmile se člověk prokouše dost bolestivým začátkem, věřím, že se to vyplatí.

Petr

Ako vravíš v tom SC je to fajn ale pri tom množstve tickerov už to prestava byť časovo zmysluplne. Myslím že presuniem všetko do Amibrokeru. (hlavne že som par dni dozadu zaplatil další rok pre SC :D ). Mam aj Tradestation kedže v nom ako jedinom sa daju obchodovať ETF pre europanov ale tam so scanerom nemam skusenosť. Dnes som sa tomu trochu venoval a myslím že by som to zvladol ale myslím že bude lepšie nestracať čas dalším programom a rovno sa vrhnuť na AB.
 

Tiež mam stiahnutý trial už par dní ale myslím že tých par sto dolarov obetujem a podporím polských programátorov čo AB vytvorili. Jednak za server by som po par mesiacoch zaplatil rovnaku sumu ako za plnu verziu AB (aj ked časom sa tomu serveru nevyhnem). A nemam nervy na to aby som pri nahodnom vypnutí kvôli baterke na NB alebo inemu vypnutiu znovu všetko nahadzoval. A navyše už par mesiacov nepijem tak za ušetrené si doprajem AB :D
Bude to boj ale snad to zvladneme ... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

41 minutes ago, cingo napsal/a:

Ahojte,

Dnes som pozrel oba webinare 2.krát.. Ďakujem Petrovi že sa podelil o takéto cenné knowhow zadarmo a v takom rozsahu. Momentálne mam od Vás vdaka viacerým plateným a neplateným kurzom tolko systémov že to množstvo informácii ma až zahlcuje. (Samozrejme v dobrom) :) Chce to len trochu si zorganizovať čas a nastaviť priority.


Rozhodoval som sa v ktorom software nastavit scanner pre MOPULL ale podla komentárov tu na fore sa asi prikloním k Amibrokeru. Scanner mam na systém FS1 a FS2 nastavený v programe Sierra Chart ale neviem si predstavit ako dlho by SC scanovala 3000 tickerov. Myslím že je načase investovať do kupy Amibrokeru a nastaviť tam všetky scannery. Predpokladám že tam je to omnoho rýchlejšie aj ked asi mi bude hodnu chvílu trvať kým sa zas nový software naučím. 

Teším sa na zajtrajšie pokračovanie.

Martin

Martine,
Amibrokeru se neboj, teda pokud jsi FS1 a FS2 zvladnul v Sierre...(ja to tam ani nezkousel, SC pouzivam na OrderFlow), tak Amibroker bude pro tebe pohoda. Amibroker je opravdu velmi rychly. 

  • Děkuji 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

31 minutes ago, Dres napsal/a:

Ahoj,
jsem na tom prakticky stejně. FS1 a FS2 mám v SC, ale ten Russell 3000, tedy téměř 3000 tickerů už je na takové SC scanování docela dost. Navíc jsem v SC nepřišel na to, jak si vypsat výsledky podle ROC, stále je procházím ručně, což je dost otrava při větším počtu signálů daný den.

Takže jsem si stáhl trial Amibroker a učím se základům AFL, ale je to pro mne složité a někdy u toho dost teču ?
Navíc být omezen trial verzí, kdy člověk naimportuje takové množství dat nesmí PC vypnout, max uspat na další den, jinak po znovuotevření AB importuje znovu a to už je pro Russell3000 časový masakr. Nastává čas to hodit na nějaký server.
Ale za mne je AB rozhodně přívětivější, než NT, protože tam už člověk musí být znalý jazyku, konkrétně C#, aby si takový scanner naprogramoval, protože to rozhodně není taková skládačka, jako v SC.
Tento víkend jsem i zkoušel v kurzu zmíněný ProRealTime, ale z toho jsem byl také docela mimo. Všechno chce svůj čas, ale ten svůj budu naplno věnovat AB, protože je neuvěřitelně rychlý a jakmile se člověk prokouše dost bolestivým začátkem, věřím, že se to vyplatí.

Petr

Ab má dle spefikací na webu 30dní trial potom možná pomuže přeinstalování, ale bylo by potřeba znovu všechno nahrát. Každý měsíc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

11 minutes ago, wolf napsal/a:

protože skladba indexu se mění bt něco co tam ani bylo/nebylo takže ten bt nemá takovou váhu 

Naopak ne? Čím širší index, tím je jedno, jestli občas něco vypadne, nebo se přidá. Ostatní podmínky (volume, zhodnocení, kontext) jsou stále splněny.. Nebo že by vždy "přesné" znění indexu "tolik" poznamenalo výsledky BT? ? Nemyslím si.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

12 minutes ago, Unlimited napsal/a:

Ahoj Honzo,
testoval jsem data Yahoo, Barchart, Tiingo... Proc by BT nemel byt pouzitelny? 
Petr.

