Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

DarkMan:
MT4 se používá jako live zatím jen u některých (hlavně ruských) brokerů. Je to opravdu dokonalý program z hlediska možností, ale bohužel má asi nějaká slabá místa, takže dělá věci jako dnes a seriozní brokeři ho nepoužívají. IBFX jej výslovně nedoporučuje a místo toho nabízí MT3. Ten nemá tolik skvělých funkcí, ale zato běhá spolehlivě. Já například jsem si sestavil program, který mi běží na MT3 cca od začátku roku a ještě ani jednou jsem do jeho chodu nezasáhl. Stačí ráno zapnout počítač a večer ho vypnout. Kontroluju to vizuálně a zatím to vypadá, že chodí spolehlivě.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nazdar Vie mi niekto poradit ako sa da usporiadat ikony v Chart Bar ked mam prepinanie grafov a chcem prekliknut medzi jednotlivymi parmi tak to mam domiesane napr. GPBUSD,H1; EURUSD,H1; GPBUSD,H5..... atd clovek musi stale hladat kde ma ikonu prislusneho grafu aby mohol prekliknut. dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Volf:

diky za info, uz jsem nainstaloval MT3, protoze MT4 mi po nabehnuti neukazoval vubec live data proste kurz stal furt na miste, musel jsem smazat prislusne soubory pro jednotlive grafy z adresare history takze MT4 asi ani nebudu testovat a pockam az bude stabilni verze. Nicmene jsem te chtel poprosit, jestli by jsi nemohl az budes mit chvilku casu zhrnout vyhody MT4 oproti MT3 nebo staci uvest url.

Nevis nahodou jestli nejde nejak inteligente prevadet indikatory z MT4 do MT3, tusim ze jsem nekde cetl ze to nejde ale nejsem si jistej.

Ohledne toho FxOverEasy systemu tak jsem nasel EA na strategybuilderfx.com je pro MT4, testnu a dam info. Pokud si s tim teda budu vedet rady ;).

diky za tvuj cas
Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Musím jen potvrdit, co tu píšete.. Obchoduji Live na MT3.83 u InterbankFX >> Byl jsem zpočátku nadšen MT4kou, ovšem do té chvíle, kdy začala mít několikrát denně výpadky, které trvají i několik desítek miut..nebo se vám spreadové pásmo rozjede o 15 bodů z ničeho nic a třeba vás to vyhodí z pozice se ztrátou, později jsem přešel na MT3.83 a vše běží bez problémů. Obchoduji Live, takže oceňuji stabilitu a preferuji ji před vymoženějšími funkcemi, které má MT4, ovšem jakmile bude MT4 stabilní, rozhodně přejdu na MT4.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pyton: Moc ti nerozumím, co vlastně chceš ale zkus si pohrát v nabídce Window - tile horiz nebo vertikaly, cascade. DarkMan: Jednoduše řečeno MT4 toho umí víc, má víc funkcí. Programování MT3 se blíží více basicu, MT4 zase C++. Hlavní nevýhodu MT3 vidím v tom, že se nedá dělat optimalizace. Dá se testovat ale vždy jen s jedněmi parametry. U MT4 zadáš rozsah např. hodina od 5 do 21 step 1, pips od 5 do 25 step 2 atd a program vypočítá všechny varianty a vybere tu nejlepší. Takže já osobně programuju v MT4 otestuju a když to dává dobré výsledky, teprve to přepisuju do MT3, kde obchoduju. Není na to žádný konvertor, ani na indikátory, protože každý sw používá jiný jazyk, MT3 mql2 a MT4 mql4. Ale indikátorů pro MT3 je dost, kdyby ti nestačily, přikládám tu ještě další. Samozřejmě, většina dobrých programů je dnes psána pro MT4, pokud by se problémy se spolehlivostí vyřešily, taky bych nejraději na něj přešel. Pitlos: Asi se budeš divit, ale tvůj MT3 ti rozjíždí spreadové pásmo stejně jako MT4. Je to v podmínkách IBFX, že při velkých pohybech jsou oprávněni toto dělat. Ale stabilita, ta je dobrá.

757

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Uz nevim jak a tak to vyzkousim tady.
Pro EA (nebo indikator, nefuguje mi v obojim) na 4h grafu se snazim vyuzivat EMA z weekly timeperiod.
wEMA5 = iMA(NULL, PERIOD_W1, 5, 0, MODE_EMA, PRICE_MEDIAN,i); // i v indikatoru, 1 v EA

Na grafu i vystupni hodnoty porovnavam s indikatorem na weekly grafu a dostavam zcela jine hodnoty i tvary krivek. Na 4h jsou EMA mnohem rychlejsi.

Nevite nekdo, jak se s timeframe opravdu pracuje ???

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gogo:
Breakout a ode dneška breakout-revers. Tzn. Pokud se prolomí bariera na jedné straně, posune se entry z druhé strany range na stop té první, což způsobí, že pokud 1. breakout selže, okamžitě se spouští opačný příkaz. Limit druhé objednávky pak už neměním. Tento systém má podle mých testů významně nižší breakdown a větší výkonnost.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...