Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Volf,

Zajimalo by me, jestli nevis, zda-li se dá pres InterbankFx obchodovat live pod stejnym cislem uctu na MT3 i MT4 dohromady. Pri zakladani live uctu si musim vybrat, jaky MT budu pouzivat, ale zajimalo by me, jestli se mezi nimi (pod stejnym uctem) dynamicky prechazet. Neco na MT3 je skvele (stabilita), ale MT4 je jeste skvelejsi (frontface, funkce).
Diky
Glader

Link to comment
Sdílet pomocí služby

glader:
Nevím. Ale vzhledem k tomu, že MT4 jak neustále čtu je teprve v beta verzi a nyní poslední vydání 188 má trochu problémy, přizpůsobil bych se MT3. Indikátory pro MT3 se dají nahrát, některé jsem tu už publikoval. A základní funkce má MT3 stejné. Ale taky jsem četl, že někteří brokeři s MT4 problémy nemají, prý i nějaký švýcarský NRX, adresu jsem nedohledal.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all:
archiv mnoha indikátoru atd. www.lightpatch.com/forex/mt_yahoo/

to Volf:
Kdyz jsem u tech brokeru existuje nejaky, ktery nema "gumovy" spread a neni offshore? Pokud se nemylim tak InterBank FX jej pouziva a trosku se toho desim :).

Jinak s tim MT4 to moc slibne nevypada xTrip nekdy v prosinci psal, ze Interbank FX nasadi MT4 (ostry provoz) do 30 - 60 dni vcera jsem koukal na jejich stranky a situace se nemeni :S. Uvidime, zatim se ucim MQL4 a nechci si plest hlavu MT3.


Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DarkMan:
Ten borec, co shromažďuje indikátory, je celkem šikulka, už tam má zařazeny i některé mé EA.

Brokeři bez gumy určitě existují i mimo offshore destinace, ale musíš se smířit s tím, že jsou v Rusku. Ale mám pocit, že možná FXDD "gumu" nemá a prý mají od letoška lepší spready (2-3 na majors). Anebo si zkus dát domácí úkol a projdi následující adresy: www.metatradercharts.com/brokers.htm. A pak dej vědět na co jsi přišel.

Jinak, moje zkušenosti s "gumou", za měsíc obchodování, co jsem u IBFX bych řekl, že jsem mohl být ovlivněn rozšířením spreadu možná jednou, když byl NFP. A to proto, že jsem ještě nebyl v obchodu a zrovna mě to nabralo. Jinak o tomto jevu ani nevím. A jinak si cením mimořádné stability a rychlosti sw, i má nervová soustava se už uklidnila ;).

Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Volf:
jo je tam toho hodne, zatim vse co jsem potreboval :). Jeste k tvým EA mas to naprogramovane tak ze pustis automatickej trading a uz se o tom nestaras nebo mas nadefinovany alert a pote zhodnotis osobne situaci a popripadne vstoupis. Je ubec realna prvni varianta?
S tim domacim ukolem to bude trosku trvat pane uciteli :) mam ted hodne veci na preklad a moje anglictina na tom neni dobre, momentalne prekladam MQL4 lekce od code guru ktere jsi uverenil nekde v tomto vlakne takze az pak.


Napadlo me ale reseni jak by to slo osetrit, pokud ma MQL4 fce na zjisteni hodnoty spreadu tak si staci jen hlidat v EA nebo ve scriptu pred otevreni obejdnavky. Pak by se ale rucni objednávky museli otvirat pred script.

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Darkman:
Mám skript, který pracuje za mě. Nedělám vůbec nic kromě toho, že ráno zapnu počítač a spustím MT3 a večer ho vypnu. Ještě ani jednou od začátku ledna jsem nezasáhl ručně do chodu programu. Tak nějak si představuju správné vydělávání ;).

MT4 má funkci pro hlídání spreadu, u MT3 se to dá obejít tak, že se zeptáš na ask-bid. Je to dobrý nápad, ale jen pro vstup do obchodu. Nezapomeň, že šířka spreadu ovlivňuje i to, kdy vypadneš na stopce. Třeba ti s tím domácím úkolem pomůže dzink, VT ho dnes zase zlobí :D.

Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lohna:
Tyhle nefunguji ???:
www.lightpatch.com/forex/mt_yahoo/4HR VTrader.mql
www.lightpatch.com/forex/mt_yahoo/4HR VTrader1.mql
www.lightpatch.com/forex/mt_yahoo/4HR VTrader2.mql
www.lightpatch.com/forex/mt_yahoo/4HR VTrader3.mql

Jinak jsem v MT4 4h udelal a zda se mi, ze nema prilis konzistentni vysledky v case. Jeden pulrok je v zisku, druhy pulrok zase vetsinu ztrati. Nasel jsem i ctvrtleti, kdy projel cely 10.000 ucet obchody s loty.
Myslim, ze akorat v dobe, kdy to testovali to zrovna fungovalo fajn, nebo to proste neni system pro moji psychiku.

All:
Setkali jste se pri backtestovani v MT4 s nemoznosti otestovat delsi casovy usek? Defaultne to tusim bere hodnoty za rok zpatky. Pokud specifikuji treba 3 roky - stejne si to udela jen rok. Pak se mi podarilo nejak ho dotlacit, ze delal rok a pul a zase jsem nebyl schopen to snizit na 1 mesic... atd. Vse probehlo s 4.0 187.

Trosicku mne to rozladilo a stale vice impulsu mam na vraceni se primo s manualnimu programovacimu nastroji....
Pred par dny se v Indikatorech objevil TiborFX, ktery pouziva TradeStation - coz je bezesporu nejlepsi platforma na jakekoliv obchodovani a backtesting vubec (nedokazu porovnat s Metastockem). Ma ovsem obrovskou nevyhodu - je vstazena, podobne jako Visual Trader k jedinemu brokerovi. Pro Forex 3 pips na EUR/USD. Na druhou stranu, nepouzite prostredky na uctu se daji investovat treba do T-Bills....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

andro,
docela by mě zajímalo, jak jsi testoval 4h tunel automatem. Vždyť to téměř nejdůležitější, co v tom systému je, jsou stoplossy - a ty tam Wilson strká cituji: "s použitím technické analýzy... supporty, resistence, trendlines..." To do žádného automatického backtestu nenaprogramuješ. To je jeho 25 let traderské praxe, jeho oko a odhad. Sám tam píše, že si to každý musí přizpůsobit k obrazu svému. Mně z toho např. vycházely lepší výsledky, když jsem nevstupoval slepě na každý ohyb SMA 8, ale počkal jsem si až se ohne aspoň o 10 pips...
Mohl bys. prosím, nějak upřesnit jaké podmínky jsi to vlastně testoval?

Díky, Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

namodro:
Testoval jsem hodne alternativ a paradoxne ta, co popisujes se v automatu chovala jaks/taks, ve vysledku ale rovnez nic, co by me uspokojilo. Posuzovalo se nakloneni SMA8, ktere muselo vydrzet alespon 2 svicky, k tomu jsem pridaval to delsi 55EMA na 4h. Week data jsem vubec nebral.

StopLoss jsem nastavoval ruzne: pocital jsem supporty a resistence z poslednich 10 svicek, nejcasteji vsak pevny...

Vychazim z predpokladu, ze to co hledam bude muset byt automatizovatelne a dale, jsem kdysi nekde precetl, ze je zajimava vec se stanovenim trendlines - udajne neexistuji dva lide, kteri by trendlines namalovali do stejneho grafu stejne.

Jeste me ted napada, ze mozna mluvime kazdy o trosku jine metode a chyba je na me strane. Domnivam se, ze rec jde o Vegas 4h Tunnel Method. O rozsireni, zmene, kterou prinesl/ vymyslel Wilson nic nevim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To andro:
súhlasím s Petrom (namodro). Myslím, že ani Wilson nepoužíva metódu ako automat. Z jeho popisu metódy vyplýva, že nad tým nepretržite sedia 3 ľudia a sledujú trhy. Podľa popisu 1h tunnel metódy a 4h tunnel metódy vyplýva, že je to len model a nie systém. Citujem Wilsona:
...Notice that I always use the term "model" and not system. System connotates a programmable black-box that can be mechanically traded for umpteen billions in profits. Would you be shocked   to hear me say no such system exists?....
Myslím, že tento jeho výrok platí ako pre 1h metódu, tak aj pre 4h metódu, stačí si prečítať jeho popis, kde skutočne používa výrazy "method" a "model" a nie "system".
Martin.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...