Ahoj Petře,

projížděl jsem data z yahoo spíš namátkově a některé tickery se například podle aktuálně stažených dat obchodují jen poslední rok, některé 2, 3 atd..Takže co bylo před 15 lety, vůbec teď nemusí odpovídat tomu, jaká je skladba dnes. Nevím, na kolik si upravil vstupní podmínky a nevím, při jakém nastavení moneymanagementu si spustil bt, ale mě rozhodně bt takto pěkné výsledky na yahoo datech nedává. Poslední rok 2018 je naopak dost prodělečný.

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1 minute ago, Unlimited napsal/a:

Naopak ne? Čím širší index, tím je jedno, jestli občas něco vypadne, nebo se přidá. Ostatní podmínky (volume, zhodnocení, kontext) jsou stále splněny.. Nebo že by vždy "přesné" znění indexu "tolik" poznamenalo výsledky BT? ? Nemyslím si.

zaznělo to ve video u poznámek k softwaru kde byla varianta amibroker s nordic data která stála tuším něco okolo 600dolaru. 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

6 minutes ago, honzasek napsal/a:

Ahoj Petře,

projížděl jsem data z yahoo spíš namátkově a některé tickery se například podle aktuálně stažených dat obchodují jen poslední rok, některé 2, 3 atd..Takže co bylo před 15 lety, vůbec teď nemusí odpovídat tomu, jaká je skladba dnes. Nevím, na kolik si upravil vstupní podmínky a nevím, při jakém nastavení moneymanagementu si spustil bt, ale mě rozhodně bt takto pěkné výsledky na yahoo datech nedává. Poslední rok 2018 je naopak dost prodělečný.

Honza

Honzo,
jasný, chápu. Ale nějak mne to netrápilo.. i sám jsem si všimnul, že AmiQuote u některých titulů stáhnul jen pár úseček (a třeba ani v danou dobu nebyl veden v indexu), takže je jasný, že ten BT plně nereflektuje vždy aktuální skladbu Russel3000. Ovšem vstupní podmínky jsou stejný (kontext, volume, zhodnoceni.. ). Více méně vstupní podmínky jsem ponechal, výstupní změnil, lehce poupravil MM (např. neobchoduji 20 titulů zároveň). Nevím, nakolik a co všechno sem mohu vložit, abych neporušil Petrovu prosbu...

Zkus se mrknout do svého kódu, zda-li máš všechny podmínky správně?
 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1 minute ago, Unlimited napsal/a:

Honzo,
jasný, chápu. Ale nějak mne to netrápilo.. i sám jsem si všimnul, že AmiQuote u některých titulů stáhnul jen pár úseček (a třeba ani v danou dobu nebyl veden v indexu), takže je jasný, že ten BT plně nereflektuje vždy aktuální skladbu Russel3000. Ovšem vstupní podmínky jsou stejný (kontext, volume, zhodnoceni.. ). Více méně vstupní podmínky jsem ponechal, výstupní změnil, lehce poupravil MM (např. neobchoduji 20 titulů zároveň). Nevím, nakolik a co všechno sem mohu vložit, abych neporušil Petrovu prosbu...

Zkus se mrknout do svého kódu, zda-li máš všechny podmínky správně?
 

Je to možné, že mám někde nějakou chybku. Mám vypsané všechny podmínky při Explore, ale nemůžu přijít na nic, co by bylo špatně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1 hour ago, Unlimited napsal/a:

Honzo,
jasný, chápu. Ale nějak mne to netrápilo.. i sám jsem si všimnul, že AmiQuote u některých titulů stáhnul jen pár úseček (a třeba ani v danou dobu nebyl veden v indexu), takže je jasný, že ten BT plně nereflektuje vždy aktuální skladbu Russel3000. Ovšem vstupní podmínky jsou stejný (kontext, volume, zhodnoceni.. ). Více méně vstupní podmínky jsem ponechal, výstupní změnil, lehce poupravil MM (např. neobchoduji 20 titulů zároveň). Nevím, nakolik a co všechno sem mohu vložit, abych neporušil Petrovu prosbu...

Zkus se mrknout do svého kódu, zda-li máš všechny podmínky správně?
 

Ještě mne napadlo, že je asi potřeba mít stažená data alespoň 3 roky před rokem 2000, pokud vypočítáváme něco z historie. Trošku se ten výsledek vylepšil, ale pořád nevím, jak se ti podařilo zůstat v plusu v měsících 09, 10/2018

 

22.jpg

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...