Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

Andro:
S tím shift by to určitě šlo. Tím jak používám Alpari, ti mají toto okno šedivé, ani nevím, že tahle funkce funguje. Problém letního času podle mě nemusíme řešit, protože platí i jinde ve světě, takže data jeho vliv už zahrnují.

Ten soupis problémů který sepsal IBFX znám, myslím, že je od nich seriózní, že toto uvádí a nabízejí bezproblémový MT3.
Ale také se na různých fórech uvádí, že jsou brokeři, kteří uvedené problémy nemají. Má to souviset s nastavením sw na serverech brokera. Někdo to prostě dokáže vyladit a někdo ne. Zajímalo by mě, jaké konkrétní věci jsi zaznamenal ty.

Jsem rád, že jsem tě motivoval k prospěšné činnosti, ta data mohou být zajímavá. Sám bych měl zájem o data pro všechny majors, existuje možnost oddělit je od ostatního balíku a zveřejnit? Případně zaslat. Děkuji.

Problém s daty pro vyšší timeframe než 1M se dá řešit skriptem Period_converter, který 1M data převede na jakékoli jiné TF. Postup je popsán zde: www.strategybuilderfx.com/forums/showthread.php?t=15309

Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Konkretne treba dneska jsem delal import dat - pokud zmenis rucne nazev importovaneho souboru, nijak se to ne projevi na importovanych datech a naimportuje se puvodni soubor. Obejit se da pres Browse a vybrani souboru kliknutim.
Hodne mi vadi, ze pokud se provadi nejaka narocna operace, nikde o tom neni zminka, ze se neco provadi. Nejsem pak schopen rici, zda to co jsem zrovna provedl nefunguje, nebo se to provadi a trva to dlouho a nebo jsem blbej a takhle to nefunguje a musi se to udelat nejak jinak. (Treba ted jsem naimportoval celou historii 1m od 2001, prekliknul jsem na 1m rozliseni a asi na 10 minut se MT4 nehnul...."Program Not Responding") - ano, bylo to tim, ze jsem mel na grafu pocitany narocny indikator (jeste ke vsemu VELMI neoptimalizovany), ale rad bych o tom neco vedel... a ne ze mi to na 10min zatuhne. Aspon treba presypaci hodiny....
A prave takoveto veci jsem v MT4 narazil. Ale neni to tak hrozny, jak to ze vsech mych postu vypada ;) ;) ;). Kdyz vzpomenu na VT ... nebe a dudy.

Nicmene opet opakuji - je to stale nejlepsi kus software na Forex, ktery jsem kdy mel kdy nainstalovany vcetne MQL4. (tu) (tu) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky jsem hledal, nakonec jsem nasel tohle: Spust si MetaEditor -> Navigator a prepni si na slozku Dictionary
Jeste se tam da dostat, kdyz si v nejakym programu das kurzor na nejakou funkci MQL, F1 ji zobrazi dole help a Sync ti ji ukaze v Dictionary ve stromu.

Doufam, ze to je trosku pochopitelne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf:
Díky za šikovný Fib. indikátor, který určitě nejen mně pomůže, zatím jsem používal upravený Vegas, ale tohle je jednodušší a čitelnější pro úpravy. (upravuju tu EMA na 21+od Vegas doplňuji EMA 12 na 1h)
Prosím, nebyl by také pro MT3 (když MT4 zatím není pro live všude v provozu)? Nebo, kde bych ho mohl hledat a pak stáhnout.
Díky za pomoc.
Loh.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To all: Napsal jsem svou prvni EA (fxOverEasy) ale nekde mam chybu v posouvani Trailing SL a nemuzu na to prijit nemohl by se na to nejakej guru mrknout :)
Stav je nasledujici (simulace jen pro LONG):

Vstup do obchodu a nasleduji trailing SL:
extern int StopLoss=25,TakeProfit=500,TrailingStop=25;
if(OrdersTotal()==0){
//Podminky pro OPEN
if( Slope>0.5 && iTrendUp==true && LagUp==true && Juice1>0.0){
ticket=OrderSend(Symbol(),OP_BUY ,1,Ask,5,Ask-StopLoss*Point,Ask+TakeProfit*Point,"",0,0,YellowGreen);
}
else{
for( int i=0; i if(OrderSelect(i,SELECT_BY_POS,MODE_TRADES)==false) break;
if (OrderSymbol()!=Symbol()) continue;
switch (OrderType()){
case OP_BUY:

if (TrailingStop && Bid-OrderOpenPrice()>TrailingStop*Point && (!OrderStopLoss() || OrderStopLoss() OrderModify(OrderTicket(),0,Bid-TrailingStop*Point,OrderTakeProfit(),0,YellowGreen);
}

[bold]//Kdyz se doktne cena SHI-Channelu posunu SL [/bold]
if (Bid>=TL1 && Bid-OrderOpenPrice()>5*Point && (!OrderStopLoss() || OrderStopLoss() OrderModify(OrderTicket(),0,Bid-5*Point,OrderTakeProfit(),0,YellowGreen);
}
break;
}
}
}

Pro první objednávku funguje trailing SL v poradku (nastaven po 25pips nasledne se posouva s kazdym +pips) ovsem na následujících objednávkach je trailing SL nastaven po 15pips nekdy 11pips, 9pips atd. Prvotni SL (OrderSend) je nastaven pokazde dobre na 25pips.

Pokud odstranim podminku viz [ital]//Kdyz se doktne cena SHI-Channelu posunu SL [/ital] tak mi trailing SL funguje dobre.
Doufam ze je to srozumitelne :)

to Volf: diky za ten indikator sikne se (tu)


dik Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DarkMan:
Jednak bys měl mít v OrderModify jako druhý parametr OrderOpenPrice() místo 0 a jednak si myslím, že právě podmínka pokud se cena dotkne SHI channelu ti ovlivňuje tvůj TS. Myslím také, že v originál systému není posun SL pokud se dotkne cena hranice kanálu, ale ukončení pozice.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Volf: Super, bylo to tim druhym parametrem. Ano v originalu tohoto systemu je receno ze pri dotyku ceny s hranici SHI channelu ukoncit pozici, ale stava se ze nekdy pozice pokracuje dal a dalsim barem se rozsiri SHI channel, proto jsem tam zkusil pouzit 5pips trailing SL a nechat bezet pozici dal. Jeste me napadla dalsi modifikace nechat SHI channel urcit na 4h grafu a pozice otvirat na 15min, testnu a uvidim. to all: Prikladam preklad obchodnich funkci pro MQL4 snad se bude nekomu hodit Mira

812

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...